0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire İlaçlamada Garanti Olur Mu

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire İlaçlamada Garanti Olur Mu

Pire İlaçlamada garanti Olur Mu? hem mekanda hem de hayvanlarda yaşayan pirelerin yok edilmesi ile başarıya ulaşır. Pire ile mücadele zor ve masraflı bir süreç demektir. Ancak pirelerden kurtulmak sadece Evcil Hayvanları pirelerden arındırmakla mümkün olmadığı için eve bulaşan pirelerin yok edilmesi için de ayrıca bir Pire ve böcek İlaçlama yapılması gerekir. Dilerseniz pire hakkında kısaca bir bilgi vererek pirelerin nasıl bir canlı olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olalım.

Pireler türlerine göre boy yapıları bir buçuk milimetre ile dört buçuk milimetre arasında değişen oldukça sağlam yapılı ve boylarından kat kat fazla yukarıya zıplama kapasitesine sahip asalak parazit olarak bilinir. Dişi pire tek seferde 50 kadar yumurta bırakabilme kapasitesine sahiptir. Bir dişi pire yaşamı boyunca ortama ortalama olarak 400 civarında yumurta bıraka bilmektedir.

Pireler yumurtalarını hayvanların kürkleri arasında, giyim eşyaları, evde halı ve koltuk araları, yerler ve duvar çatlaklarına bırakabilmektedir. Pire yumurtalarının olgunlaşması için belirli bir oda sıcaklığına ihtiyaçları vardır. Pire yumurtaları 10 santigrat derecenin altında sağlıklı gelişemediği için pireler üremek için sıcak ortamlarda tercih etmektedir. Pire ile mücadele zor ve son derce uzun süreç ister.

Pire Larvaları Nasıl Erişkin Hale Gelir?

Pire yumurtasının pire larvasına dönüşmesi ortalama 3 gün ile 10 gün arasında tamamlanır. Yumurtadan çıkan pire larvaları deri parçacıkları veya diğer organik kalıntıları, dışkı ile beslene bilmektedir. Pire larvaları yetişkin pire olana kadar kan emmezler. Larva aşamasını tamamlayan pireler yetişkin pire olarak ortamda her tarafa yayılır ve insanlara ciddi sıkıntı yaşatırlar.

Pire larvaları 7 ile 14 günlük süre zarfında pupa evresine geçiş yapmaktadır. Uygun koşullar olmadığı zaman pupa evresini tamamlanması sekteye uğraya bilmektedir. Pirelerin yaşam süresi ortalama 4 hafta ile 12 haftalık bir zamanı kapsar. İnsan piresi, kedi piresi, köpek piresi, toz piresi gibi değişik isimlerle anılan pire çeşitleri insanların yaşam alanlarına girerek ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır.

Köpek pireleri insanların bacak kısımlarından Isırırlar. Pire ısırığı kırmızı yuvarlak lekeler şeklinde olup, insanda kaşınma ve ciddi bir huzursuzluk meydana getirir. Pire ısırığı olan bölgenin kaşınması çeşitleri cilt tahrişlerine sebep olacağı için özellikle cilt hassasiyeti bulunan kişilerin pire ısırması yaşanan bölgeyi kaşımasından uzak durması gerekir.

Pire Isırığı Alerjisi

Pire ısırığının da kaşınma sonucu enfeksiyon riskini ortaya çıkarabileceği için kaşımaktan uzak durmak ve ılık suyla kaşınan bölgeyi yıkamak, antiseptik sabunlarla masaj yaparak rahatlatmak gerekir. Hassas cilt sorunu olanlar pire ısırması karşında daha savunmasız kaldıkları için ciltlerinde ciddi anlamda tahrişler ve sulu yaralar ortaya çıkmaya başlayabilir.

Bu gibi durumlarda tıbbi tedavi alınması ve oluşan pire kaynaklı yan etkilerin ortadan kaldırılması için ilaç tedavisi görülmesi gerekir. Evcil hayvanlardan kaynaklı pire şikayetlerinde üzerinde pire bulunan evcil hayvanın da bazı belirtiler meydana gelmektedir. Başlangıç aşamasındaki pire İstilasını ortadan kaldırmak daha kolay iken, giderek yaygınlaşan pire sorunlarını ortadan kaldırmak çok daha zorlu bir süreç gerektirir.

Üzerinde pire bulunan bir hayvan pireler tarafından ısırıldığı zaman sürekli kaşınma ve vücudunu ısırıp yalama gibi belirtiler gösterir. Bu nedenle üzerinde pire bulunan hayvanın davranışlarına dikkat etmek pire olup olmadığını anlama da önemli bir yer tutar. Pire ilaçlamada garanti olur mu? diye soran insanlar yaz dönemlerinde rekor sayıya ulaşır. Bunun nedeni garanti vaatleri verenlerin çözüm sağlayamamasıdır.

Evcil Hayvanlardaki Pireleri Yok Etmek

Garantili pire ilaçlama servisi veren çok sayıda firma olmasına karşın bu genelde abartılı bir söylemdir. Bazı haşereler için garantili ev ilaçlama yapmak çok zordur. Sadece para kazanıp müşteriye boş vaat vermek ahlaken çok yanlış bir durumdur. Bu o firmanın güvenini yerle bir eder. Şayet kedi ya da köpek sık sık kaşınıyorsa evcil hayvanınızın tüyleri arasını kontrol edip pire olup olmadığını anlamaya çalışmanız gerekir.

Vücudunu pire istila eden hayvanların dersinde kızarıklıklar ve tüy dökülmeleri yaşanacağı için bu gibi durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüyler arasında siyah pireler görülüyorsa ya da derisinde kırmızı ya da siyah pislikleri varsa pire tedavisi için mutlaka veteriner kontrolünde evcil hayvanınızı pire tedavisi uygulanması şarttır.

Hayvan üzerinde pire yok ancak hayvan sürekli kaşınıyorsa bu pirenin olmadığı anlamına gelmez. Gerek mekanda, gerek hayvanın tüyleri arasında pire yumurtası ve pire larvası olma riski her zaman mevcuttur. Pire larvaları kirli beyaz renktedir ve büyüklükleri ortalama bir iki milimetre çapındadır. Evcil hayvan da pire şikayeti olması durumunda veteriner hekim tarafından tavsiye edilen ürünleri kullanmak hayvanın yattığı ve beslendiği bölgeleri temizlemek, yıkamak ve evde pire ilaçlama yaptırmak gerekir.

En Fazla Pire Şikayeti Görülen Dönemler

Pireler özellikle bahar aylarının gelmesiyle birlikte ciddi bir artış göstermektedir. Mayıs ayından sonra pire şikayetlerinin çoğaldığı zamanlar olup, oluşan pire şikayetleri çok kısa sürede istila boyutuna ulaşmaktadır. Pireler kanla beslenen zararlılar oldukları için üzerinde bulundukları insan ya da hayvanlarda ciddi şekilde rahatsızlığa ve huzursuzluğa sebep olmaktadır.

Pirelerden kurtulmak için en etkili ve en kestirme yol elbette pire ilaçlama servisi almak olacaktır. Mekan ve evcil hayvan da problem varsa hem hayvanların veteriner hekim kontrolünde tedavi ettirilmesi, hem de evde pire ilaçlama hizmeti alınması pirelerden kurtulmanın en etkili çözümüdür. Pire ilaçlama oldukça kapsamlı ve dikkatli yapılması gereken bir ilaçlama şeklidir.

Sıcağı çok seven pireler genellikle yorgan, koltuk arası, halı, kıyafetler insan üzerinde elbiselerini arası ve hayvanların tüyleri gibi bölgeleri çokça tercih etmektedir. Pirelerin yok edilmesi için pire ilaçlama hizmeti alırken ilaçlama firması seçimine dikkat etmelisiniz. Garantili pire ilaçlama yapanlardan uzak durmak veya bildiğiniz bir firma ise destek almak gerekir.

En Etkili Pire İlaçlama Şekli 

Özellikle kokusuz ilaçlama ile pirelerden evinizi arındıracağını söyleyen pire ilaçlama firmalarına mesafeli yaklaşmanız gerekir. Doğru çözüm ile pirelerin mutlaka etkili bir ilaçlama ile yok edileceğini bilmeniz alacağınız doğru bir pire ilaçlaması sayesinde çok daha başarılı sonuç elde edilmesine imkan sağlar.

Pire ilaçlama nasıl yapılır? merak ediyorsanız kısaca değinmek gerekirse ev ilaçlama ya da işyeri ilaçlama gibi pire ilaçlaması yaptıracağınız bölgelerde bilinen 2 tür pire ilaçlama şekli bulunmaktadır. Birinci yöntem en etkili olanı olup şarjlı cihazla yani sisleme şeklinde pire ilaçlaması olup özellikle kapalı alanlar için her türlü pire şikayetlerinde çok rahat son uç alınmasına imkan sağlamaktadır.

Bu uygulamada kokusuz değil kokulu pire ilaçları tercih edilmeli, özellikle pireler için yakıcı özellikle pire ilaçları kullanılmalıdır. Pireler ile mücadele için kullanılan diğer bir aşama şeklide sırt pompası kullanılarak yapılan sprey ile pire ilaçlama şeklidir. Bu yöntem daha çok açık alanlar için tercih edilmesine karşın kapalı mekanlarda ve evlerde de kullanılabilmektedir.

Evde Kullanılan Pire İlaçları Ve Önlemler

Evdeki elektronik eşyalar ve hassas bazı malzemeler de bozulmaya ve aşınmaya sebep olacağı için spreyli yöntem çok da fazla tercih edilmemelidir. Pire ilaçlamasında kullanılan ilaçlar ani böcek öldürücü aktif madde içeren ilaçlar olmak zorunda olup Sağlık Bakanlığı onaylı ve insan sağlığının korunması açısından olmazsa olmaz şartlar arasındadır.

Pirelerin yok edilmesi için ucuz pire ilaçları ve basit yöntemler yerine en etkili pire mücadele ilaçları ve ilaçlama tekniklerini kullanmak şarttır. Pire İlaçlama öncesinde yapılması gereken bazı tedbirler bulunmaktadır. Yeni başlayan pire şikayetlerinin sonlandırılması için evde beslenen hayvan yataklarının ve beslendikleri bölgelerin sıcak suda yıkanması gerekir.

Ayrıca halı ve paspasların süpürülüp temizlenmesi, koltuk ve halıların elektrikli süpürgeyle süpürülmesi gerekir. Bireysel olarak pirelerden kurtulmak için mobilyaların temizliği minderlerin altları iyice temizlenmelidir. Süpürge torbasını evinizin dışında bir çöp kutusuna atın ve ağzını kapalı tutunuz. şayet atılacak toz torbası yoksa süpürgenin içindeki toz torbasını banyoda yıkamanız tavsiye edilir.

Pire İlaçlaması Öncesi Hazırlık

Pire ilaçlama yapmadan önce evde evcil hayvan varsa onları çıkarın. Kedi ve köpek gibi evde beslenen hayvanların veteriner kontrolünde tedavi ettirin ve onların üzerinde pire olmadığından emin olun. Pire ilaçlama öncesi evde akvaryum ve balık gibi canlılar besliyorsanız akvaryumu ıslak bir havluyla ya da bir poşet kapatarak etrafında koli bandı ile sıkıca kapatın. Ayrıca çocukların oyuncaklarını ve eşyalarını toplayıp dolapların içine kaldırın.

İlaçlamadan sonra ise halıları ve koltukları silmeniz gerekmekte olup yatak çarşaflarını sıcak suda yıkamanız gerekir. İlaçlama servisi öncesi açıkta gıda maddesi bırakılmamalı, pire ilaçlamasında tüm evin ilaçlanması gerektiği için yerde bebeklerin oyuncakları bırakılmamalıdır. Pire ilaçlamasında içeride evcil hayvan bırakılmamalıdır.

Kuş, kedi, akvaryum içinde balık gibi evcil hayvan varsa bunların ya çıkarılması ya da gerekli tedbirlerin alınması şarttır. İlaçlamadan sonra ise kullandığımız eşyalar üzerinde yattığınız yatak koltuk gibi bölgeler ilaçtan kaynaklanan kimyasal tahriş yaşamamanız için silinmeli ve mutfak bölgesindeki açık tabak ve tencereler yıkanmalıdır.

Pire İlaçlama Sonrası Temizlik

Pireler İle Mücadele kapsamlı bir uygulama olup, ilaçlama temizliği şarttır. Özellikle sisleme pire ilaçlamasın da genel temizlik zorunlu olup ilaç tahrişine maruz kalmamak için ister sırt pompası ile yapılan, ister elektrikli makine ile yapılan pire ilaçlama sonrası temizlik zorunluluktur. yapılacak ev temizliği genel temizlik şeklindedir. Garantili pire ilaçlama olur mu? bilmeden vaatlere inanmak büyük hayal kırıklığı meydana getirir.

Pire ilaçlama fiyatları pek çok böcek ilaçlama fiyatına oranla daha yüksek tutulması gerekir. Bunun nedeni kullanılan ilacın hem yoğunluğu hem de kalitesi üst seviyede olmak zorundadır. Pireler çok zor ölen haşereler olduğu için kokulu ilaçlama yaptırmak ve tek seferde ortadan kaldırılamıyorsa ikinci bir ilaçlama yaptırılması gerekir.

Garantili pire ilaçlama %100 yapılamaz ancak Atlas Türk ilaçlama firması olarak pek çok pire ilaçlama ilaçlamasında tek seferde çözüm sunan bir firma olarak bu konuda pek çok ilaçlama servisine oranla çok daha kesin sonuçları aldığımızı belirtmek isteriz. Unutmayın Pire İlaçlama kokusuz ilaçlar ile yapılacak bir ilaçlama şekli değildir. Pirelerin sağlam kabuklu yapısı pek çok haşere ilacına kolayca direnç gösterir. profesyonel içerikte bir ev ilaçlama ile etkinlikleri kırılmalıdır. Pireden kurtulmak için iyi bir firma ilaçlama desteği vermek zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir