Tahta Kuruları Neyle Beslenir

Tahta Kuruları Neyle Beslenir

Tahta Kuruları Neyle Beslenir? gerek apartman ve sitelerde, gerek daire içlerinde yuvalanan ve zamanla çoğalarak daire içinde sorun olurlar. Böcek ilaçlama yaptırılmaz ise tüm odalarda görülmeye başlayan pis kokulu bir böcek olan tahta kuruları insan kanı ve hayvanların kanı ile beslenip gelişirler. Evdeki tahta kuruları neyle beslenir? diyen insanlar geceleri kendilerini ısıran böceklerin ısırmasını ilk aşamada hissetmezler bunun nedeni insandan kan emen tahta kurusu o esnada insan derisini bir kimyasal salgılar.

Acı ve sızlama hissini devreden çıkarıp rahat bir şekilde kanı emdikten sonra insan vücuduna sapladığı hortum çekerek uzaklaşır. Tahta kurusunun ısırdığı bölge aradan biraz zaman geçtikten sonra sızlamaya ve acı hissi duyulmaya başlar. İnsan kanı emen tahta kuruları oldukça sinsi böceklerdir. Bu haşerenin beslenme alışkanlığını merak eden insanlar başka ne yer nelerden beslenme ihtiyacını giderir? şeklinde sorular sorup aldıkları cevap karşısında kısa bir duraklama ve şaşkınlık geçirirler.

Sadece insan ve hayvan kanı ile beslenen zararlı tahta kurlarının hiç bir şekilde beslenmeden çok uzun bir süre hayatta kalabilmeleri ilk kez duyanlar için şaka gibi gelmektedir. Tahta kurularının önlenmesi zor olduğu için bilinçli  böcek ilaçlama hizmeti alınması tahta kurularının öldürülmesi gerekir. Tahta kurusu ile mücadele etkili böcek ilaçları kullanılarak yapılmak zorundadır. Ucuz böcek ilaçları ve kokusuz yöntem ile tahta kurularını yok etmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Tahta Kurusu Nasıl Beslenir?

Aç kalan tahta kuruları neyle beslenir? kan bulamayınca nasıl yaşam sürer ölmeden hayatta kalmaları mümkün mü? gibi zaman, zaman oldukça farklı sorulara maruz kalırız. Meraklı kişilerin merakına karşılık tahta kuruları bir kez kan emdikten sonra çok uzun süreler kan emmeden hayatta kalabilir diyoruz. Diğer böceklere oranla çok daha uzun süre beslenmeden vücutlarındaki depolanan kanla yaşamlarını sürdürürler. Tahta kurusu kan emdikten sonra normal vücudunun heme, hemen iki katı kadar şişerek irileşir.

Buda kan emen bu yaratığın ne kadar fazla kan tükettiğini gösterme açısından önemlidir. Kendi vücudunun 2 yada 3 katı kadar kan emebilmektedir. İnsan kanı emdiği için evde üreyen tahta kuruları üzerine basıldığı zaman yada geceleri insanların altında kalıp ezildiğinde vücutlarındaki kan yatak çarşafı ve yataklara bulaştığı için çoğu kimsenin evinde yatak ve nevresimler de kan lekelerine rastlanmaktadır. Atlas Türk ilaçlama ekibi olarak zararlı tahta kuruları neyle beslenir? diye soranlara gerekli bilgileri verip çözüm sunuyoruz.

Tahta kurularından kurtulmak için etkili böcek ilaçları ile ilaçlama yapılması gerektiğini hatırlatıp doğru yöntemleri tavsiye ediyoruz. Gerek görüldüğü durumlarda tahta kurusu mücadele hizmetleri konusunda en iyi ilaçlama çözümü vermekteyiz. Böcekler ile mücadele uzmanlık ister. Gelişi güzel hizmet insanların haşere şikayetlerine çözüm olamaz. Tahta kurusu ilaçlama taleplerinizde en iyi böcek ilaçları ve etkili ilaçlama tekniklerini kullanarak ilaçlama servisi veriyoruz. Tahta Kuruları Nerelere Yuva Yapar? Merak ediyorsanız yazımıza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir