0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Tahtakurusu İlaçlama Firmaları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Elma çekirdeği büyüklüğünde kahverengi, kırmızı bir görünüme sahip olan tahtakuruları insanlar için adeta kabus haline gelebilmektedir. Tahtakurusu ilaçlama firmaları böcek ilaçlama uygulamaları içinde tahta kurdu ilaçlaması kadar tahta kurusu ilaçlama zor ve zahmetli bir uygulama olarak dikkat çeker. Dünyanın hemen her bölgesinde görülen tahtakuruları zamanla kimyasallara karşı dirençli bir hale gelmeye başlamıştır.

İnsanlar sık, sık yolculuk yaptıkları için tahta kurusu olan bir bölgeden başka bölgelere de farkında olmadan bu böcekleri götürmektedir. 2012 yılında hazırlanan bir raporda son 12 yıl boyunca tahtakuruları Kanada, Avrupa, Ortadoğu ve Avustralya dahil Avrupa ve Afrika’nın Bazı kısımlarınada hızla yayıldığına değinilmiştir. Rusya’da tahtakuruları ile şikayetler son yıllarda 10 katına kadar artış göstermiştir.

Ayrıca dünyanın bir ucu olan Avustralyada tahtakurusu istilası 1999’dan sonra yaklaşık olarak %5000 oranında artış göstermiştir. Tahta kurularını pek çok insan farkında olmadan dükkan, tiyatro, otel gibi gittikleri bir yerden mekanlarına yada başka konutlara taşımaktadır. Bu nedenle tahtakurularının taşınması çok seri kolay olmaktadır şayet tahtakurusu bir mekana bulaştıysa onlarla uğraşmayı göze almak zorundasınız. Çünkü tahta kurularını yok etmek son derece zordur.

Tahtakuruları evinizi istila ettiği zaman onları yok etmek ve geri gelmelerini engellemek oldukça sıkıntılı bir süreç gerektirir. Minik yapılı, uzun ömürlü canlılar olarak dikkat çekerler. Tahta kuruları görünüm olarak bir elma çekirdeğine benzer yassı bedenli olmaları onların kolayca saklanmasına imkan sağlar. Bulundukları bölgeler mobilya, elektrik prizi, yatak, televizyon içi, elektrikli cihazların araları, yataklar, oturma grupları gibi yerler olarak dikkat çeker daha çok yatak odalarında bulunur.

Tahta Kuruları Nasıl Bulaşır?

Tahtakuruları, evlere bulaştığı zaman baş edilmesi oldukça zor asalak kan emicilerdir. Tahta Kurusu İlaçlama Firmaları bu böcekle mücadele için çok ciddi emek harcar. Yatak tahta kurusu ve diğer tahta kuruları yalnızca memelilerden ve kuşlardan kan emen özellikleri ile öne çıkar. Doğada kuşlar ve yarasalarda sıkça görülen dış parazitlerdir.

Gececi olarak isimlendirilen bu zararlı insanları aç kaldığı zaman tercih etmektedir. Kan emmek için geceleri insanlar uyudukları esnada konaklarına yanaşır ve beslenmesini sağlar. Diğer zamanlarda pek ortalıkta görülmezler. Gündüz ışıktan uzak yerlerde daha çok dip bölgelerde saklanırlar. Buralar ise çok fazla göz önünde olmayan yerler olacağı için kolay fark edilmezler.

Tipik görünümleri ise koyu kırmızımsı, kahverengi renktedir. Aç bir tahta kurusu daha soluk ve yapışık bir görüntüye sahipken, kan emdikten sonra iyice şişer ve irileşir. Ortalama olarak 5 mm boyundaki elma çekirdeğine benzer görünümü vardır. İnsanları ısırıp vücudunu kevgire çeviren tahtakurularının en çok bilinen türü yatak tahta kurusu denen kanla beslenen asalak parazitidir (Cimex lectularius) olarak bilinmektedir.

Yatak paraziti ile aynı familyadan yer alan kırlangıç paraziti ile yarasa paraziti, diğer kan emici asalaklardır. Daha çok kuş yuvaları ile yarasaların tünedikleri bölgelerde bulunurlar. Bu tür kuş yuvalarına yakın olan ve buralara bağlantılı binalarda yaygın olarak şikayetlere sebep olurlar. Ürkek ve tedbirli olan tahtakuruları, hızlıca saklanır ve dip yerlere yuvalanırlar.

Tahtakurusu İstilası Neden Yaşanır?

Şiddetli kaşınma ve ciltte şişliklere sebep olan böcekler arasında toz akarı, pire, ve yatak böceği olarak bilinen tahtakurusu benzer şikayetlere neden olur. Evlerin içinde yaşanan tahta kurusu istilaları daha çok hijyen ve temizlik açısından yetersiz mekanlarda görülür. Özellikle otel odaları, evler veya binalarda bu kan emici böceklerin insanlara musallat olma durumu meydana gelir.

Hijyen ve temizlik açısından yetersiz ortamlar temel sorunlu alanlardır. Özellikle otel, yatakhane, yurt, apartmanlar en fazla istilaya maruz kalan yerler arasındadır. Daire içleri ve toplu yaşam alanlarında insanlara yakın odalarda yaygın olarak ortaya çıkarlar. Tahtakurusu istilasının işareti olarak yatak, duvar, perde ve açık renk nevresimlerde daha kolay gözlemlenir.

Baza, Yatak çarşafı ve açık renk yüzeylerdeki kan lekeleri gibi gözüken çok aşırı tahta kurusu dışkıları özellikle yatak odalarında bulunur. İnsanı ısırıp kanı emdikten sonra hızlıca kendini gizleyeceği yarık, çatlak ve boşluklara yerleşirler. Bu nedenle gündüz evin içinde tahta kurularının varlığı hemen anlaşılmaz. Tahtakurusunun zararları arasında en yoğun yaşanan ısırıp ciltte şişliklere neden olmasıdır.

Tahtakuruları insanlar uyurken derisine hortumunu batırarak kan çeker ve beslenir. Isırıkları salgıladığı bir sıvı nedeni ile acı vermez ama ciltte kırmızı lekelere ve kaşınma benzeri bir sızlamaya yol açar. Tahtakurularının herhangi bir hastalık taşıdıkları kanıtlanmamış olmasına karşın ısırıkları cilt tahrişlerine neden olmaktadır. Özellikle hassas tenli insanlarda çok daha fazla yan etkiye neden olurlar.

Tahta Kurularının Neden Olduğu Zararlar

Evde yaşanan tahta kurusu şikayetleri ortadan kaldırılamadığı zaman ciddi anlamda psikolojik etkilere ve alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Özellikle böcek fobisi olanlar için ısıran haşereler ciddi korku kaynağıdır. İnsan vücudunda oluşan tahta kurusunun ısırıkları aşırı kaşımayla cilt sorunu veya iyileşme sonrası iz kalması gibi istenmeyen olumsuzluklara yol açabilmektedir.

Tahta kurusu ısırığı pire ve mayt ısırıklarına oranla daha iri ve fazla sayıda olur. Tahta kurusu ısırığına doğal çözüm ancak buz ile sakinleştirip merhem yardımı ile iyileşmesini beklemek şeklinde olur. Ancak hassas ciltli kişilerde ileri seviyede cilt sorunlarına neden olacağı için doktor tedavisi daha faydalıdır. Tahta kurusu sirke ve karbonat benzeri şeylerle yok edilebilecek bir böcek türü asla değildir.

Tahta kurusu neden olur? tahta kurusu neden hoşlanmaz? diye arama yapan insanlar bu böceklerin pis mekanda daha fazla olduğunu görmektedir. Ayrıca tüm haşereler hijyenden nefret eder. Beslenme ve barınma imkanı buldukça böceklerin yaşam alanlarından ayrılmasını beklemek hata olacaktır. Tahta kuruları sadece kanla beslenen canlılardır.

Soğuk hava koşullarında bile bir yıl kadar beslenmeden yaşayabildikleri tespit edilmemiştir. Geceleri, evdeki insanlar uyudukları sırada, kanlarını emmek için faaliyete geçerler. Baza ve yatak araları, çarşaflar, mobilya, süpürgeliklerin arkası, priz boşlukları ve resim çerçeveleri gibi bölgelerden insanlara hücum ederler. Seyehat esnasında bavullar ya da cüzdan, çanta gibi şahsi eşyalar arasında gidilen yerlere bulaşırlar.

Tahta Kurusu Nasıl Çoğalır?

Dişi tahtakuruları, sayılarını artırabilmek için günde bir ile beş yumurta bırakabilir. Tüm yaşam süresinde ise toplam 200 ile 500 civarı yumurta üretirler. Normal oda sıcaklığında ve yeterince besin imkanı bulduklarında 300 günden fazla hayatta kaldıkları olur. Tahtakurusu istilasının belirtileri farklı şekillerde anlaşılabilir. Birincisi, tahtakurularının yatak ve mobilyalarda görülmesidir.

Yetişkin tahtakurularının görünümü ile ebadı, elma çekirdeğiyle benzer şekildedir. İkinci belirti, kabuk derilerinin sağa sola dökülmesi gibi durumlardır. Yavru tahtakuruları büyüdükçe gelişir ve mekana kabuklarını dökerler. Evin yada bir mekanın içerisinde bu kabukların bulunması tahtakurularının varlığının önemli bir göstergesi olarak anlaşılmalıdır. Bu durumda derhal tedbir almak gerekir.

Tahtakuruları, beslendikten sonra ortalıkta fazla dolaşmazlar. Olası tehlikelerden saklanmak için yuvalarına geri döner ve kamufle olurlar. Sığındıkları yuvalar, gözenekli yüzeylerde siyahtan kahverengiye dönüşen belirtiler fark edilir. Gözenekli olmayan yüzeylerde ise kahverengiden siyaha çalan dışkılarını görmek mümkündür. İnsan derisi üzerinde oluşan ısırıklar da tahtakurularının varlığına önemli bir işarettir.

Ancak deri üzerinde kırmızı şeritler başka nedenlerden de ortaya çıkabilir. Bu nedenle daha farklı belirtileri araştırıp bulgulara göre hareket etmek gerekir. Tahta kurusu nerelerde olur? diyorsanız karyola ve baza araları, yatak etrafı, nevresim ve yorgan arası, duvar yarığı, süpürgelik arası, kapı dipleri gibi gizlenmelerine kolaylık sağlayan yerler başlıca şüphelidir.

Tahta Kurusu Nedir Nasıl Önlem Alınır?

Tahta kurusu ilaçlama ev için değişik şekilde ve farklı içerikte tahta kurusu ilaçları ile yapılabilir. Tahtakuruları, Cimicidae familyasına ait küçük kan emen haşerelerdir. Geceleri karanlıkta ortaya çıkan insanların derisine hortumunu saplayıp kan emen kanatsız böceklerdir. İnsan kanıyla ve diğer sıcakkanlı hayvanlardan daha kolay beslenirler. Şekilleri ovaldir ve yetişkin aşamaya erişince boyları 4 ile 5 mm. arasında karşımıza çıkar.

Renkleri kahverengimsi kızılla koyu kırmızı arasında boyutuna göre farklılık gösterir. Yetişkin tahtakurularının kanatları bulunmaz bu böcekler yassı bir görünüme sahiptir. Tahtakuruları, yapı olarak büyük bir avantaj sağlayan sırttan karına doğru yassı ve ince bir şekle sahip sinsi böceklerdir. Bu yönleri ara bölgelere kolayca girip saklanmalarını sağlar.

Tahta kurusu ilaçlama yapacak ekiplerin bilinçli olması ve yeterli donanıma sahip olması önemlidir. Evlerde ve otellerde süpürgelik arkası, yer çatlakları, halı altları ya da gevşemiş duvar kağıdı arası gibi korunaklı ve kolay anlaşılamayan yerlerde gizlenir. Sadece fark edilmeleri zor olmakla kalmayan bu canlılar toplu halde birbirine yakın olarak durur. Yoğun tahta kurusu olan bölgede kendilerine özgü, tuhaf, hoş olmayan bir kokuları hissedilir.

Tahta kurularından kurtulmak için saklanma alanı olacak kırık, delik, çatlak ve döşeme altı gibi yerlerin ilaçlamadan sonra kapatılması gerekir. Yüzeysel spreyli uygulama çoğu zaman yeterli olmadığı için insanların tahta kurusundan kurtulmak için ümidini kırar. Tahta kurusunu yok etmek için etkili ilaçlar ve sisleme yöntem kullanmak çok daha etkilidir.

Tahta Kurularının Belirtileri

Yatak odasındaki döşeklerde ve salon gibi diğer odalardaki mobilyalarda görülen dışkı izleri ile karabiber boyutundaki kalıntıları tahtakurusu istilasının belirtisidir. Ayrıca geceleri sıralar halinde ısırılma yatak böceği varlığına işarettir. Bilindiği gibi tahtakurusu ısırığı, deri üzerinde kırmızı kabarmış ve kaşıntılı izler meydana getirir. Hassas derili insanlarda aşırı kaşınma gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Ancak bu belirtiler ısırılan herkeste aynı oranda görülmez. Tahtakuruları, ilk çağlardan bu yana dünyanın her bölgesinde bulunmaktadır. Değişik çeşitleri olmasına karşın en fazla rastlanan cinsi hepimizin bildiğimiz tahtakurusu (Cimexlectularius), familyasından olanıdır. Bu yatak tahta kuruları özellikle insanların bulunduğu ortamlara kolaylıkla uyum sağlar ve hızla evde istilaya neden olur.

Diğer tahta kurusu türleri kuşları ve yarasaları tercih etse de mecbur kaldıklarında insanlardan kan emerek beslenirler. Tahta Kuruları kuş yuvalarında yaşayabildikleri için kuş yuvalarının bulunduğu evlerde, balkon ve teras gibi yerlerde özellikle çatılarda sıkça görülürler. Tahtakurularının en sık görüldüğü neden, seyahat yapan insanlar tarafından bavullar, giysiler, yataklar ve mobilyalar aracılığıyla taşınmasından kaynaklanmaktadır.

İnsandan insana ve mekandan mekana taşınabildikleri için dünya genelinde oldukça yaygın görülen bir yatak böceğidir. Ev ve konaklama tesislerinde yatak yakınındaki küçük çatlaklarda ya da yorganlarda ve yatak örtülerinde toplu şekilde bulunurlar. Ofislerden dükkanlardan, otellerden, spor salonlarından ve diğer sayılamayacak kadar çok yerlerden tahta kurusu ilaçlama talepleri gelmektedir.

Tahta Kuruları Evlere Nasıl Taşınırlar?

Seyahat nedeni ile valiz, kişisel eşyalarınızda hatta kıyafetlerinizde saklanabilir ve sizinle beraber gittiğiniz eve, yada mekanlara taşınabilir. Tahta kurusu istilası yaşanan mekanlarda bireysel çabalar yetersiz olacağı için deneyimli bir ilaçlama firmasının yardımı olmadan tahtakurularıyla mücadele mümkün olmaz. Yüzeylerde, yatak örtüleri, yatak etekleri, baza ve nevresimlerde pas renginde noktalar muhtemel işaretlerdir.

Döşekler, yatak çerçevesi, yatak başı, süpürgelik ve mobilyalar olası tahta kurusu yuvaları olarak potansiyel şüphelidir. Tahtakurularının saklanabileceği bütün yerleri kaldırıp altına bakarak kapsamlı bir araştırma yapmak şeklinde kontrol edin. Daha çok beslenmek için geceleri ortaya çıksalar da gündüzleri yatağın 1,5 metre etraflarında bulunma olasılıkları çok daha yüksektir. Bu nedenle iyice yatak altı ve etraflarını incelemenizde büyük fayda vardır.

Seyahat dönüşü kontrol ederek bavulunuzu bagaj rafına kaldırıp yatağın yakınından uzaklaştırın. Bilindiği gibi tahtakuruları genellikle yatak başı, resim çerçeveleri, baza ve koltuk arası ile parke kenarları ve priz yuvaları gibi bölgelerde saklanırlar. Bavulunuzu toplarken ve eve dönüp açtığınız zaman dikkatlice kıyafetlerinizi kontrol edin. Valiz ve çantanızı her zaman yatağınızdan uzakta bir yerde, dolapta ya da başka bir alanda saklayın.

Seyahatinizden eve döndükten sonra tüm kıyafetlerinizi kurutucuya koyun ve kurutucuyu en yüksek ısıda en az 15 dakika süreyle çalıştırın böylece olası istila sebebi olan böcekler ölür. Yatak örtülerinizi, yıkanabilecekleri en yüksek sıcaklıkta mümkün olduğunca sık olacak şekilde yıkayın. Evinize ikinci el bir eşya getirmeden önce mutlaka tahtakurusu taşıyıp taşımadıklarını kapsamlı bir şekilde kontrol edin. Bu gibi unsurlar oldukça önemlidir.

Tahtakurusu Nerelerde Aranmalıdır?

21-28 °C arası sıcaklıkta ve yüksek nemde gelişen tahtakuruları evlerimize, özellikle nemli bölgeler (mesela su tesisatının geçtiği odalar) ile bu bölgelerin yakınlarındaki yarık ve çatlaklardan kolayca hiç zorlanmadan girerler. Ayrıca tahtakuruları insandan insana ve eşyadan eşyaya geçtikleri için bir tür otostopçu böcek sayılırlar. Çünkü çoğunlukla evlerden, apartmanlardan, otel odalarından eşyalar ve bagajlarla birlikte bir şehirden bir şehre taşınırlar.

Evlere sızan tahtakuruları yatakların dikiş yerleri, yatak çarşafı katları, somya kenarları, yatak altları, döşemeler ve mobilya aralarında saklanmaktadır. Resim çerçeveleri, soyulmuş duvar kağıtları ve tavanlardaki yarık çatlakları bile kendilerine ideal bir yuva edinirler. Mekandaki popülasyonları arttıkça, yatak odaları başta olmak üzere insanların uzun süreler geçirdikleri odaları hedef seçer.

Bu aşamadan sonra kapı kasalarının arkasına, pencere çerçevelerine, süslemelere, halı ve kilim kenarlarının altlarına ve hatta duvar içlerine kadar yerleşirler. Evdeki istila çok yoğunsa yatak odalarındaki yatakların dikiş yerleri dikkatle incelenmeli, yatakların sökülmesi dahil titiz bir araştırma yapılmalıdır. Ayrıca tahtakurusu girişine fırsat verecek kumaş örtülerin ve kutuların altları da olası bulaşmalardan korunmak adına gözden geçirilmelidir.

Yukarıda sayılan bütün nesnelerin ayrıntılı incelemesini yaptıktan sonra evde profesyonel tahta kurusu ilaçlama servisi alınmalıdır. Atlas Türk ilaçlama firması olarak yatak başlıklarının arkasındaki tüm yarık ve çatlakları, pencere ve kapı çerçevelerini, süpürgelikleri, pervazları, halı altlarını, sisleme yöntem sayesinde kapsamlı bir ilaçlamadan geçiriyoruz. İnsan sağlığına ve çevreye hasar vermeden mücadele gerçekleştiriyoruz.

Tahta Kurusuna Karşı Sizler Ne Yapmalısınız?

Evdeki en ufak açıklıklar bile tahta kuruları için gizlenme yerleri olabilir. Ev sahiplerinin bu açıklıkları dolgu maddesi ile kapatmaları, açık parke aralarını güzelce temizlemeleri gerekir. Parke altına saklanan tahta kurusu burada hızla yumurtlama yolu ile ürer ve yapılacak ilaçlamanın tam çözüm göstermesini engeller. Yatak altları, çekmece arkaları, perdelerin ve elbiselerin araları, yatak ve mobilyaların arkasındaki süpürgelikler, gibi yerlerde gizlenir.

Kısacası tahtakurusu yumurtaları ile erginlerinin bulunabileceği bütün alanlar iyice süpürülmelidir. Ayrıca tüm çarşaf, nevresim, yastık ve yastık kılıflarını ağzı kilitli plastik poşetlere koyarak kaldırınız. Unutmayın evinize taşıyacağınız birkaç tahtakurusu yumurtası bile tahtakurusu istilası için yeterlidir. Bu sizin için kabusun başlamasına yeterde artar.

Tek seferde 200 civarı yumurtlayabilen tahtakuruları, bu yumurtaları birbirine yapışık vaziyette küçük çatlaklara, deliklere ya da dolap içlerine yerleştirirler. Tahtakurusunun hastalık bulaştırma ihtimali oldukça yüksektir. Bir önceki ısırdığı ve kanını emdiği canlıda bulunan kan hastalıklarını sonraki ısırıklarında kurbanlarına bulaştırabilir.

Ayrıca kedi, köpek, kuş gibi ev hayvanlarına yapışarak da eve yerleşen tahtakurusu ısırığının ardından sabah uyandığınızda tahriş olmuş bir cilt, kaşıntı ve sıkıntı hissiyle baş başa kalırsınız. Tahtakurusuna karşı önlem alınmazsa ilerleyen zamanlarda egzamanın ortaya çıkması da olası riskler arasında olabilir. Tahtakurusu nasıl öldürülür? Tahta kurularının zararları nelerdir? diyorsanız bu canlılar asalak kan emicilerdir. Etkili bir ilaçlama ve yaşam alanındaki tahta kurularının yok edilmesi şarttır.

Fiziksel Tahtakurusu İle Mücadele

Doğal yollardan tahta kuruları ile mücadele etmek için yapmanız gereken ilk şey, yumurtalarını bırakabilecekleri yerleri etraflıca temizlemek olmalıdır. Özellikle yaşayabilecekleri bütün yarık, oyuk, köşe, mobilya içi, yatak arası, döşeme altı gibi alanları düzenli ve iyi bir şekilde temizlemek gerekir. Sert bir fırça yardımı ile bütün oyuk ve yarıkları, döşeme aralarını ve köşeleri titizlikle fırçalayabilir, o bölgelerde bulunan tahtakurusu yumurtalarını yok edebilirsiniz.

Mobilyalarınızın kıvrımlı bölgelerini ve içini de iyice temizlemeniz önemlidir. Buharla tahtakurusu yok etmek biraz pahalı olan bir işlemdir. Tahtakurusu buharla nasıl öldürülür? diye düşünüyorsanız tahtakurusu ve yumurtalarının yüksek ısıya dayanıksız olduklarını söylemek gerekir. Ortalama 120 C°’nin üzerindeki sıcaklıklarda ölen tahtakurusunu yok etmek mümkün olur.

Satın alacağınız bir buhar makinesi size yardımcı olacaktır ancak parke altları gibi yerler bundan etkilenmez. Evinizdeki bütün yarıkları, oyukları, yatakları, zemini, mobilya içlerini buhar makinesi ile temizlemeli, hiçbir ayrıntıyı atlamadan tüm şüpheli yerleri yüksek buhara maruz bırakmalısınız. Aşırı yüksek basınç, yumurtaları yok etmek yerine etrafa ve köşelere saçabilir bu nedenle iyi ayarlamak gerekir.

Eğer tahtakurusunu böcek ilacı ile öldürmek için evinizin belli bölgelerinde haşere ilacı kullanacaksanız bunu buhar işleminden önce değil temizlikten sonra yapmalısınız. Buhar işlemine perde dipleri ve tavan köşeleri gibi üst bölgelerden başlayarak aşağı doğru inmeli ve en son zemine buhar uygulamalısınız. Yüksek basınçlı sıcak buhar ile elinizi ya da yüzünüzü yakmamak için dikkatli olmalı, önleminizi almalısınız. Buhar verdiğiniz alanların ıslak değil de nemli kalmasına dikkat etmelisiniz.

İlaçlama İle Tahta Kuruları Nasıl Yok edilir?

Tahta kurusu ilaçlama zor ve kapsamlı bir mücadele demektir. Bu nedenle tahta kurusu ilaçlama fiyatları konusunda seçici olmak zorundasınız. Ucuz ücretler kullanılacak ilaçların kalitesiz ve alınacak hizmetin özensiz olmasına yol açar. Tahta kurusu ile mücadele için öncelikle profesyonel ve bilinçli bir ilaçlama firması ile anlaşmanız gerekir. Tahta kurularından kurtulmak için kokusuz ilaçlar tam yeterli olmaz.

Yeni başlayan şikayetler için yeterli olsa bile aşırı bulaşma olan mekanlarda mutlaka geniş kapsamlı bir mücadele gerekir. Saklanma ustası olan böcekler ile mücadele için sprey ilaçlama yüzeysel kaldığı için kesin çözüm sağlamaz. Bu gibi durumlarda dumanlama olarak tabir edilen sisleme tahta kurusu ilaçlama servisi şarttır. Ayrıca garantili tahta kurusu ilaçlama servisi verdiğini iddia edenlere çok dikkatli yaklaşmanız gerekir. Bu zararlılar zor ölür ve en dip yerlere gizlenir.

Tahta kuruları nasıl yok edilir? evi tahta kurusundan nasıl arındırırız diyorsanız eski tip parkelerin arası ve kenarlarını dolgu malzemesi ile kapatmalı ve silikon yardımı ile yüzeye çıkmalarını engellemelisiniz. Aç kalan tahta kurusu beslenme olanağı bulamayınca kendiliğinden ölür. Buharlama yönteminde bile hava işlemeyen bölgelerdeki böcekler tam olarak ölmeyebilir. Duvar içi, parke altı, koltukların içleri ve eskimiş yatakların yırtık yerlerinden içlerine kadar yuva yapan bu sinsi böcek bu nedenle zor imha edilir.

Kullanılacak tahta kurusu ilacı çok etkili ve kalite bakımından üst seviyede olmalıdır. Biz kokteyl tabir edilen karışım ilaçlar ile çok daha etkin mücadele etmekteyiz. Ancak bana karşın tahta kurusu ilaçlamada garanti vermiyoruz. İlaçlama firmaları arasında en yüksek sonucu almamıza karşın insanları yanıltmaktan şiddetle kaçınmaktayız. Tahta kuruları ile mücadele oldukça zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir