0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Parke Kurdu

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Parke Kurdu genellikle geceleri kırt, kırt diye sesler gelmesi ile insanların rahatsız olduğu bir özellik sergiler. İnsanlara oldukça huzursuz eden bu küçük düşmanlar parkelerin en amansız zararlısıdır. Böcek ilaçlama parke böcekleri ile mücadelede oldukça etkin ve bilinçli olarak yapılması gerekir. Parke kurdu ile mücadelede sisleme ilaçlama yapılması gerekir. Ancak ilaçlama nasıl yapılır? çok iyi bilen bir ekip tarafından bu yöntem uygulanmalıdır.

Parke kurtları yedikleri parkelerin içerisinden çıkarak yatak odalarına, mutfakların tezgahına, zemin kaplamalarından laminat parkelere kadar her yerde sıkıntı kaynağı haline gelebilir. Tabiki böyle bir durumda insanlar çok ciddi şekilde rahatsız olur ve oluşan zararlardan ciddi anlamda etkilenir. Bu nedenle parke kurtlarının bir an önce yok edilmesi zorunluluk haline gelir. Öncelikle zemin ve parkelerde dolaşan tehlike olarak bilmekte fayda vardır. Küçük krem yada beyaz renkli olanlarına termit, kurt görünümlü olanlara da tahta kurdu ismi verilmektedir.

Parke yiyen böcekler arasında tahta kurdu ve termitler başlarda gelir. Parke böceği ahşap malzemelere dış yüzeyden değil, iç yüzeyinden saldırır. Parkelerin üzerinde gezerken görülen böcekler erişkin hale gelmiş ahşap kurtları olarak dikkat çeker. Özellikle geceleri tahtaların içinde kemirmeye başladıkları zaman çıkardıkları sesler ve döktükleri toz tortuları ile insanları ciddi anlamda rahatsız ederler. Parkelerin içinde ve yüzey bölgesinde delikler ve içe doğru çökmeler varsa ciddi bir parke böceği istilasına uğradığınız anlaşılır.

Kendileri küçük olmasına rağmen neden neden oldukları zararlar son derece büyük çapta olabilmektedir. Şayet parke neme maruz kalırsa daha kolay aşınacağı için parke kurları ile başınız ciddi anlamda derde girebilir. Parke yiyen böcekler arasında karizma böcekleri, ak karınca, termit, parke böceği gibi isimle anılan böcekler olduğu gibi tahta kurtları ve ağaç kurtları olarak bilinen zararlı ile başta gelir.

Parke Böcekleri İle Mücadele Yolları

Parke böcekleri beslenmesini odunlardan ve organik maddelerden sağladığı için doğal olarak parkeleri ve ahşap malzemeleri içten içe kemirirler. Parke böceklerinden nasıl kurtulunur? diyorsanız bu böceklerle mücadele son derece zordur. Ancak ışıktan nefret ettikleri bilinmektedir evinizde parke böcekleri ile sorun yaşıyorsanız ışığı açtığınız zaman sağa, sola kaçan küçük yaratıklar görmeniz mümkündür. Çünkü ışıktan hoşlanmaz ve karanlık bölgelere doğru kaçarak saklanırlar.

Laminat parke üstünde ezilme yada beyaz tozlu sararmış küçük delikler görüyorsanız parke böcekleri ile başınız dertte demektir. İnsanlar tahta kurdu ve parke böcekleri hakkında değişik arayışlar içerisine girmektedir. Özellikle tahta kurdu uçar mı? tahta kurdu sirke ile ölür mü? tahta kurdu hangi kokuyu sevmez? tahta kurdu için ilaç var mıdır? gibi değişik sorular yöneltir. Parke böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız öncelikle bireysel olarak tahta kurtları ile mücadelenin etkili olmayacağını bilmeniz gerekir.

Bayer tahta kurdu ilacı aldım uyguladım ama istediğim sonucu elde edemedim gibi yakınan pek çok insan ile karşılaşırız. Tahta kurdu ilacı doğal mücadele şeklinde yapılan bir özellikte olmaz. Tahta kurtları İç bölgelerde kemirmelere sebep oldukları için bu böceklerle mücadele etmek oldukça zordur. Tahta kurdu ses çıkarır mı? diyenlere geceleri insanlar uykudayken ağaç ve ahşapları içten içe kemirdikleri için rahatsız edici ses çıkardıkları bilinir. Bu böcekler toz ve nemi sever ciddi zararlara sebep olurlar.

Ahşap böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız bireysel olarak çaba göstermenize karşın bu böcekleri yok etmeniz mümkün değildir. Tahta kurtları ile mücadele geniş kapsamlı ve profesyonel olmak zorundadır. Yeni başlayan sorunlarda birkaç delik görülüyorsa bu bölgelere şırınga yardımı ile tahta kurdu ilacı zerk etmek faydalı olabilir. Ancak derinlerde görülen kurtlanmalar için mücadele bu kadar kolay olmaz. Tahta kurtları ile mücadelede sıvı sprey yöntem ile yüzeysel şikayetlerde çözüm sağlayabilir.

Tahta Kurtları Ve Parke Böceklerinin Zararları

Şırınga ile odun gövdesine ilaç akıtmak kalın tahtalar ve derin bölgelerde oluşan kutlamalar için çözüm sağlamaz. Parke kurdu ilaçlama oldukça çok yaptığımız bir ilaçlama şeklidir özellikle evde ahşap malzemeler, ahşap tavanlar, masa, parke, sehpa gibi bölgeler tahta kurtlarının en fazla musallat olduğu yerlerin başında gelir. Değerli döşemeler ve kıymetli antikalarınızı korumak için bu böceklerin kesinlikle yok edilmesi şarttır. Ahşap böceği ve ilaçlama farklı bölgelerdeki bulaşmanın durumuna göre değişik ilaç ve ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılması gerekir.

Parke böcekleri ve ahşap kurtlarından kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Parke böcekleri ile mücadelede ucuz ilaçlar işe yaramaz. Özellikle masa ve parke gibi ahşap malzemeleri içten içe kemirerek yüzeylerde çökmelere ve delinmelere sebep olan bu canlılar ile mücadele profesyonel olarak yapılması gerekir. Sıradan basit ilaçlar bu canlıların öldürülmesinde hiç bir varlık gösteremez.

Yeni başlayan şikayetlerde başta da belirttiğimiz gibi tahta kurdu ilaçlarını şırınga yardımıyla uygulamak yakındaki böceklerle mücadele için etkili sonuç verebilir. Ancak derin bölgelerde kemirilmelerin olduğu durumlarda hiçbir etki göstermez. Parkelerin yüzey bölgeleri koruyucu malzeme ile kaplı olduğu için üst bölgeleri çok fazla kemiremezler. Ancak alt bölgeleri korumasız olduğu için bu bölgelerden yüzeye çıkmaları daha kolaydır. Tahta ve parke kurdu ilaçlama zor ve kapsamlı bir uygulama gerektirir.

Parke böceklerinden kurtulmak için çok etkili ilaçların kullanılması şarttır. Ayrıca parke böcekleri yapılan tek ilaçlama ile ortadan kaldırılamaz. Bu nedenle ikinci bir ilaçlama yapılması çoğu zaman gerekebilir. Evdeki parke parke böcekleri nasıl yok edilir? ahşap ve parke böceği ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız parke böcekleri ile mücadele ulv ilaçlama şeklinde yapılması gerekir. Yarık ve çatlaklardan delik içlerine kadar sızma özelliği ile daha etkili olur.

Parke Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Bilindiği gibi sisleme ilaçlama geniş kapsamlı ve profesyonel bir yöntem olduğu için amatör kişiler kesinlikle bu işlemi yapamaz. Sırt pompası kullanılarak yapılan sprey uygulamaya oranla 5 kat daha etkili ve tedbir alınmadığı takdirde ilaçlama yapan insanda ciddi sorunlar meydana getirir. Bu nedenle ulv ilaçlama nasıl yapılır? sisleme ilaçlama nerelere uygulanır? çok iyi bilmekte yarar vardır. Elektrikli soğuk sisleme cihazı kullanılarak mekanın genelinde buhar şeklinde uygulanan ilaç çok daha ani nüfuz etkisine sahiptir.

Parkelerin daha kolay bu böceklerden arındırılması için sökülerek altlarında ilaçlama yapmak daha sağlam çözüm sunar. Ancak parkeleri kaldırmak mümkün değilse aralıklar şeklinde delik açmak yada parkelerin etrafındaki çıtaları sökmek gerekir. Parke ve mobilyalar imalat aşamasında nemli kaldığı zaman bu böcekler musallat olarak malzemelerin arasına yuvalanır. Kurtlar asıl parke kemiren böcekler olarak bilinir.

Kokusuz parke ve ahşap böceği ilaçları istenilen neticeyi vermez. Yüzeye çıkarak sağda solda uçuşan sert kabuklu siyah ve kahverengi böcekler ışığa daha fazla gelir. Bu nedenle pek çoğu perdelerde ve pencere civarında görülür. En etkili böcek ilaçları ve çok bilinçli bir uygulama şarttır. Kapılar, pencereler, dolaplar, parke ve ahşap tavanlar bu ağaç kemiren canlıların hedef olduğu malzemelerdir. Ev yada iş yerlerinizde yaşadığınız parke böceği şikayetlerinde biz yanınızdayız.

Atlas Türk ilaçlama ile iletişime geçerek en etkili ilaç ve sisleme yöntem sayesinde en etkin verimi almanız mümkündür. Ancak parke böcekleri ile yaşadığınız sorunlarda garantili tahta kurdu ilaçlama yapılması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun için bazı durumlarda periyodik ağaç kurdu ilaçlama yaptırmanız gerekebilir. Parkedeki zararlı böcekleri yok etmek için aralıklar halinde ilaçlama yaptırmak gerekir. Evinizdeki ahşap malzemeleri böceklerden kurtarmak için tahta kurdu ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir