0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Periyodik İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Yaz geldiği zaman Periyodik İlaçlama özellikle iş yerlerinde talep görür. Market, fırın, restoran, pastahane, otel gibi işletmelerde çok yoğun haşere hareketliliğinin görülmesi ile önem kazanır. Periyodik böcek ilaçlama yaşam alanlarından daha çok imalat ve üretim sahalarında talep edilir. Böceklerin en fazla görüldüğü zaman dilimi olan bahar ve yaz mevsiminde önemi artar. Açık ve kapalı alanlarda zararlı böcekler insan sağlığı açısından ciddi risk oluşturur. İlaçlama en fazla bu mevsimde yaptırılır.

Bahar başlangıcı başta olmak üzere yılın her döneminde periyodik böcek ilaçlama yaptırmak haşere sorunlarına karşı işletme ve gıda üretim tesisleri gibi alanlar için zorunluluktur. Halka açık üretim ve satış yapan yerlerde periyodik ilaçlama böceklerin neden olduğu mikrop ve zararların yaşanmaması için titizlik ile uyulması gereken bir önleyici çözümdür. Ev ilaçlama, apartman ilaçlama ve fabrika ilaçlama gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen bölgelerde üreyen kemirgen ve böcek türleri için uygulanır.

Periyodik ilaçlama hizmetlerinin önemi çoğu kişi yeterince bilmese de hayli önemlidir. Normal alanlarda yapılan ilaçlama türlerine göre çok daha kısa aralıklar ile yapılması gerekir. Özellikle lokanta, kafe, restoran, market, pastahane, otel, hastane, fabrika gibi sürekli insanların bulunduğu bölgelerde zararlı haşereler çok sıkıntıya yol açar. Sağlık sorunlarının yaşanmaması için periyodik olarak böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Buda düzenli aralıklar halinde bilinçli ekiplerce yapılır.

Açık kapı altları, lağım giderleri, kırık ve çatlak bölgeler, sürekli ürün giriş çıkışı ile yaşanan haşere taşınması nedenleri böcek sorunlarını tetikler. Çeşitli sebepler ile üretim alanlarına girip hızla yayılan kemirgenler ile böcek çeşitleri hem çalışanların tedirgin olmasına ve iş kaybına hemde sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına yol açarlar. Geceleri ortaya çıkıp her tarafa yayılan böcek ve fareler insanların kullandığı ve tükettiği gıdalar ile eşyalara salya, dışkı ve mikroplu organizmaları bulaştırır.

Periyodik Böcek İlaçlamanın Önemi

İşletmelerde üreyen haşereler, hem çalışanların hemde müşterilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Ayrıca alış veriş sırasında ortalıkta dolaşan haşereler çirkin görüntülere neden olacağı için bunu gören insanların tiksinmesi ve işletmenin itibar kaybı yaşamasında oldukça fazla olumsuzluk nedeni olmaktadır. Periyodik iş yeri ilaçlama hizmeti yasal olarak yeni açılan iş yerleri ve kurumlar ile insanların temel gıda maddelerini üretip satan alanlarda zorunlu olup bu konuda gerekli belgeler istenmektedir.

Halk sağlığı alanında işletme ve üretim yapan tesislerin hijyenik olması böceklerden arındırılmış olarak üretim ve satış yapması gerekmektedir. Çoğu zaman medyada haberlere konu olan bakımsız iş yerleri ve gıda üretimi yapan bölgelerdeki olumsuzluklar insanların ciddi olarak tedirginlik yaşamasına yol açmaktadır. Belediye sağlık işleri ve il sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenmektedir. Pek çok iş yeri bu yükümlülüğü yerine getirip, daha temiz ortamlarda üretim ve hizmet vermektedir.

İnsanların sağlığına önem vererek daha ferah alanlarda ticaret yapmanın bilinci ile insanların güvenini kazanırlar. Periyodik İlaçlama, haşerelerin türüne göre farklı haşere ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Sürekli insan bulunan ve gece gündüz açık olarak hizmet sunan mekanlarda kokusuz ilaçlama yapılar. Bu şekilde müşterilerin huzurlu bir biçimde konaklama ve eğlenme ihtiyaçlarını karşılamasını, mekanların yapılan ilaçlama ile daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Haşere ilaçlarının sıvı ve jel içeriğe sahip olması hem etkili oldukları böceklere karşı doğru seçilmesi hemde uygulanan alandaki kalıcılığın uzun sürmesi şarttır. Periyodik uygulama düzenli aralıklar ile kontrollü olarak uzman ekiplerce yapılır. Gerekli donanıma ve hassasiyete sahip ilaçlama şirketleri haşere mücadelesinde çok daha kalıcı ilaçlama hizmeti sunarlar. İşyeri Böcek İlaçlama Hizmetleri yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir