0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Yaban Arısı Ve Eşek Arısı İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Yaban Arısı Ve Eşek Arısı İlaçlama zararlı arıların yok edilmesi için en fazla talep edilen arı ilaçlama şeklidir. Kış dönemlerinde arılar ile mücadele daha az yapılmasına karşın, bahar aylarının gelerek ağaçların çiçek açması ve yeşilliğin artması ile arı ilaçlama servisi çok daha fazla verilen bir özelliğe bürünür. İstanbul arı ilaçlama firması olarak arıların insanlar için oluşturduğu tehlikenin ortadan kaldırılması için açık alanlar ve kapalı mekanlarda arılara karşı ilaçlama servisi vermekteyiz. Bilindiği gibi arılar oldukça tehlikeli, insanlar için potansiyel tehdit oluşturan türlerdir.

Arı türleri içinde bal arıları çok fazla soruna yol açmayan insanların varlığından rahatsız olsa bile öldürmek istemediği insanlar için son derece faydalı canlılardır. Ancak bu eşek arıları ve yaban arıları için pek de böyle değildir. Saldırgan bir özelliğe sahip olan eşek arıları ile sarıca arı olarak bilinen yaban arıları insanı birden fazla sokabilir. Ciddi şekilde ölümcül durumlara sebep olabiliyor arı ilaçlama öyle her önüne gelenin yapacağı ve ortadan kaldıracağı bir uygulama değildir.

Yüzeysel olarak arıların ürediği bölgelere müdahale kapalı alanlarda arılar ile mücadele arasında çok büyük fark vardır. Bu nedenle arıların yok edilmesi için mutlaka bilinçli ilaçlama servisleri ile çalışmak evin içine arıların girerek insanları sokmasını önleme açısından son derece faydalıdır. Arılar için bilinmesi gereken bazı hususlara kısaca açıklık getirmek gerekir. Bilinmesi gereken arılar çoğunlukla insanlar açısından herhangi bir sorun ortaya çıkarmaz. Genellikle çatı araları, tavan araları, pencere panjur kenarları ve ağaçlık bölgelerde arı yuvaları ile karşılaşılır.

Buraya kadar her şey normaldir ancak binaların saçakları ve balkonlarda ortaya çıkan arı yuvaları insanların buralardan gelip geçerken sıkıntı yaşamasına sebep olur. Özellikle bilinçsizce arı yuvasına müdahale etmeye kalkışan insanların sıkça arı saldırısına maruz kaldığı bilinmektedir. Bunun nedeni arı kovanının bulunduğu bölgede insanın arılara karşı yapacağı bir müdahale arılar tarafından tehdit olarak algılanır. Bu aşamadan sonra arı saldırıları ciddi anlamda insanların zarar görmesine sebep olur.

Arıların Özelliği Ve Arı Sokma Riski

Unutmamanız gereken arı kovanı olan bölge ile arıların girip çıktığı yerlere müdahale ettiğiniz zaman arı kolonisinin saldırısına maruz kalabileceğiniz güçlü bir olasılıktır. Bazı insanlar bir tane arı sokmasında bile ciddi derecede tepki verirken, bazı insanlar birkaç arı sokması ile sıkıntı yaşar. Unutulmaması gereken arılar topluca saldırdıkları için sağlıklı bir insana bile arı sokması ile ölümcül şekilde komaya sokabilmektedir. Bu nedenle arı kovanı bulunduğu bölgelerde profesyonel arı ilaçlama hizmeti ile bu arıların yok edilmesi sağlanmalıdır.

Arıların biyolojisi farklılık gösterir. Arılar 1 santimetre ile 3 santimetre arasında değişen bir boyuta sahiplerdir. Arıların renk görünümü ise altın sarısı ve kahverengi dalgalar şeklinde vücudu çevreler. Ancak siyah arılar ve daha koyu renkli arılar ile karşılaşmak mümkündür. Bal arısı, eşek arısı, sarıca arı, Japon eşek arısı gibi değişik arı çeşitleri mevcuttur. Arıların görüldüğü bölgeler genellikle çatı arası, ağaç kovukları, duvar deliği, balkonlar ve çeşitli kuru otların bulunduğu bölgeler olarak dikkat çeker.

Arılar genellikle tenha ve sakin bölgelere yerleşirler genellikle grup yani koloni şeklinde yaşar. Sabahları yuvalarından çıkarak çiçeklerden polen taşımak için yayılma çıkarlar. Arıların topladığı polen özellikle eşek arılarında arı kolonisinin devamı için arı larvalarına büyük fayda sağlar. Kışın eşek arılarının tamamına yakını ölmektedir ancak arı kovanı içerisinde koloninin devamını sağlayan kraliçe arı ve birkaç arı ile arı larvaları devamlılığın sağlanması görevini üstlenir. Arı ilaçlama konusunda mutlaka uzmanından destek almanız şarttır.

Bireysel olarak arılara müdahale edilmesi ölümcül tehditlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Bal arısı ve özellikleri: Dünya genelinde yaklaşık olarak 90 000 civarında böcek çeşidi taksonomik sınıfa ayrılmıştır. Bu türlerin içerisinde ortalama olarak 22 000 civarında arı türü bulunduğu belirtilmektedir. Bu arılar içerisinde bal arısı diğer böcek türleri ve arılardan ayrılır. Bal arılarının kendilerine has bir özellikte anatomik ve morfolojik yapıları mevcuttur. Örneğin bal arasında polen toplamaya yarayan sepetlerinin var olduğu bilinmektedir.

Eşek Arılarının Özelliği Ve Eşek Arısı Yuvasına Müdahale

Eşek arısı ve yaban arılarının özellikleri farklıdır. Eşek arısı soktuğu bir insanı tekrar, tekrar sokabilme potansiyeline sahiptir. Ayrıca bal arıları insanlar için son derece faydalı olan balı üretirken, diğer yaban arıları bal etmediği gibi bal arılarının kovanlarına saldırarak bal arılarını öldürür ve arıların ballarını çalarlar. Arılara karşı kontrol ve çözüm arı kovanına müdahale mutlaka profesyonel ve donanımlı bir arı ilaçlama servisi tarafından yapılmak zorundadır. Arı ilaçlama nasıl yapılır? arı yuvası nasıl dağıtılır? bilmeden çözüm mümkün olmaz.

Bireysel ve amatörce arılara karşı mücadele yapmaya kalkışmak sonu ölümle sonuçlanabilecek ciddi tehlike içerebilir. Arıların yok edilmesi için öncelikle arıların giriş, çıkış yaptığı yerin tespit edilerek burada arı peteğinin olmasına karşın öncelikle arı ilaçlaması yapılmalıdır. Daha sonra peteğin olduğu bölge açılarak arı peteği dağıtılmalı ve imha edilmelidir. Arıların yuvası ilaçlama yardımı ile bozulduktan sonra bu bölgenin kapsamlı bir ilaçlama ile tekrar buralarda arıların yuva yapması ortadan kaldırılmalıdır.

Bu da ancak profesyonel böcek ilaçlama hizmeti veren arı ilaçlama konusunda deneyimli tecrübeli ekiplerin işidir. Arı ilaçlama eline sırt pompası alarak turistik geziye gelir gibi arılara karşı mücadele işlemi asla değildir. Diğer böceklere oranla arıların yok edilmesi en zor mücadele şeklidir. Bu nedenle arı ilaçlama fiyatları diğer böcekler ile kıyaslandığı zaman çok daha yüksek ücret kapsamında yapılmaktadır. Ancak bilmeniz gereken sadece arı ilaçlama uygulaması ile arı peteğinin imhası arasında ciddi bir fark vardır.

Bazı arı ilaçlaması yapan kişi ve ekiplerin sadece arılara karşı ilaç sıkılarak arıların yok olacağını söylemek yanlıştır. Bu şekilde alel acele arı ilaçlaması daha ekonomik ve ucuza yapmaktadır. Bu son derece yanlış ve insanları aldatıcı bir davranıştır. Arıların bulunduğu bölgeye sadece ilaç sıkılarak arıları yok etmek çoğu zaman mümkün olmaz. Çünkü çatı arası, tavan arası gibi bölgelerde arıların girdiği bölgeden arı peteği yaklaşık olarak 50-60 santimetre ile bir iki metre ileride olabilmektedir.

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Sırt pompasıyla sıkılacak ilaç muhtemelen arıların sadece giriş yaptığı bölgelere etki edecek, arı peteğini etkilemediği gibi arılar başka bir bölgeden giriş çıkış yaparak yapılan ilaçlama sonuçsuz kalacaktır. Peki arı ilaçlama nasıl yapılır? eşek arılarından kurtulmak için öncelikle yaban arısı ve eşek arısı ilaçlama konusunda uzman bir ekipten ilaçlama desteği talep etmeniz şarttır. Arı kovanına müdahale edecek kişinin öncelikle donanımlı olması, eldiven, tulum, başlık benzeri tüm vücudunu boydan, boya kapatacak bir kıyafet ile kendisini koruması şarttır.

Arılar insanın kan dolaşımını çok kolay tespit edebildiği için vücudun açık bölgesindeki bölgeyi çok kolay sokmakta ve insanlara ciddi şekilde risk yaşatmaktadır. Bu nedenle arılar ile mücadele mutlaka profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Arı ilaçlama aparatları ve arılara karşı kullanılacak ilaçlar bilinçli bir şekilde seçilmelidir. Arı ile mücadele ederken müdahale sonrasında etrafa dağılan arıların bina içerisine ya da bina sakinlerine saldırmaları önlenmelidir.

Bu nedenle sıvı ilaçlama yapıldıktan sonra arılar tamamen bitti diye düşünmek oldukça yetersiz bir durumdur. Şayet arı yuvasının dağıtılmaması durumunda buralardan başka bir tarafa yönelen arılar bu bölgeden giriş-çıkış yapmayacak farklı bir bölgede yuvarlanarak tekrar hızlı bir şekilde üremesine devam edecektir. Saldırgan arılar insanlar için kimi zaman ölümcül risk ortaya çıkarmaktadır. Bu daha çok arı kovanının bulunduğu bölgeye müdahale edildiği durumlarda arı kolonisinin saldırısına uğramakla ortaya çıkar.

Arı ilaçlama ne zaman yapılmalı? arı ilaçlama zamanının belirlenmesi elbetteki uzman ilaçlama ekiplerinin kolaylıkla bildiği bir durumdur. Arılar genellikle sabah yuvalarından çıkarak çiçekler ve ağaçlardan polen toplamak için yayılma çıkarlar. Özellikle öğleden önce ve öğleden sonra arılar ile mücadele daha kolaydır. Öğle sıcağında arılara karşı mücadele daha zor olur. Ayrıca arı ilaçlama için herhangi bir takvim olmadığı için arı şikayeti görüldüğü zaman arılara karşı mücadele yapılması gerekir. Bu nedenle arı ilaçlama zamanı genellikle yaz mevsimleri olarak dikkat çeker.

Arı İlaçlama Yöntemi Ve Kesin Çözüm

Yaban arısı ve eşek arısı ilaçlama için kullanılan en etkili yöntem hiç kuşkusuz buharlı yöntem olarak bilinen ulv arı ilaçlama şeklidir. Bu yöntemde arı yuvasına dağılan ilaç arıların çok daha kısa sürede telef olmalarına ve kolaylıkla arı kovanına müdahaleye imkan tanımaktadır. Bu nedenle arı ilaçlama için kullanılacak en kestirme yol buharlı yöntemdir. Arı ilaçlama hangi arılar için yapılır? arılar ile mücadele genellikle yaban arıları ve eşek arılarına karşı yapılmaktadır.

Bal arıları insanlar tarafından tehdit olarak algılanmadığı için çok zorunlu durumlar dışında yaban arılarından başka arıya ilaçlama yapılmaz. Sarıca arı, eşek arısı gibi arılar ile mücadele en fazla yapılan arı ilaçlama şeklidir. Arı ilaçlama sonrası arıların hemen ortadan kalkmasını beklemek biraz aceleciliktir. Çünkü arı ilaçlama yapıldıktan sonra yuvaya birkaç gün arı giriş çıkışı yaşanacaktır. Yaban arısı ve eşek arısı ilaçlama sonrasında bu durumun görülmesi gayet doğaldır. Çünkü sabah yuvalarından ayrılan arılar akşam yuvalarına dönmektedir.

Ayrıca eşek arısı yuvasına müdahale edildiği zaman sağa sola dağılırlar. Tehlikenin geçtiğini hissedene kadar yuvalarına dönmez bu ise bir kaç gün içerisinde arıların yapılan ilaçların etkisiyle ortadan kaldırılmasını gerektirir. Arıların topluca bulunduğu bölgelere sisleme ve kokulu ilaçlama uygulaması yapmak en etkili yoldur. Sizde arılar ile sorun yaşıyorsanız arıların yok edilmesi için Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak profesyonel arı ilaçlama servisi alabilirsiniz.

Unutmayın arılar saldırgan ve sokma eğilimi olan canlılardır. Kendilerine yönelen bir tehdit algıladıkları zaman asla tereddüt etmez topluca saldırarak ciddi şekilde arı sokmalarına sebep olurlar. Bu nedenle arıların yok edilmesi için bireysel olarak arılar ile mücadele yapmak çok büyük bir risk altına girmek demektir. Amatör arı ilaçlama yapanlardan uzak durmanız bu konuda uzman ve deneyimli arı ilaçlama firmalarından böcek ilaçlama desteği almanız sizin yararınıza olacaktır. Biz bu konuda daima en kapsamlı çözümleri sunmaktayız.