0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire Neden Hoşlanmaz

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire Neden Hoşlanmaz? Pire neye gelmez, Evdeki pireleri ne kaçırır? bu ve benzeri arayışlar insanlar tarafından sıkça sorgulanır. Pireler ile mücadele böcek ilaçlama servisi içinde diğer haşerelere oranla daha zor ve can sıkıcı bir süreçtir. Pire türleri çoğunlukla evcil hayvanlar olan köpek, kedi gibi hayvanlar vasıtası ile insanlara ve evlere doluşurlar. Asalak kan emici parazitler oldukları için pire türleri insan üzerinde yaşadığı süreçte son derece sıkıntılı bir durum ortaya çıkarır.

Ayrıca vücudunda yaşadığı canlının kanımdaki mikropları diğer taşıyıcısına direkt kan yolu ile bulaştırıp sağlık açısından son derece önemli bir tehdit meydana getirirler. Pire neden hoşlanmaz, pire hangi kokuya gelmez? gibi arayışlar içinde iseniz bilmeniz gereken pire ile karşılaşmadan önce önlem almanızın son derece faydalı olacağını belirtmek isteriz. Şayet pireyle sorun yaşamak zorunda kaldıysanız pireler ile mücadele için kesinlikle pire ilaçlama firmalarından böcek ilaçlama desteği almanız şarttır. Çünkü pireler ile mücadele bireysel olarak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir.

Çamaşır suyu pireyi öldürür mü? Pirenin ömrü ne kadar? gibi değişik arayışlar içine giren İnsanlar yaşadıkları pire şikayetlerinden kurtulmak için oldukça fazla çaba harcarlar. Doğal pire kaçırıcı gibi malzemeler arıyorsanız bunlar sadece geçici çözümler sunar. Pirelerin hiç hoşlanmadığı şey hiç kuşkusuz aydınlık ortamlar ve temiz bir mekandır. Sürekli olarak süpürge ile süpürmelisiniz. Ev içinde temiz tutulan halılar ve yüzeyler pirelerin yaşaması için elverişli bir koşul oluşturamaz. Çünkü pire larvaları ve pire yumurtası sürekli süpürge ile çektirildiği için evdeki yoğunluğu ciddi anlamda azalmaya başlayacaktır.

Pireyi Ne Kaçırır Doğal Pire Öldürücüler

Ev yapımı doğal pire kaçırıcı malzemeler arayışında iseniz elma sirkesi pirelerin sevmediği kokular arasında yer alır. Öncelikle temiz bir sprey şişesi edinmek gerekecektir. Daha sonra bunun içine yarı yarıya elma sirkesi ve su koyarak iyice çalkalamanız gerekir. Şayet evde kedi veya köpek besliyorsanız bu evcil hayvanların üzerine sıkınca evcil hayvanlar kendilerini yalama eğiliminde olacağı için sirkeli su onlara zarar vermez. Ayrıca kıllar arasındaki pirelere etki ederek onları kaçırır. Bir diğer pire kaçırıcı ise limon suyudur.

Limonu kabuklarıyla birlikte ince ince doğrayarak su ile karıştırın bu şekilde pire spreyi elde edersiniz. Yine aynı şekilde elde ettiğiniz limon suyunu kedi ve köpeğinizin tüylerine uygulayarak iyice ovalayın. Pireler dökülecektir hayvanlarda temizlik önemlidir. Kedi ve köpeğinizi sıcak suda yıkayarak tüylerini tararsanız pirelerin dökülmesini sağlayabilirsiniz. Pirelerin hiç sevmediği şey sofra tuzu dur. Sofra tuzunu ince bir tülbentin içine koyarak yatak altı, duvar diplerine yerleştirebilirsiniz.

Tuz bu bölgeden pireleri uzak tutmaya oldukça etkili olur. Ancak bunu çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bölgelere koymayı unutmayın. Böceklerin ve pirelerin sevmediği bir doğal şey lavanta kokusudur. Lavantayı kaynatarak elde edeceğinin lavanta suyu pireleri kaçırıcı etki sağlar. Bunu evlerin dip ve köşelerine bırakarak yaydığı koku ile pireleri uzak tutmanız mümkün olacaktır. Ancak bilmeniz gereken evde bireysel olarak alacağınız bu tür tedbirler sadece geçici çözümler olarak fayda sağlar. Temizlik pirelerin hoşlanmadığı bir uygulamadır.

Temizlik Ve Pirelerden Kurtulma Yolları

Pireler sıcak suda kolayca ölür. Yastık kılıfı, nevresim ve perde çarşaf gibi malzemeleri yıkayarak suda ölmesini sağlayabilirsiniz. Pire neden hoşlanmaz? pire neden kaçar, sevmediği kokular nelerdir? gibi arayışlar içinde olanların ciddi şekilde pire istilasından rahatsız olduğunu tahmin etmek hiç de zor değildir. Evin temiz tutulması pire oluşumunu elbette büyük oranda ortadan kaldırır. Hayvan piresi evcil hayvanlar yolu ile ya da insanların geçtikleri bölgeden üzerine zıplayarak taşınabilir. Evde tüm önlemleri almanıza karşın yine de pireler ile sorun yaşıyorsanız kesinlikle pire ilaçlama servisi almanız kaçınılmazdır.

Pirelerin evden kesin olarak arındırılması için profesyonel ilaçlama şirketleri ile irtibat halinde olmanız önemlidir. Pireler sağlam vücutlu ve sert kabuklu canlılar oldukları için sıradan basit ilaçlar ile öldürmek öyle kolay olmayacaktır. Bu nedenle en etkili pire ilaçları ile ilaçlama desteği veren pire ilaçlama şirketlerinden ilaçlama talebinde bulunmanız oldukça faydalıdır. Atlas Türk İlaçlama olarak pire ile mücadelede en etkili pire ilaçları ve profesyonel pire ilaçlama yöntemlerini kullanıyoruz.

Yaşadığınız pire sorunlarında bizimle iletişime geçerek evinizdeki pire şikayetlerini ortadan kaldırmanız mümkündür. Ancak unutmayın pireler zor ölen bir canlıdır. Özellikle zeminlerde araları açık eski tip parkeler varsa o parkelerin arasına pire yumurtası ve pire larvalarının saklanacağını hesabı etmeniz gerekir. Böyle bir durumda tek ilaçlama ile pirelerden kurtulmak her zaman mümkün olmayacaktır. 15 gün sonra tekrar bir pire ilaçlama servisi almanız bu durumda çok daha faydalı olacaktır. Pire zor ölür ve çok hızlı çoğalır bunu dikkate alarak hareket etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir