0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire Isırığı Nasıl Tespit Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire Isırığı Nasıl Tespit Edilir? bilindiği gibi pire ısırığı ile sivrisinek ısırması benzer özellikler sergiler. Bu iki zararlının ısırığını hemen ayırt etmek aynı belirtileri gösterdiği için biraz zordur. Böcek ilaçlama servisi pirelere karşı ilaçlama yaptırırken sisleme yöntem gerekir. Ancak yaşanılan ortamda sivrisinek sayısı fazla olmadığı için sivrisinekler 1 ya da 2 defa ısırık yaparlar. Bu da vücudun farklı bölgelerinde ve az sayıda olur. Pire ısırığı ise belirli bir bölgede dört beş tane ya da belirli bir hatta çizgi halinde daha fazla sayıda görülür.

Pire ısırığı toplu iğne ucu gibi kızarık ve küçük bir şişlik halindeyken, sivrisinek ısırmasında daha geniş bir kızarıklık ve daha fazla şişlik ortaya çıkarır. Pireler insanları genelde uyku sırasında ısırırlar. Sivrisinekler ise eve geldikleri zaman gece ya da gündüz fark etmez ısırıp insanı rahatsız ederler. Pire ısırığı belirtileri nasıl anlaşılır? hassasiyet sahibi olan insanların vücutlarında daha yüksek sıkıntıya yol açar. Pire ısırığı semptomları hassas yapılı insanlarda daha sıkıntılı bir süreç yaşatır. Pire ısırmasının belirtileri genelde ısırılan bölgede kızarıklık yaşanmasını ortaya çıkarır.

Çünkü pirenin asıl beslenme ihtiyacı kandan olmaktadır. Pire kan emerken insanı ısırdığı derinin altına kadar ulaşır. Bu ısırma esnasında deri dış müdahaleye maruz kaldığı için ister istemez tahriş meydana gelir. Derinin üzerinde ortaya çıkan minik kırmızı lekeli kabartılar pire ısırığı belirtisi olarak kendini gösterir. Pire kan emerken insan vücuduna sivri iğnesini batırır ve vücuduna kanı çeker. Pireler genellikle alerjik sorunlara sebep olabilmektedir pire ısırığının en belirgin belirtileri kaşıntı olarak insanlarda görülür.

Pire Isırığının Zararları

Pire ısırığı kaşıntısı olur mu? kaşınma ve yoğun bir yanma hissi ile insan da ciddi bir şekilde rahatsızlık oluşturur. Pire ısırığının zararları ısırmadan sonra kaşıntı sürekli bir rahatsızlık hissi verir. Doğal olarak insanlar kaşınma dürtüsü nedeniyle pire ısırığını kaşıdığı için ciltte tahrişler yaşanır. Tırnak aralarında mikroplu bakteri kalıntıları varsa ısırılan bölgeye bulaşacağı için olası cilt problemlerini tetikler. İnsanların en fazla zorlandığı haşerelerin arasında parazit canlılar olan pireler ilk sıralarda gelir.

Genel olarak evlere kedi ve köpek gibi beslenen evcil hayvanlar vasıtasıyla ulaşırlar. Pire eve bulaştığı zaman kan emmek için ağzında bulunan bir salgıyı insan vücuduna enjekte eder. Bu acının hemen yaşanmasını engellemektedir. Daha sonra vücuda iğnesini batırarak insan kanını beslenmek için emmeye başlar. Pire ısırığı tedavisi gerekli önlemler çerçevesinde yapılırsa ısırığın yoğunluğuna bağlı olarak dört beş gün içerisinde iyileşebilir. Ancak önlemler alınmazsa insandaki pire ısırığı ciddi rahatsızlıklara yol açar.

Bulaşıcı hastalıkların vücuda kapılmasına yol açabilir. Örneğin bebekte pire ısırığı çok ciddi sağlık problemlerini tetiklemektedir. Pirelerin bulaştırdığı bazı hastalıklardan tifüs, veba alerjik rahatsızlıklar ve cilt problemleri insanlar için oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Isırılan derideki bölgenin temiz su ve sabunla yıkanması ya da buz terapisi yardımıyla yaranın tedavisi uygulanması kaşıntı ve ağrının hafifletilmesinde oldukça faydalıdır.

Pire Isırmasında Görülen Belirtiler

Pire ısırığı kaşınır mı? diyenlerin bilmesi gerekenler kan emmeden sonra insanda çok ciddi kaşınma hissi meydana getirir. Hatta öylesine insanlar vardır ki ortalıkta pire yokken bile ismi anıldığı zaman psikolojik olarak kaşınmaya başlar. Buda pirenin insanlarda ortaya çıkardığı sıkıntının en büyük göstergesi olarak dikkat çeker. İnsanı pire ısırdıktan sonra birden fazla ısırık olması nedeniyle vücudun farklı, farklı bölgelerinde kaşınma ve yanma hissi ortaya çıkacaktır.

Bu da doğal olarak insanı otomatik olarak kendi kendini kaşınmasına yol açacaktır. İnsan sağlığına büyük zararları olan ısırık en kısa zamanda tedavi edilmelidir. Bu nedenle pirelerin olası tehlikelerini ortadan kaldırmak için bir an önce evinizi temizlemek ilk başlangıçtır. Vakit kaybetmeden pirelere karşı etkili bir ilaçlama ile çözüm alınması gerekir. Pireler kesinlikle hafife alınacak zararlılar değildir. Bu nedenle bir an önce evde pire ilaçlama yaptırmanız ve bu zararlıların ortamlarından arındırılmasını sağlamanız gerekir.

Aksi takdirde ciddi şekilde pirelerin saldırılarına maruz kalır ve sağlığınızdan olabilirsiniz. Pire ısırığı belirtileri çocuklarda daha fazla tahriş ve ciltte yaraları meydana çıkarır. Hassas yapılı insanlarda normal insanlara oranla çok daha sancılı ve zararlı süreç doğurur. Evi yada işyerinizi pirelerden arındırmanın en etkili yolu hiç kuşkusuz pire ilaçlama yaptırmak gerekir. Kokusuz pire ilacı başlangıç için yeterli olsa bile ilerleyen aşamalarda işe yaramaz. Bu yazımızda Pire Isırığı Nasıl Tespit Edilir? kısaca değindik. Pireleri yok etmek için uzman firmadan destek alınması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir