0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Periyodik Haşere İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Yaz dönemleri Periyodik Haşere İlaçlama hizmeti talep edilen dönem olup, böceklerin en fazla görüldüğü zaman dilimidir. Böcek ilaçlama en fazla bu mevsimde yaptırılır. Bahar başlangıcı başta olmak üzere yılın her döneminde periyodik böcek ilaçlama yaptırmak haşere sorunlarına karşı işletme ve gıda üretim tesisleri gibi alanlar için zorunluluktur.

Halka açık üretim ve satış yapan yerlerde periyodik ilaçlama böceklerin neden olduğu mikrop ve zararların yaşanmaması için titizlik ile uyulması gereken bir önleyici çözümdür. Ev ilaçlama, apartman ilaçlama ve fabrika ilaçlama gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen bölgelerde üreyen kemirgen ve böcek türleri oldukça zararlıdır. Buralarda verilen ilaçlama hizmetlerinin önemi çoğu kişi yeterince bilmese de hayli önemlidir.

Normal alanlarda yapılan ilaçlama türlerine göre çok daha kısa aralıklar ile yapılması gereken bazı yerler vardır. Lokanta, kafe, restoran, market, pastahane, otel, hastane, fabrika gibi sürekli insanların bulunduğu bölgelerde zararlı haşerelerin yol açtığı sağlık sorunlarının yaşanmaması için periyodik olarak böcek ilaçlama yaptırılması şarttır.

Böcekler Evlere Gizlenip Çoğalır

Açık kapı altları, lağım giderleri, kırık ve çatlak bölgeler, sürekli ürün giriş çıkışı ile yaşanan haşere taşınması nedenleri mekanı böcek istilasına maruz kılar. Çeşitli sebepler ile üretim alanlarına girip hızla yayılan kemirgenler ile böcek çeşitleri potansiyel tehlikedir. Hem çalışanların tedirgin olmasına ve iş kaybına hem de sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına yol açarlar.

Geceleri ortaya çıkıp her tarafa yayılan böcek ve fareler insanların kullandığı ve tükettiği gıdalar ile eşyalara salya, dışkı ve mikroplu organizmaları bulaştırır. Böylece hem çalışanların hem de müşterilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Ayrıca alış veriş sırasında ortalıkta dolaşan haşereler çirkin görüntülere neden olurlar.

Bunu gören insanların tiksinmesi ve işletmenin itibar kaybı yaşamasında oldukça fazla olumsuzluk nedeni olmaktadır. Periyodik iş yeri ilaçlama hizmeti yasal olarak yeni açılan iş yerleri ve kurumlar ile insanların temel gıda maddelerini üretip satan alanlarda zorunludur. Bu konuda gerekli belgeler istenmektedir.

Periyodik Haşere İlaçlamanın Önemi

Halk sağlığı alanında işletme ve üretim yapan tesislerin hijyenik olması böceklerden arındırılmış olarak üretim ve satış yapması gerekmektedir. Çoğu zaman medyada haberlere konu olan bakımsız iş yerleri ve gıda üretimi yapan bölgelerdeki olumsuzluklar insanların ciddi olarak tedirginlik yaşamasına yol açmaktadır. Belediye sağlık işleri ve il sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenmektedir.

Pek çok iş yeri bu yükümlülüğü yerine getirip, daha temiz ortamlarda üretim ve hizmet vermektedir. İnsanların sağlığına önem vererek daha ferah alanlarda ticaret yapmanın bilinci ile insanların güvenini kazanırlar. Periyodik Haşere İlaçlama, haşerelerin türüne göre farklı haşere ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmaktadır.

Sürekli insan bulunan ve gece gündüz açık olarak hizmet sunan mekanlarda kokusuz ilaçlama yapılarak iş yerini aksatmadan ilaçlama yapılır. Müşterilerin huzurlu bir biçimde konaklama ve eğlenme ihtiyaçlarını karşılamasını, mekanların yapılan ilaçlama ile daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

İlaçlamada Firma Seçimi Önemlidir

Haşereler ile mücadele bilinçli ilaçlama firmaları tarafından yapılarak, mekanda yapılan uygulamaların başarılı olması gayet doğaldır. Yüksek kaliteli, biyolojik ve kimyasal haşere ilaçları, kullanılarak kalıcı ilaçlama çözümleri sunmak ancak deneyimli ilaçlama servislerinin yapabileceği bir hizmet türüdür.

Haşere ilaçlarının sıvı ve jel içeriğe sahip olması hem etkili oldukları böceklere karşı doğru seçilmesi hem de uygulanan alandaki kalıcılığın uzun sürmesi periyodik böcek ilaçlama için önemlidir. Periyodik uygulama düzenli aralıklar ile kontrollü olarak uzman ekiplerce yapılır. Periyodik ilaçlama yaptırıldığına dair denetlenen iş yerlerinde böcek ilaçlama yapıldığına dair belge ve Haşere ilaçlama formu sağlık birimlerince talep edilir.

İşletmenin daha sağlıklı ve temiz tutulduğuna dair kontroller yapılmaktadır. Gerekli donanıma ve hassasiyete sahip ilaçlama şirketleri haşere mücadelesinde çok daha kalıcı ilaçlama hizmeti sunarlar. Atlas Türk ilaçlama firması açık ve kapalı her türlü alanda ilaçlama yapmaktadır. Periyodik ilaçlama için bizi arayıp hizmet talep edebilirsiniz. İstanbul Böcek Ve Haşere İlaçlama yaptırmak için bilinçli servis talep etmeniz önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir