Tahta Kurusu Nerede Saklanır

Tahta Kurusu Nerede Saklanır

Tahta Kurusu Nerede Saklanır? tahta kurusu neden gelir? bu ve benzeri sorular gece ısıran böcekler içinde inatçı bir canlı olan tahta kuruları hakkında sorulur. Böcek ilaçlama uygulamaları arasında tahtakurularının yok edilmesi oldukça zor ve sıkıntılı bir süreçtir. Tahta kurusu nerede saklanır? bu kan emici asalakların insanlara fark edilmeden nerelerde gizlendiğini kısaca açıklamaya çalışacağız.

Tahta kurusunun saklanma alanları bilindiği takdirde ne şekilde bir tahta kurusu ilaçlama yöntemi yapılacağını anlamanız daha kolay olacaktır. Çok sık karşılaşılan tahtakurusu şikayetleri evlerde yada iş yerlerinde yaşanmaya başladığı zaman çok ciddi sıkıntılara sebep olur ve insanların yaşam kalitesini adeta dibe indirir. Bu nedenle tahta kuruları nerelerde saklanır? düşününce böceklerin gizlendiği belgeleri anlayıp bu kadar da olmaz demeniz şaşılacak bir durum değildir.

Evde tahta kurusu şikayeti yaşamaya başladığınızda öncelik olarak sizi ısıran şeyin ne olduğunu anlamaz ve neyin ısırdığından haberiniz olmadığı için tedirginlik yaşarsınız. Doğal olarak gece yatakta ısırıldığınız için asıl bölge olarak yatak nevresimleri belirlemeniz doğru bir yaklaşımdır. Ancak bu sinsi böcekler yatak bölgesinde dikiş kısımları, yataklarının iç bölgesi, nevresim ve katları, elektrik prizi, bazaların iç kısmı ve alt tarafları, telefon ahizesi ve daha pek çok bölgeye gizlenebilir.

İnsanlara yakın yaşamayı tercih ettikleri için yataktan en fazla 1 kaç metre uzağa gider daha uzak bölgelerde olmayı tercih etmezler. Parke arası, duvar kağıdı içi, resim çerçevesi, bilgisayar içi, kapı çerçeveleri, delik ve çatlaklar, koltuk ve perde kornişleri gibi bölgelerde gizlenir. Günlükleri fark edilmeden zaman geçirirler tahta kurularının evlere bulaşmasının en önemli yollarından biri aldığınız ikinci el mobilyalardır.

Tahta Kurusu Çok Sinsi Böcektir

Eve misafirliğe gelen bir kişi yada balkona konan kuşlar gibi canlılarda tahtakurusu şikayetlerine sebep olur. Tahta kurusu böceğinin özelliklerini bilmeden alacağınız tahtakurusu ilaçlama servisi çoğu zaman sonuçsuz kalabilir. Bunun nedeni ne tür bir böceğin sizi ısırmış olduğunu bilmediğiniz için yanlış uygulama yaptırmanız olarak öne çıkar. Yatak tahtakurularından kurtulmak o kadar kolay değildir.

Sıradan ilaçlama yöntemleri ve kokusuz ilaçlarla evdeki tahta kurularını yok etmeyi bırakın tek seferde birkaç sefer sonra bile mümkün olmaz. Öncelikle tahta kurusu yumurtaları dip bölgelerde olduğu için bu yumurtaların yok edilmesi gerekir. Böcek ilaçları genellikle böcek yumurtalarına işlemez. Tahtakurusu zor öldüğü için yanlış yapılan uygulamalar birkaç böceğini ölmesine sebep olsa bile büyük bir çoğunluğunun yaşamaya devam etmesine sebep olur.

Pek çok insan evinde 2- 3 defa ilaçlama yaptığı halde bu böceklerin yinede bitmediğini söyler ve çaresizlik içinde ne yapacağını şaşırmış bir vaziyette yardım talep eder. Ucuz tahta kurusu ilaçlama ve basit sıradan ilaçlar bu böceklerin yok edilmesi için mümkün olmaz. Tahtakurusu ilaçlama bilinçli olarak uygulanmalı profesyonel ilaçlama yöntemleri ve en etkili ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır. Tahta kurularını evlerden yok edebilmek için yakıcı etkili ilaçlar ve dip bölgelere kadar nüfuz eden uygulamalar ile mümkündür.

Tahta kurusu nerede saklanır? bu böceklerin nasıl ürediğini anlamanız çok zordur. Öncelikle tahta kurusu nerelerde olur? tahta kurusu nasıl ölür? tahta kurusu neden olur? tek ilaçlama ile yok edilir mi? bilgi sahibi olmanız gerekir. Tahtakurusu temiz yada pis mekan ile alakalı değildir. Ancak dağınık mekanlar tahta kullanın daha kolay gizlenip üremesine yardımcı olur.

Tahta Kurusu Isırığı Belirtileri

Tahtakurusu nasıl ölür? diyorsanız öncelikle onların gizlendikleri alanları ve yumurtasını çektirmek için elektrik süpürgesi ile yumurtalarını temizlemelisiniz. Sıcak buhar makinesi varsa yüksek ısıda buhar tutarak yatak ve dikiş aralarında yavru böcekleri ve yumurtalarını yok edebilirsiniz. Tahta kurusu neden hoşlanmaz? Tahta kurusu sirke kokusunu sevmez yatak tahta kurusu neyi sevmez? diyorsanız ışıktan hoşlanmaz karanlık ve nemli mekanları sever.

Ancak ne kadar temiz olursa olsun yinede varlıklarını sürdürürler. Tahta kurusu ısırığı bir bölgede toplu şekilde büyük kabarcıklar ve kaşıntılı özellikler şeklinde görülür. Yatak bölgesinde tahta kurusu ısırığı daha fazla görülen bir durumdur. Tahta kurusu ısırığı tedavisi evde önlem olarak ılık suyla ısırılan yerin yıkanması ve rahatlatıcı krem sürme şeklinde olabilir. Ancak hassas ciltli kişilerde doktor tedavisi şarttır.

Tahta kurusu ısırığı nasıl ayırt edilir? diyorsanız pire ve kuş biti ısırıkları daha küçük tahta kurusu ısırığı daha büyük ve toplu şekilde olur. Tahta kuruları kolay önlemeyen inatçı haşerelerdir. Yetişkin tahta kuruları ortalama 5 milimetre civarındadır yavrular ise 2- 3 milimetre kadar bir büyüklüğe sahiptir. Bu böceklerin yumurtaları 1 milimetre boyutunda ve oldukça küçüktür. Bu nedenle çıplak gözle ilk başta görünmesi için oldukça zordur.

Gece karanlığında el feneri yardımı ile tahtakurusu olabilecek alanlar dikkatlice kontrol ettiğiniz zaman dip bölgelerde gizlendiklerini kolayca görebilirsiniz. Sabahları kalktığınız zaman boyun, bacak ve kol bölgelerinde ciddi kızarıklık ve kaşıntı ile karşılaşılır. Evin içinde yatakta insanın açık olduğu bölgeler direkt olarak tahta kurusu ısırığına maruz kalmanıza neden olur. Farklı tahtakurusu türleri olsa da Cimex lectularius olarak bilinen evlerde en fazla görülen tahtakurusu olarak öne çıkar.

Tahta Kurusunun Kökünü Kazımak

Yassı ve minik yapılı oldukları için kolay gizlenirler. Diğer böcek ısırıklarına oranla tahta kurusu ısırığı acı vermez. Cildi rahatsız edici kaşıntı ve iri şişlikler tahtakurusu olduğunu açık eder. Toz akarı ve pire ısırıklarına oranla daha iridir. Tahta kurusu ısırığı istila yaşanan yerlerde yuvarlanmak için gizlendiği bölgelerde ciddi tahta kurusu yumurtası potansiyeline sahip olur. Gizlendikleri bölgelerde toplu olarak yaşadıkları için evde kötü bir koku meydana gelir.

Tahta kurusu nerede olur? diyorsunuz dip bölgeler bu canlıların gizlendiği yerlerdir. Parkelerin arası, duvar ve tavan, kitaplıklar, parke kenarı, kapı dipleri ve yatak çevresi tahtakurusu yuvalanmasına müsait yerlerdir. Özellikle yatak başının çevresi, çarşafların dikiş arası, yatağın içi, yorgan ve yastık kılıfları gibi şeyler tahta konularının yuva olarak sevdiği loş karanlık önemli bölgelerdir. Bu tür yerleri sevdikleri için binaların zemin katlarında tahtakurusu şikayeti yaşanır.

Tahtakurusu istilasının yok edilmesi için tahta kurusu yuvası olacak yerleri temizlemeli, varsa tahta kuruları yumurtaları yok edilmelidir. Tahta kurusu nerede saklanır? diyorsanız karanlık ve dip bölgeleri iyice kontrol etmenizde fayda vardır. Bireysel olarak mücadele etmek çok zordur. Bu konuda Atlas Türk ilaçlama gibi profesyonel ilaçlama firmaları ve irtibata geçerek yaşadığınız tahtakurusu şikayetlerinde destek talep etmelisiniz. Sisleme tahta kurusu ilaçlama ve en etkili ilaçlar talep etmeniz gerekir.

Tahtakurusu ilaçlama fiyatları ucuz değildir ucuz ilaçlama fiyatları verenlerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Otel ve evlerde ortaya çıkan yatak tahta kurusu için kokusuz ilaçlar sadece yeni başlangıçlarda ve aylık düzenli uygulamalar için yeterli olur. En etkili tahta kurusu ilaçlama şekli sisleme yöntem olarak bilinen uygulamadır. Ancak tahta kurusu ilaçları karışım ve yakıcı etkili olmak zorundadır. Aksi halde sonuç almanız mümkün olmaz.

$ s olarak etiketlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir