0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Toz Ve Nem Böceği İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evlerde Toz Ve Nem Böceği İlaçlama çeşitli böcekler için sıkça yaptırılmaktadır. Böcek ilaçlama türleri içinde nem böcekleri ile mücadele daha geniş ve kapsamlı olmaktadır. Bilinen nem böcekleri, gümüş böceği, tespih böceği, küf böceği, ve çok fazla bilinmese de son dönemlerde ciddi şikayetlere yol açan beyaz nem böcekleri ve toz böceği insanları için giderek sorun kaynağı haline gelmiştir. Nem böcekleri ile mücadele bulundukları ortam ve böcek çeşidine bağlı olarak değişir.

Evde görülen gri böcekler olarak bildiğiniz gümüş böcekleri kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama yardımı ile önlenebilmektedir. Ayrıca tespih böcekleri için kokulu ve kokusuz ilaçların yanı sıra mekanik ve sisleme ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. İşin en zor bölümü küf ve nem böcekleri olarak bilinen beyaz minik böcekler ile açık kahverengi toz kadar minik böceklerdir. Beyaz toz böcekleri en zor ölen minik haşere olarak pek çok insanın adeta kabusu haline gelmektedir.

Minik Toz Böceklerinden Kurtulmak

Pek çok insanın toz böceği olarak bildiği böcekler aslında mite ve mayt çeşitlerindendir. Ancak küf böcekleri daha minik ve çok dirençli yapıları sayesinde oldukça zor kontrol altına alınır. Küf böceği ilaçlama spreyli olarak yapıldığı gibi tavan ve parke kenarlarında üremeleri nedeni ile sisleme küf böceği ilaçlaması şeklinde yapılabilir. Beyaz Nem Böceği İlaçlama diğer türlere oranla daha zor ve çok sayıda ilaçlama yapılmasına sebep olan bir zararlıdır.

Çoğu kişinin toz kadar minik böcekler diye bahsettiği ancak hakkında pek bir bilgi bulunmayan haşere çeşidi olan beyaz nem böcekleri daha çok parke araları, kapı pervazları, mutfak dolabı arkaları, ve binaların beton sıva kısımlarında çok miktarda rastlanılan bir zararlı böcektir. Beyaz nem böceği ilaçları sıradan böcek ilaçları olmayıp son derece kaliteli ve profesyonel olmak zorundadır. Bu minik böcek dolap ek yerlerine bile kolayca girebildiği için geniş kapsamlı çözüm yöntemi şarttır.

Nem Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Beyaz nem böcekleri oldukça dirençli olmalarına karşın elle ezilen bir yapıya sahiptir. Onları zor imha etmemizin nedeni çok küçük boşluklara ve milimetrik çatlaklara saklanmalarıdır. Mutfak dolaplarının ek yerlerinden suntaların yapıştırılan kısımlarına kadar pek çok bölgeye yuvalanıp hızla yayılırlar. Bu nedenle Nem Böceği İlaçlama Şekli sisleme yöntemle olmalıdır. Daha önce defalarca ilaçlama yaptırmasına karşın bu böceklerden kurtulamayan çok sayıda insan bulunmaktadır.

Beyaz nem böceği mücadelesi profesyonel olarak yapılması zorunlu olan bir uygulamadır. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce iyi düşünmeli ve bu böceklerin görüldükleri yerleri etkileyecek yöntem talep edilmelidir. Tavan, duvar, mobilya içleri, elbiseler, parke altları, kapı dipleri, gibi pek çok bölgede yayıldıkları düşünülünce mutlaka dumanlı nem böceği ilaçlama yaptırılması gerekir. Karşılaşılan haşere şikayetleri içinde belkide en zor olanı bu beyaz ve açık renkli minik böceklerdir.

Nem Böcekleri Ve Türleri

Değişik bölgelerde görülen bu şeffaf böcekler daha çok gece ortada dolaşır ve karanlıkta fener ve cep telefonu ışığı ile kolayca görülebilir. Kum böceği, küf böceği, toz böceği, beyaz nem böceği, kitap biti, sıçrar kuyruk gibi isimler ile bilinir. Nem böceklerinin daha büyük olan türleri ise, tespih böceği, gümüş böceği, olarak dikkat çeker. Bu böceklerin yaşam alanları boyutları ile alakalıdır. İlaçlama firmaları küçük nem böcekler hakkında pek bilgi sahibi olmadığı gibi nem böceği ilaçlama konusunda da ciddi zorluk yaşar.

Bir kaç profesyonel ekip dışında bu beyaz minik böcekleri ile baş eden firma sayısı yok desek yanlış olmayacaktır. Nem böceği olarak arama yapan çoğu kişi gümüş böcekleri ile karşılaşmakta bu ise yanlış bilgi edinmeye yol açtığı gibi insanların aradığı bilgiye ulaşamaması hayal kırıklığı yaşatmaktadır. Atlas Türk böcek ilaçlama olarak Toz ve Nem Böceği İlaçlama konusunda her türlü nem böceklerinin öldürülmesi için yüksek kalitede böcek ilaçları ve etkili ilaçlama teknikleri ile ilaçlama yapıyoruz. Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama sıradan bir ilaçlama uygulaması kesinlikle değildir.

Kitap Biti İle Nem Böceğinin Özellikleri

Yumuşak vücutlu böcekler olarak dikkat çeker. Kitap biti ilaçlama değişik usuller ile yapılabilir. Kitap bitlerinin uzunlukları nadiren 6 mm’yi geçer. Uzun, ipe benzeyen antenleri çok segmentlidir, 12-50 segmentten oluşur. Bu böceklerin renkleri türlerine göre değişiklik göstermektedir. Açık kahverengi (Liposcelis bostrychophilus), sarımsı kahverengi (Liposcelis entomophilus), açık sarı ya da beyaz (Trogium pulsatorium), koyu kahverengi ya da siyah (Lepinotus patruelis) renkli olabilirler.

Kitap bitlerin de türlerin sıcaklık gereksinimleri de farklıdır. Lepinotus patruelis genellikle depo gibi soğuk yerlerde bulunurken Liposcelis bostrychophilus daha sıcak ortamları tercih eder. Bu böcekler çiğ ya da işlenmiş gıdaları istila eder. Çok geniş bir alana yayılmışlardır. Depolanmış gıda, plaster, deri, ahşap ve kitaplar dahil olmak üzere pek çok bitki ve hayvan kaynaklı materyali istila ederler. Pek çok tür kozmopolitandır, köken ülkeleri bilinmemektedir.

Kitap Bitleri Nerelerde Görülür?

Liposcelis bostrychophilus türünün Afrika kökenli olduğu düşünülmektedir. Tüm türler, Avustralya genelinde çok yaygındır. Pek çok tür dış alanlarda ve hayvan yuvaları, ağaç gövdelerindeki çatlaklar, ağaç kabuklarının altı ve yaprakların üstü gibi daha doğal yerlerde sıkça yuvalanırlar. Bu türler zararlı canlı olarak değerlendirilir. Çok geniş bir alana yayılmışlardır ve depolarda, gıda üretim tesislerinde, tahıl ambarlarında, müzelerde, evlerde ve perakende alanlarında sıklıkla görülmektedirler.

Buralarda depolanmış gıda, plaster, deri, ahşap ve hatta kitaplar dahil olmak üzere pek çok bitki ve hayvan kaynaklı materyali istila ederler. Küçük çaplı istilalar zararlı canlı sorunundan ziyade rahatsız edici bir durum olarak görülür. Ancak büyük çaplı istilalar kitaplarda ve ambalaj malzemelerinde önemli ölçüde zarara neden olabilir, yiyecekleri bozabilir. Bu böcekler saklanmak için materyallerde delik açarak bu materyalleri aşındırırlar. Evlerde ise rutubetli bölgeler ve kağıt malzemelerde sıkça görülür.

Kitap Bitleri Nerede Yaşar?

Kitap Biti Çeşitleri gerçek manada bir bit olmamakla birlikte odun bitleri adıyla tanınan bir böcek takımının en tanınmış üyesidir. Bu takım yumuşak gövdeli, uzun duyargalı, ağız parçaları çiğnemeye uyarlanmış, çoğu 5 milimetreden küçük bini aşkın türü kapsar. Kitap bitleri kanatsız odun bitlerindendir. Genellikle bina içlerinde, tozlu raflarda dolaşan bu çok hareketli böcek, eski kitaplara ve kâğıtlara büyük zarar verebilir.

Ayrıca, depolanmış tahıllarda da bulunur. Bazen erkeklerinin başlarıyla çıkardıkları tıkırtı sesleri, saat böceğinin çıkardığı seslerle karıştırılır. Kitap bitlerinin ağaç kabuklarının altında yaşayan kanatlı akrabaları mantar, yosunlar ve çeşitli bitkisel maddelerle beslenir. Öbürleri ise taşların altında veya bitki döküntüleri arasında yaşar. Kanatlı türleri dinlenirken genellikle gövdelerinin üstünde çatı biçiminde eğik tuttukları iki çift zarsı kanadı vardır.

Kitap Bitinin Zararları

Yıllarca biriktirilen ve son derece değerli kütüphane içindeki kitapların en büyük düşmanı olan kitap bitlerinin bilinen birçok türü yaşam sürmektedir. Sıkça rastlanan Kitap Biti türüne bilim dünyasında “Lipocelis” adı verilmiş. Bilinen yaklaşık 126 alt türü vardır ve dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Kitap Biti Neden Olur? sorusunun elbette en bilinen cevabı toz ve rutubet olarak açıklanabilir. Düzenli olarak temizlenmeyen raflarda beliren kitap biti, eski ve değerli kitaplarınıza büyük zararlar verebilir.

Kitap Biti nemli, sessiz yerleri seven çekingen bir böcek türüdür ve düzenli bakım yapılmayan ambarlara, kütüphanelere ve odalara koloni kurarlar. Duvar kağıtlarının ve mobilyaların altına, rafların derinliklerine saklanır ve ortamın uygun olduğunu düşündükleri zaman beslenmeye başlarlar. Menüleri oldukça geniştir; mobilyalar, kitaplar, tahıllar, bitkiler kısaca bulabildikleri çoğu bitkisel besini tüketirler. Daire içlerinde çok zor fark edilmeleri hızlıca çoğalmalarında başlıca nedendir.

Kitap Biti Nasıl Fark Edilir?

Kitap bitleri, çoğunlukla grimsi tonlarıyla dikkat çeker ve uzun antenlere sahip olur. 1 mm boyutunda olabilecekleri gibi, 5 mm uzunluğunda da olabilirler; küçüklükleri sebebiyle fark edilmeleri zordur. Çoğunluğu kanatsızdır ya da işlevsel olmayan küçük kanatlara sahiptir. Parçalayıcı ağızları sayesinde bulabildikleri her türlü bitkisel besini yerler. Şayet kitaplarınızda delikler fark ediyorsanız bir kitap biti istilasıyla karşı karşıya olabilirsiniz.

Kitap Bitinin Yaşam Alanı, rutubetli ve sıcak ortamları seven kitap bitleri, mümkün olduğunca az kullanılan ve bol besin bulunan mekanları tercih ederler. Bu mekanlardan bitler nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, öncelikle ortamı rutubetten arındırmalısınız. Her ne kadar yiyecek depolanan alanlarda rutubet kontrolü zor olsa da, düzgün tasarlanmış bir havalandırma sistemiyle bu problem çözülebilir.

Kitap Bitlerinin Yaşam Süresi

Kitap Bitinin Yaşam Döngüsü Dişiler, çoğunlukla yaz mevsiminde yumurtlarlar ve her bir dişi 60’a yakın yumurta üretebilir. Bit yumurtaları ortalama 21 günde yeni bit nimflerini meydana getirirler. Ortalama kitap biti ömrü 110 gündür. Bir kütüphanede bit nasıl oluşur sorusunu merak ediyorsanız, cevabı odaya girip çıkan kişilerde ya da eşyalarda arayın. Bitler çoğunlukla bir yere taşınarak gelirler.

Örneğin kitaplığınıza yeni eklediğiniz kitapların içinde bit yumurtaları olabilir. Bulundukları ortamın nemlilik derecesi % 60 seviyesinde ise çok hızlı çoğalırlar; % 14’e kadar olan seviyelere kadar üremeye devam edebilirler. Bitlerden kurtulmanın kesin çözümü ortamın rutubet derecesini en alt seviyelerde tutmaktır. Kitap Bitleriyle Mücadele Yöntemleri Kitap bitlerine karşı en etkili çözüm, önceden söylediğimiz gibi ortamın rutubet seviyesini minimuma indirmektir.

Kitap Bitleri Nasıl Önlenir?

Bunu gerçekleştirebilmeniz için ortamda su sızıntılarını olmamalı, havalandırma sistemi düzgün tasarlanmış olmalı ve gider boruları hiçbir zaman tıkanık kalmamalıdır. Ayrıca bitten kurtulma yollarına başka alternatifleri de vardır. Giriş yollarını kapatın. Bitler, bir taşıyıcı kullanabilecekleri gibi, ortama etrafta bulunan yarık ve çatlaklardan da ulaşabilirler. Bitlere karşı savunma oluşturmak istediğiniz alandaki tüm çatlakları ve yarıkları kapatın.

Yiyecekleri Açıkta Bırakmayın Açıkta bırakılan yiyecek stokları, bitler için bir davetiye gibidir. Kilerlerinizde yiyeceklerinizi açık bırakmak en büyük yanlışınız olacağı için mutlaka mümkün olduğunca kapalı kaplarda yiyeceklerinizi saklayın. Tozları Temizleyin Duvar köşelerinde ve pencere kenarlarında zamanla oluşan tozları düzenli olarak temizlemezseniz kitap bitlerinin oluşmasına oldukça kolaylık sağlamış olursunuz.

Kitap Bitleri İle Mücadele

Bitler bu tozlu alanlarla yaşamayı çok severler. Kitap Bitleri Nasıl Yok Edilir? kitap biti ilaçlama yöntemi nasıl olmalı? diyorsanız sisleme yöntem ve ani öldürücü ilaçlar bu bitlerin en kısa sürede yok edilmesini sağlar. Sıvı yöntemle yapılacak ilaçlama kütüphane için oldukça fazla hasar verme riski taşıdığı için bu yöntemden kaçınmak daha akıllıca bir seçim olacaktır. Atlas Türk ilaçlama olarak Kitap Biti İle Mücadele için kalıcı çözüm sunan yöntem kullanarak en kısa sürede kitap bitlerini yok etmek için ilaçlama servisi vermekteyiz.

Kitap bitleri şeffaf minik yapılı böcekler olarak dikkat çeker. Pek çok insan kitap biti ile toz böceğini karıştırır. Görünüm olarak benzer özellikler sergilemesi elbette toz akarları ile karıştırılmasının en önemli nedenidir. Aslında köken olarak aynı olmalarına karşın farklı yapıda olması bu böcekleri mayt ve mitelerden ayırır. Kitap biti İlaçlama yaptırmadan önce bu zararlıların çok kolay gizlendiğini bilmeniz gerekir. Buda çok daha zor kontrol altına alınmalarına yol açmaktadır.

Nem Böcekleri Nereden Gelir?

Evlerde birden bire artmaya başlayan değişik böcekler görülür. Rutubetle beslenen küçük ama insan sağlığını psikolojik açıdan etkileyen haşerelerdir. İlaçlama yaptırılmayan mekanlarda nefes yollarında sebep oldukları sıkıntılar sebebi ile olumsuz yönde etkiler. Nem böceklerinin dış kaynaklı olduğu ancak inşaat sırasında kullanılan ıslak malzemelerin yeterince kullanılmadan mekanlara yerleşim başlaması ile oluşurlar. Eşya ve kıyafetlere kısa sürede bulaşarak rahatsızlık verirler.

Minik nem böcekleri evin her tarafında karşınıza çıkarak ciddi huzursuzluğa neden olurlar. Nem böcekleri nereden gelir diye merak edenlerin satın alınan bir mobilyadan, kıyafet, koli benzeri eşyalardan evlere bulaşabileceği yada evdeki rutubetli bölgelerden etrafa yayılabileceği bilinmelidir. Beyaz nem böceği küf ve rutubette oluşan ıslanmış zeminlerde üreyen minik böcekler olup aslında binanın sıvasında kullanılan kum içinde varlığını sürdürebilen oldukça küçük ve haşere ilaçlarına dirençli böcek çeşitleridir.

Yeni Binalarda Daha Sık Görülür

Evlere inşaat sonrası yayılmaya başlayan bu minik haşereler maalesef çok geç fark edildiği için önlem alınması da çok zorlaşmaktadır. Ahşap döşemeler, dolaplar ve duvarlarda çok sayıda kaşımıza çıkarlar. Özellikle parke altlarında yeşil küf oluşumu bu böceklerin ciddi üremesine sebeptir. Nem böceklerinin sıcak ortamlarda çok fazla üremedikleri ancak bulaşma olan mekanlarda kolay kolay azalmadıkları bilindiği için bazen iki defa ve üzeri ilaçlama yaptırılması gerekebilir.

Rutubet ve küf böceklerin mekandaki yoğunlukları ve ara bölgelere ne kadar fazla saklandıkları çok önemlidir. Nem Böcekleri Nereden Gelir? diyenlerin evlerinde toz sandıkları beyaz şeylerin böcek olabileceğini aklında tutup kısa bir gözlemleme ile emin olmaları erken teşhis için önemlidir. Nem böceği ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan bölgelerde belirli aralıklar halinde böcek görülmesi olağan bir durumdur. Bu nedenle sabırlı olmak gerekir.

Yaz Aylarında Nem Böceği Olur Mu?

Genelde nemli ve soğuk mekanlarda sıkça görülen beyaz nem böceği yaz aylarında rutubetli evlerde ve özellikle dolap arkaları, parke altları gibi alanlarda üremeye devam ederek yaz aylarında da varlığını sürdürmektedir. Yaz aylarında nem böceği olur mu diye bizi arayıp soran kişilerin yaz ve kış bu böceklerin ürediğini bilmesi ancak mekanın ne kadar iyi havalandırılıp kuru tutulursa o derece azalma yaşandığı bilinmelidir.

Buna karşın çok etkili bir ilaçlama hizmeti alınmadığı takdirde nem böceklerinden kurtulmamın mümkün olmayacağı bilinmelidir. Nem böcekleri için özel bir ilaçlama şekli var mı? dilerseniz bu konuda kısaca bilgi verelim. En etkili uygulamanın dumanlı ve kokulu nem böceği ilaçlama şekli olduğunu belirterek kokusuz ilaçlar ve spreyli yöntemlerin bu böcekler ile mücadelede hiç bir etkinliği olmayacak derecede zayıf kaldığı bilinmelidir.

Nem Böcekleri Değişik Görünümde Olur

Nem böceklerinden kurtulma yolları içinde en bilinen yol bir kaç defa ilaçlama yaptırmak ancak iyi bir ekiple çalışmak zorunluluğudur. Bu yazımızda Nem Böcekleri Nereden Gelir? kısaca değinmeye çalıştık tüm haşere şikayetlerinizde firmamızdan ilaçlama talebinde bulunabilir profesyonel ve etkili yöntemler ile haşere sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Beyaz nem böcekleri ile mücadele diğer haşerelere oranla çok daha zor ve deneyim gerektiren bir ilaçlamadır.

Toz böcekleri olarak bilinen mite ve maytlar küçük yapıları ile çok kolay gizlenir ve mücadele edilmesi oldukça zordur. Parke altları, duvar çatlakları, eşya araları, dolap içi ve arka kısımları, kapı pervazları ve daha pek çok buna benzer alanlara yuvalanıp çok hızlı üremektedir. Nem böceklerinden nasıl kurtulunur? diye ciddi arayış içinde olan insanların bilmesi gereken profesyonel yardım alması ve garantili ilaçlama yapılamayacağını bilmeleri gerekir.

Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Evde görülen nem ve rutubet böcekleri farklı tip ve boyutlarda karşımıza çıkar. Rutubet Böcekleri Nasıl Yok Edilir? merak edenler için ilaçlama yöntemleri ve nem böcekleri ile mücadele yapılışını anlatmadan önce bu böcekleri biraz incelemekte yarar olduğuna inanıyoruz. Gümüş renkli, pullarla örtülü gizemli böcekler arasında olan rutubet böceği çeşitlerinden biridir gümüş böcekleri. Hızlı hareket etmeleri ve parlak gri görünümleri ile dikkat çekerler.

Evlerin nemli ve serin bölgelerinde yaşarlar. Her ortamda rahatça yaşarlar ama onlara rutubet böceği adını veren nemli ortamlar, yavruların gelişmesi için hem çok önemlidir. Rutubet böcekleri, ıslak zemin, banyo, mutfak ve tavan arasında yaşar. Rutubet böceği olarak bilinen böcekler arasında tespih böcekleri, beyaz nem ve toz böceği, gümüş böceği, mite ve maytlar öne çıkmaktadır.

Su basması ve borulardan su sızması ile oluşan nem böcekleri ile rutubet böceği çeşitleri insanlar için zararlı türlerdir. Top böcekleri olarak isim verilen tehlike anında yuvarlak bir şekle bürünen tespih böcekleri oldukça pis ortamları tercih etmektedir. Böylece insanların yedikleri sebze meyvelere salya ve dışkılarını bulaştırmaktadır. Oldukça zararlı olan nem ve rutubet böcekleri ile mücadele insan sağlığının korunması açısından ciddi öneme sahiptir. Rutubet böceklerinden kurtulmak için evde rutubet böceği ilaçlama yaptırmak gerekir.

En Zor Ölen Nem Ve Rutubet Böceği

Beyaz nem böceği olarak anılan bu minik haşereler küf ve nemden, duvarlardaki rutubet ve yere düşen ekmek gibi gıdaların küflenmesinden sonra ortaya çıkarlar. Özellikle titiz ev hanımlarını aşırı derecede rahatsız eden ve bir türlü önlenemeyen özelliği beyaz nem böcekleri ile mücadeleyi çok önemli kılmaktadır. Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? sorusuna en kestirme yanıt mekandaki nemin bertaraf edilerek etkili bir nem böceği ilaçlama hizmeti alınmasıdır.

Küf böcekleri ve rutubet biti olarak anılan beyaz, kahverengimsi ve siyah nokta şeklinde görülen minik rutubet böceğinden kurtulmak sanıldığı kadar basit olmadığı için profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanmak şarttır. İlaçlama firmaları bu böcek hakkında oldukça yetersiz bilgiye sahiptir. Rutubet böceği ilaçlama uygulamalarında en çok şikayete sebep olan beyaz nem böcekleri ile mücadele mutlaka sisleme yöntem kullanılarak yapılmalıdır.

Zıplayan özellikte ve vücudu diken şeklinde kıllarla kaplı oldukça küçük boyutlu bir böcek olarak fark edilmesi zordur. Gündüzleri çok zor fark edilmesine karşın gece karanlıkta fener ve cep telefonu ışığında şeffaf ve parlak görünürler. Rutubet böcekleri nasıl yok edilir? diye araştırma yapan insanların yaşadıkları rahatsızlıklar farklıdır. Rutubet böceği ısırması tespih böceği ile gümüş böceklerinde söz konusu olmayıp hastalık riskleri bulunur.

Nem Böceklerinin Zararları

Beyaz nem böceklerinde ciltte kaşınma ve alerjik belirtiler hassas yapılı insanlarda meydana gelmektedir. Ayrıca toz böceği olarak bilinen maytlar insanları ısırıp kaşındırma özellikleri ile dikkat çekerler. Nem böceği ısırığı nokta şeklinde kızarma ve kaşınma olarak ortaya çıkar. Küçük erkek bebeklerde solunum yolu rahatsızlıkları yaşanmasında en önemli tetikleyici olarak görülmeleri bir an önce nemden üreyen nem böceğinin yok edilmesi için zorunluluktur. Rutubet böceği ilaçlaması hem zor hem de büyük önem taşır.

Evin bolca güneş alması ve çok etkili bir şekilde sisleme yöntemle ilaçlanma işlemine tabi tutulması gerekir. Rutubet Ve Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? evde görülen nem böcekleri nasıl yok edilir? diyenlerin şikayet ettikleri böcek türüne göre önlem alması evin temiz ve bol havalanması buna ilave olarak rutubetin kurutulmasını sağlamaları gerekir. Ayrıca yaptırılacak Nem böceği ilaçlama şekli bu böcekleri tam olarak ortadan kaldıracak özellikte olmalıdır. Toz ve nem böceği ilaçlama için uzman ekiplerden destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir