Toz Böceği ilaçlaması

Toz Böceği İlaçlaması oldukça zor ve kapsamlı böcek kontrolü sağlayan içerikte ilaç ve uygulama tekniği ile yapılmalıdır. Toz akarı ile mücadele ancak uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Toz böceğinin mekanlardan arındırılması, ancak çok kaliteli böcek ilaçları kullanılarak ve en etkili toz akarı ilaçlama teknikleri kullanılarak mümkündür. Toz akarlarından kurtulmak için sıradan böcek ilaçları ve sağa sola ilaç püskürterek çözüm bulmak asla mümkün değildir.

Toz akarı ilaçlama nasıl yapılır? toz akarlarının yaşam bölgeleri nereler? hangi ilaçlar toz haşerelerine etki eder? çok iyi bilerek toz akarı mücadelesi verilmelidir. Dilerseniz toz akarları hakkında kısa bir bilgi verip ne tür özellikler sergiler hangi bölgelerde yaşar? daha iyi anlamanız için kısaca açıklayalım. Ev tozu akarı nedir? mite nedir? merak edenler için oldukça faydalı olacaktır. Çünkü bu minik haşereler evlerin yatak odalarında ve insanların çok yakınında yaşarlar.

Toz Böcekleri Nasıl Yaşam Sürer?

Mite olarak ta bilinen akarlar, gözle görülmeyen, ancak mikroskop altında görülebilen, toz alerjenleri olup, boyları ortalama 0.1 – 0.5 mm çapında oldukça küçük canlılardır. Toz akarlarının yaşamaları için ideal ortam koşulları 20-30°C sıcaklık, %60-70 arası nemdir. İnsanların dökülen deri hücreleri, saç, kıl, kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler. Ne kadar temiz olursa olsun her evde bulunan ev tozu akarlarının en yoğun olarak üredikleri yerler insanların yatakları yastık, yorgan, halılar kumaş kaplı mobilyalardır.

Bir gram ev tozu içinde yaklaşık olarak 19.000 akar bulunur. Buda gösteriyor ki toz akarları yani miteler aslında bizim etrafımızda milyonlarca olarak yaşayan zararlı çeşididir Toz böceği ilaçlama bu bakımdan çok önemli olup hem mekanın hijyeni hamda insanların sağlığı açısından Toz Böceği İlaçlaması bu böceklerin yok edilmesinde ciddi öneme sahiptir. İşinin ehli toz akarı ilaçlama firmaları dışında bu böcekleri imha eden ekip pek yoktur.

Ev Tozu Akarı Nasıl Ölür?

Toz akarlarının önlenmesinde sıcak buhar makinesi ile yüzeylerin dezenfekte edilmesi çok faydalı olur. Toz böcekleri en zor yok edilen böcekler olduğu için evde toz akarları ile mücadele sadece bu tür önlemler alınarak yok edilemez. Tüm bu önlemleri alıp evdeki toz akarlarından kurtulmanın en etkili yolu evde toz akarı ilaçlama servisi almaktır. Toz böceği için kullanılan böcek ilaçları sıradan etkiye sahip olduğu takdirde hiç bir etki göstermez. Son derece dirençli bu böcek oldukça inatçıdır.

Toz akarı ilaçlama nasıl yapılır? hangi böcek ilaçları kullanılır? iyi bilen toz akarı ilaçlama firmalarından destek almak şarttır. Atlas Türk böcek ilaçlama firması toz böceği ilaçlama için özel içerikli yakıcı özelliğe sahip toz akarı ilaçları kullanarak ilaçlama yapmaktadır. Toz haşeresi ilaçlama yöntemleri kesinlikle ulv ilaçlama şeklinde olmalı, Sisleme Toz Akarı İlaçlama Şekli mutlaka ilk tercih olmalıdır. Toz akarları ile mücadele oldukça zordur. Bu nedenle profesyonel toz akarı ilaçlama şirketleri ile çalışmak zorunluluktur.

Toz Böceklerinin Zararları Ve Önlenmesi

Toz akarı ile mücadele önemli olup toz böceği nasıl beslenir? Akar alerjisi belirtileri nasıl ortaya çıkar iyi bilinmelidir. Akarlar deriden dökülen ölü insan hücreleri ile beslenirler. Ev tozu akarlarının buralara bıraktıkları dışkıları zamanla kuruyarak ince toz haline geçer ve bu ince toz solunum yoluyla alınınca alerjik bünyeli kişilerde toz akarı alerjisi diye bilinen hassasiyet ve ciltte kaşıntı, dökülme , kabarma gibi şikayetlere neden olur. Bu gibi yan etkiler özellikle hassas ciltli kişilerde çok daha fazla yaşanmaktadır.

Toz akarının yok edilmesi için üst seviyede böcek ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Ev tozu akarlarının en önemli alerjen kaynağı dışkılarıdır. İnsanların alerjik reaksiyona maruz kalmasında en önemli etken kuruyan akar dışkısının havaya karışarak insan solunum yoluna karışması ve cilde yapışmasından kaynaklanır. Bu ise ilerleyen aşamalarda solunum yolu rahatsızlıklarını tetikler. Özellikle bebeklerde astım gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına önemli bir etken teşkil eder.

Toz Alerjenlerinden Kurtulmak

Ortalama olarak 1 gram ev tozunda 2 mikro gramın üzerinde akar alerjeni bulunması alerji gelişimi için önemli bir risk faktörüdür. 10 mikro gramın üzerinde bulunması ise, astım atağı için risk faktörü olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle akar alerjenlerine önlem için evin temizliği ve sürekli havalandırılması şarttır. Akarların vücut proteinleri ve dışkıları alerjik özelliktedir. Toz akarı olan evde alerjik durumlar yoğundur.

Toz akarları nemin % 50’ nin altında olduğu yerlerde ve 60 derece ısının üzerinde yaşama şansları pek fazla olmamaktadır. Elbette ev içinde ve kapalı ortamda geçirilen sürenin arttığı kış mevsimlerinde alerjik hastalık şikayetleri daha fazla görülmekte hassas yapılı insanlarda akar alerjisi iyice çoğalmaktadır. Toz Böceği İlaçlaması yaptırmak için bu tür koşulların yaşanması insanlar için en önemli etkendir. Yatak böcekleri arasında en küçük yapılı türler olan toz böcekleri ile mücadele bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Yatak Tahtakurusu İle Mücadele yazımıza göz atın.

Toz Böceği ilaçlaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir