0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Tespih Böcekleri İnsana Zarar Verir Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Tespih Böcekleri İnsana Zarar Verir Mi? tespih böceği zararları daha çok sağlık açısından görülür. Böcek ilaçlama yapılan zararlılar içerisinde tespih böceği ismini tehlike hissettiği zaman yuvarlak bir görünüme geçerek kapanmasından almaktadır. Bu hareketi daha çok beklemedikleri bir temas hissettikleri yada tehlike sonrasında yapmaktadır. Daha sonra da bu bölgeden uzaklaşma yolunu seçerler yedi çift bacakları ne kabuklu bir görünümleri vardır.

Hem suda, hem de karada yaşayabilme özellikleri bulunmaktadır. Tespih böcekleri nerede yaşar? diyorsanız bu böcekler daha çok bahçe ve rutubetli bölgelerde yaşam sürerler. Nemli ve rutubetli alanlar bunların en fazla görüldüğü yer olarak dikkat çeker. Bunun nedeni vücutlarında su tutamamaları olarak öne çıkar. Tespih böcekleri daha çok bahçe suladığınız zaman yada su biriken bölgelerde hemen ortaya çıkan bir özellik sergiler.

Bu canlılar dış hayatta yaşama imkanı bulmak için kendilerine uygun ortamı elde etmek zorundadır. Şayet ortam uygun değilse hayatta kalma şartları ortadan kalkar. Tesbih böcekleri daha çok bodrum katları, tavan araları gibi bölgelerde rutubetin bulunduğu yerlerde gizlenir. Ancak beslenmek için mutfağa ve evin içine girebilirler. Bu nedenle tespih böceklerinin evlere gelişini engellemek için çeşitli tedbirler alınmasında fayda vardır.

Bu böcekler kapalı alanlarda ve rutubet bulunmayan ortamlarda uzun süre varlığını sürdüremez. Dış alanlardan evlere daha çok kapı ve camlar gibi açık noktalardan girmektedir. İnsanlar tespih böceği insanı ısırır mı? tespih böceği zehirli midir? tespih böceği neden olur? gibi değişik sorular yöneltir. Tespih böceği türleri görünüm olarak farklı boylarda ve değişik renklerde karşımıza çıkar. Tespih böceğinin diğer adı rutubet ve nem böceği olarak bilinmektedir.

Tespih Böceklerinin Zararları Nelerdir?

Tespih böceği ne yer? tespih böceği neyi sevmez? bilmekte fayda vardır. Tespih böceğinin zararları çeşitli şekillerde insanlar açısından risk oluşturabilir bu nedenle tesbih böcekleri ile mücadele bu canlıların evlerde görmeye başladığında yapılması gerekir. Evlere giriş yolları binaların zemin kısımları ve kapı altları gibi bölgelerdir.

Ayrıca eve girip parke arasına, evdeki çiçeklerin saksısında toprağın iç bölgesine yerleşir. Yaşam yerleri pis ve rutubetli ortamlar olduğu için insan sağlığı açısından potansiyel tehdit tehdit içerirler. Tespih böceklerinin vücudu kalkan şeklinde bir koruyucu kabuk içinde yumuşak vücudu dış etkilerden koruyabilmesi için sert tabaka ile çevrilmiştir.

Tespih böceği tehlike hissettiği anda kendisini kapatarak korumaya geçer. Tespih böceğinin zararları daha çok insanlar ile ekili alanlar, bitkiler bakımından ortaya çıkmaktadır. Gri, kahverengi ve mat renkleri ile daha fazla görülürler. Değişik boy ve renk görünümleri olmasına karşın pek fazla değişkenlik göstermezler. En fazla görüldüğü bölgeler su baskınları olan ortamlar, sulanan bahçeler, su tesisatı patlaması gibi su basması yaşından bölgeler olarak dikkat çeker.

Nemli Dış Bölgelerden Gelirler

Tespih böceği dış ortamdan eve girip, ev ortamında mutfak ve banyo gibi nemli alanlarda daha fazla görülür. Özellikte küvet, kapı pervazı, parke arası dolap altı gibi yerler bu böceklerin gelip saklandığı yerlerdir.

Gececi böcekler olarak dikkat çeken tespih böcekleri geceleri ortalıkta dolaşır beslenmesini sağlamak için karanlıktan istifade ederler. Işığı sevmedikleri için gündüzleri pek ortalıkta dolaşma durumları yoktur. Tesbih böcekleri insana zarar verir mi? tespih böceklerinin zararları nelerdir? diyorsanız herhangi bir ısırma tehlikesi sergilemezler.

Ancak yaşadıkları pis ortamlardan dolayı hijyen konusunda ortamlara sıkıntılı bir özellikleri mevcuttur. Yaşadıkları yerler lağım kanalları, bataklık bölgeler, nem ile rutubet olan bölgeler olduğu için vücutlarındaki bakterileri insanların tükettikleri gıdalara bulaştırır ve hastalık tetikleyici özellikler sergilerler.

Tespih Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Tespih böceklerinden korunmak için erken mücadele şarttır. Tespih böceğinin zararları nelerdir? tespih böceği insanı ısırır mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken ısıran ve zehirli bir özelliğe sahip değildir. Zararları insanların kullandıkları mutfak eşyaları ve gıdaların arasında dolaşarak buralara dışkı ve salyalarını bulaştırması şeklinde görülür.

Tespih böcekleri zarar verir mi? evdeki bebeği ısırır mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken bu tür eğitimler sergilemez herhangi bir olumsuzluk meydana çıkarmazlar. Tespih böcekleri ile mücadelede için profesyonel ilaçlama firmalarından tespih böceği ilaçlama servisi alınmalıdır.

Çok çabuk üredikleri ve dayanıklı yapıda oldukları için bu böceklerle mücadele bireysel olarak istenilen sonucu vermez.  Evde hızlıca istila yapmalarını engellemek için ilk görüldüklerinde tesbih böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. İhmalkar davranılması durumunda evin pek çok bölgesine yayılarak sorun oluştururlar.

Bina Çevrelerini Temiz Tutmalısınız

Bu böcekler daha çok bahçelerde yakacak odunların ve kütüklerin altları gibi yerlerde yuvarlanırlar. Bu tür yerleri evinizin ve binanın çevresinden uzak tutmak oldukça faydalıdır. Kuru yaprak yığınları ve bahçenin düzensiz olması bu böceklerin ot yada yığınların altında kolayca üremesine sebep olur.

Tespih böceklerini yok etmenin en etkili yolu gerekli önlemleri aldıktan sonra evde tespih böceği ve nem böceği ilaçlama yaptırmaktır. Tespih böceği zararları insanları ısırıp sokmaları yönünden değil taşıdıkları bakteri ve mikroplar ile insanlara hastalık bulaştırma potansiyellerinin olabileceği yönündedir.

Atlas Türk ilaçlama olarak yaşadığınız rutubet ve nem böceği şikayetlerinde gümüş böceği, toz böceği, nem böceği ve tespih böceği şikayetlerinizde bizden ilaçlama desteği alabilirsiniz. Yaşadığınız tüm böcek sorunlarını ortadan kaldırmanız mümkündür. Tespih böcekleri ile mücadele için en etkili ilaç ve yöntemler kullanarak tespih böceği ilaçlama servisi veriyoruz. Profesyonel destek için bizden destek talep ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir