Pire İlaçlama Servisi Hakkında

İnsanların son derece huzursuz olduğu zararlılardır pire türleri. Bu nedenle Pire İlaçlama Servisi Hakkında önemi bir kat daha artar. Pire kaşıntısı son derece rahatsız edici olduğu için insanlara adeta kabus yaşatır. Pirelerin vücudu kabuksu, sert bir tabaka ile çevrili olduğu için böceklerin kolayca etkilenip imha edildiği böcek ilaçları ile etkilenmemektedir. Pireler ile mücadele için bilinçli hareket etmek, bireysel pire ilaçlama yapmak yerine profesyonel pire ilaçlama firmaları ile görüşerek ilaçlama desteği almak şarttır.

Ucuz pire ilaçları ile pirelerin kökünü kurutmaya çalışmak kadar gülünç bir durum olmadığı için çok dikkat edilmelidir. Pire İlaçlama Servisi Hakkında çoğu insanın bildiğinin aksine kokusuz pire ilaçları kullanılarak yapılmaz. Pirelerin böcek ilaçlarına karşı dirençli yapısının olması, pirelerden kurtulmanın öyle kolay bir uygulama ile mümkün olmadığını çok defa canlı örnekleri ile göstermiştir. Pire ilaçlama nasıl yapılır? tam olarak bilmeden Pire ilaçlama yapmak boşa zaman kaybından öteye geçmez.

Pire İlaçlama Servislerinin Önemi

Pirelerden kurtulamayan müşterilerin aslında karşılaştıkları en büyük zorluk, defalarca ilaçlama yapılmasına karşın pirelerin hala varlığını devam ettirmesidir. Pirelerin yok edilmesi için öncelikli olarak çok kaliteli böcek ilaçları seçilmek zorundadır. Pirelerin oluşma sebepleri kadar konut ve mekanlardan arındırılması da iyi bilinmelidir. Çoğu Pire İlaçlama Servisi, kokusuz ilaçlar kullanarak pireler ile mücadele etmeye çalışmakta, kokusuz pire ilaçlama şeklinin pireleri imha edeceği gibi bir yanılgıya düşmektedir.

Elbette çok düşük yoğunluklu pire şikayeti yaşanmaya başlanan mekanlarda kısmen pirelerin bu şekilde önlenmesi söz konusu olabilir. Ancak evde üreyen pireleri öldürmek öyle kolay bir iş değildir. Pirelerden kurtulmaya çalışan insanların bilmediği asıl nokta erişkin pirelerden çok pire larvası, ve pire pupalarının insanların başına bela olduğu ve çok daha zor imha edildikleri için defalarca uygulama yapıldığıdır. Bu kan emici böcekler ile mücadele donanımlı ilaçlama firmalarına yaptırılmalıdır.

Evde Pire Sorunları Neden Baş Gösterir?

Açık alanlar ile kapalı mekanlarda pire mücadelesi değişkenlik gösterir. Yaz dönemlerinde sokak hayvanları, bina ve çevresinde, bahçe, boş arsa gibi alanlarda çok fazla dolaşır. Özellikle köpek ve kedilerden bulaşan pireler çoğu insanın mekanına dışarıdan üzerlerine pire sıçraması sonucu yada eve her hangi bir eşya getirmeleri ile olmaktadır. Pire ilaçlaması yaparken mekanın durumu çok önemlidir. Pirelerin saklanma alanları çok fazla olduğu için özellikle dairede pire ilaçlama yapılırken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Pirelerin yavrusu olarak bilinen, pire larvası ve pupalar, evin parkesi, koltuk, yatak, çamaşır ve perdeler, halı arası, sandalye gibi pek çok eşyanın yüzeyi ve ara kısımlarında bulunabildiği için tüm buralara tesir edecek içerik ve özellikte pire ilaçlama yöntemi seçilmek durumundadır. Öyle eline sırt pompası alan herkesin, pireler ile mücadele etmesi ve pirelerden o mekanı arındırması sanıldığı kadar kolay değildir. ucuz yöntemler ile pirelerden kurtulmaya çalışmanız sadece maddi kayıp yaşamanıza yol açar.

Pire İlaçları Ve Önemi

Pire ilaçları öncelikle yakıcı etkiye sahip özel pire ilacı hüviyetinde olmalı, ucuz ve etkisiz ilaçlar asla kullanılmamalıdır. Kokusuz haşere ilaçları pirelerin larva ve pupalarını imha etmekte oldukça etkisiz kalmaktadır. Bu nedenle kokulu pire ilaçlama yaptırmak, bunu talep ederken mümkünse sisleme pire ilaçlama şeklini talep etmek gerekir. Pireler ilacın kokusu ile ölür diye sizi yanlış yönlendiren ilaçlama ekiplerine kesinlikle aldanmayın.

Pirelerin yapısı ve ciğersiz tabir edilen bir özelliğe sahip olmaları üzerine pire ilacı değmeyen hiç bir pire ve yavrusunun ölmesinde başarı sağlayamaz. Pire ilacı pireye temas ederek kalın sert kabuksu tabakayı zedeleme özelliği ile pirenin imhası sağlanmalıdır. Kokulu pire ilaçlama için kullanılan ilaçların kötü kokusu pireyi imha etmez. İçeriğindeki yakıcı özelliğe sahip aktif madde pireleri imha etmekte özel öneme sahiptir. Bu nedenle Evde Pire İlaçlama Servisi mümkün olduğunca dumanlı yöntemle yapılmalıdır.

Apartmanda Pire İlaçlaması

Yukarıda daire içinde sisleme yöntemle kokulu pire ilaçlama yapılmasının çok daha etkili olduğunu belirtmiştik. Dumanlı pire ilaçlama ortamı tam olarak kuşatan ilacın partiküler zerrecikler halinde zemine düşmesi şeklide olduğu için pire ve yavruları komple imha edilir. Bu spreyli yani ıslama yöntemle yapılan ilaçlama için tam olarak mümkün olmayabilir. Bu nedenle kapalı mekanlarda, özellikle çok fazla eşya bulunan depo, hassas malzeme bulunan yerler ve evlerde buharlama yöntem kullanılmalıdır.

Ancak bahçede pire ilaçlaması yapılırken, apartman çatısı, sığınak, otopark, bodrum bina koridorları gibi yerlerde ortama bağlı olarak püskürtme şeklinde pire mücadelesi yapılabilir. Burada asıl olan pirelerin doğrudan ilaçla temas etmesinin sağlanmasıdır. Açık alanlarda yani, bahçe ve bina etrafı gibi yerlerde püskürtme yöntem hem ilacın uçmasını önler, hemde daha fazla sıvı halde uygulandığı için toprak zeminlere daha fazla ilaç uygulanır.

Bina Çevresinde Pire Mücadelesi

Pirelerin fazlaca bulunduğu bölgelerden biride toprak yüzeyler olduğu için pire ilaçları doğrudan yüzeyleri ıslatıp, nemlendirecek şekilde uygulanmalıdır. Buharlama yöntemi açık alanlarda, özellikle rüzgarlı havada etkisini kaybedip ilacın kolayca uçacağı düşünülünce daha zayıf etki etmesi söz konusu olabilir. Bu duruma sebep olmamak için açık alanlar ile toprak ve aşırı tozlu bölgelerde sırt pompası ile kokulu pire ilaçlama yöntemi talep edilmelidir.

Evinde ve bahçesinde pire ilaçlama yaptıran, ancak bir kaç defa tekrarlatması na karşın pirelerden bir türlü kurtulamayan insanlara tavsiyemiz mutlaka profesyonel pire ilaçlama şirketleri ile çalışmalarıdır. Pireler bazı durumlarda tek seferde tam olarak ortadan kaldırılamaz. Ancak bunu fırsat bilen pek çok Pire İlaçlama Servisi yaptıkları uygulama ve kullandıkları haşere ilaçlarının etkisiz olacağını bile, bile insanlara doğruyu söylemez ve yumurtalara ilaç etki etmez diyerek ikinci ilaçlamayı şart koşar.

Pire Nedir Pire Neden Olur?

Pire siyaha yakın kahve renkli ve sert kabuklu bir haşeredir. Susam tanesinden daha küçük, kendi boyunun çok çok üzerinde sıçrama yeteneği olan ve kan emerek beslenen parazit bir haşere çeşididir. Sokak kedileri ve köpeklerden bulaşma oranı evdeki beslenen hayvanlara oranla çok daha fazladır. Ancak düzenli aşısı yapılmayan ve temizliği tam olmayan evdeki kedi ve köpeklerde de sıkça görülebilmektedir. Kedi ve köpeği veteriner kontrolüne götürmenize rağmen pire sorunu ile karşılamanız bazı durumlarda mümkündür.

Bunun sebebi dışarıda hayvanı gezdirirken pireli bir yerden geçmiş olması yada başka bir hayvandan pire bulaşma ihtimalidir. Özellikle sokak kedileri doğum yaptığı esnada ortaya çıkan hayvan piresi kısa zaman içinde bulunduğu bölgeyi adeta istila ederek ora yaklaşan tüm canlılara musallat olur. Pek çok insan bunun sebebini bilmediği gibi çoğu Pire İlaçlama Servisi seçiminde yanlış yapar. Kalorifer Böcekleri İle Mücadele Nasıl Olur? yazımıza göz atın.

Pire İlaçlama Servisi Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir