0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pireler Neyle Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

İnsanı ısırıp ciddi huzursuzluk veren Pireler Neyle Beslenir?. Böcek ilaçlama firmaları için yaz dönemlerinde en fazla ilaçlama talebi sebebi olup konutlarda sorun olan zararlı haşerelerden bir olan pireler en başta gelir. Pirelerin beslenme şekli kan emerek olduğu için apartman ve evlerde yaz aylarında ciddi pire istilası yaşanmaktadır. Pirelerin beslenme şekli genel olarak insan ve hayvan kanı emerek gerçekleşir. İnsan piresi, hayvan piresi ve kedi piresi gibi türler insan yada hayvanların kan kokusuna duyarlıdır.

Konakçılarına musallat olarak kanları ile beslenirler. Birde açık alanlarda görülen, bağ ve yaprak pireleri ile pamuk piresi ise vardır. Daha çok bitkilerin özlerini emerek beslenen zararlı pire çeşitleridir. Pire ilaçlama servisleri için en önemli olan hiç şüphesiz evlerde görülen pire türleridir. İlaçlama talebi için en fazla yoğunluk bu zararlılar için verilmektedir. Apartman ve dairelerde en fazla görülen pire çeşitleri, kum piresi, toz piresi, kedi ve köpek piresi, insan piresi gibi kan emici pireler olarak dikkat çekerler.

Bu pire çeşitleri görüldükleri ortamlarda insanlara ciddi rahatsızlık vererek adeta psikolojik çöküntü sebebi olmaktadır. Pire haşeresi özellik olarak kan kokusuna aşırı duyarlı olup, kurbanı daha kendine bir kaç metre yaklaşınca vücut ısısı ve kan kokusunu algılar. Ani bir sıçrama ile konakçısının üzerine zıplayarak vücudundaki tüyler arasında tutunarak vücudundan kan emmeye başlar. İlaçlama firmaları için en çok hayvan pireleri ile mücadele konusu önemlidir.

Apartman etrafı, binaların bodrum katları, çatı araları ve otoparklara giren evcil yada sokak hayvanları üzerinden buralara bulaşırlar. Isıran pireler bu alanlardan geçen insanların ayaklarına ve elbise paçalarına tutunarak evlerin içlerine kadar girerler. İlk defa pire şikayeti ile karşılaşan insanlar doğal olarak Pireler Neyle Beslenir? şeklinde bir soruyu sormaktadır. Pireler nasıl beslenir? bilmedikleri için pirelerin beslenme şekli hakkında çeşitli yazılar okuyarak bilgi edinme yoluna giderler.

Pire Isırması Ve Zararları

Eve pire girmesi sonrasında bilindiği gibi pire ısırması son derece huzursuz edici özellikte kendini gösterir. Pire bulaşması görülen evlerde yaşayan insanlar son derece huzursuz olurlar. Pirelerin yaşam alanları daha çok atıl bölgeler başta olmak üzere, tozlu yüzeyler, koltuk, yatak, halı, bahçede otların arası, toprak üzeri gibi bölgelerdir. Pireler ile mücadele bilinçli olarak doğru pire ilaçları kullanılarak yapılmalıdır.  Kalitesiz ilaçlar ve basit yöntemler ile yapılan ucuz pire ilaçları ile pirelerden kurtulmak kesinlikle imkansızdır.

Pire adını duyan çoğu insan psikolojik olarak sanki pire varmışçasına kaşınma hissi yaşar. Pirelerin zararları hayli can sıkıcı olduğu için insanlar pirelerden çok huzursuz olmaktadır. Şimdi şöyle kısaca bir düşünün. Evinize pire bulaşması başlayıp oturduğunuz koltuk ve gece yattığınız zaman sizi ısırıyor. Olmadık zamanlarda ciddi derecede kaşınma hissi yaşamanıza ve vücudunuzun her tarafına huzursuzluk verip hem pire hareketi nedeni ile hemde ısırması sonucu ciddi huzursuzluk yaşamanıza neden oluyor.

Elbette bu son derece kötü bir durum olup, insanın psikolojisini alt üst eder ve uykusuz geceler geçirip vücudunda ciddi pire ısırıkları yaşanmasına sebep olur. Pireler insan veya hayvanlarda özellikle kedi ve köpek gibi evcil türlerin insanlara en yakın yaşayan hayvanlar üzerinde sıvısını enjekte ettiği noktada yaklaşık 30’un üzerinde ısırık bırakır. Sivri iğnesiyle konakçısından iştahla kan emer.

Pire ısırığını önlemek ancak evdeki pirelerden kurtulmakla mümkün olmaktadır. Bunun için evde pire ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz olur. Pire tarafından ısırılan bölgede kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Pire ısırığı tedavisi için vücudunuzda pire ısırığı olan yerlerin temiz su ve sabunla yıkanması önemlidir. Ardından buz terapisi ya da amonyak, pamuk desteği ile kaşıntı sonrası pireler tarafından ısırılan bölgede oluşan acının azalması sağlayabilir.

Pire Isırmasından Korunma

Ayrıca kolonya ve benzeri ferahlatıcı malzemeler ve ılık bir duş almakta pirelerden kaynaklanan kaşınma ve huzursuzluğun azalmasında son derece rahatlatıcı etki sağlar. Pire ısırmasını önlemek için mekanda olan pirelerin imhası şarttır. Bunun için iyi bir pire ilaçlama firması ile görüşüp mekanda pireler ile mücadele yaptırmanız şarttır.

Ayrıca evde ve binada yaşayan kedi, köpek benzeri hayvanlarda pire bulaşması insanları doğrudan etkilediği için bu hayvanların pire tasma, ve pire aşısı ile düzenli bakımları yaptırılarak vücutlarında pire üremesi önlenmelidir. Pirelerden korunmak için zaman kaybetmeden pire görülen mekanlarda pire ilaçlama yaptırılmalı bu yöntem ise mutlaka kokulu pire ilaçları kullanılarak uygulanmalıdır.

Pireler yüzeylerde ve kumaş aralarında saklandığı gibi çok hızlı yumurtlayıp hızla üreyen pirelerin giderek mekanı istila etmesi engellenmelidir. Buda ancak iyi bir pire mücadelesi ile mümkündür. Pire istilası insanlar için son derece sıkıntılı bir süreç olduğu için en fazla bebekler, çocuk ve kadınlar pire ısırmasından olumsuz etkilenmektedir.

Pireler nasıl çoğalır? diye merak edenlerin bu bilgiler doğrultusunda hareket etmesi bireysel olarak pire ile mücadele etmenin zaman kaybetmeden başka bir işe yaramayacağı bilinmelidir. Profesyonel bir böcek ilaçlama firması ile görüşerek kalıcı pire ilaçlama hizmeti alması şarttır. Pire haşeresi insanın huzurunu en fazla kaçıran böceklerden biri olup önlem alınması zorunludur. Bu yazıda Pireler Neyle Beslenir konusuna değindik. Hamam Böceği Kalıcı Olarak Nasıl Yok Edilir? yazımız ilginizi çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir