0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Tesbih Böceği Zehirli Midir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Tesbih Böceği Zehirli Midir? tespih böceği ilacı hangi özellikte olmalıdır. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında tespih böcekleri ile mücadele spreyli yöntem ve sisleme yöntem yardımı ile yapılabilir. Tespih böceğinin zararları insanlara hem gıdalar yönünden, hem de etrafı kirleterek yansır. Tespih böceği ile mücadelede kullanılan ilaçlar kokulu yada kokusuz ilaçlar içerisinden seçilmesi mümkün olmaktadır. Binaların zemin ve rutubetli kısımlarında, bodrum ve depolarda tespih böcekleri ile karşılaşmak mümkündür.

Ev içinde geldikleri zaman parke arası, evdeki çiçek saksısının içi gibi yerlere yerleşirler. Yaşam sürdükleri bölgeler genellikle pis ortamlar olduğu için insan sağlığına zararları mevcuttur. Tespih böceğinin vücut yapısı bölmeler şeklinde halkalardan oluşmaktadır. Halk arasında tespih böceğine top böceği diye isimde verilmektedir yumuşak vücutlu sert bir kabuk görünümündeki kabuğu onu dış etkilerinden korumaktadır.

Tespih böcekleri kendilerine yönelen tehlikeyi algıladığı zaman yuvarlak bir hale gelerek top şeklinde içine kapanır. Bu tamamen kendini korumak amaçlıdır Tespih böceklerinin neden olduğu zararlar daha çok ekili alanlar ve bitkiler arasında görülür. Ortama bağlı olarak tespih böceğinin renkleri gri, kahverengi, mat ve boz renkli özellik sergiler. Binaların tesisatlarındaki patlama, su baskınları, yağmurdan sonra ekili alanları su basması gibi durumlarda tesbih böceklerinin İstilası yaşanır.

Baş kısmında bir çift antenleri bulunan bu böcekler ev ortamına girdikleri zaman mutfak ve banyo gibi nemli alanlara yerleşir. gündüzleri pek sevmedikleri için ortalıkta dolaşmamaktadır kapı pervazları, parke altı, dolap altları gibi yerlere gizlenirler. Gececi böcek olan tespih böcekleri gece çıkarak dolaşırlar beslenmesini gece sağlayan bir özellikleri vardır. Gündüzleri kuytu kenar bölgelerde pasif olarak dinlenerek geçirirler. Nemli bölgeler ve toprak zeminlerde tespih böcekleri ile karşılaşmak çok daha kolay olur.

Tespih Böcekleri İnsanı Isırır Mı?

Tesbih böcekleri insanı ısırıp zehirleme gibi bir özellik sergilemez pis yerlerden evlere geldikleri için hijyen sorunları meydana getirirler. Çünkü yaşadıkları yerler rutubetli pis bölgelerdir. Bataklık bölgeler, lağım kanalları ve su basan ortam tespih böcekleri için iyi bir konaklama alanıdır. Evinde bebeği olan insanlar tespih böceklerinden ciddi anlamda tedirginlik yaşadığı için bir an önce bu böceklerin yok edilmesini talep eder. Ayrıca insanların tükettikleri besinlerin arasında dolaşarak sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına aracılık ederler.

İnsanlar tespih böceklerinin zararları nedir? tespih böcekleri evden nasıl yok edilir? diye çeşitli sorular yöneltir. Ev içlerinde tespih böcekleri ile karşılaşıldığı zaman ilaçlama yapılarak bu zararların ortadan kaldırılması gerekir. Ev içinde üremelerini engellemek için önlem almak, giriş yerlerinin kapatılmasını sağlamak gerekir. Özellikle ev hanımlarının aşırı derecede sinirlerini bozan böcek türleri ortamı kirleterek sağlığı olumsuz şekilde etkiler.

Tespih böceğinin zararları evlerden çok ekili alanlarda ve bitkilerde daha sık görülmektedir. Küçük çocuklar için istenmeyen sorunlara sebep olma potansiyelleri vardır. Tespih böceği ile mücadele kokusuz ilaçlar yardımı ile yapılabilir. Dip bölgelere gizlendikleri için saklanma alanlarına sıvı sprey şeklinde tespih böceği ilacı püskürterek ilaçlama yapılabilir. Hızlı şekilde üredikleri için tespih böcekleri ile mücadelede acele etmek gerekir.

İnsanlar internette tespih böceği insana zarar verir mi? tespih böceği insanı ısırır mı? tespih böceği neyi sevmez? gibi çok değişik arayışlar içerisinde olur. Tespih böceği türlerini rutubet ve nem olan hemen her bölgede yaşam sürebilir. Tespih böceğinin diğer adı top böceği olarak bilinir kendini içeri bükerek gizlenen canlılara tesbih böceği gibi davranmaktadır denir. Tespih böceği ne yer? tesbih böceğine benzeyen böcekler nelerdir? diyorsanız tespih böceği saksıların içindeki organizmalar, ağaç kökleri ve bitki gibi malzemeleri tüketir.

Tespih Böcekleri Nerelerde Olur?

Kısacası rutubet ve sızıntı olan hemen her bölgede yaşam sürebilir. Bodrum, mahzen gibi yerler en sevdikleri yerlerdir. Saksılarda yetiştirilen süs bitkilerine büyük zararlar verirler tespih böceğinin alt kısmında sıralı pek çok ayağı bulunmaktadır. Boyları yaşadıkları ortama göre değişkenlik gösterir. besin bol bulunduğu sürece büyümesi daha fazla görülebilir boyları genellikle tespih böceklerinin 3 ile 7 santimetre arasında değişiklik gösterir. Sıcak ve kuru ortamları sevmedikleri için nem olmayan bölgelerde pek barınamazlar.

Evlere girdiklerinde banyo, lavabo, su borusu kenarı, kapı, pencere pervazı dipleri gibi yerlerde saklanırlar. Tespih böceği beslenmesini bitkisel olarak sağlar. Bu nedenle evde beslenen çiçeklerin saksıları içerisine girerek zarar verirler. Ayrıca sebze ve meyve yapraklarını yer, yerken de buralara dışkı ve salyalarını bırakarak insanlar için sağlık sorunlarını tetikler. Bu dışkılar insanlar için sağlık sorunları ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olur.

En fazla görüldükleri yerler çöp kutusunun etrafı, ağaç kütüğü, lavabo çevresi, parke altı ve çöplük alanlar olarak dikkat çeker. Organik atıklar ile beslendikleri gibi çürüyen bitkileri de oldukça fazla tercih ederler. Sahip oldukların nemin seviyesini uzun süre koruyabilmek için karanlıkta ortaya çıkar gündüz ortalıkta dolaşmazlar. Tespih böceklerini ortadan kaldırmanın en etkili yolu hiç kuşkusuz bu canlıların üreme ve yaşam koşullarını ortadan kaldırmaktır.

Kış mevsiminde yaşam sürebilmek için odunluk bölgeler, kapalı ortamlar ve rutubetli yerler onların tercih ettiği özelliktedir. Tahta, taş altı, ağaç kütüğü gibi yerlerde yaşam sürebilirler. Sonbaharda bahçede biriken kuru yapraklarla düzenli olarak beslenmesini sağladıkları için buraların temizlenmesi gerekir. Tespih böcekleri ile mücadelede fiziksel olarak alınacak tedbirler almak zorunludur. Evlere giriş bölgeleri olan yerleri düzeltmek mekanın neminin kurutulmasını sağlamak en basit tedbirlerdir.

Tespih Böcekleri İle Mücadele

Botanik ilaçları ile tespih böceklerine karşı mücadele etkili olmasına karşın bitkilere zarar verdiği için tercih edilmez. Bina çevresinde ve evin içinde tespih böceği sayısı yoğun olarak görülüyorsa binalara yakın bölgelerde tesbih böceği yuvası olduğunu anlamanız gerekir. Tespih böceklerini ortadan kaldırmak için evlerin dış bölgelerinden başlayarak kapsamlı bir biçimde ilaçlama yaptırmanız gerekir. Tespih böceği ilaçlama böceklerin yuvası hedef alınarak uygulanması gerekir.

Sıvı böcek ilaçları bina çevreleri, bina dış duvarlarının yarım metre kadar yerle birleşen bölgesi hedef alınarak yapılmalıdır. Toprak zeminlerden evlerin içlerine geçen bu böceklerin yok edilmesi için hem dış alanda, hem de iç mekanda ilaçlama servisi almak gerekir. Kapalı ortamlarda istilanın boyutuna göre hiç kokusuz tespih böceği ilaçları yada az kokulu ilaçlar kullanılabilir. Aşırı derecede üreyen haşerelerin yok edilmesinde karışım ilaçlar ve sisleme ilaçlama en etkili yoldur.

Atlas Türk ilaçlama firması tesbih böceklerinin ortamlardan arındırılması için en etkili ilaçları kullanır. Açık alanlar ve iç mekanlardaki tespih böceklerinin yok edilmesi için birinci sınıf böcek ilaçlarını kullanıyoruz. Nem ve rutubet böcekleri pek çok hastalık mikrobu potansiyeli olan zararlı haşerelerdir. Özellikle pis ortamlarda dolaşan hamam böceği ve tespih böcekleri bu konuda ciddi sıkıntı oluşturur. Aparman, site, daire ve işletmelerde insan sağlığına zararsız ve üst seviyede ilaçlar tercih ediyoruz.

Yaşadığınız tespih böceği şikayetlerinde bizden ev ilaçlama servisi talep ederek böcek sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür. yeni nesil kokusuz ilaçlar yada dilerseniz az kokulu karışım ilaçlar yardımı ile sprey ve sisleme yöntem yardımı ile ilaçlama yapmaktayız. İlaçlama desteği talep ederek yaşadığınız tespih böceği şikayetlerinde profesyonel ilaçlama servisi alarak huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yaşam sürmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir