Pire Hangi Aylarda Olur

Pire Hangi Aylarda Olur

Pire Hangi Aylarda Olur? pire hangi mevsimde olur? pire sorunu yaşayanların merak ettiği bir durumdur. Böcek ilaçlama pireler ile mücadelede olduğu kadar, pire gibi zıplayan böcek türleri içinde yoğun olarak yapılır. En çok hangi mevsimde görülür? diye araştırma içinde iseniz daha çok ılıman ve sıcak iklimlerde yani yaz döneminde aktif bir şekilde görülür. İlkbahar aylarından sonra sıcakların artması ile hızlıca çoğalıp yaşam alanlarını işgal ederler.

Bu şekilde evlerin içine giren pireler hem evcil hayvanlar, hem de insanları ciddi anlamda huzursuz ederek evdeki yaşam kalitesini ciddi bir şekilde sekteye uğratırlar. Pireler uçan bir özelliği sahip değildir. Ancak oldukça fazla sıçrama kabiliyetleri olduğu için yoldan geçen bir insanın yada evcil bir hayvanın üzerinde kolaylıkla evlere taşınabilir. Pirelerin gizlendiği bölgeler yün, keçe ve kumaş bölgeler gibi ortamlardır. Gündüzleri dip bölgelerde gizlenen pire türleri geceleri aktif olarak beslenmesini sağlar.

Bunun içinde evcil hayvanlar ve insanlara yönelerek kan emer ve beslenirler. Hayvanlar üzerinde tüylerin içinde gizlenen pireler bu hayvanlar üzerinde hem konakçı hemde beslenme işlemini gerçekleştirir. Ev içinde yaz, kış evcil hayvanlar üzerinde pire olabilir. Pireler ile mücadele pire şikayeti ortaya çıkmadan yapılması gerekir. Çünkü pireler pek yok hastalığı bulaştıran tehlikeli kan emici canlılardır. Evde beslediğiniz kedi ve köpeklerde pire şikayeti sadece yaz ayları ile sınırlı kalmaz.

Kış döneminde de bu evcil hayvanların tüyleri arasında pireler yaşayabilir. Beslenme konusunda kan bağımlısı olmaları nedeniyle kabuk değiştirir ve yumurtlamasını sağlamak içinde yaşadığı hayvan yada mekanda çeşitli bölgelere pire yumurtası bırakır. Genellikle pire yumurtaları nemli kuytu bölgelere serpiştirilir. Pirenin yaşattığı şikayetlerin ciddi anlamda sıkıntı kaynağı olduğu bilindiği için pirelerle mücadele şikayet görülmeden başlatılmalıdır.

Pireler Kan Emmek İçin İnsana Yönelir

Özellikle kedi yada köpek besliyorsanız bu canlıların pirelere maruz kalmasını beklemeniz büyük hata olur. Pirenin oluşmasını engellemek için düzenli aralıklarla evcil hayvanlarınıza veteriner yardımı ile bakımlarını yaptırmalı ve gerekli aşı ve önleyici tedbirleri almalısınız. Pire sadece kediler üzerinde kan emerek beslenen bir canlı değildir. Beslenecek konakçı bulamadığı zaman insanlara da musallat olarak hastalıklı bir bünyeden aldığı kanı ısırma yolu ile insanlara bulaştırabilir.

Bazı tenyaların pireler vasıtasıyla kedilerden taşınmasında insanlar açısından ciddi riskler ortaya çıkar. Kedi pirede bulunan yumurtaları çok büyük bir ustalıkla dişleri arasında yakalayıp yutmasına nereden olmaktadır. İşte bu nedenle pire için önerilen ilaçları kullanırken tenyaların yok edilmesi içinde veteriner hekimden ilaç tavsiyesi almak oldukça faydalıdır. İnsanlar pireler ne zaman ortaya çıkar? diye ciddi arayışlar içine girer. Havaların ısınması ile sokak hayvanları ve evcil hayvanlar dışarıda daha fazla dolaşmaya başlar.

Pireler daha çok bina çevreleri, binaların zemin katları ve evcil hayvanlar vasıtasıyla evlerde yayılmaya başlar. İşte bu nedenle açık ve kapalı alanlarda değişik pire ilaçlama yöntemleri kullanılması gerekir. Pirelerin yok edilmesi için ani öldürücü özellikte ilaçların kullanılması gerekir. Pire istilası nasıl önlenir? diyorsanız özellikle dış ortamlarda pirelere karşı kapsamlı bir mücadele şarttır. Öncelikle apartman çevresi ve bahçeler, kömürlük, kazan dairesi, otopark benzeri bölgelerde pire istilasına karşı etkili bir pire ilaçlama şarttır.

Ayrıca sokak hayvanlarının binaların zemin katlarına ve evlere girmesini ortadan kaldırmak için kırık camlar, açık kapılar gibi yerlerin gerekli tedbirler alınarak iyileştirilmesi gerekir. Pirelerin ürediği dönemler daha çok yaz ayları olarak dikkat çeker. Apartman ve binalarda pirelere karşı mücadele havaların ısınmaya başlamasıyla daha sorun başlamadan yaptırılması gerekir. Ev yada apartmanı pireler bastıktan sonra alınacak ilaçlama hizmeti yeni başlayan şikayetlerde daha kolay önlenir.

Pireler Nasıl Temizlenir?

Evlerde her tarafa yayılan pirelerin yok edilmesi çok daha uzun bir süreç gerektirir. Kedi besliyorsanız kedi varken evdeki pireler insanlara kolay, kolay geçmez çünkü kedinin vücudu ve beslenme şartları insanlara göre daha çekici özelliktedir. Kedi pirelerinin üzerindeki zararlı pire hastalığın insanlara taşınmaması için evcil hayvanlarında gerekli bakımlarının yaptırılması gerekir. Ense damlası, pire tasması yada pire spreyi gibi tedbirleri almanız gerekir.

Doğal pire ilaçları kediler için zararsız pireler için öldürücü özellikte tasarlanmıştır. Kedi piresine uygulanan önleyici ilaç ve yöntemler pirelere karşı kaçırıcı etkili değildir iki gün içerisinde tam etkinliğe başlayan bu ilaçlar kedinin üzerindeki pirenin kediyi ısırması sonrası ölmesine sebep olur. Ayrıca evde ölmemiş olan pire yumurtalarından çıkacak pirelerin bir iki ay içerisinde bu şekilde evcil hayvan için pire ilacı yaptırmanın sonucunda toptan ölmesi mümkün olabilir.

Kedi ve köpeklerde düzenli olarak veterinerden pire önleyici ilaç ve tasma yardımı ile bakım yaptırmak pire oluşumunu önler. Pire neden hoşlanmaz? pire suda ölür mü? pire nasıl olur? evde pire niye çoğalır? pire yıkanınca gider mi? gibi çok çeşitli sorular pire şikayeti yaşayan insanlar tarafından sorulmaktadır. Pire için sirkeli su kaçırıcı özellikte bir yardımcıdır. Pire suda boğulur mu? diyorsanız pire suda boğulur ve hayatta kalma şansı bulamaz.

Evcil hayvanlarınızın üzerindeki pireleri evcil hayvanlarda şampuan yardımıyla sıcak suyla yıkayarak arındırabilirsiniz. Pirelenme sorunu yaşanması sonucunda ciddi şekilde rahatsız olan hayvanlarınızın pirelerden arındırılması için veteriner yardımı ve gerekli bakımlarının yapılması şarttır. Pire ilacı yakıcı etkili özellikte olmak zorundadır sağlam ve dayanıklı oldukları için ucuz pire ilacı yeterli olmaz. Hayvan pirelerinin en sık görüldüğü ortamlar hiç kuşkusuz eve yakın olan, depo, bodrum gibi yerlerdir.

Pireleri Konutlardan Yok Etmek Şarttır

Dış bölgelerde sokak hayvanlarının dolaşması pire bulaşmasını tetikler. Periyodik olarak pirelere karşı ilaçlama yaptırmanız şarttır. Evde beslenen evcil hayvanların dolaştığı bölgeler pire üremesi için elverişli bir ortam sağlar. Uzun tüylü hayvanlar olarak bilinen kuş, köpek, kedi gibi canlılar pirelerin vücudunda barındırmasını kolay hale getirir. Ayrıca evde beslediğiniz hayvanların yaşadığı yatak ve minder gibi malzemelerde pire daha fazla bulunur. Ayrıca ortamın sıcaklığı pirenin oluşmasını tetikleyen bir özelliktedir.

Evde beslenen hayvanın eşyalarını sıkça temizlemek, evi silip süpürmek faydalıdır. Ancak pire sorunu ile başınız derde gelmişse kesin yol pire ilaçlama servisi almaktır. Evinize kedi yada köpek yavrusu alacağınız zaman mutlaka gerekli bakımlarını yaptırmalı veteriner yardımı ile pire oluşmaması için tedbir almalısınız. İnsanlar genellikle eve evcil hayvan aldıktan sonra pirelenme yaşadıkları zaman pire ilaçlama yardımı alma yoluna gider.

Bu ise oldukça hatalı bir durumdur. İnsanlar çocuklarının ısrarlı talepkar davranışlarının sonucunda eve evcil hayvan alıp minik yavruları sevindirmek isterken maruz kalacağını pire şikayetleri kabusunuz haline gelebilir. Bu nedenle aldığınız kedi ve köpeklerin gerekli önleyici tedbirler alınması ile evde beslenmesi çok daha sağlıklı olacaktır. Pire hangi ayda çoğalır? pire hangi mevsimde görülür? diye merak edenlerin bilmesi gereken yaz ayları pirelerin zararları en farklı artış gösterdiği dönemlerdir.

Ancak evcil hayvan besleyenler için yaz kış pire şikayeti yaşamak gibi bir durum söz konusu olabilir. Atlas Türk ilaçlama olarak pire ilaçlama konusunda en etkili ilaçlar yardımı ile yaşadığınız pire şikayetlerine çözümler sunuyoruz. Kan emici asalak pireler hem evcil hayvanlar, hemde insanlar için ciddi risk meydana getirir. Pire ilaçlama açık ve kapalı alanlarda olduğu kadar evcil hayvanlar içinde birlikte yapılmalıdır. Pire zararlı ve tehlikeli bir canlıdır.

$ s olarak etiketlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir