0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Pire Evde Neden Olur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Pire Evde Neden Olur? pire oluşmaması için ne gibi önlemler alınabilir? pireler en fazla yaz aylarında ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle evimizde pire nasıl oluşur? pireleri önlemek için ne gibi çözümler etkili olur? kısaca incelemekte fayda var. Pire türleri soğuk havalarda kapalı mekanlarda, sıcak ortamlarda ise her bölgede sıkça görülen bir özelliğe sahiptir. İnsanları pire ısırması ile ciddi cilt problemleri yaşanmaktadır.

Sıcak ve nemli ortamlarda çok hızlı üreyen pireler ciddi sıkıntı kaynağı olur. Ev ve binaların bodrumları, depoları gibi tozlu ve atıl bölgelerinde sıkça görülür. Daireler, işyerleri ve tekstil atölyelerinde pire şikayetleri oldukça fazla yaşanmaktadır. Evde pire neden olur? evdeki pireyi nasıl yok ederim? diyorsanız, öncelikle hayvan pirelerinin evcil hayvanlar ya da dış ortamlardan insanların taşıması ile evlere bulaştığını bilmeniz gerekir.

Evde pire oluşumunu daha çok evcil hayvanlar tetikler. Birçok evde kedi ve köpek benzeri evcil hayvan beslenmese bile pire şikayetleri görülmektedir. Bu da dış kaynaklı olup, dışarıdan alınan bir eşya bile evinize pirenin bulaşmasına sebep olur. Ayrıca çocuğunuzun bahçede oynarken üzerine bulaştırdığı bir pire farkına varmadan evinize yerleşebilir. Evde beslenen evcil hayvanların dolaştığı ve yatıp kalktığı yerlerde pire sorunu daha fazla görülmektedir.

Şayet evinizde evcil hayvan besliyorsanız evde beslenen hayvanların eşyalarını ,yatıp, kalktığı minder ve yastık gibi eşyaları sık, sık yıkayıp temizlemeniz oldukça faydalıdır. Evde pire şikayeti yaşayanların dikkat etmesi gereken konulardan biri pire oluşan kısımlardır. Halılar evcil hayvanların yatıp kalktığı minder ve yastık, koltuklar, yatak çarşafları en fazla pire görülen ortamlardır.

Eve Pire Bulaşması Nasıl Önlenir?

Evde beslenen evcil hayvanların bakımlarını ve yaşam alanlarını temizlemek son derece faydalıdır. Pire oluşmasını tetikleyecek şartların ortadan kaldırılması ilk olarak yapılması gereken işlemdir. Oturulan daire, bodrum, depo, kömürlük, bahçe gibi pirelerin en fazla üreyip yaşadığı alanlara pire ilaçlama yaptırılması pirelerin kesin olarak yok edilmesini sağlayacak en önemli kuraldır.

Şayet giriş katta oturuyorsunuz rüzgarın etkisiyle yada zıplayarak pireler açık pencere ve kapıdan içeri rahatlıkla girebilirler. Bu nedenle kapı ve pencerelerin kapalı olmasına özen göstermelisiniz. Şayet evinizde beslediğiniz evcil hayvanlar sürekli kaşınıp kendine yalıyorsa bu büyük bir ihtimalle hayvan vücudunda pire sorunu olmasından kaynaklanmaktadır. Evcil hayvanlarda titiz bir inceleme yaparak tüyler arasında pire olup olmadığını dikkatli bir inceleme ile anlayabilirsiniz.

Şayet evcil hayvan üzerinde pire varsa şampuanlı ılık suda hayvanınızı yıkayarak üzerindeki pireleri temizleyebilirsiniz. Pireler oldukça küçük oldukları için hemen fark edilmeleri zordur. Özellikle yaz dönemlerinde pire çeşitleri daha fazla görülür. Açık bırakılan kapı ve pencereler, buralardan içeriye kedi, köpek gibi hayvanların girmesi gibi sebepler en fazla pire şikayetlerini tetikleyen sebeplerin başında gelir.

Zemin katlardaki evler, bodrum katları en fazla pirelenmeye neden olan bölgelerdir. Ayrıca kedi, köpeklerin üreme dönemlerinde pireler çok ciddi sorun kaynağı haline gelmektedir. Sokak hayvanları pire taşıyıcısı konakçılar oldukları için bu hayvanların yatıp kalktığı bölgelerden geçerken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü insan kanına duyarlı olan pire daha siz yaklaşmadan 1 metre ileriden size sıçrayıp ayaklarınızda farkına bile varmadan eve taşıyabilirsiniz.

Evi Pirelerden Nasıl Temizleriz?

Pire evden neden olur? evdeki pireler nasıl arındırılır? gibi çok çeşitli sorular gelmektedir. Öncelikle pirelerin oluşma sebeplerini iyi anlamak daha sonra pirelere karşı gerekli temizliği yapmak ve evinizde ,bahçenizde kesinlikle pire ilaçlama servisi almanız oldukça faydalıdır. Pire insana bulaşır mı? diyorsanız genellikle insanlar üzerinde durmayı pek tercih etmese bile beslenmek için insanların vücuduna bulaşarak kan emer ve beslenirler.

Bazı insanlar bizi arayarak evde kedi besliyorum kedi piresi insana bulaşır mı? gibi sorular sormaktadır. Bunun sebebini bilmedikleri ciddi kaşıntıdan kaynaklanır. Pire yavruları çok küçük olduğu için hemen fark edilmeleri oldukça zordur. Bu da insanları ısıran pirelerin geç fark edilmesine sebep olur. Kedi piresi İnsan vücudunda olur mu? uzun süre kalmasa bile kan emecek bir süre kalarak insanı rahatsız ederler.

Evi pirelerden arındırmak için öncelikle evin güzelce temizlenmesi ve evcil hayvan varsa aşılarının, bakımının yapılması gerekir. Pire Evde Neden Olur? merak edenler pirenin evcil hayvan ve dış bağlantılı bir sorun olduğunu anlaması gerekir. Doğal pire kaçırıcı malzemeler arasında limon ve sirke yardımı ile başlangıç aşamasında pireleri uzaklaştırmak faydalı olabilir. Hayvan dostunuzun güzelce bakımının yapılması, şampuanla yıkanıp temizlenmesi önemlidir.

Pirelerin evlere bulaşması daha çok, yatak, koltuk, halı ve parkeler gibi bölgeler olacağı için kapsamlı bir önlem gerekir. Pirelerin yok edilmesi için yakıcı etkili ve kokulu pire ilaçlarının kullanılması gerekir. Kokusuz ilaçlama düşük yoğunluklu pire şikayetlerinde yeterli olsa bile aşırı üremelerinde hiç bir etki gösteremez. Pireler dirençli ve sağlam yapılı kan emici canlılardır. Böcek ilaçlama uygulamaları içinde pire ile mücadele zor kapsamda değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir