0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pireler Ne İle Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

İnsanlar için baş belası haline gelen Pireler Ne İle Beslenir? ilk defa pire sorunu ile karşılaşan insanların pire ilaçlama konusunda merak ettiği konulardan biridir. Pirelerin beslenme şekli hakkında kısa bilgiler verip zararlı pire türleri için önlem almanın aciliyetini belirtmek istiyoruz. Pire çeşitleri yaşadıkları alana ve pirelerin türüne göre farklı şekillerde beslenen minik haşerelerdir.

Bazı pire türleri insan ve hayvanlardan kan emerek beslendiği gibi kimi pireler de özellikle pamuksu bitkilerin taç ve yapraklarını yiyerek beslenir ve yaşamlarını devam ettirirler. Bitkiler ile beslenen pire türleri kıvırcık, marul, taze soğan, sebze ve meyve yaprakları, gül, pamuk benzeri bitkilerle beslenir.

Kan emerek beslenen parazit türü pireler de değişik canlılar üzerinde yerleşip buralarda bu canlıların kanını emerek yaşam sürmektedir. Pirelerin üzerinde bulunduğu canlılar insan vücudunda, kedi, köpek, sincap, kurt, keçi, koyun, tilki gibi diğer memeli hayvanlardır. Bazı kemirgen türlerinde, fare ve sıçan türleri üzerinde bulunurlar.

Pireler ne ile beslenir? merak edenlerin bu canlılar ve bitkiler ile beslendiğini bilmeleri pireler ile mücadele yaptırmadan önce alınacak pire ilaçlama servisinin ne yönde olacağını belirleme açısından önemlidir. İnsan piresi ve kedi piresi olarak bilinen siyah pire kan emerek beslendiği için üzerinde bulunduğu canlıların kanını emerek beslenir.

Bahçede Yaşayan Pireler Ne İle Beslenir?

Çoğu kişi yaz gelince pire ısırması ile karşılaşır. Evde pire basması sonucu üreyen pirelerin kanla beslendiği hemen her insan tarafından bilinir. Pireler ne ile beslenir? sorusu aslında açık alanlarda ve binaların bodrum, çatı, kalorifer dairesi ve otoparklarında görülen pirelerin nasıl olup ta hayatta kaldığı merak konusudur. Pire beslenmesi aslında sanıldığı kadar zor değildir. Şimdi bahçede yaşayan pireler ne ile beslenir sorusuna kısaca yanıt verelim.

Yeşil alan ve kuru otlar arasında bir hayli fazla karşılaşılan kedi pireleri ile köpek pireleri bu canlıları ısırıp kanlarını emerek kolayca üremektedir. Ayrıca buradan geçen insanların ve diğer fare, gibi zararlıların vücuduna bulaşarak emdikleri kanlar sayesinde kolayca beslenmesini sürdürür.

Pirelerin yaşam döngüsü oldukça kolay olup bir defa kan emince uzun süre kendini dinlenme ve üremeye çeker. Yumurta bırakma konusunda oldukça mahir olan bu küçük ısıran böcekler kısa bir zaman içinde binlerce yavru pire oluşumuna sebep olur. Tozlu ve atıl bölgelerde sokak hayvanları ve diğer canlılardan beslenme kan emerek beslenen pirelerin açık araziler ve bitkiler üzerinde yaşayıp beslenen pirelerin beslenmesi ise bitkiler ile olmaktadır.

Pireler Ne İle Beslenir? hakkında kısa bir yazı ile pirelerin neden insanları ısırdığına kan emmeleri ve bu yolla yaşam sürmelerinin neden olduğunu belirtmek istedik. Astek ilaçlama olarak pire şikayetlerinizde profesyonel pire ilaçlaması yapmaktayız. Yaşadığınız pire şikayetlerinde bizden pire ilaçlama servisi alabilirsiniz. Pireler Nereden Gelir? biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir