0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Nem Böcekleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Nem Böcekleri evde küçük beyaz böcek olarak nitelenen minik yapılı rutubet böceğidir. Nem ve rutubet böceği hakkında sık sorulanlar bu böcek türlerinin nereden geldiği insanlara ne gibi zararları olabileceği şeklindedir. Evlerinde ilk defa karşılaştıkları böceklerden kurtulmak için böcek ilaçlama talep ederler. Çünkü bu böceklerin hastalık bulaştırması endişesi ile ciddi için huzursuzluk yaşamaktadır. İsimlerinden Anlaşılacağı gibi nemli ortamlarda ve rutubetli bölgelerde yaşam sürer ve hızla ürerler.

Nem böceklerinin boyutları milimetrik yapılardan tutumda 2 santimetre uzunluğuna kadar değişiklik gösterir. Renkleri ise türlerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin kahverengi, parlak, gümüş renklerinde olanlar olduğu gibi siyah, kahverengi ve beyaz şekilde nokta kadar minik böceklerde nem böceği olarak bilinmektedir. İri yapılı nem böcekleri görünüş olarak tırtılı anımsatır kanatlarının olmadığı baş yapılarında iki tane anten olduğu yassı bir vücuda sahiptirler.

Mekanlarda aç ve susuzluğa dayanıklı oldukları için uzun süre varlıklarını sürdürebilir. Görme sistemleri tam olarak gelişmemiş bir yapıdadırlar bu nedenle gündüzleri çeşitli yönleri bulmakta oldukça zorluk yaşarlar. Nem böcekler. arasında en fazla görülen hiç kuşkusuz gümüş renginde olan gümüş böceğidir. Nem böcekleri yumurtlama yolu ile çoğalma yolunu seçer. Dişi olan nem böceği her yumurtlamada ortalama 100 tane yumurta bırakabilme potansiyeline sahiptir.

Ancak bu şekilde hızlı üremelerine karşın yaşam süreleri ortalama 1 yıl civarındadır. Nem böceklerinin yaşam sürdüğü bölgeler kapalı ortamlarda genellikle nemli olarak bilinen ortamlardır. Daha çok gider borularının çevreleri, banyo dolaplarının arkası ve dolaplarını içerisi, mutfak dolapları, banyo, tuvalet, fayans araları, parke arası rutubetli bölgeler gibi yerlerdir. Nem böcekleri ne ile beslenir diyorsanız nem böcekleri türüne göre değişik beslenme özelliklerine sahiptir.

Nem Böcekleri Ne Yer Zararları Nedir?

Deri döküntüleri, tahta kırıntıları, peçete, kağıt, kitaplardaki yapışkanlar, tırnak ve organik maddeler gibi pek çok şeyle beslenebilirler. Pek çok nem ve rutubet böceği banyo, tuvalet, gider boruları gibi pis yerlerde yaşadıkları için ayaklarında ve üzerlerinde mikrop taşıma özelliği sergiler. Bu şekilde insanların tükettiği gıdalar arasında dolaşırken buralara mikrop ulaştırmalarına ve insanlara hastalık taşınmasına sebep olacaklarını gösterir. Nem böceğinin zararları daha çok insanlar için sağlık sorunları şeklinde kendini gösterir.

En zor kontrol edilen böcekler arasında beyaz nem böceği olarak bilinen minik nokta kadar böcekler yer almaktadır. Şayet nem böceğinden nasıl kurtulurum? rutubet böceği nasıl yok edilir? diyorsanız bu böceklerle mücadele için öncelikle mekanın yeteri kadar havalandırılması, rutubetin engellenmesi, evin sürekli temiz tutulması şarttır. Ayrıca tam olarak ortadan kaldırmaya yönelik nem böceği şikayeti yaşadığı anda ilaçlama servisi almanız şarttır.

Gümüş böceği naftalin kullanılarak önceleri mücadele edilen bir böcek olmasına karşın kanserojen özellik içerdiği için naftalin gibi malzemeler kullanılmamaktadır. İnsanlar nem böceği felç eder mi? nem böceği insanı ısırır mı? gibi değişik sorular yöneltir. Bazı kişiler gümüş böceklerinin felç ettiğini belirtmesine karşın böyle bir durum söz konusu değildir. Minik nokta kadar nem böceklerinin vücut yapıları dikenimsi özellikte olduğu için insanların cildinde dolaştıkları zaman hassas tenli insanlarda kaşınma ve alerjik durumlarda sebep olurlar.

Ayrıca mite, mayt ve beyaz toz böcekleri eşyalar, mobilya ve dolaplarda dolaşarak insanlarda alerji yapıcı özellikler sergiler. Genel olarak nem böceklerinin yaşadığı bölgeler banyo, mutfak, elbise dolapları, mobilyalar ve evlerin parke arası, kapı pervazları gibi yerler olarak öne çıkar. Minik nokta kadar olanları renklerinden dolayı çok zor fark edilir. Bunlara beyaz nem böceği ve rutubet böceği denmektedir.

Nem Böceği Türleri Ve Mücadele

Çok küçük yapılı oldukları için evin içinde ilk başta beyaz toz böcekleri anlaşılmaz. Son derece zordur fark edilmeleri istilaya başladıklarında mobilyalarda, kıyafetlerde, mutfak dolaplarında ve koyu renkli bölgelerde varlıkları anlaşılır. Evdeki nem böceklerinin yok edilmesi için mutlaka profesyonel nem böceği ilaçlama servisi almanız şarttır. Bu böcekler basit ilaçlar ve sıradan yöntemler ile ortamdan hemen arındırılabilecek bir böcek türü değildir. Nem böcekleri ile mücadele tür ve yapılarına göre değişiklik gösterir.

Tespih böceği, gümüş böceği benzeri iri yapılı böceklerle mücadele daha kolay iken, minik nokta kadar beyaz böceklerle mücadele çok daha zor ve yorucu bir süreç gerektirir. Evdeki nem böceklerini yok etmek için böcek türüne göre ilaçlama tekniği talep etmeniz şarttır. Beyaz nem böcekleri ve küf böcekleri elektronik eşyaların araları, mutfak dolaplarının içi, kapı dipleri, parkelerin arası benzeri pek çok yerde görülebilir.

Nem böcekleri ile mücadele amatör olarak başa çıkılabilecek, kolaylıkla yok olmadığı için zor bir mücadele demektir. Bu böceklerin ortamlardan arındırılması için profesyonel ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz şarttır. Beyaz nem böceği mücadelesi oldukça ciddi ve yorucu bir iştir bu böceklerden ucuz ilaçlar ve bireysel çabaları ile kurtulmanız kesinlikle söz konusu olmaz. Nem böcekleri nasıl oluşur? beyaz nem böceği nerelerde yuva yaparak? bilmeden bu böceklerle mücadele oldukça zordur.

Çünkü bu böcekler evlerin dip bölgeleri olarak bilinen nemli ve rutubetli bölgelerinde üreyip çoğalırlar. Su sızdıran yerler, rutubet ve küf oluşan bölgeler, banyo ve damlatan su musluklarının çevreleri gibi yerler ve böceklerin üreyip çoğalmasında önemli rol oynar. Beyaz nem böcekleri olarak bilinen toz böcekleri yeni yapılan sıfır binalarda daha fazla görülmektedir. Kısa zamanda seri şekilde yapılan binaların betonları ve sıvaları daha tam kurumadan binanın içine ahşap malzemelerin monte edilmesi nedeniyle arada rutubetin olmasından kaynaklanmaktadır.

Nem Böceklerinin Zararları

Beyaz nem böcekleri nasıl çoğalır? insanların bilmesi gereken beyaz nem ve rutubet böcekleri küflenmeden yayılan bir özelliğe sahiptir. Islak zeminler, kabarmış duvarlar, su çeken bölgeler bu minik böceklerin üremesi için ideal ortam sağlar. Parke altları, çamaşır ve bulaşık makinesinin altı, mutfak dolaplarının arkası ve içleri gibi bölgelerde görülebilirler. Isı dengesi zayıf olan evlerde nem böcekleri ile karşılaşmak daha fazladır. Çok fazla sayıda yumurta bıraktıkları için sayıları binlerle ifade edilecek şekilde çoğalırlar.

Minik rutubet böcekleri, beyaz nem böceği, toz böcekleri insanların en fazla canını sıkan böcekler arasında yer alır. Çünkü bu böcekler çok dip bölgelere ve hava gelecek kadar küçük boşluklara gizlenerek kolay kolay engellenemez. Beyaz nem böceklerinin zararları özellikle hassas yapılı insanlar, bebekler ve çocuklar üzerinde daha fazla sorun üretir. Bebeklerde sinüs yolu rahatsızlıkları, cilt alerjisi, astım ve bronşit gibi istenmeyen durumları tetikler.

Beyaz nem böcekleri insanı zehirlemez ancak zararları sağlık açısından oldukça fazladır. Solunum yolu rahatsızlıklarını tetikler bu böceklerin en tehlikeli yönleri olarak alerjik ve solunum yolu rahatsızlıklarını ortaya çıkarmasıdır. Evinizde yaşadığınız gümüş böceği, tepbih böceği, beyaz nem böceği, toz akarı ve beyaz toz böceği gibi şikayetlerde vakit kaybetmeden ilaçlama yaptırmanız gerekir. Nem böcekleri oldukça zor ve kolay önlenemeyen özelliğe sahiptir.

Böceklerin özellikleri arasında en önemlisi bu böceklerin rutubetten kaynaklandığını bilerek nemli yerlerin mutlaka kurutulması, boşlukların tamir edilmesi, kırık çatlak yerlerin tamir edilerek bu böceklere yuva olmaması sağlanmalıdır. Nem böcekleri ile mücadelede kokusuz ilaçlar ile istenilen sonucu elde etmek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle nem böceklerinin yok edilmesi için sisleme yöntemle karışımı kokulu özel nem böceği ilaçları tercih edilmelidir.

Nem Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Pek çok insan evde minik böcekler görüyorum evde toz kadar böcekleri olur mu? şeklinde sorular yöneltir. Beyaz toz böceklerini pek çok insan ilk bakışta toz tanesi sandığı için böcek olacağını aklına bile getirmez. Ancak dikkatli ve titiz insanlar uzun gözlemler sonucunda bu böceklerin hareket ettiğini görerek şaşkınlık yaşar. Bu nedenle bu böcekler çok hızlı ürer ve mekanları istila aşamasına geldikten sonra varlıkları anlaşılır. Nem böcekleri ile başa çıkmak için profesyonel ilaçlama yöntemlerinden faydalanmak gerekir.

Atlas Türk ilaçlama firması olarak beyaz nem böceği ve diğer tüm böcekler ile mücadelede en etkili ilaçlar ile yöntemleri kullanıyoruz. Ancak bilinmesi gereken beyaz nem böceği gibi minik yapılı haşerelerle mücadelede garantili ilaçlama yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Bu gibi söylemlerle insanları kandıran ve hiçbir sonuç alamadıkları zaman çeşitli bahanelere sarılan İnsanlardan zarar görmemek için doğru bilgilenmeli ve bilinçli olarak ilaçlama servisi talep etmelisiniz.

Aksi takdirde yaşadığınız şikayetleri bertaraf etmek bir yana başka şikayetlerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Tespih böcekleri su baskını, tesisat patlaması ve zemin katlarda su birikmesi ile oluşur. Gümüş böcekleri nem ve rutubetli ortamlarda, binaların çatıları ile banyo ve mutfak bölgelerinde görülür. Mite ve alerjen toz akarları ise insanların deri döküntüleri ile beslendikleri için yatak, nevresim ve insanların üzerinde olurlar. Beyaz toz böcekleri ile beyaz nem böceği küflenme ve sıvaların kabardığı bölgelerde oluşur.

Asıl sebebi nem ile rutubet seviyesinin yüksek olmasından kaynaklanır. Evlerde beyaz toz böceği ilaçlama kokusuz ilaçlar yardımı ile yapılacaksa mutlaka karışım ilaçlar kullanılmalıdır. Bu tür minik böcekler tek ilaç kullanılarak asla yok edilemez. Nem böceği ilaçlama böceğin çeşidine göre farklı ilaç ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmalıdır. Atlas Türk ilaçlama firması daima en iyi ilaç ve yöntemleri kullanır.

6 cevap

 1. Nurgül dedi ki:

  Beyaz toz böceğinden tamamen kurtulmanın hiçbir yolu yok mu çünkü İstanbul’da yaşamıyorum ve bizim çevremizdeki hiçbir ilaçlama şirketinin beyaz nem böcekleri ile ilgili bilgisi yok, yalnızca babamın eline akrep i öldüren her şeyi öldürür diye toz karışımı bir ilaç vermişler adı “Solfac WP10”. Yazınızın en altında toz karışımların işe yarayabileceği yazıyor, peki sizce bu ilaç işimizi görür mü ? Bu böcekler hakkında bilgi sahibi ilaç şirketi bulsak hemen ilaçlatacağız ama bulamıyoruz ve odayı, içindeki eşyalarımızı kullanamaz hale geldik, nolur yardımcı olun.

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Beyaz nem böcekleri çok minik olduğu için kolay gizlenir evdeki rutubet kurumadan tam olarak bitmesi çok zor.

   • Gülhan dedi ki:

    Benim evimde beyaz küçük nem böceği var geçen yıl da oldu ilaçlama firmaları geldi ama bilemediler Antalya da yaşıyorum rica etsem yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

    • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

     Evde rutubet vardır muhtemelen parke altı, dolap arkası ve kapı kasalarının içleri gibi yerlerde. Buraları alçı yada slikonla kapatın. Arada bir ilaç uygulayabilirsiniz lakin tek ilaç yeterli olmaz.

 2. Mehmet Acar dedi ki:

  Tekne ve ev ortamında gümüş renkli olduğunu düşündüğüm nem böceği sayısında serilik tespit ettim. İlaçlama şekli ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim? Garanti veriyor musunuz?

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   sprey ilaç kenarlara, sisleme genele yapılır. Kokusuz ve kokulu ilaçlama yapılabilir, fiyat alana göre değişir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir