0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Yorganda Pire Olur Mu

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Yorganda Pire Olur Mu? pire ısırığı nasıl olur? insanlar yaşadıkları pire şikayetlerinde bu tür arayışlara yönelir. Yaz aylarında böcek ilaçlama ve pire ilaçlama uygulamaları artış gösterir. Sadece yaz aylarında değil soğuk havalarda kapalı ortamlarda ve sıcak mekanlarda pire ile karşılaşmak oldukça sık görülen bir durumdur. Bilindiği gibi pire yaşam sürdüğü ortamlarda ciddi anlamda probleme yol açar. Sıcak ve nemli ortamlarda oldukça hızlı üreyen pireler evlere girmek için insan ve evcil hayvan gibi canlıları konakçı olarak kullanılır.

En fazla bodrum, işyerleri, depo ve bina çevresi gibi yerlerde pire istilası ile karşılaşılır. İnsanlar evde pire neden olur? pire eve niye girer? gibi arayışları sıkça yapar. Bunun nedeni evde karşılaştıkları kendilerini ısıran ve siyah zıplayan bu minik canlıların son derece rahatsız edici bir özellikte olmasıdır. Pirelerin en fazla görüldüğü ortamlar hiç kuşkusuz evcil hayvan besleyenler ve binaların çevresinde sokak hayvanların dolaştığı mekanlardır.

Özellikle evlere yakın olan depo, bodrum ve otopark gibi yerlerde kedi ve köpek piresi gibi çeşitleri ile karşılaşmak yaz aylarında sıradan bir durum gibi yaşanır. Evlerde pirelerin çoğalması ciddi sağlık problemlerinin oluşmasına sebep olur. Evde pire sorunu ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinden biri evcil hayvan beslemektir. Çünkü evcil hayvanların yada sokak hayvanların dolaştığı her yerde pirelerin üremesi için elverişli bir özellik pirelerin eve musallat olmasına sebep olur.

Pireler beslenmek ve yaşam sürmek için uzun tüylü hayvanları tercih eder. Kedi, köpek, kuş, yarasa, sincap, fare gibi canlılar pirelerin en sevdiği hayvanlar arasında gelir. Hayvanların yataklarında ve dolaştıkları bölgede sıkça görülür sıcak ortamlar pirelerin oluşmasının tetikleyen bir özellik sağlar. Bu nedenle pire görülen mekanların acele ile temizlenmesi ,yerlerin silinmesi, evde mekanın süpürge ile çektirilmesi gerekir. Ancak bu şekilde bitmeyince pirenin kökünü kazımak için mutlaka pire ilaçlama yaptırılması gerekir.

Pirelerin Ürediği Alanlar Ve Önlem

Evimde pire sorunu yaşıyorum pire nasıl yok edilir? diyorsanız kısaca özetlemek ve değinmekte fayda var. Öncelikle evcil hayvan besliyorsanız onların bakımını ve temizliğini etraflıca yapmanız gerekir. Pirelerin oluşumunu tetikleyecek koşulları ortadan kaldırmak şarttır. Apartman yada binada, depo, bodrum, otopark gibi yerler varsa buralardan geçerken dikkatli olunmalıdır. Müstakil evlerde bu alanların temizlenmesi ve yıkanması faydalı olur. Zemin katlarda oturuyorsanız camlar kapalı tutulmalıdır.

Dayanıklı ve zor ölen canlılar olduğu için bireysel olarak bunları ortadan kaldırmak oldukça zordur. Pireler ile mücadelede profesyonel pire ilaçlama firmalarından destek alınması gerekir. Evde yaşayan hayvanların mutlaka düzenli temizliği ve veteriner kontrolü yapılması gerekir. Sık kaşınan hayvanların üzerinde kısa bir araştırma yapmak pirelenme varsa kontrol ederek ılık suda evcil hayvanı şampuanla yıkamak gerekir. Ayrıca veteriner kontrolü yaptırmak gerekir.

Pireler ışığı pek sevmedikleri için gündüzleri çok fazla ortalıkta görülmez. Ancak gece karanlıkta harekete geçerek insanlara ve evcil hayvanlara saldırılar. En fazla görüldüğü yerler yatak altı, gardırop içi, halı altı, köşe bölgeler gibi yerlerdir. Evde temizliğinde düzenli olarak yapılması bu nedenle oldukça önemlidir. Küçük olduğu için hemen anlaşılmaz buda onların hızlı bir şekilde üremesini kolaylaştırır. Tatile çıktınız yada evde olmadığınız zamanlarda kapı ve pencereleri mutlaka kapatmalı, eve kedi benzeri hayvanların girmesini ortadan kaldırmalısınız.

İnsanların en fazla karşılaştıkları sorunlardan biri eve kedi girmesi ve evin pireler tarafından istila edilmesi durumudur. Kedi, köpek gibi hayvanlar evde hayvan pirelerinin önlenmesinde önemli etkenlerdir. Özellikle kuytu bölgeler, çatı ve bodrum katları kediler ve köpeklerin yatıp kalktığı bölgelerdir. Pireli bu tür yerlere daha fazla yuvarlanırlar. Pire neden hoşlanmaz? pire nasıl ölür? evde pire nasıl çoğalır? pire pisliği nasıldır? diye çok sayıda soru ile karşılaşırız.

Pire Isırıklarına Karşı Rahatlatıcı Tedavi

Pire neden olur? diyorsanız evcil hayvanlar başlıca faktörlerdir. Evde insanda pire ısırığı nasıl olur? sorusuna verilecek en kestirme cevap hiç kuşkusuz sağınızda solunuzda ısırmaya sebep olan zıplayan canlıların olmasıdır. Pire suda boğulur mu? pire yıkayınca gider mi? diyorsanız pireler suda ölür. Makineden çamaşırları sıcak suda yıkamak pirelerin yok edilmesi için etkili olur. Ancak mekanın her tarafına yayılan pireleri ortadan kaldırmak sanıldığı kadar kolay değildir. Pireler zehirleyen ve insanı sokan özellikte değildir.

Pirelerin tehlikeleri daha çok kaşındırma ve alerjik reaksiyonlara sebep olma bakımından olur. Ancak çeşitli bulaşıcı hastalıkları taşıdıkları bilinmektedir. Pireler nasıl anlaşılır? diyorsanız ısırılan bölgede hafif bir yanma, kızarıklık, toplu iğne başı kadar şişlik meydana gelir. Pire kaşıntısını engellemek için reçetesiz satılan pire kaşıntısı önleyici merhemlerden faydalanmak yararlı olabilir. Bu ilaçlar arasında en bilinenleri hidrokortizon ve kalamin losyonu olarak öne çıkar.

Bu tür tedaviye yardımcı olacak losyonlar kaşıntıları hafifletir ve kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca bu tür ilaçlara erişmeye imkanınız yoksa buz uygulamak kaşınma isteğini azaltır. En fazla yaz dönemlerinde pire ısırığı ciddi anlamda insanları rahatsız ettiği için duş alarak hafifletmeniz faydalıdır. Su ve sabunla vücudu yıkamak vücutta kalabilecek pireleri temizlemek içinde son derece etkili bir yoldur. Pire kaşıntısına limon suyu oldukça faydalıdır. Kaşıntı ve şişliğin olduğu yere limon suyu sürmek faydalı olur.

Ayrıca uçucu yağlar pire ısırmasını hafifletici özellik sağlar. Bunlardan en bilinenleri lavanta yağı, çay ağacı ve biberiye olarak öne çıkar. Sarımsak ısırığın üzerinde iri şekilde ezilerek bırakılırsa biraz yanına oluşturmasına karşın rahatlama sağlar. Ancak kötü koktuğu için insanlar pek tercih etmez. Yorganda pire olur mu? Pire ısırığı nasıl olur? diye merak edenler için kısaca bilgilendirme yapmaya çalıştık. Pireler son derece zararlı özellikleri ile çıldırtıcı zararlılardır.

Pireleri Evden Temizleme Yolları

Evin her tarafına yayılma eğilimleri ile insanları çileden çıkarır. Yatağa bulaşan pire nevresim, yastık kılıfının içi, yorganların iç bölgeleri gibi her tarafa yayılarak buralara yumurtasını bırakır. Bu durumda yastık, yorgan, nevresim, çarşaf gibi malzemelerin yıkanması şarttır. Sıcak suda yıkanarak pirelerin pupa ve larvalarının öldürülmesi sağlanmalıdır. Pire istilasında yetişkin pireler ancak asıl pire nüfusunun onda biri kadardır. Toz gibi minik olan pire larvası yada pire yumurtaları asıl tehlike olarak insanlara kabus yaşatır.

Pire yumurtalarına böcek ilacı işlemediği için mutlaka ikinci bir ilaçlama servisi alınması gerekir. Bu ise 15 gün sonra pireler yumurtadan çıktıktan sonra olmalıdır. Evdeki pirelerin yok edilmesi için doğal pire kaçırıcı ve pirelerin sevmediği koku yayan bitkiler yeterli olmaz. Belirli bir azalma sağlansa bile hızla üreyen pire çeşitleri kısa zamanda kabusunuz haline gelir. Pirelerden nasıl kurtulunur? diyorsanız profesyonel ilaçlama şarttır.

Pirelerin sert kabuksu yapıları onları aslında pek çok böcek ilacına karşı korumaktadır. Bu nedenle kokusuz pire ilaçları sanılanın aksine tam kontrol sağlamada daha zayıf kalır. Pirelerin yok edilmesi için erişkin pireleri öldürmekle iş bitmez. Mutlaka evdeki pire larvaları ve pire yumurtası gibi asıl büyük yoğunluğun ortadan kaldırılması şarttır. Temizlik belirli oranda evde larva ve pire yumurtasını azaltır ancak parke aralarına kadar yumurta bırakmaları işi zorlaştıran bir etkendir.

Halı, parke, yatak, kıyafetler gibi her alanda pire istilası baş gösterince kontrol zorlaşır. Bu durumda profesyonel bir pire ilaçlama şirketi ile çalışarak sorunu çözmeniz mümkün olur. Ancak evde pire ilaçlama mutlaka bilinçli ve uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir. Pire ilaçları ani yakıcı etkili yüksek oranda önleyici olmak zorundadır. Yaşadığınız pire şikayetlerinde Atlas Türk pire ilaçlama şirketini arayarak yaşadığınız pire şikayetlerinden kurtulmanız mümkündür biz laf değil çözüm üretiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir