0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Tatarcık Sinekleri Neyle Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Tatarcık Sinekleri Neyle Beslenir? nelerle yaşamlarını devam ettirme iç güdüsüne sahiptirler. Tatarcıkların beslenme şekli geceleyin alaca karanlıkta olur. İlaçlama yapılması şart olan bu zararlı sineklerden erkek ve dişi tatarcık sinekleri enerji kaynağı olarak bitkilerde bulunan şeker özleri ile beslenirler. Sadece dişi tatarcıklar yumurtalarını geliştirebilmek için insan ve hayvanlardan kan emerken erkek tatarcık sinekleri kan emmezler. Evlerde görülen tatarcık sinekleri nasıl beslenir kısaca değinelim.

Tatarcık zararlısı kan emdikten 3 ile 8 gün sonra gündüzleri saklanıp duvar ve tavanlara asılı kalırlar. Dinlendikleri nemli, gölgeli ve bitki artıkları bakımından zengin özellikli bölgelere bir defada 100 kadar yumurta bırakırlar ve üremelerine hazırlık yaparlar. Yumurtadan çıkan tatarcık larvaları yaprak küfü, böcek parçaları ve hayvan dışkıları ile beslenerek gelişimlerini sürdürürler.

Dört larva ve bir pupa safhası geçirerek 45-50 gün içinde ergin hale gelir. Tehlikeli tatarcık sinekleri yaşam alanları ve insanların yaşadıkları bölgelere gelerek insan yaşamı için sıkıntı ve sağlık sorunlarına yol açarlar. Ergin Tatarcık Sinekleri Neyle Beslenir? diye düşünenlerin sorusuna yanıt olarak çok çeşitli konakçı ve denek üzerinde beslenirler. İnsanları sokan ve Leishmania türlerini bulaştıran tatarcık sineği türleri antropofilik olmaktan daha çok fırsatçı olarak kabul edilirler.

Tatarcık Beslenme Alanlarının Özellikleri

Hareketleri yaklaşık 100 metre yarıçapında bir alanla sınırlıdır. Tatarcık sinekleri ve tatarcık beslenme alanlarının özellikleri larva döneminde yaprak ve çürüyen yeşillik bitkilerin yoğun olduğu bölgelerdir. Yetişkin tatarcık sinekleri erkekler bitkilerin şekerli kısımları ile beslenirken, dişi tatarcık sinekleri kan emerek beslenir. Dişilerin çoğu dışarıda beslenen ve açık alanlarda yaşayan özellikte sinek türleri olmaları nedeni ile evlerde tatarcık sineği ilaçlaması yaptırılarak imha edilirler.

Apartman ve binalarda üreyen tatarcık sinekleri nasıl beslenir? diye merak edenlerin bilmesi gereken insan ve hayvan kanı emdiklerini, ayrıca böcek ölüleri, çürümüş gıdalar ve şekerli atıkları tüketerek yaşam sürerler. Tatarcık beslenme alanları etrafında ciddi sinek hareketleri gözlendiği için buraların sık, sık sinek ilaçlama ile hızlı bir şekilde üremelerinin engellenmesi için oldukça önleyici bir etkiye sahiptir. Bu makalemizde tatarcık sinekleri nasıl beslenir? tatarcık beslenme alanları hakkında kısa bilgiler vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Sinek türleri arasında sivrisinek ve tatarcık sinekleri insan sağlığına en fazla tehdit içeren türler olarak öne çıkar. Aslında tüm sinekler bakteri ve mikrop taşımasına karşın bazı sinekler ölümcül virüsleri insanlara bulaştırıp salgın hastalıkların yaşanmasını tetikler. Yaz aylarında bataklık alanlar, dere kenarları, sazlık alanlar kısacası su birikintisi ve yeşil alanlarda sinekler ile mücadele şarttır. Sineklerden kurtulmak için kapsamlı bir mücadele şarttır. Pire İlaçları Zehirlenmeye Neden Olur Mu? biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir