0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Nem Böceklerinden Nasıl Kurtulurum

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Nem Böceklerinden Nasıl Kurtulurum? nem böceği ısırır mı? benzer arayışlar hiç de azımsanacak seviyede değildir. Rutubet böceği ve Gümüş böceği olarak bilinen böcekler evlerde sıkça şikayetlere sebep olurlar. Bunların yok edilmesi için evde böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Nem böcekleri ve rutubet böcekleri olarak bilinen böcekler birden daha fazla türde ve değişik görünümdedir. Bunlardan en fazla görülenleri beyaz rutubet böcekleri ve gümüş böcekleri olarak öne çıkar.

Gümüşçün böcekleri renk olarak gri ve parlak bir gövde yapısına sahiptir görünüm olarak oldukça tuhaf, başlarında bir çift anten yer alır. Vücut yapısı pullarla örtülü, çok hızlı hareket eden ve kaygan bir yapıya sahiptir. Yumurtadan çıktığı görünümüyle erişkinlik seviyesine ulaşan bir böcektir. Evde gümüş böceği istilası en fazla yaşanan böcek şikayetleri arasında başta gelmektedir. Gümüş böceği hakkında bilmeniz gereken en önemli şey hiç kuşkusuz onların nemli ortamları sevdiği, karanlık, serin ve rutubet olan yerlerde üredikleridir.

Evlere girdikleri zaman en fazla görüldükleri yerler dip bölgeler ve rutubetli alanlar ile karanlık ortamlardır. Gümüş böceği neyi sever? diyorsanız kağıt, karton, duvar kağıdı yapışkanı, kıyafetler ve her türlü yapıştırıcı maddeyi çok severler. Gümüş böceği insanı ısırır mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken bu canlılar insanı ısırmaz, bulaşıcı hastalık taşıma riskleri yoktur. Gümüş böceği istilası genellikle evin köşelerinde, sağda, solda antenli böceklerin görülmesiyle ortaya çıkar.

Gümüş renginde olan bu böcekler 1 santim civarında daha çok mutfak, banyo ve kütüphane bölgelerinde hissedilir. Hızlı üredikleri için erken önlem alınması oldukça faydalıdır. Özellikle kitapların karanlık ve havasız yerlerinde daha fazla görürler. Duvar kağıtları, tavanlar, kıyafetler gibi bölgelerde oluşan lekeler evde gümüş böceği varlığına en büyük delil olarak kendini gösterir. Gümüş böceklerinden kurtulmanın yolları bireysel olarak yada kimyasal olarak iki kısma ayrılır. Evinizde onların saklandığı bölgeleri kapatmak yuvalanma imkanı olan yerler ortadan kaldırmak son derece önemlidir.

Gümüş Böceği Neden Hoşlanmaz?

Gümüş böceklerini doğal bazı kokular ile kaçırmamanız mümkündür. Karanfil, Gümüş böceklerinin sevmediği özellikte bir bitkidir. Onların uzaklaşmasına karanfil kokusu olan bölgeden ayrılmasına sebep olur. Ayrıca salatalık kabuklarının kokusu ile de gümüş böceklerini bulundukları bölgeden kaçırmak mümkündür. Onların gizlendiği ve saklandığı bölgelere bırakırsanız bu kokudan rahatsız olur ve kaçarlar. Ayrıca portakal ve limon yardımı ile kokulu sprey yaparak gümüş böceklerini uzaklaştırmanız da mümkündür.

Narenciye kokusu ile oda spreyleri bunları oldukça rahatsız eder. Bazı ağır kokulardan gümüş böcekleri hiç hoşlanmaz ve uzak dururlar. Borik asitle gümüş böceği istilasını azaltmakta faydalı bir özellik sergiler ancak bilmeniz gereken bu gibi doğal yöntemler rutubet böceği istilası için sadece engelleyici bir özellik sergilemesine karşın evlerden tamamen arındırılmalarını sağlamaz. Diyatomlu toprak ta pek çok böcekte olduğu gümüş böceği öldürmede faydalıdır.

Bazı bölgelere toprak serperek onları kontrol altına alabilirsiniz. Ancak bu iç mekanlarda çok da mümkün değildir. Rutubet böcekleri nasıl yok edilir? evdeki nem böceklerinden nasıl kurtulurum? diyorsanız bireysel çabaların yetersiz kaldığı durumlarda yapmanız gereken hiç kuşkusuz evde nem böceği ilaçlama yaptırmanız gerekecektir. Başta da belirttiğimiz gibi rutubet ve nem böcekleri iki gruba ayrılır. Bunlardan birincisi daha büyük yapılı olan gümüş böcekleri ve ikincisi ise nokta kadar minik tozla benzeyen böcekler olarak dikkat çeker.

Minik yapılı nem böcekleri herkes tarafından anlaşılmaz ve pek çok insan bunları toz zanneder. Ancak titiz ev hanımları rutubet böceklerinin anlaşılmasında daha fazla dikkatli oldukları için büyük etkendir. Rutubet böcekleri arasında gümüş böceği, beyaz nem böceği, tespih böceği ve toz böcekleri başta gelir. Bu nedenle rutubet böcekleri ile mücadele böceklerin türüne ve yapısına göre böcek ilacı ve ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılmalıdır.

Nem Ve Rutubet Böceklerinin Zararları

Özellikle minik yapılı nem böceklerinin ortadan kaldırılması için erken tedbir almak ve başlangıç aşamasında ilaçlama yaptırmak çok önemlidir. Evdeki nem böcekleri nasıl yok edilir? diyenlerin bu minik böceklerin son derece dirençli ve dip bölgelere çok kolay gizlendiğinin unutmaması gerekir. Rutubet böcekleri ile mücadele de en zor olanı hiç kuşkusuz beyaz nem böceği ve beyaz toz böcekleri ile yapılan mücadeledir. Gümüş böceği, tesbih böceği gibi böcekleri ortadan kaldırmak çok daha kolaydır.

Ancak beyaz nem böceği ve minik toz akarı ile mücadele çok daha zordur. Evdeki rutubet ve nem böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız böcek türüne göre ilaçlama yöntemi seçmeniz çok önemli olacaktır. Gümüş böceği ve tespih böcekleri için kokusuz sprey ilaçlama yaptırarak bu böcekleri engellemeniz mümkündür. Ancak beyaz toz böcekleri ile mücadele bu kadar kolay değildir. Bu böcekler pek çok insanda ciddi anlamda psikolojik sıkıntılara yol açmaktadır. Ayrıca bebekler ve çocuklarda solunum yolu rahatsızlıkları astım ve bronşit gibi zararlı durumları tetiklemektedir.

Nem böcekleri içerisinde solunum yolu rahatsızlıkları toz akarı, beyaz nem böceği gibi böcekler tarafından insanlara musallat edilir. Nem böcekleri ve gümüş böceği ısırması görülür mü? gibi sorulara maruz kalırız. Gümüş böcekleri insanları ısırmaz yada sokmazlar ancak minik nokta kadar böcekler insanı ısırıp kaşıntı ve alerjik durumlara sebep olur. Ayrıca toz böcekleri arasında deri altı böceği olarak bilinen uyuz böcekleri de yer aldığı için bunlar son derece zararlı, insanlar için oldukça ciddi rahatsızlıklara sebep olur.

Gümüş böceği gibi böcekler mutfak eşyaları ve sebzelerin arasına girerek buralara dışkı ve salyasını bulaştırıp sağlık sorunlarını tetikler. İnsanlar evdeki nem böcekleri nasıl yok edilir? evimde gümüş böceği İstilası var ne yaptımsa bir türlü önüne geçemedim? diye şikayetlerle insanlar sıkça aramaktadır. Bazı böcekler ile mücadelede bireysel yöntemler kullanılarak başa çıkılmaktadır. Minik rutubet böcekleri ile mücadele bireysel olarak hiç bir çözüm sağlamaz.

Rutubet Böcekleri Nasıl Oluşur?

Minik nokta kadar rutubet böceklerinin zararları insanlarda kaşınma alerjik belirtiler şeklinde kendini gösterir. Ayrıca erkek bebeklerde sinüs iltihaplanması, astım ve bronşit benzeri rahatsızlıkların ortaya çıkmasına yol açar. Beyaz nem böcekleri daha çok yeni binalarda görülen bir özelliğe sahiptir. Çünkü binalar hızlı yapıldığı için sıvalar ve betonlar tam kurumadan ahşap malzemeler yerleştirilince arada kalan bölgelerde küflenmeler meydana gelmekte ve bu böcekler ortaya çıkmaktadır.

Beyaz nem böceği ilaçlama kokusuz ilaçlar ile yeni başlayan sorunlarda etkili olmasına karşın aşırı derecede eve yayılmış nem böceklerini yok etmek için yeterli olmaz. Toz böcekleri ve nem böcekleri ile mücadele oldukça zordur. Toza benzeyen bu minik böcekler son derece dirençli ve kolay üreme özelliğine sahip oldukları için geniş kapsamlı bir ilaçlama yapılması şarttır. En zor ortadan kaldırılan böcekler mite, toz akarı, beyaz nem böceği olarak öne çıkar. Gümüş böceği ve tespih böcekleri ile mücadele bu böceklere oranla oldukça kolaydır.

Minik nem böceği ilaçlama ve garantili toz akarı böceği ilaçlama sanıldığı gibi mümkün değildir. Bu böcekler ile mücadelede en etkili yöntemin kuşkusuz sisleme yöntem olarak bilinen ilaçlama şeklidir. Rutubet böcekleri nasıl ilaçlanır? Rutubet böceklerine kesin çözüm var mı? diyorsanız böcek türüne göre ilaçlama servisi talep etmelisiniz. Gümüş böceği ve tespih böcekler için spreyli ve kokusuz ilaçlar faydalı olurken, beyaz nem böcekleri için bu yöntem pek fazla işe yaramaz.

Bu nedenle böcek şikayetinin türüne göre ilaçlama desteği talep edilmesi gerekir. Beyaz rutubet ve nem böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız evinizde çok kapsamlı bir ilaçlama yaptırmanız şarttır. Bu yöntem ise mutlaka sisleme nem böceği ilaçlama şeklinde olmalıdır. Kokusuz ilaçlar yerine karışım az kokulu ilaçların tercih edilmesi önemli bir etkendir. İnsanlar nem böceği deyince daha çok gümüş böcekleri aklına gelir ve bu bakımdan en fazla gümüş böcekleri ile ilgili aramalara yoğunlaşır.

Gümüş Ve Nem Böceği İlaçlama Yöntemleri

Gümüş böceği nasıl oluşur? gümüş böceği naftalin ile gider mi? gümüş böceğinden kurtulanlar neyi kullanır? gümüş böceği nereden gelir? gibi çok değişiklik sorular ile karşılaşırız. Şayet evinizde rutubet ve nem böceği varsa rutubet böceği nasıl gider? diyorsanız bu böcekler hakkında kısa bir bilgi edinmeniz şarttır. Gümüş böceği nereden gelir? gümüş böceği ilaçlama fiyatları ne kadar? diye merak edenlerin bilmesi gereken dış ortamlardan gelen böcekler evlere yerleşerek üremeye başlar.

Gümüş böceği ilaçlama fiyatları normal ilaçlama ücretleri ile aynı ücretlendirmeye tabi tutulur. Gümüş böceği kulağa girer mi? gümüş böceği felç eder mi? gibi soru yöneltenlerin bilmesi gereken bu böcekler insanı sokmazlar. Ayrıca gümüş böceklerinin insan kulağına girme durumları söz konusu değildir. Ancak her böcekte nadir de olsa kulağa girme gibi durum söz konusu olabilir. Rutubet böcekleri türlerine göre ilaçlama yapılması gereken bir özelliktedir.

Minik nokta kadar böceklerle mücadele daha zor olduğu için kokusuz ilaçlama ve sprey şeklinde sırt pompası kullanılarak yapılan ilaçlama kesin çözüm sunmaz. Ayrıca sisleme yöntemi ile bu böceklerin tek seferde ortadan kaldırılması her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle garantili beyaz nem böceği ilaçlama hizmeti vermek söz konusu değildir. Bitmeyen böcek şikayetlerinde ikinci ilaçlama yaptırılması kaçınılmaz hale gelebilmektedir.

Yaşadığınız böcek şikayetlerinde Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak böcek türüne göre değişik ilaçlama yöntemlerini uygulatmanız mümkündür. Nem böcekleri ile mücadele küçük yapılı olanlarda çok daha zor ve kapsamlı bir uygulama gerektirir. Bu nedenle bilinçli olmak ve doğru ilaçlama yöntemleri talep etmek önemlidir. Pire, toz böceği, tahta kurusu, kertenkele, ağaç kurdu, beyaz nem böceği gibi böcek şikayetlerinde profesyonel ilaçlama desteği şarttır. Nem böceği ilaçlama haşere türüne göre uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir