0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire Neyi Sevmez

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire Neyi Sevmez, pireyi ne kaçırır, Pire için sirkeli su evdeki pireyi kaçırmaya yardımcı olur mu?. Böcek ilaçlama ve pire ile mücadelede bu tür doğal yöntemleri elbette merak etmemek pekte mümkün olmayan bir durumdur. İnsanlar yaşadıkları problemler sonrasında çeşitli tedbirlere yönelir. Özellikle ilaçlama yaptırmadan önce pirenin neden kaynaklandığını eve nasıl girdiğini merak edip araştırmaya koyulurlar.

Evlere kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar yolu ile bulaşan pirelerin kısa sürede yayılarak ciddi şekilde sıkıntı verdiği bilinmektedir. İlk aşamada elektrik süpürgesi yardımı ile bulaşan pireler çekilip evin etraflıca silinmesi mekanın temizlenmesi oldukça faydalıdır. Hiç kuşkusuz kan emici parazitler olarak bilinen hayvan pireleri mekanlara girdiği zaman çok ciddi şekilde rahatsızlık verirler.

Pirelerin tehlikeleri, üzerinde yaşadığı canlının kanında mevcut olan mikropları bir başka konakçısına bulaştırma potansiyellerinin olmasıdır. Pire neye gelmez? sorusunu merak ediyorsanız temizlik pirelerin pek sevmediği bir durumdur. Ayrıca sirke ve limon pireler ile doğal bitkiler alınarak pireler kaçırılabilir. Ancak en önemli süreç evde pire şikayeti oluşmadan önce eve bulaşmasını önleyecek tedbirlerin tam olarak alınmasıdır.

Özellikle binanın etrafında dolaşan sokak hayvanlarının buralardan uzak tutulması son derece önemlidir. Pirelerin evlere bulaşmaması için kedi köpek yavrusu olan yerlerin ilaçlanıp pire bulaşması engellenmelidir. Pire hayvan severken insan üzerinde eve bulaşmasına sebep olacağı için çocukların bu bölgelerde oynamaması ve bu hayvanları severken dikkatli olması en önemli tedbir arasında yer alır.

Pire Neden Kaçar Pirelerin En Sevmediği Şey

Bilinmesi gereken pireler karanlık tozlu ve sıcak ortamları sever. Aydınlık ortamlar, toz tutmayan bölgeler ve yıkanan yüzeyler pirelerin sevmediği yerlerdir. Mekanın düzenli olarak silinip yıkanması pirelerin uzak tutulmasına yardım eder. Ayrıca parke ve yüzeylerin sirkeli su sabunlu su ile silinmesi pirelerin o bölgede oluşumunu yavaşlatır.

Dip, köşe, evin devamlı temizlenmesi hem pirelerin oluşmasını, hem de pire yumurtalarının buralardan temizlenmesini sağlar. Ancak temizlik yapılmasına rağmen yinede pireler bir şekilde eve bulaşabilir. Bu aşamada pireler sıçrayarak farklı bölgelerden hayvan ile insanların üzerine tutunarak uzak bölgelerden eve gelir. Kıyafetlerinin üzerinde, koltuk, yatak gibi bölgelere dağılır. Bu ise insanlar için kabusun başlamasına nedendir.

Eve gelen pire ilaçlama için doğal kaçırıcı önlemler faydalı olabilir. Yeni oluşan pire sorunlarında elma sirkesi oldukça faydalıdır. Yeni oluşmaya başlayan pire sorunlarında sirkeli su kullanarak pire istilasını engelleyebilirsiniz. Sirkeli suyun faydası pireyi kaçırmaya yardımcı olacaktır. Evde beslediğiniz kedi ve köpeğin üzerine sirkeli su sıkıp temizleyerek çok faydalı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Pirenin sevmediği ve kaçırıcı doğal malzemeler arasında sofra tuzu, limon, sirke başta gelir. Pirelerin uzak tutulmasına faydalı doğal pire kaçırıcılar işinizi kolaylaştırır. Hayvan pirelerinin evi istila etmesini engellemek için bu hayvanların düzenli bakımlarının yapılması şarttır. Kedi ve köpek piresi varsa bu hayvanları sirkeli sıcak suyla yıkamak, tüylerini tımar etmek ve bakımlarını yapmak pire tasması kullanmak oldukça faydalıdır.

Evi İstila eden Pireler Doğal Yöntemle Yok Edilir Mi?

Unutmamanız gereken evde pire istilası başlamışsa doğal yöntemlerin sonuç vermeyeceğini iyi anlamanız gerekir. Bu gibi durumlarda en etkin mücadele hiç kuşkusuz pire ilaçlama servisi almaktır. Pire ilacı ve pire ilaçlama yöntemleri kadar pire ilaçlama yapan ekibin deneyimli olması belirleyici etki sağlar. İlaçlama yaptırmadan önce insanlar pire neye gelmez? diye merak eder ve çözümler aramaya koyulur.

Unutmamanız gereken evde pire İstilası başlamışsa doğal pire çözümü etkili olmaz. Yatak, koltuk, halı, kıyafetler gibi yerlerde pirelerin şikayetleri rahatsızlık vermeye başlamışsa pirelere karşı yapacağınız köklü çözüm ilaçlama servisidir. Bireysel mücadele yeterli olmayacaktır. İşte bu durumda ilaçlama firmaları ile görüşerek en etkili pire ilaçlarında faydalanarak ilaçlama servisi almanız sorunu kökten çözmeye yardımcı olur.

Doğal pire kaçırıcı çözümler sadece yeni bulaşan pire şikayetleri için çözüm sunar. Pire larvası ile pupalar için pire için sirkeli su ve limon gibi doğal uygulamalar etkisiz kalacaktır. Pire suda boğulur. Evdeki pire neyi sevmez? diyorsanız bu aşamada birkaç tane doğal çözüm şekli vardır. Pirenin doğal yöntemlerle ölmesi sadece başlangıç aşamasında mümkündür. Pire için sirkeli su ilk aşamada oldukça faydalı olmasına karşın istilaya başlamışlarsa iyi bir ilaçlama servisi almaktan geçer.

Pire için bitkisel çözüm ancak başlangıç aşamasında fayda sağlar. Pire nasıl yok edilir? diyorsanız ancak profesyonel pire ilaçlama hizmeti almakla mümkündür. İnsanlar internet üzerinden vücuttaki pirelerden nasıl kurtulunur? evde pire var nasıl kurtulurum? pireye doğal çözümü olur mu? diye arayışlara yönelmektedir. Başlangıç aşamasında 4 farklı doğal uygulama vardır.

Pirelerden Kurtulmak İçin 4 Doğal Çözüm

Pirelerden kurtulmak için hayvanların doğal şekilde temizlenmesi mümkündür. 4 farklı doğal pire kaçırıcı kullanılabilir. Şayet evcil hayvana pire bulaşmışsa evcil hayvanın temiz olup olmaması ile ilgisi yoktur. Peki pirelerden kurtulmak için neler yapılır? unutulmaması gereken pireler evde bebek ve insanlardan kan emerek hayatta kalması için ısırıp rahatsız eder.

Konakçı olarak barınma imkanı sağlamaya müsait olanlar arasındaki evcil hayvanların kürkleri arası pirelere iyi bir barınma alanıdır. Asalak parazitler oldukları için oldukça rahatsız eder. Şayet evinizde pire istilası başlamışsa pirelerden kurtulmanız şarttır. Evdeki pirelerden kurtulmak için kendi çabalarımızla uygulayacağınız bir kaç farklı yöntem oldukça kolay ve basit bitkiler ile mümkündür. Bireysel olarak evdeki pirelerden nasıl kurtulunur kısaca değinelim.

1 Elma Sirkesi İle Sirke Banyosu

Pire için sirkeli su oldukça etkili bir kalkan olarak dikkat çeker. Ayrıca elma sirkesinin mantar engelleyici antibiyotik bir yapısı mevcuttur. Sirke evcil hayvanların üzerinde kullanıldığı zaman tüylerini dezenfekte eder daha parlak tüylerinin oluşumuna yardımcı olur. Ancak tüylerin kapsamlı bir şekilde temizlenmiş olması gereklidir. Unutulmaması gereken parazitlerden kurtulmanız zordur. Çok küçük pireler hala iç bölgelerde varlığını sürdürebilir. Evcil hayvan üzerinde elma sirkesi kullanarak enfeksiyonu azaltabiliriz. Peki malzemeler nelerdir?

3 Yemek kaşığı elma sirkesi yaklaşık olarak (30) miligram
4 Bardak su ölçü olarak 1 litre eder
Sirke ve su konacak bir kap temizlik için sünger
Evcil hayvan tarağı
Bu Malzemelerin Hazırlanışı Ve Kullanım Şekli

Öncelikli suya ısıtalım. Bilindiği gibi evcil hayvanları en iyi bakıcısı bilir. Bu nedenle suyun sıcaklığına hayvanınızın seveceği ideal şekilde ısıtmak oldukça faydalıdır. Daha sonra sirke ve suyu bir kapta karıştırın, süngeri sirkeli suyla güzelce batırıp hayvanınızın tüylerini etraflıca silin. Özellikle boyun bölgesine, Kulak arkasına daha özen gösterin. Bu aşamadan sonra hayvanın tüylerinin kurumasını beklemelisiniz. Bundan sonra pirelerin vücudundan arındırılması için tüyleri hazırladığınız tarak ile güzelce tarayın. Hayvanın vücudundaki pirelerin dökülmesini sağlayan.

2 Limonlu Su Kalkanı

Pireler limon kokusundan nefret eder ve limon kokusu pireleri sizden uzaklaştırır. Ayrıca elma sirkesinde olduğu gibi limonda da dezenfekte özelliği bulunmaktadır. Pire neyi sevmez diyenler için limon harika bir yardımcıdır.
Hazırlanışı İçin Malzemeler
1 Adet limon
Karıştırmak için yaklaşık 1 litre su
Evcil hayvan tarağı hazır bulundurulur.
Hazırlanması Ve Uygulanması

Su kaynatılır, kaynadıktan sonra limonları ince ince dilimleyip suya katın. Doğradığınız limon dilimlerini ekledikten sonra ocağı kapatıp 12 saat süre ile oda sıcaklığında bekletin. Bu aşamadan sonra hazırladığınız karışımı hayvanın tüylerine uygulayın. En son olarak tarak yardımı ile hayvan tüylerini temizleyin. Tüyler arasındaki pirelerin dökülerek evcil hayvanınızın pireden kurtulmasına yardımcı olun.

3 Pelin Otu Bitki Çayı

Hayvanlara düşkünseniz ve onların herhangi bir zarar görmesini istemiyorsanız pelin otu faydalanabileceğiniz en iyi seçeneklerden biridir. Bu yöntemin uygulanmasında ihtiyacınız olan tek malzeme hiç kuşkusuz pelin otunun kendisi olacaktır. Pelin otunun kokusu pireleri bulunduğu bölgelerden ayrılmaya zorlayacaktır. Bilindiği gibi pelin otunu evde kendiniz yetiştirebilir ya da marketten çay poşeti şeklinde hazır olarak temin edebilirsiniz. Aldığınız çay poşetlerini evcil hayvanlarınızın en fazla etkilenen bölgelere koyarak pirenin buradan kaçmasını sağlayabilirsiniz.

4 Kekik Yağı

Kekik yağı oldukça keskin kokulu ve kolay çıkmayan bir özelliği ile bilinir. Ayrıca pelin otu en zorlu noktalarda tamamlayıcısı kurtarıcı olarak görülebilir. Kekik yağını ulaşılması zor bölgelere uygulamak buradaki pireleri kaçıracaktır. Kekik yağının çıkması mümkün olmayan oldukça etkili bir kokusu vardır pupa ve larvaları engelleyecektir.

Hazırlanışı Ve Malzemeler
3 Demet kekik
Havan, süzgeç, damla uçlu şişe
Öncelikle kekik yapraklarını saplarından güzelce ayırmalısınız. Daha sonra yaprakları iyice yıkayın ve kurumaya bırakılır.
Kekik yağını çıkarmak için yaprakları güzelce havanda dövün.
Yağı çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin.

Çıkarılan yağı şişeye boşaltın hazırlanan kekik yağını pirelerin en fazla bulunduğu yerlere uygulayın. Keskin kokusu ve uzun süre çıkmayan etkisiyle pireleri o bölgeden uzak tutacaktır. Pire neyi sevmez diye arayış içinde bocalamak zorunda kalmazsınız.

Pireler Ancak Uzman Desteği İle Ölür

Görüldüğü gibi 4 farklı doğal yöntem mevcuttur. Ancak unutulmaması gereken bu sadece başlangıç aşamasında evin içine yayılmamış olan pireler için kaçırıcı ve engelleyici çözümler sunar. Eve bulaşan ve pire istilasına dönüşen şikayetleri de bu tür çözümler etkisiz kalır. Pire istilasından kurtulmak için en etkili pire ilaçları ve en iyi ilaçlama şekillerinin tercih edilmesi şarttır.

Pire ilaçlama oldukça zor ve kapsamlı bir uygulamayı gerektirir. Hem ilaçlama esnasında kapsamlı bir uygulama, hem de pire ilaçlama sonrasında kapsamlı pire ilaçlama temizliği gerektirdiği için pire şikayetime maruz kalanlar için oldukça yorucu bir süreç demektir. Atlas Türk Böcek İlaçlama firması olarak pireler ile mücadelede en etkili pire ilaçlarını kullanıyoruz.

Tek seferde pireleri mekandan yok etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Unutmayın pirelerin yok edilmesi için garantili pire ilaçlama yapmak çok zordur. Bu nedenle garantili ilaçlama yapanlara dikkatli yaklaşmanız, yapılan pire ilaçlaması sonrası ölmeyen ya da tekrar eden pire şikayetlerinde 2 hafta sonra yeniden bir ilaçlama servisi almanız sizin faydanıza olacaktır.

Biz tüm ilaçlama yöntemlerini sorunu ortadan kaldırmak için çaba gösteriyoruz. Bu konuda en iyi sonuçlar alan bir ekip olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirmekteyiz. Sizde yaşadığınız pire şikayetleri ve haşere şikayetlerinden kurtulmak istiyorsanız bizden ilaçlama desteği alarak pire sorunlarına veda edebilirsiniz. Pire Neyi Sevmez? pire nasıl yok edilir? diyorsanız bizden destek alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir