0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Spreyli Ev İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ev ilaçlama ve işletmelere karşı yapılan haşere mücadelesinde en eski uygulama yöntemi olarak bilinir Spreyli Böcek İlaçlama şekli. Eskiden beri kullanılan ilaçlama yöntemi Spreyli Ev İlaçlama evin belirli bölgelerine ilaç püskürtülerek yapılan bir özelliktedir. Kokusuz ilaçlar ve az kokulu karışım ilaçlar yardımı ile kapalı yada açık her alanda kolaylıkla uygulanmaktadır.

İlaçlama yapılan alanlarda uygulanan dört ana ilaçlama şekli olup bunlardan biride mekanik spreyleme ilaçlama olarak bilinen sırt pompası ile yapılan böcek ilaçlama şeklidir. Düzenli ve periyodik olarak haşere ilaçlama servisi talep eden pek çok sektörde işletmenin faaliyetlerini aksatmadan kullanılan kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemi son derece pratiktir.

Spreyli ilaçlamanın kullanıldığı yerler daha çok gece gündüz hizmet vermek zorunda olan hastane, otel, imalathane benzeri sürekli açık olan yerler olup evler ve apartmanlar içinde kullanımı yaygındır. Püskürtme tarzı ilaçlamanın özelliği sıvı ıslama şeklinde yapılıyor olmasıdır. Çoğunlukla kenar bölgelere böceklerin saklanma yerleri ile geçiş istikametlerine ilaç uygulanmaktadır.

Sıvı Ev İlaçlama Nasıl yapılır?

Açık alanlarda daha rahat bir biçimde ilacın uygulanabilmesi olarak ön plana çıkmaktadır. Mekanik ilaçlama etkili mi nasıl yapılır? bu konuda söylenecek şey sırt pompasına belli ölçüde konulan ilaç suyla güzelce karıştırılıp böceklerin ve haşerelerin dolaştığı yüzeylere ıslama şeklinde püskürtülmesi şeklidir. Haşerelerin ilaçlı yüzeyle teması beklenir ve ilaçlama yapılan alanda dolaşan böcek türleri sıkılan ilacın etkisini gerek yalama yolu ile ve gerek sürtünme yolu ile bünyelerine alarak ölürler.

Minimum bir hafta beklenmeli ve sonuç alınmaya başlanmalıdır. Kokulu spreyli ilaçlama yapılabildiği gibi kokusuz mekanik ilaçlama şeklide oldukça fazla kullanılan bir ilaçlama biçimidir. Yoğun böcek bulunan yerler için püskürtme ilaçlamanın etkisi daha zayıf kalabildiği için böylesi alanlarda sisleme şeklinde ilaçlama türü tercih edilmektedir.

Sıvı ıslama böcek ilaçlaması açık alanlar için çok daha fazla kullanılır. Mekanik ilaçlama ve püskürtme ilaçlama olarak bilinen bu uygulama direkt yüzeylere böcek ilacı püskürtmesi ile olmaktadır. Açık alanlarda daha fazla tercih edildiği için bahçe ilaçlamada sıkça kullanılır.

Spreyli Ev İlaçlama Hangi Böceklere Etkilidir?

Bildiğimiz böcek çeşitleri içinde kolay kontrol edilen türler olduğu gibi bazı türler oldukça zor ölmektedir. Zor ölen böceklere karşı mekanik ilaçlama yaptırmak çoğu zaman yetersiz ve eksik kaldığı için mekanda ara sıra görülen haşereler için mekanik ilaçlama yaptırmak yerinde olur. Akrep, kertenkele, tahta kurusu, toz böcekleri gibi çok zor ölen haşerelerdir.

Hem daha fazla zararlı oldukları için hem de kokusuz ve spreyli böcek ilaçlama uygulaması ile imha olmadıkları için böyle türlere karşı dumanlı ilaçlama yöntemi şarttır. Kokulu ilaçlar ile yapılan mekanik ilaçlama kokusuz ilaçlara ile yapılan türe göre daha genel olarak kullanılıp açık alanlar ve özellikle pis yüzeyler için oldukça etkilidir.

Mekanik ilaçlamanın faydaları karınca, örümcek, karafatma benzeri böcekler için ilaçlama esnasında evden çıkılmasını gerektirmez. Yaşlı hasta kişilerin bulunduğu ortamlar ile evden çıkılmaması gereken durumlarda gönül rahatlığı içinde yaptırılabilir. Spreyli ilaçlamanın zararları bilinçsiz ve acemi kişilerce yapılması durumunda leke ve maddi kayıplara neden olabilir.

Püskürtme İlaçlamada Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özellikle elektronik cihazlar ve hassas ürünlerde bilinçsiz uygulamalar sonucu çok ciddi deforme yapabilmesi profesyonel bir desteği zorunlu kılar. Bu nedenle çok dikkatli ve gerekli mesafeden yapılması esastır. Bilinçsiz bir şekilde yapılması maddi zararların yaşanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca püskürtme ilaçlama şekli için kullanılacak böcek ilaçları çok iyi bilinmelidir.

Spreyli ilaçlama kokusuz ilaçlar için en fazla yapılan bir uygulama türüdür. Daha çok dip ve kenar kısımlara uygulandığı için evden çıkmaya yada evi temizlemeye gerek duyulmaz.  Ev ilaçlama esnasında kullanılan ilaca göre evde insan olup olmayacağına ilaç uygulayan teknisyen karar verir. Bazı ilaçlar kokusuz bile olsa özellikle şarjlı sırt pompası ile yapıldığı zaman solunum yollarında tıkanmayı tetikler.

Bu nedenle ilaçlama ekibinin istekleri doğrultusunda hareket edilmesi şarttır. Her türlü haşere için spreyli ev ilaçlama servisi almanız mümkündür. Kullanılan ilaçlarda değişme olmadığı gibi daha yoğun ilaç uygulanacak yüzeylerde çok daha uzun süre etkisini gösterir. Kokusuz ev ilaçlama insan sağlığına zararsız ve çok az evi terketmeyi zorunlu kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir