0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pireye Kesin Çözüm

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pireye Kesin Çözüm bulmak hayli zor ve zahmetli bir süreç demektir. Pirelerin yok edilmesi için öncelikle pirelerin yapısını bilmek ve ona göre uygulama ile ilaçlar tercih etmek gerekir. Tek taraflı pire mücadelesi özellikle bireysel ve amatörce olduğu zaman hiç bir çözüm alınamayacağı anlamına gelir. Pireye kesin çözüm bulmak için çok yönlü bir mücadele edilmesi, pirelerin geldiği yerler, pireyi bulaştıran hayvanlar ve temizlik aşamaları gibi durumlar birlikte yürütülmelidir.

Çok yönlü pire mücadelesinden ne kastedildiği ise fiziksel ve kimyasal tedbirlerin alınması ve mekanın temizliğine özel önem verilmesi gerekir. Pirenin yaşam döngüsünü anlamadan pireyi yok ederiz, pire ilaçlamada garanti veriyoruz gibi söylemler aldatmacadan öteye geçemez. Pirelerin boyları ortalama 1,5 ile 3, 4 mm arasında değişkenlik gösterir. En küçük pire toz piresi olarak nitelenen pire pupalarıdır. En iri yapılı olan pire türü ise siyah renkli köpek pireleridir ve oldukça zor kontrol edilir. Görünüm olarak, kanatları olmayan, kan emen 1600 çeşidi olan eklem bacaklı canlı olarak minik yapısı ile hemen fark edilemeyen bir türdür.

Beslenmesini sağlamak için hem kuşlara hem de memelilere bulaşarak vücudunda yaşayan kan emici asalak parazitlerdir. Pire musallat olduğu konakçılarına oldukça tehlikeli ve ölümcül hastalıklar bulaştırma potansiyeli olan tehlikeli bir asalaktır. Pireye kesin çözüm için öncelikle nerelerde pirelenme görülür anlamak gerekir. Evlerde, insanlarda, evcil hayvanlarda ve kümes hayvanlarında dış parazit olarak yaşayabildiği için hayli geniş bölgelerde görülebilir.

Pirelerden Kaynaklanan Rahatsızlıklar

Sebep olabileceği hastalıklar ve tehlikeli sonuçları bakımından pire istilası hem hayvanlarda, hemde insanların mekanlarında ciddi risk içerir. Pire İlaçlama bu yönü ile ilk aşamada zaman kaybetmeden yapılması gerekir. Pirelerin evi sarması çok daha zorlu bir süreci tetikler. Pireyi ne öldürür? evdeki pireye kesin çözüm var mı? diyorsanız çeşitli aşamalar pire ile mücadelede uygulanabilir. Evdeki pireye doğal çözüm olarak bazı doğal malzemelerden yardım almak ilk aşamada üremelerini geciktirir.

Pireler ısırmak için iğnesini batırırken salgı bıraktığı için deride iğne batması nedeni ile kaşıntıya sebep olur. Kan emerek beslendiği için hastalıklı bünyeden sağlıklı konakçıya ciddi rahatsızlıkların bulaştırılması söz konusu olabilir. Bunlardan bazıları çok ciddi sonuçları doğurur. Pirelerden bulaşan hastalıklar içinde veba gibi bir ölümcül hastalığın insanlar arasında yayılmasına sebep olması pirelerden kurtulmayı zorunlu kılar. Oldukça hızlı hareket eder, çok kısa zamanda ciddi yoğunluğa erişirler. Pirelerin zıplama yetenekleri boyutları ile kıyaslandığı zaman çok yüksektir.

Vücuttaki pireden nasıl kurtulunur? pire nasıl ölür evde? diyorsanız en kesin çözüm çok etkili ve profesyonel bir pire ilaçlama servisi almanız gerekir. Çok hızlı üredikleri ve çok hızlı hareket etme kabiliyeti olduğu için bireysel çözümlerin bir işe yaramayacağını söylemek gerekir. Bir pire yumurta, larva, pupa ve erişkin olmak üzere 4 farklı evrelik yaşam döngüsü şeklinde varlığını sürdürür. Evde pire olduğu nasıl anlaşılır? diye merak ediyorsanız kaşınmalar ve ciltte küçük yaralar varsa muhtemelen pirelenme sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Pirelere Karşı Nasıl Önlem Alınmalı?

Şayet evinizde pire varsa görülmedik yerlerde pire yumurtası, larva ve pirelerin pupalar da var anlamına gelir. Erişkin pire kolay anlaşılır ancak, pire yumurtaları ve larvalar buz dağının görülmeyen tarafı gibi sinsi ve insanların çok daha fazla huzurunu kaçırır. Pire nasıl yok edilir? pire suda boğulur mu? gibi ciddi arayışlar olduğu bilinmektedir. Pireye çözüm bulmak için bazı önlemler başlangıçta onları yavaşlatıp yapılacak bir ilaçlama ile daha kolay yok edilebilir.

Pirelere kesin çözüm, için öncelikle ev içinde temiz bir ev ortamının sağlanması ve düzenli olarak mekanda temizlik yapılması şarttır. Pire ile mücadelede pirelerin etrafa yayılıp yumurta bırakmasını durdurmak için en büyük silahınız elektrikli süpürge olacaktır. Pireler yumurtalarını dip, köşe gibi bölgelere fazlaca bırakır. Elektrik süpürgesi ile evin her tarafını güzelce temizlemek gerekir. Özellikle halılar, koltuklar, evin tüm zemini mobilya altları gibi kuytu bölgeler iyice süpürülmelidir. Elektrik süpürgesinin içine çekilen toz ve kalıntılar arasında pire yumurtası ve pireler de olacağı için, toz torbası da ağzı sıkıca kapalı olacak şekilde sokaktaki çöp kutusuna atılmalıdır.

Kullandığımız eşyalar olan çarşaflar, yorgan ve yastık kılıfları sert bir şekilde titizlikle silkelenip sıcak suda güzelce yıkanması gerekir. Pirenin evde oluşmasına en büyük etkenlerden biri de evcil hayvan besliyorsanız bu canlılardır. Düzenli olarak evcil hayvanınızı pire şampuanı ile yıkayıp, veterinere götürerek tedavi ve kontrolünü yaptırmalısınız. Tüm tedbirleri alarak evinizde kapsamlı bir pire ilaçlaması yaptırarak pirelerden tamamen evinizin temizlendiğine emin olmalısınız.

Pirelerden Kurtulmak Zordur Bireysel Çözüm Zordur

Pirelerin önlenmesi açısından erken teşhis ve ilaçlama hizmeti alınana kadar evin temizlenmesi önemlidir. Bu bakımdan halıların düzenli olarak makineyle şampuanlanması ve sirkeli su ile evin temizlenmesi pire mücadelesi bakımından hayli etkilidir. Halılardaki larvaların ve pire yumurtalarının temizlenmesi için borat bazlı halı temizleyicileri kullanmak faydalı olacaktır. Bu tür yardımcı temizlik malzemelerini halı yıkama makinesine karıştırarak halılarınızı yıkamalısınız.

Pireye kesin çözüm buna karşın önleyici tedbirler ve doğal malzemeler ile mümkün değildir. Bunun için evinizi ilaçlama firmasına ilaçlatmaktan başka seçeneğiniz yoktur ancak profesyonel mücadele şarttır. Unutmayın, pirelerden tamamen kurtulmak pire yumurtalarından, larvalardan ve pupalardan da tam olarak evi arındırılmakla mümkündür. Pirelere karşı ilaçlama yaptırmadan önce yiyecekleri kaldırın, çocuklar ve hayvanların ağızlarına alacakları tüm eşyaların kaldırılarak tedbir alınması gerekir.

Pire için bitkisel çözüm var mıdır? diyorsanız ilaçlama en kesin çözümdür. Ancak bazı yardımcı malzemeler ise şunlardır. Krizantem çiçeği içeren organik pire ilaçları ile evde tedbir alabilirsiniz. Sofra tuzu ve karbonat karışımını çok aşırıya kaçmayacak şekilde mobilya aralarına, dip, köşelere sepeleyip ertesi gün elektrikli süpürgeyle güzelce temizlemelisiniz. Çarşaf ve halıları yıkarken makinenin gözüne okaliptüs yağı damlatmak faydalı olur. ancak pire ilaçlama şarttır.

Beslediğiniz evcil hayvanlarınızı limonlu tonik ve misvak yağıyla yıkayabilirsiniz. Sarımsağın yoğun kokusu pirelerin hiç hoşlanmadığı bir özelliktedir. Bu keskin koku evinizde pirenin barınmasını engeller. Lavanta kokusu da pireyi evden uzak tutar. Bu tür bitkisel pire kaçırıcılar pirelerin oluşmasını kısmen engelleyebilir. Ancak kesin çözüm ilaçlamadır. Böcek ilaçlama firması seçiminde Atlas Türk ilaçlama sizin sorunlarınızı ortadan kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir