Şantiye İlaçlaması

Şantiye İlaçlaması

Bir Ülkenin gelişiminde sanayi tesisleri ve Şantiye sahaları lokomotif rol oynar. Pek çok büyük firma yeni kurulan tesis ve konutların inşaat ve donanım hizmetlerini başarı ile gerçekleştirir. Ancak buralar hayvanların girişine açık olduğu için Şantiye İlaçlaması yaptırmak büyük önem taşır. Özellikle pire ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama ve uyuz böceği ilaçlama hizmeti şantiye ve inşaat alanlarında en fazla verilen hizmetlerden biridir. Yoğun sayıda çalışanın olması bulaşıcı hastalıkların çok hızlı yayılmasına yol açabilir.

Ayrıca çok sayıda işçi ve personel barındırdığı için yatakhane ve yemekhane gibi yerlerin temiz tutulması için dezenfekte amaçlı ilaçlama şarttır. Özen gösterilmeyen ortamlarda oluşan tahta kurusu, pire, hamam böceği şikayetlerinin önlenmesi çalışanların sağlığını korumak için ve iş kaybını ortadan kaldırmak açısından önemlidir. Şantiye ilaçlama servisi kapsam olarak oldukça geniş bir ilaçlama hizmeti olup değişik bölge ve iklimlerden çalışmaya gelen insanların korunmasını amaçlamaktadır.

Geldikleri yerden eşya ve yataklarında getirdiği kimi zararlı böcekler diğer insanlara da bulaşarak insan sağlığını tehdit ederler. Şantiye ilaçlama firmaları özellikle yaz dönemlerinde böceklerdeki artış yüzünden yoğun iş temposu ile hizmet vermektedir. İnşaat alanları, yol bakım onarım çalışmaları, toplu konut ve kentsel dönüşüm alanlarında kurulan malzeme ve çalışanların konakladıkları alanlar için oluşturulan alanların ilaçlaması daha çok buralarda dolaşan hayvanlar ve taşınan malzemelerden haşere bulaşması ile olur.

Şantiyelerde Neden Böcek Şikayeti Yaşanır?

İnşaat sahaları genellikle çeşitli kimyasallar, kum, çimento, tahta, kereste ve buna benzer pek çok yapı malzemelerinden oluşmaktadır. Şantiyelerde, kedi, köpek ve diğer hayvanların dolaşması sonucu pire, tahta kurusu benzeri insan sağlığına zarar verip, aşırı rahatsızlık yapan zararlı böceklerin yok edilmesi için şantiye ilaçlama servisi büyük öneme sahiptir. Özellikle yemekhanelerde besin kırıntıları olması, işçilerin uyudukları alanlar, tuvalet ve banyolar oldukça fazla haşere ve kemirgen sorunlarına maruz kalır.

Şantiye ilaçlama şirketleri yapılacak ilaçlama şeklini buralarda görülen böcek ve kemirgenlere bağlı olarak belirler ve o doğrultuda bilgilendirme yapar. AtlasTürk ilaçlama firması olarak açık ve kapalı alanların zararlı haşere şikayetlerinden korunarak buralarda ilaçlama yapılması için mekanların yapısı ve çalışma koşullarına göre ayarlama yaparak iş yoğunluğunun aksatılmaması için azami çaba harcar. Şantiye ilaçlama ilaçlama servislerimiz tarafından ekonomik fiyatlarla yapılmaktadır.

Şantiye ilaçlama fiyatları hakkında aşağıda kısa bir bilgilendirme yaparak hizmet alacağınız zaman hangi koşullara göre şantiye ilaçlama fiyatı belirlendiği hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olalım. İş yükü ağır işletme ve bölgelerin haşere şikayetlerinden korunması burada çalışan insanların sağlığını koruyarak daha verimli çalışma şartlarının oluşmasını sağlar. Pek çok yoldan buralarda oluşan zararlı haşereler ile mücadele insan sağlığına zararsız olmalı ve çalışanları olumsuz yönde etkilememelidir.

Şantiye İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Şantiye alanında ilaçlama yapılacak bölgenin metrekaresi yerin büyüklüğü ve fiziki yapısına göre şantiye ilaçlama fiyatı belirlenir. Yine Şantiye alanlarında ilaçlama yapılacak alanlarda haşere yoğunluğu ne kadardır? hangi saatler içinde ilaçlama yapılır. Kaç çeşit haşere ve kemirgen türü bulunmaktadır? Bu haşerelerin yapısı dirençli ise çok daha etkili yöntem ve ilaçları zorunlu kılar. Şantiye sahasında hangi ilaçlama cihazları kullanılacaktır? Kullanılacak ilaçların özelliği titizlikle belirlenip fiyatlandırma yapılır.

Şantiye ilaçlama şirketleri arasında profesyonel ilaçlama hizmeti sunan ilaçlama ekibimizle iletişim kurarak ilaçlama uygulamalarımızdan hemen faydalanabilirsiniz. İlaçlama firmamız, uzun yıllardan beri deneyimli ve profesyonel ilaçlama hizmeti vermektedir. Çalışanlarınızın sağlığını korumak ve iş kaybı yaşamamak için şantiye ilaçlama yaptırmalısınız. Şantiye ve inşaat sahalarında uygulanacak fiyatlar her firma için değişik olabilir. Bunda kullandıkları ilaçlar ve firma çalışma prensipleri belirleyici olur.

Şantiyede böcek ilaçlama hem iş kaybını hemde çalışanların sağlığını ortadan kaldırır. Yaşanması muhtemel kemirgen sorunları pek çok maddi kayıpları beraberinde getirir. Özellikle plastik malzemeler, elektronik eşyalar, ve kabloların kemirilmesi gibi durumlar ciddi sorunları tetikler. Ayrıca elektrik panolarına girerek kısa devreye sebep olan farelerin geniş çaplı zararlara yol açtığı bilinmektedir. Haşereler ile mücadele için bu konuda uzman ilaçlama servisleri ile çalışmak şarttır.

Şantiye İlaçlama Nasıl Yapılır?

Şantiye ilaçlama servisleri buralarda yaşayan insanların vardiyalı olarak çalışmasına göre en uygun ilaçlama şeklini seçmeye özen göstermelidir. Ancak bazı zor ölen böceklerin çok etkili böcek ilaçları kullanılarak imha edilmesi zorunlu olduğu için özellikle pire ilaçlama ve tahta kurusu ilaçlama şikayetlerinde belirli bir süre ilaçlanan konteyner yada koğuşlar kapatılmak zorundadır. Şantiye ilaçlama nasıl yapılır? işçilerin yatakhanesi kapatılmalı mı? diye merak edenler için bu kısa açıklamayı yapmayı uygun gördük.

Şantiye ilaçlama firmaları uyguladıkları ilaçlama şekilleri ve kullandıkları haşere ilaçlarının kalitesine bağlı olarak şantiye ilaçlama fiyatları belirler. Arazi şartlarında kurulan şantiye sahaları dış etkenlere daha fazla maruz kaldığı için fare, pire,, kene, tahta kurusu, ve sinek sorunları yerleşim alanları içine kurulan şantiye sahasına oranla daha fazla böcek ilaçlama yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Çalışma sahalarında sürekli iş hacmi olduğu için seçilecek ilaçlama yöntemi çok iyi belirlemek gerekir.

Şayet pire, tahtakurusu gibi zorunlu olmayan ilaçlama şekilleri dışında kokusuz ilaçlama yada jel ilaçlama uygulaması yapılması daha sağlıklıdır. Buralar sürekli uyuyan ve dinlenen çalışanlar kadar sahada faaliyette olan insanları bünyesinde barındırır. Böceklerin dirençli olması durumunda zorunlu ilaçlama türleri kullanmak kaçınılmazdır. Tahta kurusu ve pirelere karşı sisleme ve kokulu uygulama gerekir. Ancak kokusuz ilaçların çözeceği böcek şikayetlerinde püskürtme yöntem kullanmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir