0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Sıvı İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Sıvı İlaçlama belki de en uzun zamandan beri yapılan bir ilaçlama şeklidir. Sıvı böcek ilaçlama sırt pompası yardımı ile böcek ilaçlarının su ile seyreltilmesi ve mekanik aparatlar yardımı ile uygulanma şeklidir. Böcek ilaçlama nasıl yapılır? sıvı ilaçlama hangi böcekler için etkilidir? elbette bu ve benzeri şeyler pek çok insan tarafından sıkça sorgulanan bir durumdur. Bilindiği gibi sıvı ilaçlama için açık ya da kapalı alan olması önemli değildir.

Önemli olan hangi tür böcek için ne gibi bir ilaçlama şekli seçilecektir. Haşere ve böcekler ile başa çıkmak çoğu zaman bireysel olarak mümkün olmaz. Bu nedenle farklı ilaçlama yöntemleri farklı böcek ilaçları yardımı ile uygulanmaktadır. Bu ilaçlama tekniklerinden en uzun süredir uygulanan hiç kuşkusuz sıvı böcek ilaçlama yöntemi olarak öne çıkar. Böcekler, Yeryüzünde yaşam süren en kalabalık nüfusu olan canlılar olarak bilinir.

Yaşam Alanlarına Böcek Girişi Artmaktadır

Keşfedilen milyonlarca böcek türü olmasına karşın daha keşfedilmeyi bekleyen bir o kadar da böcek türü olduğu tahmin edilmektedir. Bu nedenle böcekler doğal yaşam alanlarından çeşitli sebeplerle ayrılarak daha kolay beslenme ve yaşam imkanı buldukları konutlara gelmektedir. Bu nedenle apartman site ve daireler için ilaçlama hizmetleri gün geçtikçe daha fazla önemini ortaya çıkarmaktadır.

Böcek ilaçlama ne kadar süre etkili olur? böcek ilaçlamada evcil hayvan dışarı çıkarılmalı mı? gibi pek çok soruların sorulmasına sebep olurlar. Dilerseniz sıvı ilaçlama nasıl yapılır? kısaca bu konuya değinelim. Sıvı ilaçlama püskürtme yöntemi ile uygulanan bir ilaçlama şeklidir. Bunun için seçilecek cihaz mekanik yöntem olan, yani sırt pompası tabir edilen ilaçlama makinesidir.

Böcek ilacının su ile seyreltilmesi makineye konularak böceklerin geçiş yollarına ve yuvalarının olduğu bölgelere spreyleme yöntemi ile püskürtülmesi uygulamasıdır. Bilindiği gibi bazı böcekler gözle görülemeyecek kadar küçük boyutta olabilmektedir. Özellikle toz akarları ve beyaz nem böcekleri bu böceklerin başında gelir.

Böcekler İçin Ne Zaman İlaçlama Gerekir?

Böcekler için sıvı böcek ilaçlama ya da sisleme yöntemi kullanmak gerekir. Bu aşamada böcek nerede görülüyorsa o bölgeyi ilaçlatmak yeterli olur. Sıvı ilaçlama böceklerin direnç yapısına göre böcek ilacı seçilerek evde ortaya çıkan böceklerin dolaşım istikametlerine, yuvarlanma bölgelerine uygulanır. Ayrıca böceklerin saklandıkları kısımlara ilaç uygulanarak ilaçlama yapılabilmektedir.

Peki spreyli böcek ilaçlama hangi ayda uygulanır? hiç şüphesiz böcek ilaçlama mevsimi olarak yaz dönemleri daha uygun zamanlardır. Ancak yaz kış böcek şikayeti yaşandığı için illaki yazın böcek ilaçlama yaptırılacak diye bir kaide yoktur. Ne zaman böcek şikayeti yaşanıyorsa sorun ilerlemeden bir an önce ilaçlama yaptırmak şarttır. Sıvı ilaçlama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

İlaçlama Öncesi Temel Hazırlık

Dilerseniz sıvı böcek ilaçlama öncesi nelere dikkat edilmeli? kısaca değinelim. Yapılacak ilaçlama kokusuz ise evden çıkmaya çoğu zaman gerek kalmaz. Ancak kokulu ilaçlar uygulanacaksa evde bebek ve çocuk olmamalı ve çocukların eşyaları ortalıkta bırakılmamalıdır. Şayet mutfakta sıvı ilaçlama yapılacaksa mutfak dolaplarının içinde böcek şikayeti görüldüğü durumlarda tabakların kaldırılması yada ilaçlama yapıldıktan sonra yıkanması gerekir.

Ayrıca açıkta gıda ve yiyecek eşyası kesinlikle bırakılmamalıdır. Ortamdaki evcil hayvanlar böcek ilacını yalama riskine karşı ilaçlama yapılıp ilaç kuruyana kadar evden uzak tutulmalıdır. Kokusuz ilaç uygulanırken içeride kalınabilir ancak yine de bazı ilaçlar etkili olduğu için özellikle bizim kullandığımız birden fazla kokusuz ilaç karışımı nefes yollarını etkileme potansiyeline sahiptir. Bunun için 20 dakika yarım saat kadar evden çıkmak daha sonra bir yarım saat kadar evi havalandırmak faydalı olacaktır.

Sıvı İlaçlama Tedbirleri Ve Kesin Çözüm

Spreyli ilaçlama sonrasında yapılacak ilaçlamanın şekline göre yarım saat yada kokulu ilaçlama yapılırsa 2 ile 3 saat havalandırılması gerekir. Sıvı kokusuz ilaçlamada o ortamın bir hafta on gün kadar ilaç sıkılan bölgelerin ıslak temizlik yapılmadan bekletilmesi gerekir. Sıvı ilaçlama nasıl yapılır? spreyli ilaçlama hangi böcekler için etkilidir? merak edenler için hemen belirtelim karınca, akrep, pire, kene, gümüş böceği gibi pek çok böcek üzerinde uygulanabilir. Böcek türüne göre sıvı böcek ilaçlama yapılabilir.

Sıvı kokusuz böcek ilaçlamanın en önemli avantajı düşük haşere şikayetlerinde belirli bölgelere ilaç sıkılarak genelde temizlik yapılmasını ortadan kaldırması ve pratik olarak uygulanmasıdır. Ayrıca kokusuz ilaçlamada evi boşaltmak durumu çok daha kısa olduğu için kokusuz ilaç, kokulu ilaca göre daha avantajlıdır. Ancak hemen belirtelim bazı böcekler vardır ki dirençli yapıları ile insanlara adeta hayatı zindan eder. İşte bu durumda böcekler için kokulu ilaçlama ve özellikle buharlama yöntem tercih edilmelidir.

Profesyonel İlaçlama Desteği Almalısınız

Böcek ilaçlama için mutlaka uzman ilaçlama firmaları ile temasa geçmeniz gerekir. Atlas Türk ilaçlama sektöründe deneyimli ve bu konuda uzman bir ekiptir. İlaçlama sadece böcek ilacı sıkarak evde ilaçlama yapmak anlamına gelmez. Böceklerin direnç yapıları, saklanma bölgeleri, giriş yolları, türleri ve böcek ilaçlarına dirençleri gibi pek çok konuda bilinçli bir ekip tarafından ilaçlama desteği almak çok, çok önemlidir. Sıvı ilaçlama pek çok böcek için etkili olmasına karşın, hangi ilaçların seçileceği büyük bir uzmanlık gerektirir.

Kokusuz ilaçlar, dirençli böcekler için kokusuz ilaç uygulamak yanlıştır. Hamam böcekleri için insanlara sıkıntı çektirmek yerine jel Hamam böceği ilacı uygulayarak çok daha pratik bir uygulama yapabilirsiniz. İlaçlama uzmanlık ister bu nedenle bu işin uzmanı firmalardan destek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sıvı Böcek İlaçlama böceklerin türüne göre farklı ilaçlar kullanılarak yapılır. Apartman ve konutlarda haşerelerin yoğunluğuna göre ilaç seçimi belirleyici bir etkiye sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir