0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire Isırığına Ne İyi Gelir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire Isırığına Ne İyi Gelir? kedi pireleri ve toz pireleri küçük ve tahriş edici böceklerdir. Pire ilaçlama yaz aylarında çok fazla yaptığımız bir ilaçlama servisi olduğu için insanlar adeta pirelerden bunalım yaşarlar. Pire ısırması sonucu oluşan ısırıklar, kaşıntılı, bazen acı dolu ve insan pire ismini duyunca bile ciddi tepki göstermektedir. Pirelerin mekana bulaşmasından sonra pirenin üreme hızı çok kısa sürede istila boyutuna ulaşır. Özellikle evde bir hayvan besliyorsanız, pire bulaşma ihtimali oldukça artar.

Profesyonel olarak ev hayvanı beslemek için sürekli olarak kontrol tedavisi ve düzenli veteriner kontrolü şarttır. Herhangi bir hayvan beslemeyen insanların yaşam alanlarında pire şikayeti sıkça görülen bir durumdur. Başta evinizin avlusu veya bahçesi pirelere karşı ilaçlamadan geçirilmelidir. Çünkü bahçe ve bina etrafında sokak kedisi, köpek ve farelerden pire bulaşması çok fazla yaşanan bir sorundur. Bu sebeple ilerleyen zamanlarda ev ve binalarda pire basması sonucu birtakım pire ısırıkları ile sorun yaşamanız kaçınılmaz hale gelebilir.

Pire Nedir? pirelere karşı nasıl önlem alınır? kısaca bilgi vermek pirelere karşı tedbir alma açısından oldukça faydalıdır. Pireler oldukça minik boyutlara sahip koyu kahverengi siyaha yakın zıplayan böceklerdir. Bir yerden bir yere giderken zıplayarak ulaşırlar ancak kanatları yoktur. İnsanların paçalarında ve evcil hayvanların tüyleri arasında evlere kolayca taşınma potansiyelleri vardır. İlaçlama yaptırmadan zararlı pirelerden kurtulmak neredeyse imkansızdır.

Onların ince ve düz vücutları ve kalın kabukları bulunduğu için ancak 2 tırnağınız ile sıkıştırarak öldürmek söz konusu olur. Ancak elle öldürülen bir kaç pire sorunun binde biri bile olamaz. Pire Isırığına Ne İyi Gelir? Pire ısırığının zararları nasıl görülür? pire ısırığı oldukça belirgin bir özelliğe sahiptir. Böcek ısırığının aksine küçük boyutta bir ısırık izi oluşur. Kızarır, şişmez ancak toplu iğne ucu gibi kabarıp çok fazla kaşınma hissi uyandırır. Eğer pire şikayetleri yaşıyorsanız mutlaka evde yada binada pire ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Pire Isırığının Belirtileri Nelerdir?

Pire ısırıkları küçük ve kırmızı yumrular şeklinde görülmeye başlar. Pire ısırık izinin merkezinde yuvarlak ve kırmızı bir merkez oluşur. Isırıklar 3’er veya 4’er gruplar halinde ya da bir çizgiymiş gibi belirli bölgelerde kendini gösterir. Pire ısırıkları en çok bileklerde ve bacaklarda görünür hale gelir çünkü pire ısırmaya daha çok bacaklardan başlar. Pire ısırıkları bu bölgelerin dışında bel, koltuk altı, göğüs, kasık ya da diz ve dirseklerin kıvrımlarında oluşurlar. Pirelerin bulaşma yaşandığı bölgelerde pire ısırma şikayetleri çok daha fazla yaşanmaktadır.

Pire ısırığının belirtileri nelerdir? Böcek ısırmasının pire ısırığı nasıl anlaşılır diye merak edenler pire ısırığı hakkında bilgi sahibi olursa pirelere karşı ilaçlama yaptırmak daha kolay olur. Pire ısırıkları birtakım belirtiler gösterir. Pire ısırması kaşındırıcı ve her pire ısırığının etrafındaki ciltte acı veya yara oluşumu kendini belli eder. Pire Isırığına Ne İyi Gelir? ısırığın olduğu bölgede kovan veya döküntü oluşumu görülmesi hassas ciltli insanlarda daha fazla kendini belli eder.

Pire ısırığı yaşanması durumunda aşırı derecedeki kaşıntı hissine kapılıp, o bölgeyi kaşıma zorunluluğu yaşarsınız. Aşırı kaşıma durumu cildinizde tahriş oluşumu sebeplerinden biri olduğu için ciltte tahrişe bağlı yaralar görülebilir. İnsanların, pire ısırığı ile başka hastalık kapma riski çok görülen bir durum değildir. Ancak bu durum ev hayvanlarına pire bulaşmasında daha farklı neticeler gösterir. hastalıklı bir bünyeden kan emmesi sağlıklı kişilere olası virüs bulaştırma eğilimine sebep olabilir.

Evcil hayvanınızı bir veterinere götürmeniz hem hayvandaki pireleri arındırmak, hemde eve pire bulaşmasını önlemek için zorunluluktur. Pire ısırıkları oldukça tahriş edicidir. Onları ne kadar çok kaşırsanız, cildinizde yarık oluşmasına ve 2. dereceden enfeksiyon kapılma durumu yaşanmasına sebep olur. Elinizden geldiği kadar pire ısıran bölgeyi kaşımaktan kaçınmanız tırnaklarınız arasındaki mikropları tahrişli bölgeye bulaştırmamanız için önemlidir.

Evinizde Pire Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Eğer evinizde kedi ve köpek benzeri evcil hayvan bulunuyorsa, pireler için harika bir konak olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü pireler genelde kedi ve köpeklerin üzerinde yaşamayı severler. Hatta bazı durumlarda diğer hayvanları tercih edebilirler. İnsanlar üzerinde çok fazla yaşamasalar bile kan emmek için insanı tercih edebilirler. Yani pirelerin beslenme konakçısı olarak siz dahi olabilirsiniz. Eğer bir popülasyon oluşumu söz konusu ise pireler evin geneline yayılma aşamasına geçip halınıza, evinizin avlusuna veya yatak takımınıza geçebilir.

Kötü bir pire istilası oldukça rahatsızlık verdiği için evde yaşamak eziyet haline dönüşebilir. Evde pire olduğunu anlamanın en basit yolu beyaz bir çorap yada pantolon giyin ve halınızın üzerinde yürümeye başlayın. Çorap yada paçalarınızda küçük siyah böcekler görüyorsanız evinize yada iş yerinize pire bulaştığına delildir. Pire Isırığına Ne İyi Gelir? pirelerin ısırıklarını sona erdirmek için ilk olarak pirelerin yok edilmesi gerekir.

Eve pire bulaşması durumunda profesyonel ilaçlama ve kontrol uzmanları tarafından yapılacak etkili bir pire ilaçlama çok önemlidir. İlaçlama işlemi sona erene kadar birkaç saatliğine evinizden ayrılmanız daha sonra havalandırıp temizlik yapmanız gerekir. Pire ısırıklarının belirtilerini azaltmak için reçetesiz olarak satılan kaşıntı önleyici kremler ve antihistamin ilaçları kullanabilirsiniz. Eğer pire ısırıklarının olduğu bir bölgeye dair enfeksiyon işaretlerinin farkına vardıysanız, derhal doktora giderek gerekli tedaviyi almanız önerilir.

Şayet pire ısırığına maruz kaldıysanız ve herhangi bir şey yapmadıysanız, cildinizde hassasiyet söz konusu ise bu ısırıklar cildinize tahriş ve hasar verir. Bu durum, özellikle de pire ısırığına karşı alerjiniz varsa, oldukça rahatsız edici ve aynı zamanda büyük bir moral bozukluğuna sebep olacaktır. Her insan pire ısırığına karşı farklı tepki vermektedir. Bazı insanlar pire ısırmasına çok az tepki verirken, kimileri ciddi rahatsız olup cilt problemlerine yakalanır ve ciddi yan etkilere maruz kalırlar.

Pire Isırığı Nasıl Geçer?

Pire ısırığının etkilerini azaltmak için alınabilecek temel önlemlerden biri de pire ısırıklarının kaşınmamasıdır. Eğer pireli bölgeleri kaşırsanız, oluşan yaraların ve çiziklerin içerisinden, kan dolaşımına bakteriyel enfeksiyon girişi söz konusu olabilir. Buda cilt problemleri sonucu yaşanan olumsuzlukların vücudun geneline yayılmasına sebep olur. Pire ısırıklarının olduğu bölgede oluşan aşırı kaşınma isteğini önlemek için o bölgeye, soğuk su veya buz koymanız pire kaşınma hissini azaltacaktır. Ayrıca oluşan şişlikleri ve tahrişleri de bu şekilde rahatlatmanız daha kolaydır.

Pire ısırması için krem kullanmak vücuttaki tahriş ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olur. Hayvanlara pire bulaşması sonucu oluşan olumsuzluklarda ise çeşitli uygulamalar mümkündür. Lavanta yağı ve sedir yağı gibi uçucu yağlar, su içerisinde seyreltilerek uygulanabilir. Ayrıca hayvanınızın içtiği suyun içerisine elma sirkesi veya su ile seyreltilmiş elma sirkesi katarsanız, pireleri uzak tutmaya yardımcı olur.

Beslediğiniz evcil hayvanınız sürekli ve şiddetli bir şekilde kaşınıyor ise, biraz sakinleştirici aloe vera jelini veya kalamin losyonunu pireli bölgeye sürmeniz son derece rahatlatıcı olur. Ancak evcil hayvanınız da açık yara veya enfeksiyon kapmış yaralar varsa hemen bir veteriner hekime göstermeniz evcil hayvanınızı tedavi ettirmeniz gerekir. Bu yazımızda Pire Isırığına Ne İyi Gelir? Pire ısırığı nasıl tedavi edilir? evdeki pirelere karşı alınacak önlemler hakkında bilgi verip, pirelerden korunmanıza yardımcı olmaya çalıştık.

Astek ilaçlama firması olarak, pire ilaçlama ve pirelere karşı uygulanan yöntemler hakkında en etkili çözümleri uyguluyoruz. Pirelerin neden olduğu zararları ortadan kaldırmanın en etkili yolu pirelere karşı ilaçlama yaptırmaktır. Pire şikayeti yaşadığınız ilk anda pire ilaçlama servisleri ile görüşüp, profesyonel bir ilaçlama desteği almanız büyük oranda pirelerin yok edilmesini sağlar. Pire ile mücadele bilinçli olarak yapılmalıdır. Örümcekler Nerede Yaşar biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir