0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire ilaçlamanın Tekniği Nedir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire İlaçlamanın Tekniği Nedir? bilindiği gibi, Pire ısırığı insanları son derece rahatsız eden bir özelliktedir. İlaçlama yapılmadan evdeki pirelerden tam olarak kurtulmak asla söz konusu olmaz. Pire istilasına maruz kaldığınız zaman evinizde hem kimyasal, hem de fiziksel uygulamaları birlikte yapmanız oldukça önemlidir. Yetişkin pireler ortalıkta sağa sola sıçrayan susam tanesine benzeyen siyah ve yakından bakıldığında kahverengi renkleri sahip sıçrama kabiliyeti oldukça yüksek kan emici asalaklardır.

Özellikle yataklar, koltuk, halı, kıyafetler gibi kolay saklandıkları ortamlarda pireler hızlı ürer. Bu nedenle pire ilaçlama pireleri buralardan arındırmak için kapsamlı olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Şunu belirtelim pire ilaçlama oldukça zahmetli ve uzun bir süreçtir. Bazı durumlarda pirelerden tek seferde kurtulmak mümkün olmayabilmektedir. Özellikle açık alanlarda sürekli buralara sokak hayvanlarının gelip dolaşması sonucu pire şikayetleri tekrar ortaya çıkabilmektedir.

Pireler ile mücadele profesyonel ekipmanlar ve etkili pire ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmalıdır. Ayrıca en etkili pire ilaçları bu konuda uygulama bilinci yüksek elemanlar eşliğinde pirelere karşı mücadele şarttır. Pire yoğunluğunun ortadan kaldırılması pek çok böcek çeşidine göre oldukça zor ve zahmetlidir. Ayrıca evde evcil hayvan, kedi, köpek gibi evcil dostlarınızı besliyorsanız bunlardan da pire bulaşma ihtimaline karşın bunların bakımını yaptırmanız pirelere karşı ilaçlama ve kontrollerini yaptırmanız gerekir.

Çünkü bu hayvanlar zaman, zaman bahçeye yada sokağa çıktıkları zaman üzerlerine pire bulaşmasına maruz kalabilirler. Pirelerin üreme aşamaları türlerine bağlı olarak şöyledir. Bilindiği gibi tüm pire çeşitleri 4 gelişme evresinden geçer. Yetişkin dişi pireler tek seferde 50 kadar yumurta bırakma potansiyeline sahiptir. Bir dişe pire hayatı boyunca 400 kadar pire yumurtası bırakabilir. Bu ise pirelerin ne kadar hızlı yayılarak çoğaldığına en belirgin işarettir.

Pireler Nasıl Ürerler?

Pire yumurtalarını genellikle evcil hayvanların tüylerinin arasına, yatağa, döşeme ve koltuklara, toprak yüzeylerine bırakabilirler. Ancak pire yumurtasının gelişmesi için belirli bir sıcaklık gerektirir. Bu sıcaklık 10 santigrat derecenin altına düşerse pire yumurtasının gelişimi gerçekleşmez. Pire yumurtasının larvaya dönüşmesi yaklaşık 3 ile 10 gün arasında bir zaman gerektirir. Pire larvaları yetişkin pireler veya ölü deri parçacıkları yada diğer organik kalıntıların dışkıları ile beslenebilir. Pire larvaları bu aşamada kan emmezler.

Larva aşaması pirelerin kontrol altına alınmasında oldukça kolay olan bir başlangıç aşamasıdır. Pirelerin larvaları 7 ya da 14 gün arasında pupa evresine geçişi tamamlar. Bununla birlikte hava sıcaklığı ve koşullar uygun olmadığı zaman Pupa evresinin tamamlanması daha uzun bir zaman gerektirebilir. Bu zamanda bazen 3 ayı bulabilir. Pireler pupa aşamasından yetişkinlik evresine 14 günlük bir süre içerisinde geçişini tamamlar. Bu aşamada uygun konakçıyı bulmaları durumunda 24 saat içerisinde hemen kan etmeye başlarlar.

Bu kan emme işleminden sonra konakçısının üzerine hemen yumurta bırakırlar. Böylece pirelerin üreme döngüsü başlamıştır ve devam eder. Erişkin pirelerin ortalama ömürleri yaklaşık olarak 4 hafta ile 12 hafta arasında değişkenlik gösterir. Pire ısırığı etkileri ve pire ısırığının tedavisi önem arz eder. Bilindiği gibi kedi pireleri ile köpek pireleri boyut olarak farklıdır. Kedi piresine oranla köpek piresi daha iri ve siyahtır. Köpek pireleri üzerinde beslendiği konakçısından ayrılırsa ve bu konakçı yetersiz gıda kaynağı olduğu için çoğunlukla insanlara bulaşabilir.

İnsanların daha çok bacak kısımlarını ısırır ve yuvarlak kırmızı ufak lekeler bırakırlar. Köpek piresi ısırığında insanların karşılaştığı en önemli sıkıntıların başında hafif kaşıntı ve vücutta kızarıklık şeklinde rahatsızlıkların ortaya çıkması olarak dikkat çeker. Pire ilaçlama nedir? sorusu en çok pire ısırığına maruz kaldıktan sonra sorgulanır. İnsan doğal olarak pire kaşınma hissi ile vücudunda sıkıntılara maruz kalır ancak bu gibi durumlarda elinizden geldiği kadar pire ısırığı yaşanan bölgeyi kaşımaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Pire Isırığına Nasıl Tedavi Uygulanır?

Pire ısırığı kişilerde cilt hassasiyetine bağlı olarak değişik belirtiler ortaya koyar. Pire ısırığı alerjisi hafifletilmesi için buharlı losyonlar, anestezik kremler kullanılabilir. Ayrıca buz torbası ile rahatlatıcı bir etki sağlanabilir. Buz torbası koyarak pire ısırığının meydana çıkardığı kabartı ve kızarıklığı kontrol altına alabilirsiniz. Hassas kişiliği üzerinde pire ısırığı enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için ısırıklara karşı antiseptik sabun ile yıkamak önemlidir. İnsanlar köpek piresi tarafından ısırıldığı için alerjik reaksiyonlara maruz kalabilir.

Pire ısırığı alerjisinin belirtileri genellikle aşırı kaşıntı, enfeksiyon ve vücutta ortaya çıkan alerjik reaksiyonlar olarak kendini gösterir. Pire ısırığına maruz kalan insanlar pirelerden tamamen kurtulmak için pire bulunan alanlardan ve pireli evcil hayvanlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. İlerleyen aşamalarda hassas ciltli kimseler ve özellikle bebeklerde bu durum ileri aşamalara varacağı için tıbbi müdahale gerektirdiği durumlarda aksatmadan bir doktora gidilmesi şarttır.

Pire çeşitlerinin kimi insanlarda ciddi enfekte vakalarına yol açtığı bilindiği için böylesi durumlarda doktor kontrolünde tedavi edilmesi şarttır. Evcil hayvanlarda pire olduğunu nasıl anlarsınız? genellikle pire istilasının belirlenmesi oldukça basittir. Pirelerin varlığını anlamak kolaydır ancak pirelerin ortamdan arındırılması bir o kadarda zordur. Pireler hem evcil hayvanlar, hem de insanlar için pire ısırıklarına yol açtığı için oldukça rahatsız edici ve bulaşıcı hastalık riski bulaştırma potansiyeli yüksek zararlıdır.

Hayvanlarda sürekli kendilerini kaşıma ısırma ve rahatsızlık belirtileri ile ortaya çıkarlar. Böyle durumlarda hayvanların tüylerinin arasını kontrol etmek, onları ılık suda pire şampuanı ile banyo yaptırmak ve bir tarak yardımıyla vücutlarındaki kılları taramak gerekir. Pirelerin tarağın dişlerinde toplanmasını sağlamak ve temizlemek oldukça faydalıdır. İnsanlarda pire ısırığının belirtisi hayvanı olanlarda daha sıkıntılıdır.

Pire Isırmasının Zararları

Kırmızı küçük lekeler bırakan pire çeşitleri insanların hassasiyetine göre cilt tahrişlerine, alerjilere ve çeşitli bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Pirelerden bulaşan hastalıklar arasında tifüs ve tularemi gibi tehlikeli hastalıklar vardır. Pire bulaşmasına maruz kaldıysanız, öncelikle işe evcil hayvanlarınızı kontrol etmekten başlayın. Çünkü evcil hayvanlarda davranış şekilleri farklılaşacak, sürekli kendilerini kaşıma yada boyunlarını ısırma gibi eğilimler gösterecektir.

Bu gibi durumlarda gerekli önlemleri almanız, hayvanda genel temizliği yapmanız, bu aşamadan hemen sonrada veteriner kontrolünde pire aşısı, pire tasması gibi önlemleri almanız şarttır. Bilindiği gibi pireler uzayan tüyler arasında pire görülmesi biraz daha zordur. Tüylerin dibini kontrol ettiğimiz zaman deride kırmızı ve siyah pislikler kendini gösterir. Böyle bir belirtileri varsa veterinere götürmeniz kaçınılmazdır. Hayvanlarda pire kaşınması evcil hayvanların kaşınmaya devam ettiği takdirde kontrollerinin daima yapılmasını zorunlu kılar.

Evcil hayvanlarınızın tüylerinde pire bulaşması çoğu zaman sizin fark edemeyeceğiniz durumda olabilir. Evinizde veya bahçenizde gezdiği için pirelerin hayvanları rahatsız etme durumu ortaya çıkar. Bilindiği gibi pirelerin larvaları görünüm olarak kirli beyaz renklidir. Boyut olarak bir pire 2 milimetre civarındadır. Pirelere karşı evde pire ilaçlama hizmeti almak bilindiği gibi pek çok insan bahar aylarının gelmesiyle ev ve işyerlerinde pire bulaşmasına maruz kalır.

Yaz mevsimi asalak böcekler olduğu için pireler içinde ortama yayılmaz zamanları olarak dikkat çeker. Pireler çok hızlı üreyen ve çok çabuk yayılan haşere türleridir. Pire ilaçlama nedir? diyorsanız ısıran böcekler ile mücadeledir. Bu nedenle daha ilk aşamada yaptırılması gereken çok önemli bir uygulamadır. Çünkü geç kalınan her durumda pirelerle mücadele daha da zorlaşacak bu da sizi son derece olumsuz etkileyecektir. Pireler kan ile beslenen asalak canlılardır. Pire türleri çoğunlukla bulunduğumuz ortamlara kedi, köpek benzeri evcil hayvanlar vasıtasıyla girer.

Pire İlaçlaması nasıl Yapılmalıdır?

Sadece insanlar pireleri evlere taşımazlar. Sokak hayvanları bir bölgede sürekli yatıp kalkıyorsa buralarda pire sorunu daha fazladır. Pire ilaçlama fiyatları ucuz olarak verilmesi mümkün olmayan bir özelliktedir. Ayrıca insanlar pire ilaçlama nedir ne kadar sürer? diye merak ediyorsa hemen belirtelim pire ilaçlama öyle 5 10 dakikada tamamlanarak evden çıkılacak bir ilaçlama şekli değildir. Ortalama 120 metrekarelik bir alanın pirelere karşı ilaçlaması ortalama 20 dakika ile yarım saat arasında bir zaman alacaktır.

Pireler ile mücadele için kokusuz ilaçlar belirli bir yoğunluk derecesine göre yapılabilmektedir. Ancak aşırı derecede üremeye başlamış pirelerin yok edilmesi için karışım kokulu pire ilaçlarının tercih edilmesi gerekir. Çünkü pireler oldukça dirençli yapıları ile hemen kolay olarak ortadan kaldırılamaz. Pireler için yakıcı etkili ilaçların tercih edilmesi, pirelerin sert kabuklu vücutlarının aşılması ile kolayca ortadan kaldırılmasına imkanı sağlar.

Pire ilaçlamada garanti pek çok ilaçlama firması tarafından verilmesine karşı bazı durumlarda tek seferde pirelerden kurtulmak mümkün olmayabilir. Çünkü pireyle başa çıkmak oldukça zordur ve kapsamlı bir uygulamayı zorunlu kılar. Pire ilaçlama nasıl yapılır? pireler ile mücadele için kapsamlı uygulama zorunlu olduğu için bu işi baştan savma yapmak pirelerden kurtulmak için asla yeterli olmaz. Pire ilaçlaması için bilinen iki yöntem vardır. Bunlardan biri günümüzde en fazla yaygın olarak kullanılan spreyli pire ilaçlama şeklidir.

Yani sırt pompası ile pirelerin bulunduğu ortamlara pire ilacı püskürtme şeklidir. Ev içlerinde ve açık alanlarda tercih edilmektedir. Bir diğer yöntem ise sisleme şarjlı cihazla yapılan pire ilaçlama şeklidir. Pire istilasının yoğun olduğu bölgelerde pirelerin çok daha zor kontrol altına alınması ortaya çıkacağı için pirelere karşı dumanlı ilaçlama yaptırmak gerekir. İlaçlama yapılacak haşerenin türüne göre ilaç seçimi şarttır. Pire yoğunluğuna göre pire ilaçları seçilmesi gerekir.

Pirelerin Özellikleri Ve Önlem

Ucuz ilaçlar basit yöntemlerle pirelerin yok edilmesini sağlamak sandığınız kadar kolay bir şey değildir. Pire ilaçlama nedir nasıl yapılır? hangi pire türleri için pire ilacı seçimi önem taşır? diye merak ediyorsanız pireler hakkında kısa bir bilgi vermek elbetteki faydalı olur. Pireler yaşamak için genelde tüylü bir konakçıyı tercih eder ve bu aşamada üzerinde yaşadığı hayvanın kanını emerek beslenen bir zararlı türüdür. Evcil hayvanlar ve sokak hayvanlarında kedi, köpeklerde fazlaca pire görülmektedir.

Pirelerin en önemli tehlikelerinden biri hastalıklı bir konakçıdan aldığı kanı diğer konakçılara bulaştık bulaşıcı hastalık riski taşımasıdır. Bu nedenle pire ilaçlama özel önem taşımaktadır. Pire ilaçlama yöntemleri nelerdir? pirelerden nasıl kurtuluruz? diyorsanız bu durumlara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca pire ilaçlarının kullanılmasından önce pirelerin evde yayılmasını önlemek için evinizin sık sık temizlenmesi gerekir. Halılarınızın silinmesi, süpürgeyle koltuk ve parkelerin iyice süpürülmesi gerekir.

Ayrıca kıyafetleri, yatak çarşaflarını ve yastık kılıflarının yıkanması önemlidir. Pek çok insan pire ilaçlaması konusunda nasıl davranacağını pek bilmez. Pire nasıl ilaçlanır? sorusunun cevabı elbette profesyonel firmaların bu işi size detaylıca anlatmasını gerekli kılar. Açık ve kapalı alanlarda pire ilacı uygulaması farklılık gösterebilir. Açık alanlarda daha çok sırt pompası kullanılarak spreyli pire ilaçlama şekli tercih edilir. Açık havada dumanlı yöntem ilacın uçarak zayıflamasına ve etkisini kaybetmesine sebep olmaktadır.

Bir diğer önemli etkende toprak yüzeyi daha fazla ilaç emeceği için spreyli ilaçlama çok daha etkilidir. İnsanlar pire ilaçlamada nelere dikkat edilir? iyi anlamalı ilaçlama firmasının uygulayacağı pire ilacı ve yöntemleri sorgulamalıdır. Evde pirelere karşı yapılacak mücadele öncesinde evcil hayvanlar ve bebekler düşünülerek ne şekilde hareket edileceği sorgulanmalıdır. Pire ilaçlaması kapsamlı bir ilaçlama şekli olduğu için evin genelinde uygulanmasını zorunlu kılar.

Kapalı Ortamda Pire İlaçlaması

Pireler sadece bir bölgede görülmezler. Koltuklarda, halılarda, parke üzerinde, kıyafetlerde, yatakta, mobilyalarının arasında pek çok yerde pirelere rastlamak mümkündür. Bu nedenle pireler ile mücadele kapsamında profesyonel ilaçlamayı uygulama zorunluğunu ortaya çıkarır. Bilindiği gibi her haşere türü için farklı bir ilaç uygulanır. Ancak pire ilaçlaması zordur ve pirelerini yapısına en uygun ilaçların seçilmesi şarttır. Pire ilaçlama esnasında ilaçlama yapan teknisyenden başka kimse olmamalıdır.

Pire ilaçlamasından sonra mekanın en az 2 saat kapatılması sağlanmalıdır. Ayrıca pire ilaçlama sonrasında evde pire ilaçlama temizliği yapmak gerekir. Bilindiği gibi pire ilaçlama fiyatları değişkenlik gösterir. Bunda en önemli etken sebep firmaların kullandığı pire ilaçları ve ekipmanları olarak öne çıkar. Ucuz pire ilaçlama fiyatları verenlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü pireler oldukça sağlam yapılı haşereler olduğu için sıradan ve ucuz pire ilaçları ile ortadan kaldırılması söz konusu değildir.

Şunu unutmayın pire ilaçlama yaşam alanlarınızı istila eden pek çok tehlikeli hastalığın bulaştırıcısı bu kan emici parazitlerin ortadan bir an önce kaldırılmasını zorunlu kılar. Pireler konutlarda İnsanların en fazla karşılaşıp sıkıntı yaşadıkları canlılar arasında ilk sıralarda gelirler. Kan emerek yaşam sürdürdükleri için insanları ısırır ve ciddi şekilde rahatsız ederler. Ayrıca evcil hayvanlarında ciddi şekilde pire sorunlarına maruz kaldıkları bilinmektedir. Pire zararlısı daha çok geceleri ortalıkta dolaşır.

Uçmaz ancak sıçrama yetenekleri oldukça fazladır. Pireler evcil hayvanların derileri ve tüyler arasında sıkça karşılaşılan zararlıdır. Üremek için yılda ortalama 11 defa çiftleşen bir haftada olgunlaşma aşamasını bitirdikten sonra hemen kan emmeye başlayan ve yumurtlayan oldukça rahatsız edici bir zararlıdır. Bilindiği gibi pireler tehlikeli hastalıkları bulaştırma riski yüksek olan kan emici asalaklardır. Bu nedenle evde pire ilaçlama bir an önce yaptırılması gereken oldukça önemli ve asla ihmal edilmeyecek bir ilaçlama şeklidir.

Pire İlaçlamada Son Söz

Pire ilaçlamanın tekniği nedir? pire ilaçlama nedir nasıl yapılır? bu konulara değinerek sizin pirelerden kurtulmak için ne gibi yollara başvurmanız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Pire ilaçlama belediye ekipleri tarafından yapılır mı? diye merak ediyorsanız hemen belirtelim elbetteki pire ilaçlaması belediyeler tarafından yapılan bir hizmettir. Ancak açık alanlarda yapmalarına karşın evlerde pirelere karşı pek hizmet vermek taraftarı değillerdir. Çünkü pireyle mücadele zor olup çözüm oranı daha düşük olduğu için böyle bir sorumluluğa girmekten uzak durmayı tercih ederler.

Pire ilaçlama İstanbul firmaları arasında Atlas Tür böcek ilaçlama en iyi pire ilaçlama tekniklerini kullanarak profesyonel çözümler sunmaktadır. Unutmayın ucuz pire ilaçlama fiyatları ve basit pire ilaçları kullanarak pirelerin evlerden ve işletmelerde arındırılması söz konusu değildir. Böyle firmalara dikkatli yaklaşmanız alacağınız pire ilaçlama servisinin en iyisi olmasına özen göstermeniz sizin açınızdan son derece faydalıdır. Pire ilaçlama için bizden ilaçlama servisi alın.