Tahta Kurusu İlaçlaması

Tahta Kurusu İlaçlaması

Tahta kurusu ile mücadele ciddi bir bilinç ve profesyonellik gerektiren önemdedir. Sıradan haşere ilaçları ile kontrol altına alınması mümkün olmayan bir ilaçlama hizmeti olma özelliğine sahiptir. Amatör kişiler ve ucuz ilaçlar kullanılarak garantili tahtakurusu ilaçlama yapmak mümkün değildir. Tahta Kurusu İlaçlaması kokusuz ilaçlar ile çok fazla sonuca götürmez. Son derece etkili ilaçlar ve doğru yöntemlerin kullanılması şarttır.

Kokusuz ilaçlar bir iki tahta kurusu için yeterli olsa da yoğun şikayetlerde etkisiz kalır. Yatak araları, çekyat baza içi benzeri yerlere yuvalanıp yavrulamış tahta kuruları ile mücadelede kesinlikle kokulu ilaçlama uygulaması tercih edilmesini zorunlu kılar. Sırt pompası ile tahta kurusu ilaçlama yapmanın yüzeysel olarak etkili olduğu bilinerek mutlaka sisleme şeklinde bir uygulama talebinde bulunulmalıdır.

Çatlaklar, süpürgelik araları, baza ve kanepe çelik aksamları hatta perde kornişleri aralarına yuvalanan tahta kurusu böcekleri için klasik çözümler etkisiz kalır. Ani etkili öldürücü özelliğe sahip olduğu kadar yakıcı ve kalıcı etkili çok kaliteli haşere mücadele ilaçları ile ilaçlama yaptırılmalıdır. Tahta kurularının yaşadığı yerler dip alanlar olup duvar kağıtlarının arkasında bile bolca saklanan tahta kurusu görmek hiç şaşırtıcı olmamaktadır.

Profesyonel tahta kurusu ilaçlaması yapan ekibimiz gerek tahta kurusu ve gerek diğer böcek çeşitleri için en etkili böcek ilaçlarını kullanarak evlerinizde sizlerin hayatını çekilmez hale getiren tüm zehirli ve zehirsiz haşere türlerine karşı en etkili ve en kalıcı haşere kontrol çözümleri sunarak sizlerin yaşadığınız böcek sorunlarına son vermekteyiz. Haşereler ile mücadele uzmanlık isteyen bir iştir.

Tahta Kurusu İlaçlama Periyotları

Tahta kurusu ilaçlama firmaları çok farklı söylemler içinde hareket ettiği için insanlar zorlanır. Bazı ekipler tek seferde yüzde yüz garanti verirken, bazı haşere ilaçlama servisleri ise 15 gün içinde ikinci bir uygulamanın mutlaka yaptırılması gerektiğini müşterilerine söyler. İster istemez birden fazla tahta kurusu ilaçlama firması ile görüşen ve bu böceklerin zararlarından sıkıntıya düşen kişilerin kafası iyice karışır Acaba diye bir ikilem içine girmesi gayet normal ve anlaşılması gereken bir durumdur.

Ancak garantili tahta kurusu ilaçlama ne sözle, nede birden fazla ilaçlama ile mümkün olmayabilir. Burada önemli olan alınacak ilaçlama servisinin etkili olmasıdır. Müşterilere güven veren insanların araştırma yaptığı ilaçlama sitelerinde adeta korku pompalar gibi abartarak maniple amaçlı yerli yersiz düzinelerce yazı görülmektedir. Sitelerinde sade ve anlaşılır insanların sorunlarına çözüm için açıklayıcı bilgiler yeterlidir.

Tahta kurusu ilaçlama şirketi seçiminde güven hissettikleri ve bu işi iyi bildiklerine kanaat getirdikleri servislerden hizmet almaları gerekir. Bu daha doğru ve yaptırılan ilaçlamanın başarısı bakımından daha kalıcı çözüm olur. AtlasTürk ilaçlama olarak pek çok firmanın çözemediği böcek sorunlarını tek seferde çözüme kavuşturuyoruz. Ancak özellikle dip bölgelere yuvalanan ve aşırı yayılmış sorunlarda tek sefer yetmeyebilir.

Tahta kuruları için ikinci bir tahta kurusu ilaçlama yumurtadan çıkan yavrular için önemlidir. Biz hiç bir böcek türü için 15 gün şartı koymuyoruz. Böceklerin çok büyük bir bölümünü tek seferde yok eden ekibiz. Ancak çok zorlu alanlar ve belli bir kaç böcek türü hariç diğerlerinde ikinci bir ilaçlamaya gerek kalmamaktadır. Yaptığımız tahta kurusu ilaçlama servisleri ve böcek mücadelelerinde zaten şikayet olayına rastlanmamaktadır.

Tahtakurusunın Yapısı Ve Bulunduğu Bölgeler

  • Duvar çatlakları, Elektrik prizi, duvar kağıdı arası, baza içleri ve mobilyaların metal aksamlarının içine kolayca bu böcekler gizlenebilir.
  • Yatak dikiş aralarında, nevresim ve kıyafetlerde bulaşma olması muhtemeldir. Buraların iyi kontrol edilmesi gerekir.
  • Yapıları dirençli olup, en etkili böcek ilaçlarının kullanılması şarttır.
  • Yassı oval ve ince bir görünümde olan tahta kurusu, elma çekirdeği görünümündedir. Yumurtaları küçük beyaz ve şeffaftır.
  • Aşırı böcek yoğunluğu olan mekanlarda hoş olmayan bir koku yayarlar ve varlıkları kolay anlaşılır.
  • Geceleri ortaya çıkar ve insanlara musallat olurlar. Hortumunu insan derisine batırıp, kanını emer ve bu esnada bir sıvı salgılayıp insanların acı hissetmesini önler.
  • Çok hızlı ürer, bir mekandan diğer bir bölgeye seyahat, eşya, kıyafet ve kuşlar ile yayılabilir.
  • Son derece zor önlenmesi bu böcekler ile profesyonel mücadeleyi zorunlu kılar.

 

Tahta Kurusu Nasıl Önlenir?

Tahta kuruları kızıl renkli ince ve oval yapılı ısıran haşerelerdir. Evlere çeşitli yollardan girebilmektedir. Evde görülen ve insanları ısırıp ciddi şekilde rahatsız eden tahta kurusu bireysel çabalar ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan bir böcek türüdür. Profesyonel olarak tahta kurusu nasıl önlenir bu konuya açıklık getirelim. Tahta kuruları kuş, elbise ve mobilya ile evinize gelebilir.

Eve yerleşen tahta kurusu hızla yumurtlayıp kısa zamanda üreyeceği için ilk fark edildiği andan itibaren hızlı davranılmalı deneyimli ve güvenilir bir ilaçlama ekibinden destek alınmalıdır. Kalıcı özellikli tahta kurusu mücadelesi yaptırılmalıdır. Amatörce yöntem ve basit böcek ilaçları ile tahta kurusunu yok etmek mümkün değildir. Tahta kurusu ilaçlama servisi alacağınız firma bu konuda güvenilir olmalıdır.

Tahta kurusunun saklandığı bölgeler, metal aksamların içi elektrik prizleri, yatak kenarları, kapı pencere kenarları ve sunta eşyaların aralarıdır. Bunun için buralara işleme özelliğine sahip sisleme özellikli bir ilaçlama hizmeti talep edilmeli mutlaka kokulu tahta kurusu ilaçlaması yaptırılmalıdır. Kokusuz haşere ilaçları başta tahta kuruları olmak üzere bazı böcekler üzerinde hiç bir başarı şansına sahip değildir. Kesinlikle dumanlı ve kokulu ilaçlama tercih edilmeli.

Evde Tahta Kurusu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnsanlar bazı haşereler tarafından ısırılıp kendisini hangi böceğin ısırdığını bazı durumlarda bilemezler. Pire, toz böceği, tahtakurusu gibi böcek türleri kişiyi daha çok gece uykusu esnasında ısırıp cildinde kabarmalar, kızarıklık ve kaşınmaların yaşanmasına neden olmaktadır. Isıran haşerenin anlaşılabilmesi için ya hangi böceğin ısırdığını bilmek için böcekleri görmek sorunu anlamaya yardımcı olur.

Haşere ısırmaları ve yan etkilerinin neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmak böcek ısırmasını anlamada tek yoldur.  Tahtakurusu kırmızı renkli yassı yapılı bir böcek türü olup kan emdiği zaman şişer ve irileşir. Ayrıca kan emdikten sonra ciltte kabarma ve kızarıklık yaptığı gibi acı hissi verir pireler gibi ve toz böcekleri gibi kaşınmaya neden olmazlar. Ayrıca ısırılan kişinin kanından nevresim ve yatağa bulaşma olacağı için bu tür bilgiler ile tahtakurusu ısırmasını anlamak mümkündür.

Eğer bir haşere tarafından ısırılıyor ve hiç bir şey bulamıyorsanız bu tahta kurusu ısırması yada pire ısırması değil büyük ihtimalle toz böceği ısırığıdır. Kaşınma ve kızarıklık ile ciltte kabarmalara neden olup ısıran böceği görmek neredeyse imkansızdır böylesi durumlarda çok iyi bir ilaçlama yaptırmak akabinde 15 gün sonra bir ilaçlama daha talep etmek en doğru yoldur. Bu böcekler ile mücadele oldukça sıkıntılıdır.

Tahta Kuruları Tek İlaçlama İle Yok Olur Mu? 

Böcekler arasında bazı türler çok gizli yerlere ve duvar içlerine kadar yuvalandıkları için tek ilaçlama ile ölmeleri pek yeterli olmayacağı için ikinci bir ilaçlama talebinde bulunmak çok daha kesin sonuç alınmasına ve belirli bir zaman sonra tekrarlamasına fırsat bulamamasına neden olur. Böcek larvası ve yumurtaları diplerde olan türler için tek seferlik ilaçlama hizmeti tam etkili olmaz.

Çok zor ölen haşereler arasında kertenkele , akrep, toz ve nem böceği, tahta kurusu yoğun hamam böceği ve pireler bazı durumlarda tek ilaçlama ile önlenemez. Bu gibi durumlarda mutlaka ikinci bir ilaçlama yaptırılmalı iki üç hafta sonra yeniden alınacak bir ilaçlama servisi ile kenar ve köşede saklanmış bu böcekler kesin olarak ortadan kaldırılmalıdır. Zor ölen böcekler ile mücadele daha uzun bir süreç gerektirir.

Tahtakuruları  yatak içleri, ahşapların araları ve duvar içlerine kadar girip yuvalanır. Bunun için yaptırılan ilaçlama çoğunu imha etse de böylesine zorlu bölgelerde gizlenen bu pis böceklerin tam olarak ölmesi kimi zaman mümkün olmaz. İşte böylesi sorunların tekrar yaşanmaması için ikinci bir ilaçlama yaptırmak çok sağlıklı olur. Tahta Kurusu İlaçlaması gerekli şartları yerine getirmekle kesin çözüme imkan verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir