0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Telefon Üstünde Küçük Böcek

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Telefon Üstünde Küçük Böcek görenler ilk bakışta ne olduğunu anlamakta hayli zorluk yaşar. Evde boyları yaklaşık 0.5 mm olan, susam gibi böcekler dolaşmaya başladı bu böcekler nedir? diyenlerin sayısı hiçte az değildir. Bu böcekler ilginç bir şekilde telefon ekranına ve parlak pürüzsüz yüzeylere daha fazla gelmektedir.

Bu konuda internette bir sürü forumlarda açılmış konu olmasına karşın pek çok insan aradığı bilgiye tam olarak erişememektedir. Evin her tarafını dip bucak temizlemek elektrikli süpürge ile halı ve koltukları çektirmek hızlı bir şekilde yayılmalarını yavaşlatır. Bu tür minik ekran böceği olarak iki farklı böcek türü mevcuttur. Nemli yerlerden kaynaklanan rutubet ve nem böceği minik nokta kadar boyu ile pek dikkat çekmez. Küf ve rutubet böceği diye de bilinir.

Beyaz nem böceklerinin oluşmasını engellemek için nemli ve rutubetli yer bırakmayın, Kitap biti, toz böceği, küf ve nem böcekleri neme gelir. Aslında küf ve rutubet bu tür böceklerin asıl kaynağı desek yanlış olmaz. Sanırım bu konuda çok sayıda insan sorun yaşamasına karşın çözüm konusunda çaresizlik yaşamaktadır. Birde kuş biti ve kuş piresi olarak bilinen güvercin ile kumru bitleri vardır.

Bu nokta gibi şeffaf ve uzaktan bakınca kahverengi görünen böcekler yanıp parıldayan şeyleri seviyorlar. Yakından bakıldığı zaman şeffaf ve açık renktedir. İnsanın elinde, yüzünde ve şeffaf yüzeylerde karşılaşılır. Nokta kadar küçük böcekler renk olarak siyah, beyaz ve kahverengi bir görünüm sergiler. Telefon ekranında böcek gördüm, telefon böceği nedir? diyorsanız toz ve nem böceği yada kuş biti olma olasılığı yüksektir.

Telefonda Gezen Böcek Neden Olur?

Telefon Üstünde Görülen Böcekler minik nokta kadar ve değişik renklerde olur. Öncelikle evde ilaçlama yaptırmak için bu tür böceklerin ne olduğunu anlamakta büyük yarar vardır. Evde küçük siyah böcek var, tuvalette minik böcek gördüm diye merak edip araştırma yapanlar genelde toz böceği yada pire gibi bilgilere ulaşmaktadır.

Telefon ekranında dolaşan böcekleri merak eden çok fazla insan vardır. Beyaz ve kahverengi böcekler ile karşılaşan İnsanlar adeta toza benzediği için ne olduğunu bilemez. Evin odalarında ve mutfakta hayatlarında ilk defa gördükleri böcek karşısında ne yapacağını bilemez ve nasıl bir böcek olduğunu araştırmaya başlar. Evde nokta kadar siyah böcekler görüyorum, toza benzeyen minik böcekler var diyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu tür böcekler hakkında pek çok ilaçlama servisi bilgi sahibi değildir. Hemen belirtelim bu tür böcekler genellikle toz akarları ve kuş bitleri olarak bilinir. Toza benzeyen siyah böcekler arasında sıçrayan kuyruk, rutubet böceği, toz piresi ve miteler önemli sorun kaynağıdır. Bu tür rutubet sebebi ile oluşan haşereler nem ve rutubet bitleri olarak adlandırılır. Asıl sebebi ise evin yeni yapılmış olması ve betonun kurumadan yerleşime açılması ile rutubet ve küften kaynaklanan bir özelliğe sahip olmasıdır.

Daha çok evin rutubet alan bölgelerinde, banyo tavanlarında daha fazla görülür ancak bu böcekler telefon ekranı üzerinde olmazlar. Kış aylarında aşırı derecede yağış olmasından dolayı evin duvarlarında su çekmesi gibi sebeplerle küf ve rutubet kaynaklı haşere türleri oluşur. Bu böceklerin kaynağı rutubettir ancak hemen belirtelim kuş biti ve toz böcekleri ile alakası yoktur.

Nokta kadar Böcekler Neden Olur?

Evin içinde sadece siyah renkli minik böcekler olarak karşımıza sorun kaynağı oluşturacak özellikte böcek çeşitleri çıkmazlar. Kimi zaman beyaz kirli gri renklere sahip olan nem böceği, kimi zaman kahverengi ve değişik renk şekilleri ile görülebilir. Bu böceklerin minik olanları beyazımsı daha çık tonda bir renge sahipken, boyutları büyüdükçe gri sarımtırak ve siyah özelliğe doğru değişim gösterirler.

Beyaz ve siyah rutubet böcekleri evlerin daha çok parke bölgelerinde, kapı pervazında, mutfak dolaplarının kenarlarında, tavanlarda karşımıza çıkar. Bunun nedeni ara bölgelerde ıslak yerlerin ve rutubetin daha yoğun olmasıdır. İnsan sağlığı açısından oldukça zararlı olan bu böcekler hakkında ilaçlama firmaları yeterince bilgiye sahip olmadığı için insanların sorularına doyurucu cevap veremezler.

Telefon böceği nedir? telefon üstünde gezen böcekler ısırır mı? tablet ve telefonumun ekranında minik böcek görüyorum bunlar nedir? benzeri pek çok soru gelmekte ve ilaçlama servisi istenmektedir. Hemen belirtelim telefon üzerinde nokta kadar minik şeffaf böcekler görüyorsanız ve ısırıp kaşınmaya neden olmuyorsa bunlar nem ve rutubet böcekleridir.

Ancak bir başka minik kahverengi boyutlu, toplu iğne ucu kadar ve insanı ısırıp kaşındıran nokta benzeri böcek varsa bunlar muhtemelen kuş biti ve kumru piresi olarak adlandırılır. Kuş bitleri insanların kanını emerek beslenen parazit haşereler olup ciddi derecede huzursuzluk sebebi olmaktadır. Kuş piresi ve kuş biti evin içine girip çoğaldığı zaman insan saçı arasında ve vücudumda sürekli kaşıntıya sebep olur. Özellikle alerjik yapılı hassas tenli insanlarda çok ciddi alerjik rahatsızlık nedeni olur ve insanı çileden çıkarırlar.

Toz Böcekleri Ve Kuş Bitleri Nereden Gelir?

Toz akarları yapı olarak daha küçük ve çok zor fark edilir. Kuş biti ve piresi ise daha büyük görünmeleri biraz daha kolay ve daha hızlı hareket ettikleri için kolay fark edilmelerini sağlar. Nokta Kadar Böcekler İle Mücadele için bizi arayan müşteriler genellikle telefon üzerinde böcek geziyor ekran böceği olur mu? telefonumda gezen böceğin türü nedir? tarzı soruları sıkça sormaktadır.

Bu tür böcekler arasında en fazla bilinen türler hiç kuşkusuz akar, toz böcekleri, beyaz rutubet ve nem böceği, kitap bitleri ve kuş biti ve kumru bitleri birbirlerine benzer. Sadece kuş bitleri oluşum olarak diğer böceklerden farklı olup, kan emerek beslenen ve telek, tüy yiyerek hayatta kalan haşerelerdir. Çünkü kuş biti genellikle kuş yuvalarında ve kuşun vücudundan kaynaklanan kan emerek hasta edip kuşların ölümüne yol açan bir parazit türü haşeredir.

Kuş biti ve toz piresi gibi parazit asalaklar, kuşların çatı arası, balkon, pencere önü, havalandırma boşlukları gibi bölgelerde yuvalanması yada buralara konmaları ile oluşur. Özellikle balkon ve camların önüne kuşların yuva yapması ve buralarda kuşlara yem ve ekmek atılması ile kuş biti şikayetleri yaşanır. Kuş bitleri her hayvanda olmaz ancak hasta ve zayıf düşmüş kuşlarda görüldüğü için diğer kuşlara da musallat olurlar.

Bu böcekler hızlı hareket eder ve kapı, pencere, mutfak aspiratör borusu, pencere havalandırma mazgalı gibi yerlerden evin içine yayılır. Balkon ve penceredeki kuş yuvasına temas eden yada yuvayı bozan insanlara hızlıca bulaşıp eve taşınır sürekli insanları rahatsız ederler. Evin her tarafına kuş biti ve kumru piresi kısa sürede yayıldığı için bireysel mücadele ile yok edilmeleri söz konusu olamaz ve profesyonel kuş biti ilaçlama gerekir.

Nokta Kadar Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Çoğu zaman bu tür minik böcekler için spreyli sıvı ilaçlama yöntemi yeterli olmaz. Çünkü dip bölgeler ve mobilyalara kadar her tarafa bulaşırlar. Özellikle kuş biti ile kumru biti evin duvarlarından, mobilyalara, yatak odasından koltuklara kadar her tarafa hızlıca yayılma eğilimi gösterir. Çok sayıda yumurta bırakıp hızlıca üremelerinden dolayı geniş kapsamlı bir ilaçlama yöntemi olan dumanlı ilaçlama uygulaması şarttır.

Beyaz nem böceği ve toz akarları çok zor ölür evde buharlı ilaçlama yöntemi yaptırmak bazen büyük oranda önlese bile her zaman kesin çözüm olmayabilir. Ancak kuş biti benzeri böceklerin yok edilmesi için için en doğru yoldur. Telefon böcekleri ile mücadele için yapmanız gereken öncelikle böcekleri nerelerden kaynaklandığını tespit etmeniz olacaktır ayet balkon ve dış kaynaklı ise o bölgelerinde ilaçlanması gerekir.

Beyaz rutubet ve nem böcekleri çoğunlukla evin dip bölgelerindeki rutubetli yerlerden yayılır. İlaçlaması çok kaliteli ilaçlar ile yapılması gereken en zor ölen böcekler olarak mutlaka profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Şayet evimde nokta kadar minik böcekler var diyorsanız işin ne denli önemli bir mahiyette olduğunu kavramalı ve kapsamlı bir araştırmadan sonra ilaçlama desteği almalısınız.

Evde görülen rutubet biti, beyaz nem böceği ve toz akarı gibi minik böcekler pire ve tahta kurusuna oranla çok daha zor önlenir. Yatak böcekleri olarak bilinen böcekler arasında en küçük boyutlu olmalarının yanı sıra çok zor imha edilirler. Mite, mayt ve ev tozu akarları ile mücadele çok zor ve sonuç alınması bir o kadarda zor özelliktedir. Evinizde ev tozu akarı ve mite böceği varsa garantili böcek ilaçlama yaptığını ileri sürenlere asla itibar etmeyin çünkü bu tamamen aldatmaya yönelik bir söylemdir.

Rutubet Ve Nem Böceğinin Kaynağı Nedir?

Bu türler böcek ilaçlama firmaları tarafından hakkında çok az bilgiye sahip olunan oldukça can sıkıcı türlerdir. Çok ufak boyutlu oldukları için son derece kolay gizlenen bir yapıları vardır. Böcek türleri arasında böcek ilaçlarına en fazla dirençli haşereler olarak dikkat çeker. Aslında çok dirençli olmasalar bile uygulanan ilaçlardan saklanma özellikleri onları adeta baş edilemez gibi bir hüviyete büründürür. İnsanların adeta kabus gibi ne yapacaklarını şaşırmalarına sebep oldukları için beyaz toz böceği, mite ve ev tozu akarları tek ilaçlama ile kolay, kolay ortadan kaldırılamaz.

Bu böceklere karşı 5-6 defa ilaçlama yaptırıp hiçbir çözüm bulamayan çok sayıda insanın olması, doktor yardımı almalarına karşın çözüm bulamadığı için insanlar psikolojik travma yaşar. Minik ev böcekleri içinde siyah renkli akarlar hem rahatsızlık veren hem çok zor ölen türlerdir. Nokta kadar siyah böcek nasıl oluşur? beyaz rutubet böceklerinin oluşma sebepleri evdeki rutubetli ortamlar olmasına karşın akar çeşitleri toz ve insan derisinden çoğalmaktadır. Özellikle yeni yapılan sıfır binalarda beyaz nem böceği çok fazla görülür.

İnşası yeni biten binaların kurumaması asıl nedenlerden biridir. Kum ve Nem böcekleri parke aralarında, kapı pervazları içlerinde, mutfak dolaplarının arka kısımlarında, banyo bölgelerinde yeşil ve siyah küflenme tabakasının ortaya çıkmasından sonra rastlanan bir durumdur. Beyaz minik böcekler küf mantarı ve küf sporu olarak bilinen canlı organizmaların neden olduğu mikro organizmalardır. Bu böcekler için yapılacak ilaçlama son derece etkili olmak zorundadır. İlaçlama garantisi verilmesi kesinlikle mümkün değildir.

Minik Böceklere İlaçlama Garantisi Verilir Mi?

Bazı ilaçlama firmaları rutubet ve nem böcekleri ile mite ve ev tozu akarlarına karşı garantili ilaçlama yaptığını söylemektedir. Ancak verdikleri garanti’nin hiçbir şekilde geçerli olmadığı ortaya çıkınca pek çok yalan yanlış söylemlere yönelirler. Şayet evinizde nokta kadar minik siyah veya beyaz böcekler ile karşılaşıyorsanız nedenlerini bilmeniz gerekir. Evinizde rutubet yada nem var mı? sizi ısırıp kaşındırıyor mu? hangi bölgelerde böcek yoğunluğu görülüyor? çok iyi analiz etmek ve araştırmak gerekir.

Bu tür böceklerin varlığını anlamak için geceleri telefonun ya da el feneri ile baktığınız zaman etrafta şeffaf parlayan böcekler görülecektir. Telefon ekranı böceği olarak bilinen bu tür böcekler birden fazla türe sahiptir. Benzer özellikleri genellikle nokta kadar minik boyutlarda olmaları, hassasiyetli insanlarda kaşıntı ve alerjik durumlara yol açmalarıdır. Kuş bitleri ile ev tozu akarı ve rutubet böcekleri boyut olarak bir birine çok yakındır. Kuş biti daha fazla insana musallat olunca alerjik reaksiyonları ısırıp kan emmesi nedeni ile tetikler.

Kumru biti ile kuş pireleri daha iri yapılı ve hızlıca hareket ettiği için daha rahat fark edilir ve insanın saçları, vücudu gibi yerlerde daha fazla kaşınmaya bir şeylerin yürüdüğü hissine yol açar. Ayrıca kuş bitlerin hareketleri hızlı olduğu için diğer böceklerden ayırt edilmesi çok daha kolay olacaktır. Ancak toz akarının değişik türevleri mevcuttur. Beyaz renkli rutubet ve nem böcekleri çok daha yavaş hareket ettiği gibi çok minik oldukları için ancak dikkatli bakılınca anlaşılabilir. Boyutları daha küçük olduğu için dikkatli bakmadan, kolay kolay anlaşılamaz. Toz akarı ve rutubet bitleri defalarca ilaçlama yapılmasına sebep olmaktadır.

Kokusuz İlaçlama Ekran Böceklerine Yeterli Olur Mu?

Ekranda böcek geziyor küçük sarı böcek nedir? diye merak edenler için ayrıntılı bir yazı paylaşarak insanların sorunlarına çözüm olalım istedik. Kuş biti ilaçlaması ile beyaz toz böceği ilaçlaması spreyli yöntemle tam olarak önlenemez. Kuş biti ilaçlama sisleme yöntemle tek seferde kesin olarak biter. Beyaz rutubet ve nem böcekleri ile evdeki minik siyah nokta kadar böcekler diye tabir edilen ev akarları ise çok daha başa bela böceklerdir. Bir türlü baş edilememeleri dip bölgelere saklandıkları için tek ilaçlama ile ortadan kaldırılması mümkün olmayabilir.

Bunun nedeni özellikle parkelerin altında yeşil küf tabakalarının oluşması, buralarda çok sayıda böcek yumurtası ve yuvanın olmasıdır. İnsanlar bundan habersiz olduğu için sadece yüzeysel şikayetlerinin olduğunu sanır. Minik böcekleri iki kısımda incelemekte fayda vardır. Kuş biti, toz piresi gibi ufak böcekler daha kolay önlenebilir. Ancak ev tozu akarı, beyaz nem böceği ve maytlar çok daha zor ölür. Bu böceklerin zor ölmesinin en büyük sebebi mutfak dolaplarının duvarla birleştiği bölgeler gibi yerlerde üremeleridir.

Kapı pervazlarının iç bölümleri, duvar içleri, parke altı, dolapların altları gibi bölgelere yayılmaları mücadeleyi ciddi oranda zorlaştırır. Diplerdeki böcek larvaları ve yumurtalarının tekrar üreme potansiyellerinin olması belirli aralıklar ile tekrar ilaçlama yapılmasını zorunlu kılabilir. Bu böcekler sıcak havalarda ısının verdiği rahatsızlık nedeni ile ortalıkta daha fazla dolaşmaktadır. Sıcak hava akımını sevmedikleri için harekete geçer mobilya ve eşyaların yüzeylerine kadar yayılırlar. Kokusuz ilaçlama ve sprey uygulama bu böcekler için tam etkili olmaz.

Şeffaf Minik Böceklere Karşı Profesyonel Çözüm

Yaşadığınız minik toz böceği şikayetlerinde ilaçlama şekli kadar kullanılacak ilaçları çok iyi bilen firmalardan destek almalısınız. Biz ekip olarak %100 garanti veriyoruz gibi bir söylem içinde kesinlikle değiliz. Çünkü bizim hizmetimiz gerçek manada insanlara çözüm odaklı bir yaklaşım şeklinde olup, kesinlikle sadece daha çok kazanalım diye insanları mağdur etmiyoruz. İnsanları yanlış yönlendirip onların zaaflarını kendi çıkarımız için kullanmaktan uzak durmayı bir görev kabul ediyoruz. Biz garanti vermiyoruz ama yaptığımız ilaçlamalar hiç bir işe yaramıyor diye düşünülmesin.

Pek çok müşterimiz yaptığımız tek ilaçlama ile başka firmaların bir türlü çözemediği şikayetlerden ve bu böceklerden kurtulduklarını bildirmektedir. Ancak dip bölgelerde üreyen ve çoğalan böcekler zaman içinde tekrarlama durumu gösterdiği için böcek ilacının etkisi geçince tekrar edebilir. Telefon üstünde küçük böcek gördüğünüz zaman etrafta kısa bir gözlem yapmalısınız. Balkona kuşlar konuyor mu? banyo havalandırmasında kuş sesi var mı? kumru gibi kuş gelip gidiyor mu? iyice araştırın. Şayet bu tür kuşlar varsa kuş biti ve kumru piresi olabilir.

Ancak bu tür sorunlar yok ise evde parke dipleri, kapı kenarları, dolap içleri gibi yerleri araştırın. Gece karanlıkta fener yada cep telefonu ışığını tutarak dip kenar yerleri araştırın. Bu minik şeffaf böcekler gece karanlığında parlar ve kolayca fark edilir. Toz böceği gibi mikroskobik canlıları görmek ise nerede ise imkansıza yakındır. Ciltte ani batmalar varsa deri altı böceği olarak bilinen uyuz böceğinin değişik bir türevi olabilir. Atlas Türk Böcek İlaçlama tüm böcek şikayetlerinizde en iyi ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir