0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Yatakta Pire

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Yatakta Pire olması insanlar için son derece sıkıntılı bir duruma neden olur. Evde pire varlığı ile günlük hayatta ciddi sıkıntı ve aksamalar yaşanır. Böcek ilaçlama evi pire basması nedeni ile en fazla yaptırılan bir uygulamadır. Pire çeşitleri kan emici asalak haşereler olarak öne çıkar. Daha çok kedi köpek gibi evcil hayvan besleyenlerin, yaz aylarında pirelerle en fazla karşılaştığı bilinmektedir. Evde pire görülmesi insanlar açısından hem sıkıntılı bir süreç ortaya çıkarır, hem de sağlık sorunlarını tetikler.

Pireler kan emerek beslenen asalak türüdür ve yaşamak için bir konakçıya ihtiyaçları olduğu gibi kan emmek zorundadır. Evde pire olmasının tek sebebi elbette ki hayvan beslemek değildir. Farklı yollardan da evlere bulaşırlar. Evde pire bulaşma sebeplerinden en başta geleni hiç kuşkusuz bina çevresinde kedi ve köpeklerin yavru yaparak buralarda pirelenmeye sebep olmalarıdır. İnsanlar evde pire neden olur? eve pire nasıl girer? diye değişik arayışlar içine girer.

İnsanların bilmediği kedilerin doğum sırasında vücudundan bir tür sıvı salgıladığıdır. Bu sıvı temizlenmediği zaman kuruyarak belirli bir süre sonra pirelerin oluşmasına sebep olur. Burada oluşan pireler zıplayarak hayvanın üzerine yapışır ve eve giriş olarak çok ciddi bir avantaj sağlar. Evcil hayvan beslemiyorum ama eve pire bulaştı diyorsanız dış ortamlardan bir şekilde evinize pire taşıdığınızı bilmenizde yarar vardır. Özellikle bahçe kısımları ve zemin katlar, sokak hayvanlarının yani kedi ve köpeklerin en fazla dolaştığı yerlerdir.

Bu bölgelerden gelip geçerken pirelerin yuva yaptığı bölgelerde pire bulaşması daha sık görülür. Kediler doğum yapmak için otopark, kömürlük, sığınak gibi kuytu ve karanlık bölgeleri daha fazla sever. Eviniz ve işletmeniz bu gibi bölgelere yakınsa pire ile başınız daha fazla derde girer. Evinizde pire oluşmasının temel sebeplerinden biri bu yerlerden gelip geçerken üzerinize pirelerin kolaylıkla sıçrayarak tutunması ve siz farkına varmadan eve taşımanız olarak öne çıkar. Eve gelen pire üzerinizden yere atlayarak evin farklı bölgelerine yuvarlanır ve buralara yumurta bırakır.

Evde Pire Nasıl Olur Nasıl Tedbir Alınır?

Evinize misafir için gelen evcil hayvan besleyen insanların elbiselerinde olması sizin evinize pire bulaşmasına sebep olur. Pire taşıyıcısı olarak en önemli konaklılar hiç kuşkusuz tüylü hayvanlar olarak dikkat çeker. Evde pire oluşmasını önlemek için bazı tedbirler almak gerekir ve pire çeşitleri temizlikten hiç hoşlanmayan bir özelliktedir. Pire aç ne kadar yaşar? diyorsanız pire beslenmeden birkaç hafta hayatta kalabilir. Evde pire oluşmasını engellemek için eve sürekli temiz tutmak, yerleri süpürmek ve sirkeli su ile mekanı silip, bol bol güneşlendirmek ve evi tozdan arındırmak önemlidir.

Özellikle kedi ve köpek besliyorsanız evde kedi ve köpek benzeri hayvanların yattıkları bölgeleri sıkça temizlemeniz gerekir. Evde pire olduğu nasıl anlaşılır? diyorsanız minik nokta gibi siyah zıplayan böcekler olarak dikkat çekerler. Pireler en fazla 50 santim ile 1 metre arasında sıçrayabilir. Yetişkin bir insanın dizi ile beline kadar pire sıçrama olasılığı vardır. Nokta kadar küçük belirsiz bir canlı olduğu için görüldüğü zaman genellikle siyahı anımsatan bir rengi vardır.

Pireli evi süpürdükten sonra elektrik süpürgesi içinde üreme olacağı için süpürgenin toz torbası mutlaka değiştirilerek yıkanmalı yada çöpe atılmalıdır. Süpürgenin toz haznesi evdeki çöpe atılırsa buradan etrafa hızla yayılarak çok ciddi bir şekilde sıkıntıya sebep olur. Evdeki pirenin varlığını anladıktan sonra yataktaki pireleri öldürmek için perdeleri, çarşafları, nevresim ve yastık kılıflarını sıcak suda yıkamanız gerekir. Sıcak su pireleri öldüren bir özelliktedir ancak pirelerden tamamen kurtulmak için bireysel çabalar her zaman yeterli olmaz.

Zıplayan küçük böcek türleri olarak bilinen pireler dirençli yapıda oldukları için evin genelinde pire ilaçlama yaptırmak şarttır. Yatakta pire olduğunu nasıl anlarız? diyorsanız gece insanları ısırıp kaşınmaya sebep olan birkaç böcek bulunmaktadır. Bunlardan pire, kuş biti, toz akarı ve tahta kuruları insanın vücudunda şişme ve kaşınmaya sebep olur. Tahta kurusu ısırığı daha iri olur. Kuş biti ve pire haşeresi birbirine benzer ancak kuş bitleri minik nokta gibi yürüyen hareket eden canlılardır. Pireler ise siyah renkli zıplayarak hareket eden sert kabuklu canlılardır.

Pire İle Doğal Mücadele Olur Mu?

Yatakta ısıran böceklerin varlığını anlamak için nevresimleri ve yatağı dikkatlice kontrol etmeniz faydalıdır. Zıplayan haşereler arasında pire çeşitleri minik yapılı böceklerdir çok hızlı ürer ve evin her tarafına yayılırlar. Özellikle koltuk ve yataklara pire bulaşması sıkça görülen bir durumdur. Pirelerin belirtisi arasında en bilinen yönleri hiç kuşkusuz zıplayan minik nokta kadar böcek olmasıdır. Pire nasıl anlaşılır? pirelendiğini nasıl anlarsın? diye merak ediyorsanız küçük toplu iğne ucu gibi çok sayıda ısırık ve kaşınma belirtileri pirelerin eve yayıldığına işarettir.

Pireli mekanlarda ilk bakışta pirelerin anlaşılması oldukça zordur ancak kısa süreli bir inceleme ile evdeki pidelerin varlığı kolaylıkla anlaşılabilir. Karabiber tanesi gibi siyah nokta şeklindeki dışkılar pire pisliği olarak dikkat çeker. Özellikle beyaz nevresimlerde sabah kalktığınız zaman nokta gibi belirtiler olur. Yatakta pire olması insanların sürekli olarak kaşınmasına sebep olur. Pire neden hoşlanmaz? Pire için sirkeli su etkili olur mu? diyorsanız gerek limon ve sirke tarzı şeyleri pireler sevmez. Ayrıca bitkisel kaçırıcı bazı malzemelerden hiç hoşlanmazlar.

Pire nasıl çoğalır? pire suda boğulur mu? pire evden nasıl gider? diyorsanız yumurta yaparak çoğalan suda kolaylıkla ölen canlılardır. Pire nasıl olur evde? bilmeli bireysel pire ilaçlama ile bölgesel pire oluşmasını engellemeniz mümkündür. Ancak evin her tarafına yayılan pirelerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Evde pire var nasıl kurtulurum? diyenlerin bireysel olarak pirelerle mücadelenin geçici çözüm olduğunu bilmesinde fayda vardır. Evde pire olduğu nasıl anlaşılır? diyenler genellikle yatak bölgesinde ısırılma ve kaşıntıların daha yoğun olduğunu belirtir.

Ayrıca koltuklarda otururken kaşınma ve ısırılma gibi sorunlar yaşanır. Pire kaşıntısı son derece zararlı insanı huzursuz eden ve sinirlerini alt üst eden bir özelliktedir. Halı ve koltuklarda pireler sıkça oluşur. Ayrıca insanların kıyafetleri içine girerek vücutta ciddi kaşınmaları tetikler. Nokta kadar siyah böcekler olarak tabir edilen pireler sert kabuklu ve dirençli zor ölen yapıdadır. Pire ısırığı belirtileri toplu iğne başı kadar kabarcık ve kızarma olarak kendini gösterir. En fazla bulunduğu yerler yatak, nevresim, battaniye, yorgan, halı, koltuk ve kıyafetler olarak öne çıkar.

Evi Pirelerden Arındırmak İçin Yapılacaklar

Pire ısırığı belirtileri vücudun hemen her bölgesinde görülebilir. Pire ısırmasından sonra çok ciddi bir kaşınma isteği meydana gelir. Özellikle bacak, kol, boyun bölgesi gibi yerler pirelerin doğrudan hedef aldığı yerlerdir. Gece yatarken en fazla ısırılmaya bu bölgeler maruz kalır. Ayrıca İnsanların iç çamaşırları içine girip vücutta ilerler ve karın, göğüs bölgelerini bile ısırırlar. Tahtakurusu ısırıkları daha farklı bir yapıdadır. Tahta kurusu genellikle aynı bölgede birden fazla toplu olarak defalarca ısırmaya ve daha iri şişliklere sebep olur. Mayt, mite ısırıkları ise daha küçük ve kaşınma acılı olur.

Evdeki pireler nasıl temizlenir? diyorsanız ilk başta pirelerini yayılmasını engellemek için elektrik süpürgesi yardımıyla koltuk, halı ve yerleri süpürmek gerekir. Ayrıca zeminleri, parkeleri, sirkeli su ile yada sabunlu su kullanarak temizlemekte faydalıdır. Çatlak, yarık benzeri bölgelere yayılarak buralarda yumurta bırakırlar. Yetişkin pirelerden pire larvaları daha öldüğü için ciddi şekilde sıkıntıya neden olur. Doğal pire kaçırıcı uygulamalar sadece belirli bir süre etkisini göstersede kısa sürede pireler evde üreyerek evi basmasına yol açar.

Pire hangi kokuya gelmez? Pirenin sevmediği kokular nelerdir? diyorsanız defne yaprağı, lavanta, narenciye, tuz , limon gibi bitkiler sirke ve benzeri kokular pirelerin hiç sevmediği bir özelliktedir. Pireler ile mücadele zor olduğu için pire nasıl yok edilir? çok iyi bilmek gerekir. Pire ilaçları ani öldürücü olduğu gibi kalıcı etkili olmak zorundadır. Pire ilaçlama teknikleri açık alanlarda spreyli, kapalı alanlarda sisleme şekilde uygulanabilir. Yatakta pire olduğunu anlamak için inceleme yapmak faydalıdır.

Pire ısırığı tedavisi için krem ve kolonya yardımı ile rahatlatıcı etki sağlanabilir. Ancak ciltte tahriş ve lezyonlar oluşmuşsa doktor tedavisi alarak pirelerin neden olduğu zararlardan kurtulmak şarttır. Yatak böceği ve kan emici pireler insanlar için ciddi anlamda sıkıntı kaynağıdır. Bu nedenle evdeki pirelere kesin olarak yok edilmesi için pire ilaçlama servisi almanız gerekir. Atlas Türk ilaçlama olarak pirelere karşı verilen mücadelede daima en etkili ilaçları kullanıyoruz. Profesyonel pire ilaçlama yöntemleri ile yaşadığınız pire şikayetlerine en kalıcı çözümleri sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir