0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Zehirli Böcek İsimleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Zehirli Böcek İsimleri insanların kulağına oldukça ürkütücü gelir. Böcek ilaçlama için yapılan uygulamalar zehirli yada hastalık potansiyeli olan pek çok böceğe karşı yapılmaktadır. İşletmeleri ve yaşam alanlarını tehdit eden yürüyen ve uçan haşereler insanları ciddi anlamda huzursuz eder. Böcek isimleri listesi neden oldukları tehlike ve görünümleri dikkate alınarak gruplandırılır. Evlerde pek çok insanın tahmin bile etmediği türde böcek çeşitleri sorun kaynağı olabilmektedir.

Özellikle bahar aylarının gelmesi ile apartman, daire, işyeri ve fabrika gibi değişik bölgelerde insanların hiç görmediği böcek türleri ve daha önce hiç duymadığı haşere isimleri ile karşılaşılır. Zehirli böcek türleri arasında hiç kuşkusuz eşek arısı, kene, akrep, kertenkele, kırkayak ve çıyan benzeri zararlılar en bilinenleridir. Haşere türleri arasında evlerde en fazla görülen hamam böceği, pire, tahtakurusu, gümüş böceği gibi canlılar ilk sırada gelir. Apartman ve evlerde görülen yaklaşık olarak 30 a yakın böcek türü mevcuttur.

Böcek isimleri çoğunlukla insanlara yabancı gelmezken hiç duyulmayan böceklerde evlerde sorun kaynağı olmaktadır. İnsanların evlerine girerek tehdit oluşturan böcek isimleri listesi kısaca şöyledir. Güve, çıyan, yılan, bit, gümüş böceği, tesbih böceği, karınca, ağaç kurdu, örümcek, mite, sinek, arı, halı böceği, deri böceği, kertenkele, kalorifer böceği, kakalak böceği, uyuz böceği, salyangoz, akrep, nem böceği, tatarcık sineği, tahta kurdu, tahta kurusu, ve hamam böceği çeşitleridir.

Toz böceği gibi çok minik yapılı böcekler insanlar için çok ciddi sıkıntılara yol açar. Bunlar görünüşte zararsız gibi görünmesine karşın bir türlü önlenememesi ve astım bronşit benzeri tetikleyici unsurlar olmaları nedeniyle insanlar için ciddi sıkıntı kaynağıdır. Ayrıca deri böceği ve toz akarı gibi zararlar insanları ısırıp vücutlarında tahriş ve kabarmalara sebep oldukları için oldukça sıkıntılı türlerdir. Evlerde görülen böcek isimlerinin listesi sadece bu sayılanlar ile sınırlı değildir. Daha geniş tür olup burada yazılmayan pek yok haşere türü vardır.

Böcek Türleri Ve isimleri Çok Fazladır

Sadece apartman ve evlerde insanları huzursuz eden ve hastalık bulaştırma potansiyeli olan ev böceklerini kısaca sıraladık. Böcek isimleri listesi içinde ısıran böcekler ile bitkilere zarar verenler ve gıdaları kirleten türler olarak değişik özellik sergiler. Ayrıca kemirgenler içinde fare çeşitleri, kemirgen türleri olarak anılır. Akrepler ve çeşitli örümcek türleri zehirli özellikleri ile insanlar için ölümcül sonuçlara sebep olabilir. Ayrıca hamam böceği ve lağımlarda yaşayan böcekler gıdaları kirletip hastalık mikrobu bulaştırdığı için insan sağlığına doğrudan tehdit içerir.

Tahta kurusu, kuş biti, toz böceği benzeri böcekler hem insanı ısırır, hem de hastalık mikrobu bulaştırır. Bahçede görülen salyangoz, danaburnu, tespih böceği gibi zararlılar bitkilere ciddi zararlar verdikleri gibi insanlara huzursuzluk kaynağı olur. İnsanlar ile iç içe yaşayan zarar veren böceklerin isimleri yürüyen ve uçan türler olarak farklı gruplarda incelenir. Uçan böcek çeşitleri daha çok sinekler ve arı gibi türler olarak öne çıkar. Zararsız böcek türleri aslında doğada insanlar için çok ciddi faydalar barındırmasına karşın evlere girerek sıkıntı kaynağı haline gelirler.

Böcek türleri ve isimleri oldukça farklılık göstermesine karşın evlerde yaklaşık 30 civarında olup Türkiye’deki böcek türleri arasında evlerde en fazla görülenlerdir. Kabuklu böcek türleri salyangoz benzeri canlılar olarak öne çıkar. Zehirli böceklerin resmi genellikle kıskaçlı ve antenli görünümlü yapıları ile insanlar için tedirginlik kaynağı olur. Zehirli böcekler insanların sağlığını doğrudan tehdit eder ilaçlama yapılan zehirli böcekler öldürücü zehir taşıdığı gibi insanlara ısırarak çeşitli sağlık sorunlarını ortaya çıkarır.

Böcek türleri görünüşleri bakımından minik masum gibi görünmesine karşın oluşturdukları tehdit hiç de masum değildir. Bazı küçük böceklerin bir ısırığı bile insanı felç bırakabileceği için ciddi anlamda risk taşır. Zehirli böcek sokmaları taşıdıkları zehrin derecesine göre ölümcül olabileceği gibi insanlar için ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Zehirli böcek türleri doğada çok farklı bölgede yaşam sürmesine karşın zaman, zaman apartman ve evlere girerek insanlar için tehlike saçar.

Zehirli Böcekler En Tehlikeli Haşerelerdir

Zehirli böcekler arasında çiyan, akrep, örümcek, arı, kertenkele, kırmızı ateş karıncası benzeri canlılar insanların yaşam alanlarına girdiği zaman oldukça fazla risk içerir. Zehirli böceğin ne kadar zehir taşıdığı ve insan için nasıl bir tehdit içereceği bilinmediği için evlerde böcek ilaçlama çok önemlidir. Doğada yaşayıp, ürüyen farklı böcek ve sorun gibi pek  çok haşere çeşidi mevcuttur. Bunlardan insanlara en fazla tehdit içeren hiç kuşkusuz zehirli böcekler ve hastalık mikrobu bulaştıran türler olarak öne çıkar.

Zehirli böceklerin en önemli özelliği hızlı bir şekilde üremeleri ve kısa zamanda mekanları istila etmeleridir. Zehirli böceklerin tehlikeleri yaşadıkları alana çok çabuk adapte olmalarından kaynaklanır. Böcek türleri ve isimleri insanların aklında tutamayacağı kadar fazladır. Evdeki zehirli haşerelerden kurtulmak için etkin bir böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Bilindiği gibi zehirli böcek sokması nedeniyle ölümcül sonuçlar ciddi anlamda tehlike saçar. Zehirli böcek türleri arasında eşek arısı ve kene gibi türler insanlar için ölümcül tehdit sebebidir.

Sinek ve benzeri böceklerin ısırdığı bölge kısa süreli acıya sebep olmasına karşın uzun süre kaşıntı oluşturur. Bazı böceklerin ısırmasına karşı kortizon madde içeren merhemler sürülerek rahatlama sağlanabilir. Ancak bazı zehirli böcekler için merhemler hiçbir fayda sağlamaz ve tıbbi müdahale şarttır. Zehirli böcek sokmasında insanların farklı tepki gösterdiği bilinen bir durumdur. Bu nedenle kişinin durumuna göre şişme, tansiyon ve kalp ile alakalı sorunlar meydana gelebilir. Zaman kaybetmeden sağlık kurumlarına gidilmesi şarttır.

Dünyada en zehirli böcek isimleri arasında dikenli böcek, korsan böceği, arı boğan, afrika böceği, teke böceği gibi türler son derece tehlikeli zehirli böcekler olarak öne çıkar. Böcek isimleri ve listesi son derece geniş olduğu için sadece yaşam alanlarında ortaya çıkan böcekler ve dünyanın en zehirli bir kaç böcek ismini paylaşarak açıklamaya çalıştık. Atlas Türk ilaçlama yürüyen ve uçan böcek türleri ile mücadelede daima en etkili ilaç ve yöntemleri kullanır. Yaşadığınız böcek şikayetlerine en kısa sürede kalıcı çözümler üretmek için ilaçlama servisi vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir