0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Telefon Üzerinde Görülen Böcekler

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Telefon Üstünde Görülen Böcekler

Telefon Üzerinde Görülen Böcekler minik nokta kadar olur. Kokulu yada kokusuz ilaçlama yaptırmak için bu tür böceklerin ne olduğunu merak eden çok fazla insan vardır. Beyaz ve kahverengi böcekler ile karşılaşan İnsanlar hayatlarında ilk defa gördükleri böcek karşısında ne yapacağını bilemez. Çoğu hayatında ilk defa gördüğü için genelde toz zanneder ve önceleri önemsemez. Ama minik toza benzeyen böcekler ile mücadele hayli zordur.

Evde nokta kadar siyah böcekler görüyorum, toza benzeyen minik böcekler var gibi pek çok söylem insanların tarafımızda yönettiği soruların başında gelir. Hemen belirtelim bu tür böcekler genellikle toz akarları ve kuş bitleri olarak bilinir. Toza benzeyen siyah böcekler nem ve rutubet bitleri olarak adlandırılır. Banyo ve mutfak bölgeleri en fazla görüldükleri alanların başında gelir.

Asıl sebebi ise evin rutubet ve küften kaynaklanan bir özelliğe sahip olması ile ortaya çıkar. Daha çok evin rutubet alan bölgelerinde, banyo tavanlarında daha fazla görülür. Kış aylarında aşırı derecede yağış olmasından dolayı evin duvarlarında su çekmesi gibi sebeplerle ortaya çıkar. Yeni binalar ile daha önceden rutubet sorunu yaşayan dairelerde telefon böceği gibi şikayetler çok yaşanır. Ancak birden fazla minik böcek çeşidi vardır.

Minik Böcekler Neden Olur?

Bu böceklerin ana kaynağı hiç kuşkusuz rutubettir. ancak sadece siyah renkli minik böcekler olarak karşımıza çıkmazlar. Kimi zaman beyaz kirli gri renklere de sahiptirler. Bu böceklerin minik olanları beyazımsı bir renge sahipken, boyutları büyüdükçe gri sarımtırak ve siyah özelliğe sahip olurlar. Evlerin daha çok parke bölgelerinde, kapı pervazında, mutfak dolaplarının kenarlarında, tavanlarda sıkça karşılaşılırlar.

İnsan sağlığı açısından oldukça zararlı olan bu böcekler hakkında çok fazla bir bilgi ne yazık ki yoktur. Telefon böceği nedir? telefon üstünde gezen böcekler ısırır mı? benzeri pek çok soru ile karşılaşırız. Hemen belirtelim telefon üzerinde nokta kadar minik şeffaf böcekler görüyorsanız bunlar nem ve rutubet böcekleri olarak bilinmelidir.

Ancak bir başka minik kahverengi boyutlu, toplu iğne ucu kadar ve insanı ısırıp kaşındırıyorsa bunlar büyük ihtimalle kuş biti olarak nitelenen parazit canlılardır. Kuş bitleri insanlar için huzursuzluk vererek, insan saçı ve vücudumda sürekli kaşıntıya sebep olan alerjik rahatsızlık sebep olan böceklerdir. Toz akarlarının boyutlarına oranla daha büyük görünmeleri biraz daha kolay fark edilmelerini sağlar.

Nokta Kadar Böcekler İle Mücadele

Biz arayan müşteriler genellikle telefon üzerinde böcek geziyor ekran böceği olur mu? tarzı sorular yöneltilir. Bu tür böcekler arasında en fazla bilinen türler hiç kuşkusuz toz böcekleri, beyaz rutubet ve nem böceği, kitap bitleri ve kuş biti birbirlerine benzerlik gösteren boyutları oldukça küçük türlerdir. Sadece kuş bitleri oluşum olarak diğer böceklerden farklıdır. Çünkü kuş biti genellikle kuş yuvalarında ve kuşun vücudundan kaynaklanan özelliğe sahiptir.

Çatı arası, balkon, pencere önü, havalandırma boşlukları gibi bölgelerde kuşların yuva yapması ve buralara girip çıkmaları ile kuş biti şikayetleri yaşanır. Bu böcekler hızlı hareket eder ve sürekli insanları rahatsız ederler. Evin her tarafına kısa sürede yayıldıkları için bireysel mücadele ile yok edilmeleri mümkün değildir. Çoğu durumlarda spreyli sıvı ilaçlama yöntemi yeterli olmaz. Çünkü evin duvarlarından, mobilyalara, yatak odasından koltuklara kadar her tarafa bulaşabildikleri için geniş kapsamlı bir ilaçlama şarttır.

Bunun içinde evde buharlı ilaçlama yöntemi yaptırmak kesin sonuç alınması için en doğru yoldur. Telefon böcekleri ile mücadele için yapmanız gereken öncelikle böcekleri nerelerden kaynaklandığını tespit etmeniz olacaktır. Beyaz rutubet ve nem böcekleri daha çok evin rutubetli bölgelerinde oluşan ilaçlaması en zor olan böceklerdir. Hemen belirtelim evimde nokta kadar minik böcekler var diyorsanız işin ne denli önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Gerek rutubet biti, gerek beyaz nem böceği ve toz akarı olarak isimlendirilir.

Bu türler böcek ilaçlama firmaları tarafından hakkında çok az bilgiye sahip olan, son derece kolay gizlenen ve böcek ilaçlarına en fazla dirençli haşereler olarak dikkat çeker. İnsanların adeta kabus gibi ne yapacaklarını şaşırmalarına sebep olurlar. Çünkü edindiğiniz tecrübeler bu böceklere karşı 5-6 defa ilaçlama yaptırıp hiçbir çözüm bulamayan çok sayıda insanın var olduğunu göstermektedir.

Nokta Kadar Siyah Ve Beyaz Böcek Nasıl Oluşur?

Beyaz rutubet böceklerinin oluşma sebepleri evdeki rutubetli ortamlardır. Özellikle yeni yapılan sıfır binalarda bu tür böceklerle çok fazla karşılaşmaktayız. Bunun esas nedeni rutubetin tam olarak kurumaması parke aralarında, kapı pervazları içlerinde, mutfak dolaplarının arka kısımlarında, banyo bölgelerinde yeşil ve siyah küflenme tabakasının ortaya çıkmasından kaynaklanır. Kısaca belirtmek gerekirse bu böcekler küf mantarı ve küf sporu olarak bilinen canlı organizmaların tetiklediği son derece baş belası bir zararlıdır.

Bu böcekler için yapılacak ilaçlama son derece etkili olmak zorundadır. İlaçlama garantisi verilmesi kesinlikle mümkün olmayan bu tür böcekler hakkında çok fazla bilgisi olmayan ilaçlama konusunda pek çok ilaçlama firmasının çaresiz kaldığı bir böcek türüdür. Şayet belirli bölgede görüyorsa spreyli ilaçlama yapılması çözüm olabilir ancak hemen belirtelim bu böcekler için geniş kapsamlı bir mücadele şarttır.

Çünkü sıradan böcek ilaçları ile bu böcekleri ortadan kaldırmak gibi bir şey asla ve asla mümkün değildir. Bazı ilaçlama firmaları Rutubet ve nem böceklerine karşı ilaçlama garantisi vermektedir. Ancak verdikleri garanti’nin hiçbir şekilde arkasında durmadıkları gibi elde edilen başarısız sonuçlar neticesinde pek çok yalan yanlış bilgilerle insanların kafasını iyice karıştırırlar. Şayet evinizde nokta kadar minik siyah veya beyaz böcekler ile karşılaşıyorsanız bunun sebebini iyi analiz etmemiz gerekir.

Evinizde nem var mı? sizi ısırıp kaşındırıyor mu? hangi bölgelerde böcek yoğunluğu görülüyor? geceleri telefonun ya da el feneri ile baktığınız zaman etrafta şeffaf parlayan böcekler görüyor musunuz? bunlara iyi dikkat etmeniz gerekir. Telefon ekranı böceği olarak bilinen bu tür böcekler birden fazla türe sahiptir. Benzer özellikleri genellikle nokta kadar minik boyutlarda olmaları, hassasiyetli insanlarda kaşıntı ve alerjik durumlara yol açmalarıdır.

Kuş Bitleri İle Toz Böcekleri Nasıl Ayırt Edilir?

Kuş biti daha fazla insana musallat olunca alerjik reaksiyonları tetikler. Daha iri yapılı ve hızlıca hareket ettiği için kolay fark edilir. Ayrıca kuş bitlerin hareketleri hızlı olduğu için diğer böceklerden kolaylıkla ayrılabilir. Ancak toz akarının değişik türevleri olan beyaz rutubet ve nem böcekleri çok daha yavaş hareket eder. Boyutları daha küçük olduğu için dikkatli bakmadan, kolay kolay anlaşılamaz. Ekranda böcek geziyor küçük sarı böcek nedir? diye merak edenler için umarım bu yazı faydalı olmuştur. Çünkü gerek kuş biti ilaçlaması, gerek beyaz toz böceği ilaçlaması spreyle ilaçlama uygulamaları ile kesin sonuç vermemektedir.

Kuş biti ilaçlama ile tek seferde kesin olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Beyaz rutubet ve nem böcekleri ile evdeki minik siyah nokta kadar böcekler çok kolay dip bölgelere saklandıkları için tek ilaçlama ile ortadan kaldırılması mümkün olmayabilir. Bunun nedeni özellikle parkelerin altında yeşil küf tabakalarının oluşması, buralarda çok sayıda böcek varlığının görülmesidir. İnsanlar bundan habersiz olduğu için belirli bölgelerde olduğunu sanır ve pek çok kişi tarafından verilen vaatlere kolayca inanabilirler.

Bu böceklerin zor ortadan kaldırılmasının en büyük özelliği mutfak dolaplarının duvarla birleştiği bölgelerdeki rutubetli bölgelerde çok sayıda böcek olmasıdır. Kapı pervazlarının iç bölümlerinde duvar içlerine kadar yayılmaları mutfak tezgahlarının altında rutubet çeken bölgelerde kolayca ürerler. Ayrıca parkelerin altlarında çok sayıda böcek varlığının olabilmesi gibi nedenler bu böceğin mücadelesini oldukça zorlaştırır.  Atlas Türk ilaçlama firması olarak çok üst seviyede ilaçlar kullanmamıza karşın tek ilaçlama ile bu böceklerin yok edilmemesinin en önemli sebebini buralara böcek ilacının ulaşamamasıdır.

Diplerdeki böcek larvaları ve yumurtalarının tekrar üreme potansiyellerinin olmasıdır. Bu böcekler sıcak havalarda ortalıkta daha fazla görülmeye başlar. Çünkü sıcağı sevmezler ve harekete geçerler daha çok kış aylarında rutubetli ortamlarda görülürler. İlaçlaması son derece zor olduğu için her önüne gelen firmadan ilaçlama desteği almanız ne yazık ki sizin şikayetinize çözüm sağlamaz. Toz akarları ve beyaz nem böcekleri hakkında oldukça fazla yazı kalemi aldık sitede kolayca ulaşabilirsiniz.

Toz Ve Minik Nem Böceği İlaçlama Servisi

İnsanların bu böcekler hakkında ciddi şekilde huzursuzluk yaşamaları, yaşadıkları böcek şikayetlerine bir türlü çözüm bulamaları gibi nedenle ortaya çıkar. Yaşadığınız minik toz böceği şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği alabilirsiniz ancak hemen belirtelim Biz %100 garanti veriyoruz gibi bir söylem ile bu böceklere karşı ilaçlama kesinlikle yapmıyoruz.

Çünkü bizim hizmetimiz gerçek manada insanlara çözüm odaklı bir yaklaşım şeklinde verilir. İnsanları yanlış yönlendirip onların zaaflarını kendi çıkarımız için kullanmak son derece yanlış bir tutum olduğu için biz böyle şeylerden uzak duruyoruz. Ancak bu şu demek olarak algılanmamalıdır. Biz garanti vermiyoruz ama yaptığımız ilaçlamalar sonrası ölmüyorlar gibi bir durum söz konusu değildir.

Pek çok müşterimiz yaptığımız tek ilaçlama ile bu böceklerden kurtulduklarını belirtmiştir. Ancak dip bölgelerde üreyen ve çoğalan böcekler zaman içinde tekrarlama durumu gösterdiği için bu tür böceklere garanti vermek doğru değildir. Ayrıca garantili ilaçlama yaptığını iddia eden pek çok firmanın bir türlü çözemediği böcek şikayetlerini tek seferde yok ettiğimiz için biz kendimizden oldukça eminiz.

Doğru Bilgilendirme Önemlidir

Müşterilerimizin doğruyu bilmesi ona göre seçim yapmaları bizim için önceliktir. Sizde evinizde nokta kadar minik siyah veya beyaz böcekler ile karşılaşıyorsanız öncelikle iyi bir araştırma yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Çünkü garanti verdiğini iddia eden firmaların çoğu sadece parayı alıp insanlara hiçbir çözüm olamadıkları gibi olası şikayetlerde ardı arkasına bahaneleri sıralayarak insanları mağdur etmektedir. Şunu asla unutmayın, böceklerin boyutu ne kadar küçülürse yaşanılan şikayetin boyutları o kadar zorlaşır. Çünkü büyük yapılı böceklerle mücadele daha kolaydır.

Saklanma ve gizlenme bölgeleri daha kolay tespit edildiği için böcek ilaçları bu tür bölgede daha kolay uygulanabilir. Nem böcekleri çok zor önlenir ve kolay gizlenip tekrar çoğalırlar. Bu mutlaka üst seviyede bir böcek ilaçlama gerektirir. Böceklerin boyutları küçüldükçe mücadelesi çok daha zor olmaktadır. Bunun nedeni en minik boşluklara yuva yapmalarıdır. Zira buralara haşere ilaçları kolay, kolay ulaşamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir