Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama belki de en zor böcek ilaçlama yöntemlerinden biridir. İnsanlar böcek ilaçlama konusunda genellikle yaşadıkları şikayetlerin had safhaya ulaşmasından sonra haşerelerle verilen mücadele kapsamında ilaçlama desteği talep etmek eğilimindedir. Evinde tahtakurusu istilası olup olmadığını öğrenmek için öncelikle onları iyi tanımalı ve saklandıkları bölgeleri kısa aralıklarla gözlemlemelisiniz. Çoğunlukla pire ve tahtakurusu ısırıkları karıştırılan bir özelliklerde olduğu için onları ayırt etmek hiç de kolay olmayacaktır.

Evinizde zararlı ısıran böceklerin varlığından şüphe de iseniz emin olmak için cevabını bilmeniz gerekir. Öncelikle onların varlığını kanıtlayan yerleri tespit edip belirlemeden tahta kurusu ile mücadele etmek oldukça zordur. Böcek ve haşerelerin yaşam alanlarında bıraktıkları izler ile varlıkları tespit edilebilir. Öncelikle tahta kurusu neye benzer? Tahtakurusu nasıl bir böcektir? sorularına yeterli bilgiyi bulmanız oldukça önemlidir.

Tetişkin tahta kurusu neye benzer? diyorsanız kahverengi görünümlü, elma çekirdeğini andıran yaklaşık olarak 5 milimetre boyutunda yassı şekille bir böcektir. Gizli yerlere saklanma konusunda oldukça yetenekli bir canlıdır. Karanlıkta daha fazla ortaya çıkar, aydınlık ortamları pek sevmezler. Bu nedenle gündüzleri insanlar tarafından görülmesi zor olan tahta kurusu yavrusu ise ortalama bir iki milimetre boyundadır ve küçük olduğu için oldukça zor fark edilir. Tahta kurusunun yumurtası ise adeta bir toplu iğne başı kadar küçüktür.

Bu nedenle tespit edilmesi neredeyse imkansız gibidir. Renk olarak beyaz bir görünüme sahiptir tahtakurularının yumurtası genellikle birbirine yapışık halde toplu bir şekilde bulunur. Detaylı bir arama ile fark edilme ihtimalleri yüksek oranda mevcuttur. uzun zaman hiçbir şekilde beslenmeden hayatta kalabilen tahta kuruları kan emdikten sonra kırmızıya yakın koyu kahverengi veya kırmızı görünürler.Tahtakurusu sesi insanlar tarafından duyulmayan bir özelliktedir.

Tahta Kurusu Isırığı Belirtileri

Evde tahtakurusunun varlığını anlamak için ilk başta belirtilere odaklanmanız gerekir. Tahta kurusunun zararları sağlık yönünden oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Evde tahtakurusu istilasının belirtileri özellikle sabah uyandığınız zaman kol, bacak ve boyun bölgesinde yoğun ısırıklar ile karşılaşmanız olarak dikkat çeker. Vücudunuzda başka bölgeler kaşınıyor ve ısırıklar sırayı takip eden bir özellikte kızarıklık meydana getiriyorlar ise tahta kurusu olduğundan şüphe etmeniz gayet doğaldır.

Tahta kurusu belirtileri içinde hareketleri belli bir bölgede yoğun şekilde görünür. Vücudun farklı bölgelerinde tahtakurusu ısırıkları ile karşılaşıyorsanız evinizde birden fazla yoğun bir böcek varlığına delildir. Birkaç tahtakurusu ise evde istilanın başladığı anlamına gelir. Ancak bilmeniz gereken her böcek ısırığı tahta kurusu ısırığı değildir. Bu nedenle böceklerin belirtilerini ve özelliklerini incelemenizde fayda vardır. Tahta kurusu geceleri vücudunuzda ısırmadan önce bölgeyi uyuşturan bir salgı kullanır.

Isırırken tahta kuruları sancı ve acı hissettirmez ancak geride ısırık ve kızarıklık belirtileri bırakır. Yoğunluğuna göre kaşıntı hafif olabileceği gibi alerjik bünyeli kişilerde bu daha fazla yoğunluk gösterir. Yoğun tahta kurusu şikayetlerinde çarşaf üzerinde küçük kan damlalarının görülmesi gayet olağandır. Hiç kuşkusuz geceleri beslenmek için tahta kurlarının yatağa gelerek insanlara musallat olduğu bilinen bir gerçektir. Hızlı üreme potansiyelleri nedeniyle tahtakurusu İstilası için birkaç tane böceğinin eve girmesi yeterlidir.

Bu nedenle tahta kuruları ile mücadelede çok akıllı ve erkenci davranmanız şarttır. Evlere gelen tahta kuruları nerelerde gizlenir? tahta kuruları gündüzleri ışıktan rahatsız olduğu için ortalıkta dolaşmaz dip bölgelerde saklanmayı tercih ederler. Temel besin kaynakları insanlar olduğu için yatakların iç bölgelerinde, nevresim aralarında, elbiselerin dikiş ve düğme bölgelerinde, yatak odalarının içinde ve ek aralarında bulunurlar. Daha çok yatak odasını kendilerine hedef seçtikleri için yatağın birkaç metre etrafında kolay beslenebilmek için yuvarlanırlar.

Tahta Kuruları Nerelerde Görülür?

Özellikle yatak başlığının arka kısmı, döşeklerin içi, çarşafların katları ve dikiş bölgeleri, yorgan ve yatak etrafları, duvar içindeki çatlaklar, prizlerin içi, döşeme araları, kapı arkası, mobilya içleri ve loş bölgeleri severler. Tahtakurularının en fazla yuvarlandıkları alanlar olarak dikkat çeken bu yerler aslında insanların direkt yattığı kısımlara yakındır. Evde tahta kurusu olduğu nasıl anlaşılır? diye merak ediyorsanız öncelikle belirtileri varlıkları ve yatakta küçük kan lekelerinin görülmesi olarak dikkat çeker.

Tahta kuruları ile mücadele etmek bireysel olarak çok zordur. Tahta kurusu neden olur? diyorsanız bu böceklerin temizlikte alakaları çok yüksek seviyede değildir. Kirli ortamlarda daha fazla görünmelerine karşın temiz ortamlarda rahatlıkla tahtakurusu şikayetleri yaşanabilir. Ancak dağınık kıyafetleri ve yoğun eşyaların olduğu yerlerde daha çok ürer ve gizlenirler. Tahta kuruları ile mücadelenin başında düzenli bir mekan ve temizlik başta gelir.

Muhtemel tahtakurusu yuvası olabilecek yerlerin süpürgeyle derinlemesine çektirilip temizlenmesi ve yüzeylerin silinmesi şarttır. Tahtakuruları yüksek sıcaklığa direnç gösteremez ve ölürler. Dip bölgelerdeki tahtakurularını yok etmek için buhar makinesinden faydalanmak işinize yarayacaktır. Tahta kurusu yuvaları genellikle mobilyaların içi, duvardaki çatlaklar, tavan bölgesindeki perde takılan yerler. duvar kağıtlarının arkası ve kapı dipleri gibi pek çok bölgeyi içine alır.

Buralarda saklanan böceklere sıcak buhar makinesinin püskürttüğü buhar buralardaki böcekleri temizlemek için oldukça faydalıdır. Ancak buhar makinesinden çıkan buharın debi oranını iyi ayarlamanız gerekir. Çok fazla olursa sağa sola yumurtaların dağılmasına ve böceklerin yayılmasına sebep olursunuz. Tahta kurusunun zararları sağlık açısından hiçte hoş olmayan özellikler sergiler. Tahta kuruları vücutta açık oldukları her yeri ısırabilme potansiyeline sahiptir. Geceleri genellikle uyurken açılan bölgeleri ısırırlar.

Tahta Kurusu Isırığının Yan Etkileri

Tahta kurusunun en fazla ısırdığı yerler genellikle kol, bacak, omuz, eller, yüz ve boyun bölgeleridir. Pek çok insan tahtakurularının ısırdığı kırmızı küçük kabarcıklar ile uyanır. Pek çok tahta kurusu ısırığı insanlarda sıkıntı ve rahatsızlık hissi verir. Özellikle bebekler ve çocuklarda tahta kurusu ısırığı zararları daha fazla hissedilir. Tahtakurusu ısırdıktan sonra sabah kalktığınızda ciltte genellikle yanma ve ağrı hissi taşıyan bir özelliktedir.

Ortası koyu kabarık ve çevresinde açık şişkin açık renk olan şişkin bir bölge kırmızı küçük kabarcıklar çizgi halinde ısırıklar ayrıca içi su dolu kabarcık ile çevrili küçük noktalar görülür. Yatakta ve çarşaflarda kanamalardan kaynaklanan küçük kan lekeleri tahtakurusunun kan emdikten sonra damlayan kurumuş lekeler görülür. Ayrıca yetişkin hale gelen larvalar tarafından dökülen beyaz şeffaf deri döküntüleri de görülebilir. Tahta kurusu ısırıkları kişinin özelliğine ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterir.

Çok nadir de olsa bazı insanlar tahta kurusu ısırıklarına ciddi reaksiyon gösterebilmektedir. Buda tıbbi açıdan yardım alınmasını gerekli kılar. Aşırı derecede reaksiyona giren insanlar da nefes darlığı, ciltte kabartılar, ateşlenme, bulantı ve grip gelir. Dilde şişkinlik, düzensiz kalp atışı gibi istenmeyen durumlar görülebilir. Tahtakurularının ısırmasına maruz kalan insanlar da çeşitli komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu belirtiler cildin yüzeyinin delinmesinden kaynaklanabilmektedir.

Uykusuzluk insanların en çok çektiği sıkıntılardan biridir ısırık oluşması sonucunda uyku düzeninde ve geceleri uyanma gibi huzursuzluk veren durumlar gerçekleşebilir. İnsan sağlığında kötüye gidiş depresyon, yorgunluk ve yorgun düşme gibi durumlar görülebilir. Son yıllarda evleri ve otelleri istila etmeye başlayan tahta kuruları mutlaka profesyonel mücadeleyi zorunlu kılar. İnsanlar tarafından denenen bir çok yönteme karşı halen varlıklarını sürdüren bu böcekler oldukça dayanıklı ve zor ölen bir yapıdadır.

Tahta Kurusu Evlere Nasıl Taşınır?

Otel ve evlerde tahta kurusu istilası ne kadar fazlaysa çözümde o kadar zorlaşmaktadır. Bu da bireysel olarak tahtakuruları ile mücadeleyi imkansız kılmaktadır. Bu gibi durumlarda tahta kurularının hızla yayılması önlenmeli mekanın tahta kurusu istilasına karşı korunması için bir an önce profesyonel destek almayı zorunlu kılar. Küçük boyutları ve gündüzleri dip noktalara gizlenmeleri nedeniyle tahtakurusu varlığını anlamak oldukça zordur. Evlere tahta kuruları nasıl gelir? pek çok insan tahta kurusunun pislikten kaynaklandığını düşünebilir ancak kesinlikte ilgisi yoktur.

Sadece dağınık ortamlar yaşamaları için oldukça elverişli imkan sağlar. Milimetrik küçük yapıları ile kolay fark edilmezler ve saklanmada becerikli oldukları için insanların dikkatini çekmezler. Evde tahta kurusu görünmesi dış ortamlardan ya da otel gibi bölgelerden eve taşınmış olma ihtimalini yükseltir. İnsanlardan kan emmek için insanlara yakın yerlerde yuvalanırlar. Eve giren tahtakurusu çarşaf, yorgan, yastık ve diğer kıyafetlerin arasına yapışır.

Şayet bir şehre seyahat etmiş ve konaklama için otelde kalmışsanız valizinizi mutlaka yerden yüksek bir yere koyun. Ayrıca kıyafetlerinizi kapalı poşetler içinde bulundurun açıkta bırakacağınız kıyafet ve valizlere tutunarak, elbiselerin düğmelerine ceplerine yapışarak evlerinize kolaylıkla taşınırlar. Ayrıca tahtakuruları loş ve nemli depolarda yer alan mobilyaların içine yuva yapabilir. Özellikle mobilya mağazalarında bu tür sorun oluşması durumunda yeni aldığınız mobilyalarla evinize kadar girebilirler.

Evde tahta kurusu istilası nasıl anlaşılır? tahta kurusu gözle görülür mü? diye merak edebilirsiniz. Yetişkin tahta kuruları 5 milimetre civarındadır. Yavrular ise daha küçük ve 2-3 milimetre aralığında olur. Küçük beyaz şeffaf bir renge sahip olan tahta kurusu yumurtası ise 1 milimetredir. Bu nedenle ilk bakışta görülmeleri oldukça zordur. Tahtakurusu yuvası olabilecek alanlar güçlü ışığı olan bir fener yardımı ile gece karanlıkta görülebilir. Tahtakurusu istilasının yaşandığı bölgede bu canlıların yuvalarında ve yumurtada bıraktıkları yerlerde kötü bir koku yayarlar.

Tahta Kurusu Evde Nerelerde Gizlenir?

Tahta kurusu istilasını anlamak için evin dip köşe bölgelerine bakmakta fayda vardır. Tahta kurusu nerelerde olur diyorsanız insan ve hayvan kanı ile beslenen tahtakuruları gündüzleri gizlenirler. Işıktan uzak karanlık olan bölgeleri kendilerine hedef seçerler ve insanlar uyuduktan sonra ortaya çıkarlar. Bu nedenle evinizde tahtakurusu olup olmadığını kontrol edeceğiniz yerler genellikle dip bölgelerdir.

Tavanlar, döşemelerin arası, duvardaki çatlaklar, tahta kurusu yuvası olmaya elverişli noktalar olarak dikkat çeker. Tahtakurularının zıplama, uçma gibi bir yetenekleri yoktur. Beslenmek için insan kanına ve hayvan kanına ihtiyaç duyarlar. Evinizde yerleşmeye başladıktan sonra duvardaki pirizler ile elektrik düğmelerinin altları, hoparlör içi, elektronik eşyaların araları, pencere pervazları, kapı dipleri, süpürgelik altları gibi pek çok yere yerleşebilirler. Evde tahta kurusu olduğu nasıl anlaşılır? diyorsanız buralara özellikle dikkat etmenizde fayda vardır.

Tahta kurusu istilasının yaşanıp yaşamadığını anlamanın yolu yatakların kenarlarını ve yatak bölgelerini dikkatlice kontrol etmenizde fayda vardır. Buralarda tahtakurusu yumurtaları olup olmadığını anlamanız gerekir. Evde tahta kurusu olmaması için neler yapılır? insanların kıyafetlerinde ve eşyalarda yaşadıkları bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabilirler. Bu nedenle korunmak için nemli loş ortamlara girip çıkarken dikkatli olmalısınız. Bodrum, garaj, otopark gibi yerler buraların başında gelir.

Ayrıca evinizin etrafında hayvan besliyorsanız kulübesi ile yatağını sık sık kontrol etmelisiniz. Tahta kuruları mobilyaların içine gizlenerek buralarda üreyebilir buralara dikkatlice bakılmasında fayda vardır. Mobilyaların içi, kaplama bölgeleri, minderler, ayakları, düğüm altları önemlidir. Özellikle ikinci el mobilya alanların tahta kullarına karşı çok dikkatli olması önemlidir. Eve girdikten sonra kapı ve pencere pervazlarının boşluklarına gizlenirler. Buraları silikon yardımı ile doldurmak tahtakurusunun yuvasını önlemek açısından son derece önemlidir.

Tahta Kurusuna Karşı Bireysel Önlemler

Şayet seyahate çıkıp ta otelde birkaç gün kalacaksınız tedbirli olmanızda fayda vardır. Kıyafetlerinizi kılıflarının içine koymanız tahta kurularının cep düğmeleri ve cep içlerine yerleşmesini önler. Ayrıca yattığınız yatağın çarşafını, yorganlarını, battaniyelerini, havluları kontrol etmelisiniz. Tahta kurusu ile mücadele etmek için oldukça önlem almak çok önemlidir. Tahtakurusu olabilecek alanları titizlikle temizlemek gerekir.

Zarar vermeyecek bölgeler sert bir fırça yardımıyla derinlemesine fırçalanarak buralardaki yumurtalar ve yavrular temizlenebilir. Yarık, oyuk ve duvar kağıdı altı gibi yerler iyi incelenmelidir. Tahta kuruları nasıl olur? diye merak ediyorsanız mutlaka tahtakurusu ilaçlama firmasından ilaçlama desteği almalısınız. Bireysel olarak elektrik süpürgesi ile dip köşelerin ve kuytu yerlerin sık sık temizlenmesi gerekir. Ayrıca buhar makinesi ile oyuk yerler ve çatlakların temizlenmesi önemli etkenlerin başında gelir.

Ayrıca geçici çözüm olarak daha iyi ürünlerin satıldığı yerler ve eczanelerden alacağınız haşere ilaçları da tahtakurularının mekanda yayılmasını engeller. Doğal tahtakurusu kaçırıcı malzemeler olan biberiye yağı, lavanta esansı, çay ağacı yağı ve diğer bitkisel çözümler tahtakurusu ile mücadelede kısa vadeli çözümler sunabilir. Tahta kurusu sirke kullanılarak kaçırılır mı? evlerde tahta kurusu ısırığı maruz kalmamak için ne yapmalıyız? gibi çok sayıda soru ile karşılaşırız.

Tahta kurusu sirkeli su yardımıyla belli bir süreliğine kaçınılabilir. Ayrıca tahta kurusu tarafından ısırıldıysanız tahta kurusu ısırığı tedavisi evde çeşitli kremlerle bu bölgeyi yıkayarak kolonyayla temizleyerek yapılabilir. Tahta kurusu uçar mı? tahta kurusu ısırığı zararları zehirlenmeye sebep olur mu? gibi endişe içinde iseniz tahtakurusu ölümcül bir hayvan değildir. Ancak kan emerek beslendiği için hastalıklı bir bünyeden aldığı kanı sağlıklı bünyeye bulaştırma riski mevcuttur. Tahta kuruları uçmaz ve zıplamazlar.

Tahta Kurusu Nasıl Ürer Ve Çoğalır?

Tahtakuruları nasıl ürer? dişi her çiftleşmede 1 milimetre uzunluğunda beyaz ve şeffaf biçimde tahta kurusu yumurtası bırakırlar. Dişi tahta kuruları yeterli besin kaynağı bulduğu takdirde daha hızlı küreme potansiyeline sahiptirler. Besin kaynakları olan uykudaki insanlardır insanların uyuduğunu antenleri vasıtasıyla dinleyerek geceleri beslenmek için insanlara saldırırlar. Şayet yeterli kaynak olmadığı halde başka yeni besin kaynakları arama yoluna koyulurlar. Beslenmek için uygun ortam buldukları bölgede hızla üreme yoluna giderler.

Dişi tahta kurusunun kaç yumurtası olur? yetişkin dişi bir tahtakurusu tek seferde ortalama 2 ile 7 arasında yumurta üretebilir. Ayrıca 12-18 arasında değişen ömrü boyunca da toplam 250 civarında tahta kurusu yumurtası meydana getirebilir. Bazı durumlarda bu sayının 500 e kadar çıkabildiği görülmüştür. Tahta kuruları yumurtasını bir araya getirip özel bir salgı ile birbirine yapışkan hale getirir. Yetişkin dişi bunları yere koyup çatlak döşeme arası mobilya içi gibi güvenli yerlere yerleştirilir.

Hiç beslenmeden uzun süre aç hayatta kalabildikleri için yeni kaynak aramaya yönelmelerinde yaşamlarını tehlikeye atmazlar. tahta kurusu beslenmeden önce açık kahverengi ya da renksiz olan bir görünüme sahiptir. Ancak beslendikten sonra kendi ağırlığının iki üç katı kadar şişebilir ve rengi koyu kahverengi ya da mora yakın bir renge bürünür. tahta kurusu yumurtalarının bekleme süresi 6 ile 15 gün arası bir zaman alır. Havanın sıcaklığına ve nem dengesine göre bir iki mili metre boyutlarında tahta kurusu yavrusu ortaya çıkar.

Tahta kurusu yavruları olgunlaşana kadar gereken sürenin ortamın sıcaklığına bağlı olarak 3 hafta kadar bir zaman aldığı bilinmektedir. Ancak ortamın ışık ve soğukluğunun şiddetine göre 4 aya kadar uzayabilmektedir. Daha sonra üremeye geçerler sistemli üreme ile bir dişi tahta kurusunun varlığından altı ay yada 1 yıl zamanda 5000’e yakın tahtakurusu yavrusu ortaya çıkabilmektedir. Bu rakam oldukça yüksektir ve insanların mekanlarında çok ciddi anlamda tahta kurusu istilası oluşmasına sebep olur.

Tahta Kurusu İle Mücadele

Tahta kurusu çeşitleri tarihin ilk zamanlarından beri varlıklarını sürdüren ve insanlar için sıkıntı kaynağı olan özellikleri ile dikkat çeker. Yaklaşık olarak 75 e yakın tahtakurusu çeşidi olduğu bilinmektedir. Bunlardan en bilineni hiç kuşkusuz evlerde görülen tahtakurularıdır. Ortama uyum sağlamak için ılıman ortamları tercih ederler. Soğuk havalarda yarı uyku konumuna geçerek beklerler. Beslenmek için insanları tercih etmelerine karşın genellikle kuşlar ve diğer canlılarla beslenmeyi tercih ederler.

Tavuk çiftlikleri, yarasalar ve kümes hayvanları gibi canlılarda tahta kurularını görme durumu hayli yüksektir. Tahta kurusu ilaçlama oldukça zor olduğu için istilanın boyutuna göre ilaçlama servisi verilmesi gerekir. Yoğun şikayet olan mekanda tahtakurusu ilaçlama servisi 2-3 hafta ara ile yeniden yapılması gerekir. Tahta kuruları çok yumurta bıraktığı için kullanılan ilaçlar çoğunlukla tahtakurusu yumurtalarına zarar vermez. Özellikle parke altı, kapı pervazı, duvar çatlakları gibi dip bölgelerdeki yumurtalara ilaç işlemez.

Bu yumurtalar daha sonra çatlamaya geçer yumurtalardan yavru tahta kuruları çıkar. Bu nedenle 2-3 hafta sonra tekrar bir ilaçlama serisi almak çok daha faydalı olur. Tahta kurusu ilaçlama firmaları değişik tahta kurusu ilaçlama fiyatları ile hizmet vermektedir. Hemen şunu belirtelim ucuz tahta kurusu ilaçlama fiyatı verenlerden şiddetle kaçınmanız gereklidir. Tahta kurusu ilaçlama yöntemleri sprey uygulama ve sisleme yöntem olarak iki ana özelliğe sahiptir.

Yeni başlayan şikayetlerde spreyli ve kokusuz ilaçlama işe yararken yoğun istila yaşanan mekanlarda kokusuz ilaçlama ve spreyli uygulama yetersiz kalır. Bu gibi durumlarda sisleme tahta kurusu ilaçlama yöntemini talep etmeniz kesinlikle önerilir. Yaklaşık olarak 100 metrekarelik bir alan için tahta kurusu ilaçlama fiyatı 140 lira civarındadır. Tahta kuruları memelilerden, kuşlardan kan emerek beslenebilirler. Genellikle ışık olmayan dip bölgelerde gizlenirler. En çok bilinen türü koyu kırmızımsı, kahverengi renkte ve 5 mm boyunda olan Cimex lectularius ‘tur.

Doğru Mücadele Başarı Getirir

Başlangıçta yarasa paraziti olduğu varsayılan bu hayvanların, mağara devrinden sonra insan paraziti olduğu düşünülmektedir. Tahta kurusu ısırması ile herhangi bir hastalık geçtiği bildirilmemiş olsa da hastalıklı bir bünyeden taşıdıkları kanı bulaştırma yönünden tehlikeleri mevcuttur. Ayrıca hassas bünyeli insanlarda alerjik reaksiyon ve yan etkilere sebep olurlar. tahta kurusu havanın sıcak veya soğuk olmasından bağımsız olarak her ortamda canlı kalabilir.

Çok soğuk havalarda yarı uyku durumuna geçerek hiçbir şey tüketmeden 1 yıl kadar hayatta kalma özelliğine sahiptir. Böcek ilaçlarının öldürücü etki sağlaması için direkt olarak vücutlarına ilaç etki etmesi gerekmektedir. Tahta kurusundan kurtulma yolları içinde en etkili yöntem hiç kuşkusuz ulv ilaçlama tekniği olarak bilinen sisleme yöntemidir. Kullanılan ilaçlar ve özenli uygulama tahtakurularının yok edilmesinde son derece önemli bir etkendir. Bireysel ve amatör çabalarla tahta kurusunu yok etmek mümkün değildir.

Yapılan yanlışlar arasında amatör ilaçlar ile kontrol altına almaya çalışmak ilaçların direkt üzerine gelecek şekilde uygulanmaması vardır. Evlerin kutu köşelerinin es geçilmesi veya sıkılan ilaçların alakasız yere uygulanması gibi yanlışlar ilk başlarda gelir. Tahta kurusu ile mücadele uzmanlık gerektiren bir durumdur tahta kurusu ilaçlama firmaları tahta kuruları ile mücadele için en etkili ilaçları kullanmak zorundadır. Yoğun şikayetlerde sisleme yöntem tercih edilmelidir.

İstanbul tahta kurusu ilaçlama firması olarak biz daima işimizi en iyi şekilde yapıyor ve en etkili ilaçları kullanıyoruz. İnsanlar tahtakuruları hakkında çok sık sorular yönetmektedir. Tahta kurusu neden olur? tahta kurusu nedir, tahta kurusu ısırığı hastalık yayar mı? gibi çok çeşitli sorular yönetilmektedir. Tahta kurusu ile doğal mücadele olur mu? tahta kurusu neyi sevmez? diyorsanız tahta kurusu sirkeli suyu pek sevmediği için evin zeminlerini sirkeli su ile temizleyebilirsiniz.

İstanbul Tahta Kurusu İlaçlama Firması

Sirke tahta kurusunu kaçırma bakımından etkili olacaktır ancak unutmayın bireysel ve amatör çözümler tahta kurularını yok etmekte son derece yetersiz kalacaktır. İstanbul tahta kurusu ilaçlama firması olarak sizlerin yaşadığınız tahtakurusu şikayetlerine en etkili çözümleri sunuyoruz. Atlas Türk ilaçlama olarak evinizde yerleşen tahtakurularını arındırmak için en etkili ve uzun süre kalıcı tahta tahta kurusu ilaçlarını tercih ediyoruz.

Sisleme yöntemi kullanarak en ücra köşelere kadar yerleşen tahtakurularını yok etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Garantili tahta kurusu ilaçlama yaptırmak söz konusu değildir. Yeni başlayan şikayetlerde tek seferde çözüm sağlanır ancak çok aşırı üremiş ve evin eski parke altları gibi bölgelerinin içlerine kadar yumurta bırakırlar. Tahta kurusunu kesin olarak yok etmek için yumurtalarının yok edilmesi lazımdır. Bu da tek ilaçlama ile mümkün olmadığı için ikinci bir tahta kurusu ilaçlama servisi almanızı zorunlu kılar.

Bu gibi bilgileri iyi anlamalı sizi manipüle edecek boş laflarda bulunanları dikkate almamanız ve ciddi anlamda mağduriyet yaşamaktan kaçınmanız gerekir. İstanbul tahta kurusu ilaçlama servisleri arasında en iyi tahta kurusu ilaçlama yapan ekibiz. Gerek kullandığımız çok etkili böcek ilaçları, gerek profesyonel yöntem ile en yüksek oranda başarı sağlıyoruz. Evde haşere ilaçlama bilinçli ekipler tarafından yapıldığı zaman çok daha etkin sonuç alınır. Ev ilaçlama ile otel ve işletmelerde uygulanan yöntemler her zaman aynı olmaz.

Sürekli açık olan otellerde kokulu ve sisleme tahta kurusu mücadelesi her zaman mümkün değildir. Bu durumda periyodik tahta kurusu ilaçlama yapılması gerekir. Tahta kurusunun üremesi hızlı olacağı için geciktirilen ilaçlama ciddi sorunlara neden olur. Böcek ilaçlama uzmanlık kadar kalitede ister. İnsanların haşere şikayetlerini yok etmek için yapılması gerekenleri iyi bilmek ve insanları yanıltmadan en iyi tahta kurusu ilaçlama servisi vermek şarttır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir