0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Sineklerin Özellikleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Sineklerin Özellikleri yaşam ortamları ve sinek çeşidine göre değişmektedir. Yaz aylarında sinekler çok daha fazla artış gösterdiği için sinekler ile mücadele yaz dönemlerinde daha yoğun olarak yapılmaktadır. Zararlı sinekler arasında sivrisinek ve tatarcık sinekleri en fazla insanların sağlığına tehdit içeren türler olarak dikkat çeker. Sinekler hakkında bilmediklerimiz bazen bu zararlıların ne kadar dikkat edilmesi gerektiğini açıkça ortaya koyar. Zika virüsü gibi ölümcül virüslerin sivrisinekler ile insanlara bulaştırıldığı malum olduğu için sinek ısırmaları her zaman masum sonuçlar oluşturmaz.

Kan emen sadece dişi sivrisinektir.
Dişi sivrisinek her defasında 200-300 yumurta bırakabilir.
Dolunay çıktığı zaman sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.
Sivrisinek yumurtaları kurumuş şekilde 5 sene yaşayabilir.
Sivrisinek yaşamı boyunca 250 km yol kat edebilir.
Sivrisinek saniyede 500 defa kanat çırpar.

Sivrisineklerin En Çok Görüldüğü Alanlar

Sivrisinekler yaşam alanı ve üreme alanı olarak su yataklarını ve sulak bölgeleri seçmektedirler. Özellikle su birikintisi, kanalizasyon, gölet, gibi bölgelerde hızlı bir şekilde yumurta bırakarak kısa bir süre içerisinde olağan üstü sayılara ulaşabilmektedir. Sivrisinek ilaçlama işlemi uygulaması kokulu ve kokusuz olarak yapılabilmektedir. Yaz aylarında Sinek İlacı kullanımı ciddi oranda artış gösterir. Böcek ilaçlama kapsamında verilen sinek ilaçlama hizmetleri açık alanlar ve kapalı mekanlarda sinek çeşitlerine göre farklı sinek ilaçları kullanılarak yapılmaktadır.

Sinek ilacı kullanımı bireysel olarak oldukça yaygın olmasına karşın sinekler ile mücadele bu tür önlemler ile kısa süreli çözüm sağlamakta uzun süre etkili sinek ilaçları ancak profesyonel ilaçlama firmaları denetiminde yapılmaktadır. Sinek ilacı fiyatları bireysel olarak her insanın eczaneden alıp kullanacağı sinek ilaçları için 10 ile 25 lira arasında değişse de kurumların sinek çözümlerine karşı kullanılan bazı sinek ilaçları çok daha yüksek ücretle satılmaktadır.

Sinekler pek çok çeşidi olan uçan zararlı haşere türü olduğu için hem ısırıp insanları rahatsız eder, hemde pis bataklık bölgelerde yaşadıkları için insan sağlığı üzerine zararları çoktur. Piyasada hazır satılan çeşitli sinek ilaçları geçici çözümler için oldukça yoğun kullanılmasına karşın sinek ve böcekler üzerinde yeterli etki göstermekte etkisiz kalmaktadır. Bu nedenle en etkili sinek ilaçları bireysel uygulanan sinek mücadele ürünleri değildir. Sinek ve sivrisinekler evlerde en fazla görülen sinek türleri olmasına karşın lağım sinekleri, çöp sineği, tatarcık sinekleri gibi oldukça pis ve virüs bulaştıran sineklerin yok edilmesi daha zordur.

Özellikle lağım sineği ve tatarcıklar dar bölgelerde, ulaşılması zor yerlerde ve lağım kanalları içinde üremeye başladıkları için bireysel sinek ilaçlama ile asla önlenemezler. İnsanlar sineklerden bulaşan hastalıklar konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığı için evde görülen bir kaç sineği pek önemsemez. Ancak tatarcık ve sivrisinekler sanıldığı kadar zararsız sinek türleri değildir. Asla ucuz sinek ilacı ile ortadan kaldırılamazlar.

Sinek İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Sineklerin Özellikleri uçan haşereler olduğu için püskürtme sinek ilaçlama yerine sisleme özellikli sinek ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. belediye sinek ilaçlama ekipleri, yaz dönemlerinde  pek çok semt ve mahallede sinek ilaçlaması yapmasına karşın evlerdeki sinekleri yapılan bu ilaçlama etkilemediği gibi çoğu sineklerinde evlere kaçmasına sebep olabilmektedir. Ancak  açık alanlarda ağaç ve bitkilerde çoğalan sineklerin kontrolü için elbette büyük önemi vardır.

Sinek ilaçlamada kullanılan Sinek İlacı agita gibi markalardan olabileceği gibi değişik  sineklerin imhasında farklı sinek öldürücü ilaçlar kullanılmaktadır. Sinekler içinde en zor kontrol edilenler tatarcık sinekleri ile lağım sinekleri olup, yaşam bölgeleri çok zor kesimler  olduğu için sineklerin kaynağına yönelik ilaçlama çalışması ciddi önem taşır. Sinek İlacı kullanımı kış döneminde pek görülmemesine karşın yaz aylarında inanılmaz artış göstermektedir. Sinek ilaçlama için açık alanlar ve kapalı mekanlarda sisleme sinek ilaçlama yöntemi ile kolayca yapılabilir. İstanbul Akrep İlaçlama Ücretleri yazımız ilginizi çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir