0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pirelendiğini Nasıl Anlarsın

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pirelendiğini Nasıl Anlarsın? pire kaç yıl yaşar? bu sorular evini pire basan yada bina çevresinde pire şikayeti yaşayanlar tarafından zaman, zaman sorulmaktadır. Böcek ilaçlama kapsamında pirelerin yok edilmesi önemli uygulamaların başında gelir. Bilindiği gibi çok hızlı çoğalarak kan emen pireler hayvanlar üzerinde beslenen parazit canlılardır. Beslendikleri hastalıklı hayvanların kanını sağlıklı hayvanlara ve insanlara bulaşırlar. Hastalık taşıma potansiyelleri vardır.

Pirelerden bulaşan hastalıklardan en tehlikelileri veba, tifüs, dizanteri, humma, gibi zararlı hastalıklardır. Pirelendiğini nasıl anlarsın? diye merak ediyorsanız pirelenme belirtileri özellikle kendilerini gösterir. Bunların en başında şiddetli kaşınma isteğinin oluşmasıdır. Kedi, köpek gibi canlılarda oluşan ve çeşitli nedenlerle binalar yada daire içlerinde pireler görüldüğü ortamlarda kum tanesi gibi oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olur. İnsanlara musallat oldukları zaman aşırı kaşıntı yaparlar.

Ayrıca evde kedi ve köpek besliyorsanız bu canlıların sürekli kendilerini ısırıp kaşınması gibi durumlar pirelendiklerinin en açık işaretidir. Kan emici parazitler ısırdıkları yerde kızarma, kaşınma ve kabarıklık meydana getirir. Evcil hayvanlarda en fazla boyun kısımları ve kulak arkası gibi bölgelerde istila yaşadıkları için bu bölgeler dikkatlice kontrol edilmelidir. Şayet tüyleri arasında küçük canlılar ile karşılaşıyorsanız, kırmızı lekeler görülüyorsa hayvanı pireler sarmış demektir.

En kısa sürede veteriner hekime götürerek evcil hayvanlarınızın tedavisine olanak sağlamalısınız. Geçmiş dönemlerde binlerce insan pirelerden kaynaklanan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Bu nedenle pireler oldukça tehlikeli ve ölümcül potansiyeli olabilen canlılardır. Evlere girdikleri zaman en fazla küçük çocuklarda ve hassas bünyeli insanlarda ortaya çıkar. Bu tür yapılı kişilerde alerjik enfeksiyonlara sebep olurlar. Ayrıca pire ısırıkları vücutta kalıcı izlere ve yaralanmalara sebep olabilir.

Pire Isırıklarına Karşı Tedbirler

Şayet evinizde pire varsa ve pire ısırığına maruz kaldıysanız doktor tedavisi almanızda fayda vardır. kan emen minik canlıların kolay yayılma ve hastalık bulaştırma potansiyelleri mevcuttur. Isırılan insanda pire bulaşmasını anlayabilmek için vücudu kontrol etmeli, görünen küçük ısırıklar varsa pire benzeri bir canlı tarafından musallata maruz kaldığınız anlamalısınız. Öncelikle yatak ve nevresimler iyice kontrol edilmeli halı ve koltuklarda araştırma yapılmalıdır.

Şayet etrafta zıplayan küçük susam tanesinden küçük haşereler görüyorsanız evinizde pire var demektir. Pire ısırmasından sonra vücutta kabarma, yanma, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtiler meydana gelir. Pireler bulundukları ortamda hareket ederken zıplayarak hareket ettikleri için evde pire istilası gibi durumlarda siyah olan zıplayan küçük böcekler görmeniz gerekir. Bu nedenle Evdeki pirelerin yok edilmesi için bireysel olarak evin temizlenmesi, silinip, süpürülmesi gibi önlemler onların hızla yayılmasını yavaşlatır.

Ancak bu pirelerin yok edilmesi için yeterli olmaz bu gibi durumlarda acil olarak evde pire ilaçlama yaptırmanız gerekir. Pek çok insanın yaşadığı pire şikayetleri nedeniyle adeta kabus görmüş gibi olur. Bu nedenle çeşitli arayışlara yönelir bunlardan en başta geleni pirelerden nasıl kurtulunur? pire pisliği nasıl olur? evdeki pire nasıl temizlenir? pire yıkanınca gider mi? gibi arayışlar başta gelmektedir. Pire için sirkeli su yardımı ile evde pire temizliği yapılabilir.

Sirke kokusunu sevmezler ancak bu sadece kaçırıcı çözüm olduğu için evdeki pireleri yok etmek gibi bir özelliği bulunmaz. Pirelerden kesin olarak nasıl kurtulurum? diyorsanız bu işi uzmanına bırakmak zorundasınız. İnsan için pire ilacı eczanede satılır mı? Pire nasıl olur evde pire var kurtulamıyorum? gibi arayışların yaz dönemlerinde ciddi oranda artış gösterir. Evde pire olduğunu nasıl anlarız? sorusunu sormaya başlamışsanız sorun var demektir. Bu durumda evdeki tüm mekanların etraflıca temizlenip ilaçlanması gerekir.

Pire Isırıklarının Zararları

Sizi ısırıp kaşındıran baş belası pirelerle başınız dertte ise yatakta ısıran böceklerin pire olduğu nasıl anlaşılır? diyorsanız bunun belirtisi susam tanesi kadar siyah küçük bir canlının olmasıdır. Zaten pirenin olduğu bölgelerde görülen bu noktada kadar siyah canlılar sıçrayarak hareket ettiği için pire olduğunu anlamanız kolaydır. Evlere bulaştıkları zaman koltuk ve yataklarda geceleri insanların ciddi şekilde ısırılmasına sebep olurlar.

Zıplayan ve ısıran böcekler pireler olarak anlaşılır. Şayet evde zıplayan yada varlığına emin olamadığınız bir istila ile karşılaşıyorsanız pire ısırığı nasıl anlaşılır? bunu bilmekte fayda vardır. Pire pisliği küçük karabiber tanesi gibi beyaz yüzeylerde görülebilir. Bu gibi durumlarda pirelerin varlığı mekanda hemen anlaşılamaz iyi bir araştırma yapmanız şarttır. Pire kaşıntısı rahatsız edici ve insanların sinir edici bir özellikte olduğu için oldukça sıkıntılı bir durum ortaya çıkarır.

Nokta kadar siyah böcekler olan bu canlılar zıplarken kendi boylarının 100 katı kadar yukarıya sıçrayabilir. Pire ısırma belirtisi toplu iğne başı kadar şişlik, vücutta kızarma ve kaşıntıya sebep olur. En fazla yorgan, battaniye, yatak, nevresimler bulunabileceği yerler araştırılmalıdır. Yatağın içini iyice kontrol etmelisiniz yatakta kan lekesi varsa bu özellikler muhtemelen tahta kurusu ısırığıdır.

Ancak toz akarı ve miteler ciltte alerjik sebepler ortaya çıkardığı için pire ısırığı ile karıştırılabilir. Pire ısırığı belirtileri ciddi şekilde kaşınma olarak kendini gösterir. Bacak boyun bölgesi gibi yerlerde geceleri pirelerin ısırması daha fazla olmaktadır. Vücutta ilerledikleri için karın ve göğüs bölgelerinde ısırıklar ve kızarıklık ortaya çıkarır. Tahtakurusu ısırıkları daha büyük kabarcıklar, geniş kızarmalar ve bir bölgede toplu şekilde kabarcıklar şeklinde kendini gösterir.

Pirelerin Kesin Olarak Önlenmesi

Pire tarafından ısırıldığını nasıl anlarsın? diyorsanız vücutta nokta kadar küçük kabarcıkların oluştuğunu görüyorsanız pirelerin varlığına işaret eder. Bu nedenle pirelerin evde yayılmasını önlemek için ilk hissettiğiniz zaman elektrik süpürgesi ile ev halı koltuklar, yatak gibi yerler boydan boya süpürülmelidir. Ayrıca yatak çarşafı, nevresim, yastık kılıfı, kıyafetler gibi pire bulaşması muhtemel olan yerleri yıkamanız da fayda vardır.

Yerler ıslak deterjanlı su ile silinerek yerdeki pire yumurtalarını ve larvalarını temizleyebilirsiniz. Evdeki pireler nasıl yok edilir? diyorsanız bunun kesin çözümü hiç kuşkusuz eve kapsamlı ve pire ilaçlama yaptırmanız olacaktır. Pireler dip bölgelere yumurta bıraktıkları için üreme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle evde pire ilaçlaması zorunludur tekrar pire sorunu yaşamamak için ise 15 gün sonra ikinci bir pire ilaçlama desteği talep etmelisiniz.

İki hafta sonra yapılacak pire mücadelesi ile evdeki pire şikayetlerini kesin olarak ortadan kaldırmanız mümkündür. Pirelerin evlerden temizlenmesi yaşadığınız pire sorunlarında yaşadığınız sağlık sorunlarını ortadan kaldırır. Pire ilaçları kokusuz içerikte değil, karışım az kokulu ilaçlar yardımı ile en öldürücü etkiyi almakta kullanılır. İstanbul pire ilaçlama firması olarak yaşadığınız pire şikayetlerinde daima en etkili ilaçlama yöntemi ve kaliteli ilaçlar kullanıyoruz.

Hayvan piresi, toz piresi, insan piresi benzeri zararlı pireler insan sağlığı açısından son derece tehlikeli olduğu malumdur. Evin içindeki pirelerin kökünü kazımak için sıvı sprey ilaçlama yada sisleme pire ilaçlama yöntemi kullanılabilir. Atlas Türk pire ilaçlama ekibini arayarak ilaçlama desteği talep edebilirsiniz. Pire zor ölür ve profesyonel ekipler tarafından bilinçli olarak yapılmalıdır. Pireler ile mücadele zor ve uzun süreç gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir