0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire Isırığı Nasıl Geçer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire Isırığı Nasıl Geçer? Pireler çoğunlukla yere en yakın bölgeleri tercih ederler. Bu da pirelerin insanların bacak ve ayak kısımlarını ısırmasına sebep olur. Pireler kendi yüksekliklerine göre 15 katı kadar yükseğe sıçraya bildikleri için 3 ile 5 santimetrelik bölgeler potansiyel pire sıçramasına maruz kalır. İnsanın bacaklarına zıplayan pire buralardan vücudun içine girerek insan vücuduna bulaşır ve gittiği bölgeye yani evlerin içine taşınır. Dilerseniz pire ısırıklarına ne gibi çözümler sağlanır bu konuya değinelim.

Şayet pire tarafından ısırılmışsanız ilk yapacağınız şey o bölgeyi güzelce ılık bir su yardımı ile yıkamak, doğal sabunlu su ile ovmaktır. Daha sonra yıkadığınız o bölgeyi tahriş etmemek için yumuşak kuru bir bezle kurulayabilirsiniz. Bu yazımızda pire ısırığına iyi gelen bitkiler ve tedavi yollarını kısaca aktaracağız. Evde poşet çay mevcutsa bunu tedavi amaçlı kullanabilirsiniz. Bu çay siyah, yeşil ya da papatya çayı olabilir. Oldukça kolay bir yöntemdir. Suyu kaynatın kaynamış suya ilave etmek için poşet çayı hazır edin.

Bardağın içine su ile birlikte koyun ve daha sonra birkaç dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra poşet çayı çıkarıp attın çayın oda sıcaklığında olması için biraz soğumasını bekleyin. Sargı bezi ya da herhangi bir beze koyun çayla ıslatın ısırığın olduğu bölgelere hafifçe uygulayın ve bir bandajla bu bölgeyi sarın. Bu işlemi günde birkaç defa tekrar edebilirsiniz oldukça faydalı olacaktır. Diğer faydalı bitkiler ise fesleğen ve aloe veradır. Fesleğen sadece yemeklerimizi tatlandırmaz çeşitli faydaları vardır.

Pire Isırıklarını Nasıl Tedavi Ederiz?

Bunlardan biri de Pire ısırığını hafifletmek amaçlı kullanılan bitkilerdir. Bitkinin birkaç yaprağını yıkayarak biraz soğuk ile eritmelisiniz iyice eridikten sonra ısırığın üzerine sarın ve 15 dakika kadar bekletin. İsterseniz bir bez yardımıyla kalmasını sağlayabilirsiniz. Aloe Vera bitkisi pire ısırıkları dahil tüm cilt enfeksiyonları için oldukça faydalıdır. Kaşıntıyı ve şişmeyi dakikalar içinde hafifleten doğal bir şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisinin sadece bir yaprağı bu iş için yeterli olur.

Yaprağı yatay olarak kesin ve içindeki jeli çıkarın. Isırığın olduğu bölgeye uygulayın. Cildiniz bu jeli emdiği zaman çok hızlı ve tarif edilemez bir şekilde rahatlama sağlayacaktır. Bunu günde bir kaç defa tekrar edebilirsiniz son derece iyi geldiğini görürsünüz. Ayrıca Hindistan cevizi bu iş için kullanılabilir tropikal meyve olduğu için pire kaynaklı kaşıntıları hafifletmek için son derece faydalıdır. Hindistan cevizinin beyaz kısmını kullanarak bu işi yapabilirsiniz. Blendıra biraz su koyup çırpın.

Hindistan cevizinin beyaz kısmını güzelce karıştırarak merhem şekline getirebilirsiniz. Isırığının olduğu bölgeye uygulayarak bir saat boyunca bandajla sararsanız son derece faydalıdır. Bir diğer bitki yulaf ezmesi, banyo, duş yulaf ezmesi ya da yulaf gevreği tahriş ve ısırıklara son derece iyi gelir. Pireleri ayaklar ve vücudumuzu ısırdı ise ılık su dolu bir kovanın içine 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi yada yulaf gevreği atıp 15 dakika boyunca bekletmelisiniz. Isırıklar vücudun başka bölgelerinde ise küvet kullanmanız ve bu bitkileri katmanız gerekir.

Doğal Pire Isırığı İyileştiren Bitkilerden Faydalanmak

Kolay bulunabilen mükemmel bir antiseptik yardımcıdır. Pire ısırığı nasıl geçer diyorsanız ısırılan bölgeye uygulayıp yaklaşık 15 dakikaya bekletirseniz rahatlama sağlar. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Kabartma tozu bir yemek kaşığı kadar, bir çorba kaşığı su ile karıştırılır. Macun oluşturularak yaranın olduğu bölgeye sürülebilir 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulanır ve ısırığının kaşıntısını hızlı bir şekilde geçtiğini görürsünüz. Pire çeşitleri genellikle evcil hayvanlara bulaşan küçük ve rahatsız edici kan emici haşerelerdir.

Pire ısırığı kaşıntı verdiği kadar ağrı ve acı da verir. Tipik pire ısırığı 3 ya da 4 adet dağınık ya da düz bir çizgi halinde vücutta görülür. Kırmızı küçük benekler şeklinde ortaya çıkar. En fazla görülen yerler, Ayak bilekleri ve bacak çevresidir. Ancak vücudun diğer bölgeleri de pire ısırığına maruz kalmaktadır. Aşırı pire ısırığı olursa cilde ciddi zarar verebilir ve bu aşamada bakteriyel enfeksiyonlara yol açar. Pire ısırığını tedavi etmek ve önlemek için soğuk kompres uygulamak pire ısırığı kaşıntısını hafifletir.

Bu hem evcil hayvanlarda hem de kendi üzerinizde pire ısırma kaşıntısına karşı uygulanabilir. Ayrıca şişmeyi engeller. Isırma alanı ve etrafındaki alanı sabunlu ılık suyla temizlemek gerekir. İnce bir bez içine birkaç buz gibi koyup, buz kompleksinin etkilenen bölgedeki 3 dakika kadar tutabilirsiniz. Daha sonra ara verip, kompresi yeniden uygulayın. Bunu günde birkaç kere 10 -15 dakika yaparsanız son derece faydalıdır. Pire kaçırıcı özelliği olan elma sirkesi, Pire ısırığı tedavisi için oldukça etkilidir. Evcil hayvanlarda olduğu kadar insanlar içinde uygulanabilir.

İnsan Ve Evcil Hayvanda Bitkisel Tedavi Mümkün Mü?

Aloe Vera bitkisi insanlar için olduğu kadar evcil hayvanlara da iyi bir cilt yatıştırıcısı özelliği aktif bileşenleri vardır. Pire ısırığı kaşıntısını ve şişmesini dindiren antiseptik bir özellik içerir. Pire ısırığı kaşıntısına iyi gelen bir diğer bitkide Cadı fındığıdır. Pire ısırığını tedavi etmek içinde kullanılabilir. İçerisinde kaşıntı ve şişliği hafifleten bir sıkılaştırıcı ve rahatlatıcı etki mevcuttur. Kızarıkların azaltılması için son derece faydalıdır. Pire ısırığına ne iyi gelir? pire ısırığına kesin çözüm nedir? diyorsanız bazı bitkiler faydalıdır.

Pire kaşıntısını geçirici doğal tedavi yolları son derece faydalıdır. Vücuttan pire nasıl temizlenir? pire ısırığına ne iyi gelir? sorusu oldukça sıkça sorulan bir soru olduğu için bu yazımızda doğal pire tedavisi için kullanılan bazı şeyleri size anlatmaya çalıştık. Ayrıca pire ısırığına kolonya yardımı ile de müdahale edilebilir. Epsom tuzu Pire ısırığı dahil pek çok cilt şikayetini yatıştırmak için son derece faydalıdır. Hem insanlarda, hem de evcil hayvanlar üzerinde kullanılabilir. Köpekler veya kediler için Ilık suya 4 ile 6 yemek kaşığı epsom tuzu katın ve suda eritin.

Daha sonra 10 -15 dakika boyunca evcil hayvanımızı ılık suda banyo yaptırın. Haftada bir kez tekrarlanırsa faydalı olur. Ancak İshale neden olabileceği için hayvan sudan içmemelidir. Pire Isırığı Nasıl Geçer? pire ısırığına doğal çözüm yolları nelerdir? diyorsanız bu yazımızda okuyarak kolaylıkla pire kaşıntısına karşı etkili bir tedavi yöntemi sağlamış olursunuz. Pireler oldukça rahatsız edici ve hastalık bulaştırma potansiyeli son derece yüksek zararlı türlerdir. Pire ilaçlama bu nedenle çok önemlidir. Evdeki Pire Nasıl Yok Edilir bilmeden alınacak böcek ilaçlama servisi zaman kaybından öteye geçemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir