0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pirelerin Yaşam Alanları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pirelerin Yaşam Alanları ne gibi özelliğe sahip alanlardır? pire en çok nerede olur? bilmek gerekir. Pire ilaçlama öncelikle en fazla oldukları bölge ve yayılma istikametinde acilen uygulanmalıdır. Geç kalmak pirelerin çoğalmasına yardımcı olur. Dilerseniz kısaca değinerek pirelerin yaşam alanlarının belirlenmesi için kısa bir hatırlatmada bulunalım. Pirelerin yaşadıkları yerler kullanılmayan tozlu, çok yoğun malzeme ve eşya olan alanlar olduğu kadar ağaçlık ve yeşil alanlarda çok fazla pire saklayan alanlar arasındadır.

Pirelerin Yaşam Alanları evlerde halı arası, yatak ve elbise dolapları, koltuk, çek yat gibi kumaşlı yüzeyler en çok gizlendiği yerler arasındadır. Parke ve fayans üzerinde pire görülse de uzun süre buralarda gizlenip yaşam sürme imkanına sahip değillerdir. Pire yumurtalarını gelişi güzel toprak zeminlere ve kıl, tüy gibi alanlara bırakarak buralarda çok hızlı bir biçimde üremektedir. Çoğu insanın pireleri öldüreceğini düşündüğü kireçli yüzeyler bile pirelerin hızla artıp çoğalmalarına olanak veren alanlardır.

Pirelerin yaşadıkları yerler diye merak edenler bu anlatılan özellikte yerlerin pire kaynağı olduklarını bilmesi ve ilaçlama hizmeti alırken buraların dikkatlice pire ilaçlama işleminden geçirilmesini sağlamalıdır. Pirelenme şikayetlerine başlıca sebep bu özellikte toz, toprak ve kumlu bölgeler çok ciddi anlamda sebep olmakta buralarda yatan sokak hayvanlarından dökülen pire zararlısı kısa zaman içinde yumurtlayarak hızla üreme yoluna gitmektedir.

Pire İstilası Olan Yerlerde İlaçlama Yaptırmak

Yazımıza başlarken pirelerin yaşadıkları yerler diye giriş yapıp pirelerin en çok görüldüğü yerleri kısaca anlattık. Peki pire istilası olan yerlerde ilaçlama yaptırmak pirelerin yayılmasını önler mi? Açık alanlar ve daire içlerinde pire istilası çok ciddi rahatsızlık verdiği için detaylı olarak bu alanların kaliteli pire ilaçları kullanılarak ilaçlama işleminden geçirilmesi şarttır. Pire istilasını önlemek için kapsamlı ve üst seviyede bir ilaçlama yeterli olur. Ancak çok yoğun tozlu bölgeler ile aşırı eşya olan mekanlarda tek ilaçlama yetmeyebilir.

Pirelerin yaşadıkları yerler bilinirse nasıl önlem alınacağı daha kolay belirlenir. Bu yüzden yoğun pire kaynağı vazifesi gören alanlar bir an önce etki altına alınmalıdır. Gerek pirelerin yok edilmesi için, gerek pire oluşmasını önlemek amacı ile dönemsel olarak pire ilaçlaması apartman ve sitelerde oldukça mühimdir. Buraların başı boş hayvanlardan arındırılması ve mevsimsel ilaçlama işleminden geçirilmesi apartman ve dairelere pire sıçraması önlenmiş olur.

En fazla yapılan yanlışlardan biri ortamın pirelenmesi sonucu ilaçlama yaptırılması olduğu için pire şikayetleri ciddi rahatsızlıklara sebep olur. Daha pirelenme başlamadan önleyici ilaçlama hizmeti alınması hem pireler hemde böcekleri engellemede çok faydalı olur. Binaların ortak kullanım alanları ve bahçelerinde 6 ayda bir ilaçlama yaptırmak Pirelerin Yaşam Alanları Neresi? sorusunu ortadan kaldırmaya en önemli sebeplerden biridir. Kedi ve köpekler pireyi en fazla bulaştıran canlılardır. Eşek Arısı Kovanı Nasıl İmha Edilir biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir