0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Telefon Böceği

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Telefon Böceği diye tabir edilen minik nokta kadar şeffaf böcekler insanların ilk defa gördüğü ve tedirgin olduğu bir canlı türüdür. Böcek ilaçlama talepleri çok çeşitli haşereler için gelmektedir. Evde görülen minik beyaz böcekler arasında telefon üstünde görülen böcekler ve beyaz toz akarları benzerlik gösterir. Telefon böceklerinin ekrana gelmesinin sebebi ışığı sevmesinden ve pürüzsüz yüzeylerde görülmesinden kaynaklanır.

Koyu renkli ekranlar bu canlıların çok daha kolay fark edilmesini sağlamaktadır minik nokta kadar ev böcekleri arasında beyaz toz akarı, kuş biti, kumru piresi, beyaz nem böceği, tahta biti gibi değişik isimlerle anılmaktadır. Ancak insanlar ilk defa bu böcekleri gördüklerinde ne olduğunu anlamakta zorlanır. Beyaz ve kahverengi renklere sahip bu minik böcekler ile karşılaştığı zaman insanlar büyük bir şaşkınlık yaşamaktadır. Pek çok insan yeni aldıkları binada ve daire içinde bu tür beyaz minik böcekler görmeleri ile tedirginlik yaşar.

Evde görülen minik canlılar içerisinde beyaz nem böceği ve kuş bitleri başta gelmektedir. Ev içinde görülen minik böcekler arasında en küçük boyutlu olanları hiç kuşkusuz beyaz nem böceği olarak bilinen ev tozu akarları ve rutubetlenmeden kaynaklanan nem böcekleri başta gelir. Bunlara en yakın boyutlu olanlar ise kuş biti ve kumru pireleridir. Banyo ve mutfakların rutubetlenen bölgelerinde toza benzeyen siyah böceklerde görülür.

Bunlar daha çok zeminlerde ve tavan bölgelerinde sanki duvara yapışık vaziyette rastlanan böceklerdir. Bu tür böceklerin oluşmasının nasıl sebebi hiç kuşkusuz evin rutubet ve küflenme gibi problemler yaşamasından kaynaklanmaktadır. Beyaz minik böcekler daha çok evin banyo ve mutfak bölgelerinde yoğunluklu olarak görülür. Telefon böceği diye isimlendirilmesi aslında telefondan kaynaklanan bir durum değildir. Ekranın siyah ve parlak olması böceklerin telefon üzerinde görülmesini ortaya çıkarmaktadır.

Beyaz Minik Böcekler Evde Neden Oluşur?

Yeni binalarda, mutfak dolaplarının arka kısımları ve iç bölgeleri, süpürgelik araları, kapı kenarları ve fayans araları gibi yerlerde bu böcekler görülmektedir. Bunlar beyaz toz böceği olarak bilinen nemden kaynaklanan böcek türüdür. Bunların oluşması binanın yeni yapılması ve çok hızlı inşaat halinde tamamlanan binaların yeterli kuruma sağlamadan mutfak dolabı, parke ve kapı gibi malzemelerin yerleştirilmesi ile uygun ortam sağlar. Arada oluşan küflenme, pamuksu küf tabakası bu böcekleri tetikleyen sebepler arasında başta gelir.

Yani kaynak olarak bu böceklerin oluşumu rutubet ve nemlenmeden ortaya çıkmaktadır. Bu böcekler sadece tek bir renk özelliğine sahip değildir iyice minik olanları beyaz renklerde, biraz daha büyük olanı kirli gri ve kahverengi bir görünüm sergilerken daha büyük boyutlu olanlar ise siyah renklerde görülmektedir. Bu minik canlılara büyüteçle bakıldığı zaman vücutlarının şeffaf, parlak ve dikenimsi tüylerle kaplı olduğu başlarında bir çift anten yer aldığı görülür.

İnsanlar telefon böceği nedir? evde minik böcekler görüyorum bunlar insanı ısırır mı? gibi değişik sorular yönetmektedir. Beyaz telefon böceği olarak tabir edilen beyaz nem böcekleri insanı ısırmaz ancak hassas ciltli insanlarda kaşıntı ve alerjik durumlara sebep olurken küçük bebeklerde astımı tetikleyen özellikler sergiler. Kahverengi renkli telefon böcekleri ise kuş bitleri olarak bilinir ve bunlar insanı ısırıp kaşınma ve alerjiye sebep olur. Ayrıca insanların saçları arasında dolaşarak rahatsızlık verir.

Elimde, Yüzümde sürekli bir şeyler dolaştığını hissediyorum diye merak eden insanlar bu böceklerin oldukça küçük boyutlu olmasından dolayı ilk başta kolay kolay görmemektedir. Ayrıca yaşadıkları psikolojik rahatsızlık nedeni ile devamlı vücutlarında bir şeyler yürüdüğünü hisseder gibi bir şüphe içine girmektedir. Kuş bitleri insanlar üzerinde dolaşarak huzursuzluk veren insan saçı ve vücudunda dolaşan minik kahverengi renkli canlılardır. Toz akarlarının boyları kuş bitlerinden daha miniktir ve görülmesi daha zordur.

Telefon Ve Toz Böcekleri İle Mücadele

Evdeki minik nokta kadar böceklerle mücadele için kapsamlı bir ilaçlama yapılması şarttır. Telefon böceği daha çok bilgisayar ekranı, tablet, telefon ekranı ve televizyon üzerlerinde hızlı bir şekilde hareket ederken görünür. Işığa geldikleri için ışığı seven bir yapıları vardır telefon böceklerinin yok edilmesi için sprey ilaçlama yapılması çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Çünkü bu böcekler mobilyalardan duvarlara, elektronik cihazlardan yatak çarşaflarına kadar her tarafa yayıla bilmektedir.

Bu ise yüzeysel bir uygulama olan spreyli ilaçlama ile yok edilemeyeceklerinin kanıtıdır. Pek çok böcek ilaçlama firması spreyli uygulamalar yaparak bu böceklerin ortadan kaldırılacağını düşünür ancak bu müşteriler tarafından çoğu zaman şikayet sebebi olarak ortaya çıkar.   ile siyah renkli böcekler ve kuş bitleri olarak nitelenmektedir. Kuş bitleri ile mücadele beyaz nem böceklerine oranla daha kolay ve zahmetsiz olmaktadır.

Kuş bitlerinin yok edilmesi için spreyli uygulama yetersiz kalır diye belirterek bunun sadece çok düşük oranda böcek şikayetini önlenmesi mümkündür. Kuş bitlerini yok etmek için sisleme yöntem olarak bilinen ulv ilaçlama uygulaması en kapsamlı ve garantili uygulama şeklidir. Böceklerle mücadele içinde en kapsamlı ve zor ilaçlama türü olarak toz akarı ve beyaz nem böceği ilaçlaması başta gelir. Çünkü bu böcekler parke arası, kapı pervazlarının iç bölgesi, mutfak dolaplarının içi ve arka kısımları, fayans araları, banyo ve zeminlerde rutubetlenme olan kısımlara gizlenir.

Çok minik boyutlu oldukları için gizlenmeleri ve alt bölgelere yumurta bırakmaları çok daha kolay olmaktadır. Bu böceklerin asıl kaynağı dip bölgelerde oluşan küflenme ve yeşil küf tabakası olarak dikkat çeker. Buralara yüzlerce, binlerce yumurta bırakarak üremelerini kolaylıkla sağlarlar. Böceklerin boyutu küçüldükçe mücadelesi de giderek zorlaşmaktadır. İşte bu nedenle hangi böcek türü için hangi ilaç ve ilaçlama yöntemleri kullanılmalı çok iyi bilmek ve ona göre ilaçlama hizmeti vermek şarttır.

Telefon Böceklerinin Anlaşılması

Telefon üstünde görülen minik böceklerin özelliğini anlamak için türünü bilmeniz önemlidir. Şayet ısırıp sürekli kaşıntı veriyorsa minik kahverengi böcekler kuş bitleri olarak anlaşılmalıdır. Bunlar için ulv ilaçlama hizmeti alarak bu böceklerden tek seferde kurtulabilirsiniz. Şayet evinizdeki böceğin ne tür olduğunu bilmiyor ve toz böcekleri ile kuş bitleri nasıl birbirinden ayırt edilir diye merak ediyorsanız ikisi de minik boyutludur. Ancak kuş bitleri biraz daha büyük ve daha hızlı hareket eden bir özellik sergiler.

Ayrıca renk olarak daha kahverengiye yakındır. Minik beyaz böcek ile mücadele ister kuş biti olsun, ister beyaz rutubet ve toz akarları olsun sprey ile ilaçlama ilerlemiş şikayetlerde kesinlikle çözüm sağlamaz. Ayrıca kuş ve kumru bitleri ile mücadelede tek seferde kesin çözüm sağlanmak için sisleme ilaçlama servisi şarttır. Beyaz toz akarı ve minik nem böcekleri ile mücadele de tek seferde çözüm sunmak her zaman mümkün olmamaktadır.

Müşterilere ilaçlama servisi verirken bunları bildirmeli, doğru hareket etmeli ve insanları doğru bilgilendirmelidir. Profesyonel toz böceği ilaçlama firmaları genellikle çalıştırdıkları elemanların uyguladığı ilaçlama servisi ile yüksek çözüm almak durumundadır. Bilinçli elemanlar çalıştırıldığı ve doğru ilaçlama yöntemlerine hakim olduğu zaman uygulanacak etkili bir ilaçlama yöntemi ile çözüm alınması daha kolay olacaktır. Ancak işinde uzman olmayan acemi elemanlar ile hizmet vermek pek çok sorunun yaşanmasına sebep olacaktır.

Evdeki minik beyaz böcekler ile mücadelede çok etkili ilaç ve geniş kapsamlı ilaçlama yöntemini birlikte kullanmak gerekir. Ayrıca bu böceklerin saklama alanları, üreme noktaları en fazla görüldükleri bölgeler çok iyi bilinerek ona göre ilaçlama yapılması şarttır. Üstünkörü uygulama ile böcekleri yok etmek kesinlikle söz konusu olmaz. telefon böcekleri ile mücadele görüyorum otururken ve yatarken yüzümde ve saçlarımın arasında bir şeyler dolaşıyor diye soru soranların bilmesi gereken bu tür böcekler kumru piresi ve kuş biti olarak isimlendirilen canlılardır.

Telefon Böceği Nereden Gelir Nasıl Biter?

Bunların bulaşma sebepleri genellikle balkon, pencere önü, çatı ve havalandırma boşluklarına yuva yapan güvercin kumru ve benzeri kuş türlerinden kaynaklanır. Bu kuşlar üzerinde olan bir bitlenme türü olarak bilinmesi gerekir. Normalde kuşlarda her zaman bitlenme gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak tüy ve telek yiyen güvercin bitleri tüy döken kuşlara musallat olup onların hastalanmasına ve kanını emerek zayıf düşmesine sebep olur.

Kuş yuvalarında kuşların kanı ile beslenen bu canlılar kuşların ölmesine sebep olduğu gibi kuşun yuvadan ayrılması ile beslenme ihtiyacını karşılayabilmek için evlere yönelir ve insanlara musallat olur. Eve bulaşan telefon böceği diye nitelenen kuş piresi ile güvercin bitleri hızla ürer ve evi istila eder. İnsan üzerinde sürekli yaşam süremez ancak çok çabuk yumurta yaparak sayılarını artırırlar. Bu nedenle nem böcekleri ile telefon böceği olarak bilinen kuş bitlerinin iyi ayrılması gerekir. Kuş ve kumru piresinden evi temizlemek sisleme böcek ilaçlama ilke tek seferde mümkündür.

Toz böcekleri ve beyaz nem rutubet böceği daha zor kontrol altına alınır. Bu yönü dikkate alarak yaptıracağınız ilaçlama öncesi böcek türünün bilinmesi ile çok daha kesin çözüm sağlanır. Atlas Türk ilaçlama firması olarak telefon böcekleri ile mücadelede en etkili ilaç ve profesyonel ilaçlama yöntemini tercih ediyoruz. Beyaz rutubet bitleri sıradan basit ilaçlar ile yok edilemez. Biz kullandığımız böcek ilaçlarını birden fazla ilacın kullanılması ile sağlıyoruz. Kokusuz ilaçlarda bile tek bir ilacı kullanmakla yetinmeyiz.

Yaşadığınız kuş biti ve beyaz toz akarı şikayetlerinde bilinçli olarak toz akarı ilaçlama servisi talep etmeniz oldukça önemlidir. Aksi takdirde garantili ilaçlama yapıyorum diyerek gelişigüzel ilaçlama yapan firmalardan destek almanız sizin hiç bir sonuç alamayıp bir sürü zahmet ve maddi kayıp yaşamanıza neden olur. Bunu bilerek hareket etmeniz tavsiye edilir çünkü bu minik böceklere karşı eline sırt pompası alarak kuş biti ilaçlama yapanlar hiç bir sonuç alamaz. İlaçlama ciddi bir birikim gerektiren hizmet şeklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir