0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Rutubet Böceği Zararları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Rutubet Böceği Zararları eşyaları kirletmesi bir yana bebek ve çocuklarda astım, bronşit gibi nefes yolu hastalıklarını tetikleyen bir özelliğe sahiptir. Böcek ilaçlama uygulamaları içerisinde rutubet ve nem böcekleri ile mücadele zor ve uzun bir süreç gerektiren uygulama olarak dikkat çeker. Nem böceği ısırığı görülmeyen ve ısırma riski olmayan böcek türleridir. Rutubet böceği ilaçlama ve toz böceği ilaçlama kış dönemlerinde daha fazla yapılmasına karşın yaz kış sürekli uygulanmaktadır.

Değişken yapılı nem ve rutubet böcekleri değişik boy ve yapılarda olur. Bazı nem böceği çeşitlerinden kurtulmak tek ilaçlamada mümkünken bazı böceklerden kurtulmak çok daha zordur. Beyaz nem böceği ve rutubet böcekleri zor ölmesine karşın tespih böceği ve gümüş böcekleri daha kolay kontrol altına alınır. Rutubet böceği hakkında bilgi aradığınız zaman karşınıza genelde gümüş böcekleri hakkında bilgiler çıkar.

Ancak rutubetten oluşan böcekler sadece gümüş böcekleri değil tesbih böceği, beyaz nem böceği kitap biti, sıçrayan kuyruk ve toz akarı çeşitleri olarak dikkat çeker. Beyaz nem böcekleri daha zor kontrol edilmesine karşın tespih ve gümüş böcekleri daha kolay kontrol altına alınır. Minik boyutlu miteler görülmesi pek mümkün olmayan yatak ve tozlu ortamlarda yaşayan özellikleri ile dikkat çeker. Gümüş böceği zararları sağlık açısından olmasına karşın gümüş böcekleri insanı ısırıp zehirleme benzeri duruma sebep olmazlar.

Rutubet böceklerinden nasıl kurtulurum? diyorsanız evde gerekli temizlik ve havalandırmayı yapmalı süpürmelisiniz. Ancak buna karşın rutubet böceklerinin ortamdan arındırması mümkün olmamaktadır bu gibi durumlarda ise rutubet böceği ilaçlama servisi almalısınız. Beyaz nem böceği ve rutubet böcekleri ile mücadelede birinci sınıf ilaçların kullanılması oldukça önemlidir. Dilerseniz rutubet böcekleri hakkında kısaca bir bilgi verelim.

Rutubet Böceklerinin Özellikleri Ve Yaşam Yerleri

Birden fazla özelliğe sahip olan rutubetten oluşan bu böceklere rutubet böceği denmektedir. Nemli ortamlarda çoğalır ve ürerler renk olarak beyaz, gri, kahverengi ve gümüş renklerinde görülebilir ancak siyah renkli olan böceklerin de varlığı bilinmektedir. Boyları milimetrik yapıdan 2 santimetreye kadar değişen özellik sergiler. Gümüş böceği olarak bilinen rutubet böceği tuhaf bir görünüme sahiptir kanatsız baş tarafında bir çift anten ve yassı bir vücuda sahip olmasına karşın hızlı kaçan bir böcektir.

Beyaz nem böcekleri çok daha minik, vücudu tüylerle kaplı, şeffaf renkte bir görünümdedir. Rutubet böceklerinin açlık ve susuzluğa dirençli olması üremelerinde önemli rol oynar. Rutubet böceklerinin kimyasal ilaçlara ciddi anlamda direnç göstermesi görülmektedir. Nem ve rutubet böceklerinde görme yeteneği tam olarak gelişmemiştir. Bu nedenle gündüzleri yön bulmakta zorluk çekerler gündüz fazla ışıklı ortamda durmadıkları için gece çıkarlar.

Nem ve rutubet böceğinin en sık görülen türü hiç kuşkusuz toz akarı ve beyaz nem böceği olarak isimlendirilen nem böcekleridir. Kış dönemlerinde ise beyaz minik nokta kadar böcekler daha fazla görülür. Hızlı yumurtlayıp üredikleri için evleri istila etmeleri kolaydır rutubet böcekleri nerede yaşar? nem ve rutubet böceği daha çok rutubetli ortamlarda yaşam sürer. Bu bölgeler lağımların bağlantı borusu çevreleri, banyo dolaplarının içinde, mutfak dolaplarının arkası, tuvalet ve banyo kapıları arası, fayans araları gibi yerlerdir.

Ayrıca binanın zemin katlarında depolar, kazan dairesi gibi yerlerde yaşam sürerler. Evde su birikintisi olan her yerde yaşama potansiyeli yüksektir. Küften oluşan böcekler kapı kenarları, parka arası benzeri yerlerde rutubet ve küflenmeden dolayı üreme eğilimi sergiler. Nem ve rutubet böcekleri ne ile beslenir? diyorsanız bu böcekler deri döküntüsü, tahta kalıntıları, peçete ve kağıttan gıda maddelerine kadar çok çeşitli şeyleri tüketir.

Rutubet Ve Nem Böceğinin Zararları

Banyo giderleri, tuvalet boruları gibi pis bölgelerde yaşadıkları için üzerlerine bulaştırdıkları mikropları evleri taşıyarak insanların sağlığına potansiyel risk içerirler. Rutubet böceklerinden kurtulmak için bireysel çabalar yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle rutubet böceklerine karşı ilaçlama servisi almak çok daha kolay sonuç alınmasını sağlar. Minik yapılı rutubet böceklerinin bulunabilecekleri dolap içleri benzeri bölgeler sürekli sirkeli su, çamaşır suyu ile temizlenmelidir.

Bu böcekler sirke ve çamaşır suyu kokusundan nefret eder ayrıca tuvalet ve banyoda oluşan çatlak bölgelerin, fayans aralarının yuvalanma imkanı sağlayacak yerlerin tamir edilmesi önemlidir. Rutubet böcekleri nereden gelir? iyi anlamak, oluşma sebeplerini ortadan kaldırmak ve giriş noktalarını kapatmak gerekir. Nem böceği ısırığı olur mu? diye merak edenlerin rutubet ve nem böceklerinin hemen hiçbiri ısırmaz. Ancak minik nokta kadar beyaz şeffaf bilecekler insan üzerinde dolaşarak kaşınmaya sebep olur.

Nem ve rutubet böceklerinin zararları insan sağlığı açısından görülmektedir. Bazı rutubet böceklerinin zararları içerisinde vücutta dolaşıp kaşınmaya sebep olma ve küçük çocuklarda astım bronşit hastalıkların tetiklenmesi olarak öne çıkar. Bunlar beyaz minik nem böceği olarak isimlendirilir. Tespih böceği ve gümüş böcekleri gıdaların içerisinde dolaşarak buralara bıraktıkları dışkı, salya ve bakterilerle gıdaları kirletirler. Rutubet böceklerinin boy ve vücut yapıları türüne göre değişkenlik gösterir.

Nem ve rutubet böceklerinin zararı arasında kitapları aşındırmaları, önemli evrakları, giysileri, pamuklu eşyaları tahrif etme özellikleri vardır. Bunlar daha çok gümüş böcekleri tarafından yapılmaktadır nem böcekleri ile mücadelede profesyonel yöntemler ve en iyi haşere ilaçlarını kullanmak gerekir. Rutubet böceğinin zararları değişik şekillerde görülmektedir. Toz ve nem haşeresi olarak bilinen minik yapılı haşereler rutubetli ortamlarda ciddi anlamda çoğalır.

Rutubet Böcekleri İle Mücadele

Rutubet böceği olarak isimlendirdiğimiz minik nokta kadar böcekler küflenmeden ve rutubetli bölgelerden ortaya çıkar. Su çeken binalar, eski yapılar ve yeni yapılan binalarda sık sık karşılaşılır. Beyaz nem böcekleri eşyaları kirlettikleri gibi insanların solunum yollarında ciddi hasarlara sebep olur. Toz akarı ve beyaz rutubet böcekleri insanların üzerine bulaştıkları zaman direkt olarak görülmezler. İnsanlarda kaşınmaya ve hassasiyet yaşanmasına neden olurlar.

Nem böceğinden nasıl kurtulunur? rutubet böceği nasıl gider? Gümüş böceği felç eder mi? gibi çok değişik sorular ile karşılaşırız. Evdeki rutubet böceğinin yok edilmesi için temizlik kadar ilaçlamada yapılması gerekir. Zehirli ve sokan özelliğe sahip değildir rutubet böceği ve rutubet biti olarak isimlendirilen böcekler genellikle rutubetli noktalardan oluşmaktadır. İnsanlar gümüş böceği kulağa girer mi? Gümüş böceği nereden gelir? diye zaman, zaman sorular yöneltir.

Kulağa giren bir böcek türü değillerdir dış ortamlardan evlere beslenmek ve yuvarlanma imkanı sağlamak için giriş yaparlar. Rutubet böcekleri arasında beyaz nem böceği hassas ciltli insanlarda alerjik astım, bronşiti tetikleyici böceklerdir. Ayrıca astım hastalığında bu rahatsızlığın ciddi anlamda tetiklenmesine sebep olurlar. Beyaz renkli rutubet böcekleri mutfak yada banyolarda çok daha fazla görülen bir böcektir. Beyaz nem böceklerinin zararları sağlık açısından görülür mutfak ve banyolarda görüldüğü için hassas ev hanımları ciddi anlamda rahatsızlık yaşar.

Bazı nem böcekleri toz tanesi gibi olduğu için pek çok insan bunları toz ile karıştırmaktadır. Beyaz nem böceği ve rutubet ve nem böceği ilaçlama kapsamlı bir uygulama gerektirir. Kokusuz ilaçlar çoğu zaman yetersiz kalacağı için az kokulu karışım yakıcı etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Atlas Türk ilaçlama firması olarak rutubet böcekleri ile mücadelede daima en etkili ilaçları kullanıyoruz. Rutubet böceğinin zararlarını ortadan kaldırmak için bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz.

2 cevap

  1. Sedat dedi ki:

    Fiyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir