0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Tahta Kurusu İlaçlama Şekli

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Tahta Kurusu İlaçlama Şekli için özel tahta kurusu ilaçları kullanılması şarttır. Böcek ilaçlama firmaları değişik ilaç ve yöntemler kullanarak tahta kuruları ile mücadele etmeye çalışmaktadır. Bilinmesi gereken tahta kurusu böceği oldukça küçük bir haşere olmasına karşın son derece dirençli ve insanları ısıran bir özelliğe sahiptir. Ortalama büyüklüğü iki buçuk milimetre civarında olan ve kanla beslenen tahta kuruları toplu olarak yaşarlar ve insanlar için son derece sıkıntılı bir duruma sebep olurlar.

Kan emerek beslendikleri için insanlar uykudayken yatak ve bazaların etrafında yuvarlanan tahtakuruları ortaya çıkarak insanların kanını emip ısırıp ciltlerini tahriş etmektedir. Tahta kurusu pis kokan bir böcek olduğu için elinizde ezdiğiniz zaman etrafa pis bir koku salgılar. Tahta kuruları yumurtlayarak çoğalan bir böcek olup oldukça fazla yumurta bıraktıkları için çok çabuk ve hızlı bir şekilde üreme potansiyeline sahiplerdir. Yatakta sizi ısıran bir böcekle karşılaştığınız zaman çoğu zaman ne olduğunu hemen anlamanız oldukça zordur.

Çünkü yatak böcekleri olarak bilinen mayt, mite, tahta kurusu ve pire toz akarı gibi böcekler hemen ortaya çıkmadıkları için ısıran böceğin ne olduğunu anlamanız zaman alacaktır. Tahta kurularının yaşam alanları baza içleri, yatak etrafı, duvarların çatlakları, süpürgelik kenarları, perdelerin korniş araları, kapı pervazları ve duvardaki yarıklar ile resim çerçevelerinin arka kısımları olabilmektedir. Başlangıçta tek bir bölgede oluşan tahta kuruları kısa zamanda üreyerek evin pek çok bölgesinde yayılma eğilimi göstermektedir.

Tahta kuruları ile mücadele bireysel olarak pek mümkün olmadığı için tahta kurularından kurtulmak için mutlaka profesyonel tahtakurusu ilaçlama gerekir. Tahtakuruları genellikle sıcak bölgeleri ve nemli ortamları sevdikleri için yaz aylarında çok daha fazla tahtakurusu şikayetleri ortaya çıkmaktadır. Bazı böcek türleri insan sağlığına ısırarak ve zehir zerk ederek ciddi anlamda tehdit sebebi olmaktadır. Tahta kuruları insanları ısıran ve kanla beslenip hastalık bulaşmasına sebep olan zararlılardır.

Tahta Kurusu Mücadelesi

Tahta kuruları insan derisinde damarların bulunduğu bölgelere yakın kısımlardan kan emerek beslenme alışkanlığına sahip oldukları için insanlar için ciddi bir risk teşkil ederler. Bu nedenle tahta kurusu ilaçlama şekli aslında uzman tahtakurusu ilaçlama firmaları ile irtibata geçerek yapılmalıdır. Evinizdeki tahta kurularının bir an önce ortadan kaldırılması için doğru firma seçerek en etkili tahta kurusu ilaçlama tekniğini yaptırmanız şarttır.

Tahta kurusu ilaçlaması hakkında insanlar çok fazla soru sormaktadır. Tahta kurusu ilaçlaması nasıl yapılır? tahta kurusu ile mücadele nasıl olur? tahta kuruları nasıl yok edilir? tahtakuruları nereden gelir? tahtakuruları nerede yuvarlanır? gibi çok değişik soru yöneltirler. Öncelikle bilmeniz gereken tahta kurusu ilaçlama yöntemi yapılırken düşük yoğunluklu şikayetlerde kokusuz ilaçlama bir seçenek olarak kullanılabilir. Ancak orta ve yüksek yoğunluklu tahtakurusu şikayeti yaşanan mekanlarında mutlaka kokulu tahta kurusu ilaçlama ve buharlı ilaçlama tekniği tercih edilmelidir.

Tahta kuruları toplu halde yaşadıkları için belirli bölgelere toplu şekilde yuvarlanırlar. Koltukların kumaş aralarında, mobilyaların başlık kısımları, bazaların başlıkları ile yatağa birleştiği bölgeler ve yatakların dikiş bölgelerinde fazlaca bulunurlar. Tahta kurusunun mekandan tam olarak arındırılması için sprey ilaçlama yöntemi istenilen sonucu vermez. Bunun için duvar aralarına, çatlaklara ve eşyalarını işlerine nüfuz etme kapasitesine sahip dumanlı tahta kurusu ilaçlama şekli en etkili yöntem olarak dikkat çeker.

Tahtakurusu ile mücadelenin en etkili yolu hiç kuşkusuz bilinçli tahta kurusu ilaçlama servislerinden ilaçlama desteği talep etmektir. Tecrübeli ve bu konuda uzman tahtakurusu ilaçlama firmalarından alacağınız ilaçlama servisi tahta kurularından tam olarak kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ancak yeterince profesyonel olmayan ekiplerden yanlış destek almanız durumunda size defalarca ilaçlama yaptırmak zorunda kalırsınız. İnsanlar genellikle tahta kurusu ısırığı ile pire ısırığını bir birine karıştırır.

Tahta Kurusu Isırığını Anlamak 

Geceleri yatakta yatarken sizleri ısıran bir şeyler varsa bu ısırığın boyutuna göre anlaşılması mümkün olabilmektedir. Tahta kurusu ısırığı, pire ısırığına oranla daha büyük ve daha kırmızı şişlikler halinde kendini göstermektedir. Mite ve toz akarı ve pire ısırıklarında daha fazla kaşıntı ortaya çıkar. Pire ısırması sonrası yaşanan şişlikler daha küçük toplu iğne başı kadar şişlik olur. Tahtakurusunun ısırdığı alanlar bunun iki üç katı olabilmektedir. Ayrıca bir bölgede topluca ısırılma görülür.

Özellikle çok aşırı tahta kurusu şikayetlerinde tek seferde ilaçlama başarılı olmadığı durumlarda mutlaka 3 hafta sonra ikinci bir ilaçlama yaptırmanız çok daha etkili olacaktır. Tahta kurusu ilaçları en etkili ve kalıcı özellikli olmak durumundadır. Tahta kurularının yuvalandıkları mekanlara spreyli ya da buharlı yöntem ile tahta kurusu ilacı uygulamak şarttır. Tahta kuruları ile mücadelede jel böcek ilaçları hiçbir varlık göstermediği için kesinlikle uygulanmamalıdır.

Ucuz tahta kurusu ilaçlama fiyatlarına aldanarak tahta kurularından daha ekonomik maliyetle kurtulmaya çalışırsanız bu büyük oranda zararınıza sonuçlanır. Ucuz ilaçlama yerine defalarca ilaçlama yaptıracağınız için çok daha yüksek fiyata ilaçlama yaptırmanız da sebep olacaktır. Tahta kurusu ilaçlama firması olarak tahta kurularının ortamlardan arındırılması için yüksek kaliteli ilaç tercih ediyoruz. En etkili tahta kurusu ilaçları kullanarak en kısa sürede en etkili çözümleri alıyoruz.

İstanbul tahta kurusu ilaçlama firmaları arasında en etkili çözümleri sunan bir ekibiz. Sizlerin sağlığınızı olumsuz etkileyen ve ısırıp rahatsız eden bu böceklerin ortadan kaldırılması için kokulu ve dumanlı tahta kurusu ilaçlama yöntemi ile çok daha kolay sonuç almaktayız. Atlas Türk ilaçlama olarak jel ilaçlama, kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve fare ilaçlama seçenekleri ile en etkili çözümleri sunmaktayız. Ancak unutmamanız gereken bazı böcek türleri için kokusuz ve jel ilaçlar yeterli olurken, Bazıları için bu ilaçlama şekilleri kesinlikle yeterli olmamaktadır.

Ucuz Tahta Kurusu İlaçlamanın Zararları

Tahta kurusu ilaçlama firması olarak anlayışımız böcek türleri için daima en etkili çözüm sunacak en etkili ilaçları kullanmak ve bu ilaçları en etkili ilaçlama teknikleri ile birlikte uygulamaktır. Piyasada garantili ilaçlama yaptığını iddia eden pek çok ilaçlama ekibinin çözemediği haşere sorunlarını tek seferde çözmüş bir firma olarak diyoruz ki ilaçlama firmaları ile çalışırken verdikleri vaatlerden çok uyguladıkları yöntemi analiz edin. Kullandıkları ilaçların kalitesine yoğunlaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Profesyonel ve donanımı en iyi olanlarına göre seçim yapmanız sizin çok daha kalıcı bir başarı çerçevesinde sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ekonomik ilaçlama fiyatları ile profesyonel çözümler üreten ilaçlama servislerinden ilaçlama desteği almanız çok daha önemlidir. İlaçlama tavsiyesi kapsamında bizimle çalışıp size bizi tavsiye eden insanların olması da elbette dikkat etmeniz hususlardan biridir. Unutmayın pire, toz böceği, beyaz nem böceği, kertenkele, kuş biti, ağaç kurdu, tahtakurusu gibi böcekler oldukça dirençli yapıları sayesinde çoğu böcek ilaçlarına kolaylıkla direnç gösterebilmektedir.

Bu nedenle tahtakurusu ilaçlama kesinlikle profesyonel ilaçlama desteği alınarak yaptırılmalıdır. Ucuz tahta kurusu ilaçlama yöntemine aldanarak evinizde ilaçlama yaptırmaya çalışmayınız. Çünkü bu sizin büyük ihtimalle başarısız sonuç karşısında çok daha fazla ücret ödemenize sebep olacaktır. Bu nedenle seçeceğiniz ilaçlama şirketine dikkat etmeli en etkili yöntemleri kullanan firmalardan ilaçlama desteği almalısınız. Atlas Türk ilaçlama olarak biz daima sizlerin haşere sorunlarınızı en kısa sürede çözmek için ilaçlarıma desteği vermeye hazırız.

Tahta kurusu ilaçlama ücretlerinin ucuz olmasına aldanarak ilaçlama yaptırmanız çok daha fazla sorun yaşayacağınıza işarettir. İstanbul haşere ilaçlama şirketleri içerisinde insan sağlığını ön planda tutarak profesyonel böcek ilaçlama yapan bir ekibiz. Tahta kurularından kurtulmak sanıldığı kadar kolay bir durum olmadığı için tahta kuruları ile mücadelede en iyi ilaçları kullanan ve uzman ilaçlama servisleri ile çalışmak gerekir. Zor ölen böcekler sırt pompası ve kokusuz ilaçlar ile kesinlikle yok edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir