0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire İnsana Zarar Verir Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Apartman ve dairelerde görülen Pire İnsana Zarar Verir Mi? kısaca pirelerin zararları ile ilgili sizlere bilgi verip pirelerden ilaçlama ile kurtulmanın önemini açıklayacağız. Pirelerden korunmak için neler yapılmalı diyorsanız bir an önce pirelerin yok edilmesi gerekir. Pirelerin zararları nedir? öncelikle evde ve bina etrafında görülen pire çeşitleri en fazla kan kokusuna geldiği için hedef canlılardır.

Daha insan ve evcil hayvanlar kendine bir kaç metre mesafede iken harekete geçer ve konakçısına sıçrayarak ayaklarına tutunarak kan emmeye fırsat arar. Evdeki pire insana zarar verir mi? diye bizi arayan müşterilere pirelerden bulaşıcı hastalık riski olabileceğini anlatınca hemen ilaçlama servisi talep eder. Hayvan pireleri ile mücadele kapsamında etkili bir pire ilaçlama yaptırmalarının doğru olacağını anlatıp yardımcı oluyoruz. Pireler ile mücadele diğer böcek türlerine oranla daha zor ve zaman isteyen bir durumdur.

Pirelerin zararlarından korunmak için pire taşıyıcısı sokak hayvanlarının başı boş dolaşmasını önlemek gerekir. Mümkünse aşılanmaları için gerekli çaba gösterilip pire taşıyıcısı olmalarına fırsat verilmemesi gerekir. Pireler kan emerek beslendiği için kana ihtiyaç duyar. Buda kedi, köpek, tavşan, fare gibi çeşitli hayvanların bulundukları bölgelerde pire zararlısı olma ihtimalini çok yüksek oranda tetikler.

Tozlu ve atıl bölgeler pirelerin çoğalmasını dahada kolay hale getireceği için bu alanlarda dolaşırken dikkatli olunmalıdır. Evlere farkında olunmadan pire taşınmasına fırsat verilmemelidir. Pirelerin insan kanı ve hayvan kanı ile beslenmesi en büyük risktir. Hastalıklı bünyeden aldığı kanı sağlıklı bünyeye bulaştırması nedeni ile ciddi sağlık sorunlarına yol açacağı unutulmamalıdır.

Hayvan Piresi İnsana Zarar Verir Mi?

Sıcak havaların etkisi ile iyice çoğalan pire çeşitleri en fazla kedilerin üreme dönemlerinde karşımıza çıkmaktadır. Yavru yapan kediler ile çok fazla pire problemleri ortaya çıkmakta bodrum, çatı, bahçe, açık arsa gibi yerlerde dolaşan sokak kedileri ve köpekleri üzerinde buralarda üreme fırsatı bulurlar. Toz pirelerinin zararları hayvan pireleri ile aynı özelliğe sahip olup insanlarda ciddi kaşınmalara ve ciltte kızarıklık yada kabarcıklar çıkmasına sebep olur.

Pireler ile mücadele etmek ancak profesyonel pire ilaçlama firmaları denetiminde bilinçli bir biçimde yapılmalıdır. Kedi piresinden kurtulmak için yavru yapan kedilerin bina etrafı ve binanın otopark, kazan dairesi, kömürlük gibi yerlerinde yavrulayan kedilerin buralardan uzaklaştırılması daha sonra bu bölgede kaliteli bir pire ilaçlama hizmeti alınması gerekir.

Pire ismi bile insanların kaşınmasına sebep olan oldukça tedirgin edici bir haşere olan bu kaşınma sebebi zararlıların insanların yaşamında son derece kötü etkisi bulunur. Pire İnsana Zarar Verir Mi? diyorsanız pirelerin tehlikesi karşısında evlerde uykusuz geceler geçirip sağlığınızın ciddi bozulmaya maruz kalmasına neden olur.

Astek ilaçlama şirketi olarak apartman ve sitelerde insanların mekanlarına bulaşan pirelerin imhası için pire ilaçlama yaptırmanız şarttır. Sizlerin ilaçlama taleplerine kalıcı ilaçlama çözümleri ile birinci sınıf haşere ilaçları ve etkili pire ilaçlama tekniklerini kullanarak ilaçlama yapıyoruz. Pireler Ne İle Beslenir? yazımıza göz atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir