0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire İlaçlama Sonrası Ev Temizliği

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire İlaçlama Sonrası Ev Temizliği hakkında bilinmesi gerekenler mühimdir. İlaçlama öncesi yapılması gerekenler olduğu gibi ilaçlamadan sonra temizlik ve dikkat edilmesi gerekenler vardır. Kokusuz haşere ilaçlaması sonrasında evde bir hafta 10 gün ıslak temizlik yapılmazken kokulu ilaçlama temizliği gerekir. Özellikle pire ile mücadele sonrası ev temizliği olası böcek ilacından korunmak için şarttır. Zor ölen böceklerden biri olan pirelerin ortamlardan arındırılması için etkili pire ilaçları ve kokulu pire ilaçlama şarttır.

Ev ilaçlama sonrası temizlik yapılması gereklidir. Pire aslında ilacın kokulu yada kokusuz olmasından çok içeriğindeki aktif maddelerin özellikleri ile ortamdan yok edilebilen bir zararlı türüdür. Pirelerin üzerine temas eden ilaçların kalitesi ne kadar düşük ise pire şikayetleri o kadar artış gösterme eğilimine girer. Etkili bir uygulamadan sonra Pire İlaçlama Sonrası Ev Temizliği gerekli olur. Ancak sizin pirelerden kurtulmanıza en önemli sebeplerden biri sisleme pire ilaçlama yöntemidir.

Pireler halı, parke üzeri, koltuk, yatak ve evdeki eşyaların aralarında olabildiği için kısmi ilaçlama yeterli olmaz. Spreyli pire ilaçlaması bile yapılmış olsa evde pire ilaçlama temizliği zorunludur. Pire çeşitleri zor öldüğü için güçlü böcek öldürücü aktif madde içeren ilaçlar kullanmak gerekir. Halılar, koltuk, yatak gibi her bölgeye böcek ilacı sıkılacağı için temizlik yapılmaz ise insanlarda böcek ilacından yüz yanması yaşanabilir. Hatta dikkat edilmezse böcek ilacı zehirlenmelerine bile maruz kalınma riski olabilir.

Pire İlaçlama Temizliği Nasıl Yapılır?

Pirelerin saklanma ve yaşama bölgeleri halı dipleri, elbise araları, koltuk ve yatak üzerleri gibi bölgeler olduğu için insanların en fazla temas edeceği bölgeler buralardır. Yastık, nevresim gibi cilt ve yüzle teması en fazla alanlar olması nedeni ile buraların temizlenmesi gerekir. Pire ilaçlarının yüzle ve ciltle teması sonrası ciltte tahriş ve yüzde sızlamaya neden olacağı için yastık kılıfları, nevresimler ve havlular yıkanmalıdır. Koltuklar silinmeli, halılar ve sık el sürülen bölgeler silinerek ilacın tahriş edici etkisi ortadan kaldırılmalıdır.

Pire İlaçlamadan Sonra Ev Temizliği yapılmaz ise insanların yapılan ilaçlar sonrası ciltlerinde kızarıklık ve karıncalanma şeklinde ciltte batmalara neden olur. Bu sebeple oldukça sıkıntılı bir süreç başlarına gelebilir. Haşere ilaçlaması profesyonel bir hizmet olup, pire ilaçlamadan sonra ev temizliği nasıl yapılmalı? iyi bilmek gerekir. Bilinçli ekipler insanlara gerekli uyarı ve hatırlatmaları yaparak neler yapması gerektiği konusunda uyarılmalıdır. Astek ilaçlama firması olarak bu konuda oldukça hassas davranmaktayız.

Hem ev ilaçlaması, hemde iş yerlerinde yapılan ilaçlamalar sonrası temizlik gerekir. Böcek ilacı tahrişine maruz kalmamak için temizlik esnasında mutlaka eldiven kullanmak gerekir. Ayrıca ilk temizlik esnasında çamaşır suyu kullanmamak gerekir. Çamaşır suyu uçucu özellikli bir kimyasal olduğu için böcek ilacını havaya kaldırır ve genizde yanma yüzde sızlama ve alerjik reaksiyonlara yol açar. Limon, karbonat, sirke ve su karışımı ile temizlik yapılabilir. Arap sabunu ve diğer deterjanlar kullanılabilir.Pire ilaçlama sonrası temizlik önemlidir. Evde Pire Var Nasıl Kurtulurum? diyorsanız yazıya gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir