0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? evde rutubet ve nemden kaynaklanan birden fazla böcek vardır. İlaçlama Servisleri yaz, kış demeden haşereler ile mücadele hizmeti verirler. Özellikle kış dönemleri ve nem çeken yalıtımı olmayan binalarda görülen tespih böceği, sıçrar kuyruk, gümüş böceği, beyaz nem böceği gibi haşereler evlerde hijyen ve huzuru kaçırır. Nem böceği dendiği zaman akla hemen gümüş böcekleri gelir. Halbuki onlardan çok daha sinsi ve ciddi bir sorun kaynağı olan rutubet ve küf böcekleri insanların adeta kabusu haline gelmektedir.

Bu tür böceklere karşı ilaçlama oldukça önemlidir çünkü basit ilaçlar asla işe yaramaz. Evlerde görülen toza benzeyen böcekler, nokta kadar küçük boyutlarda olduğu için çok kolay farkına varılmayan türlerdir. Koyu zeminler, televizyon ve cep telefonu ekranları, buzdolabı, mutfak dolapları ve küçük ev aletleri üzerinde daha kolay fark edilir. gece karanlıkta el feneri yada telefon ışığı ile bakınca bu böcekleri görmek çok daha kolaydır. Birde her tarafı kontrol etmeye alışık olan ancak insanlar tarafından fark edilebilir.

Nem Böceklerinin Zararları

 • Rutubet böcekleri sadece küçük küf böcekleri değildir. Beyaz nem böceği, gümüş böceği, tespih böceği ve toz böcekleri nemden kaynaklanır ve küf böceği diye bilinen rutubet böcekleri ortaya çıkar.
 • Mutfak dolaplarının içi, buzdolabı, yatak odası ve parke kenarlarında çoğalır insanları tedirgin ederler.
 • Küçük bebeklerde solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olur. Astım ve bronşit oluşumunda ciddi tetikleyici etkileri vardır.
 • Hassas tenli kişilerde cilt alerjisi ve sürekli psikolojik etkilere yol açarlar.
 • Tencere tabak içinde dolaşır ve yediğimiz gıdalara karışarak ciddi sağlık sorunu oluştururlar.
 • Zor önlenir ve defalarca ilaçlama yaptırmanıza karşın adeta kabusunuz haline dönerler.

Rutubet böcekleri ile mücadele çok zor bir yöntemdir. Rutubet ve nem böcekleri oldukça zor kontrol edildikleri için pek çok firma ve insanın baş edemediği türdür Bu nedenle erken ilaçlama yaptırıp önlem almak, evin her tarafına yayılmadan daha kolay önlenmesini sağlamak için en doğru davranış olur. Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diyenlerin bilmediği nokta bu tür minik böceklerin diğer haşerelere oranla daha zor kontrol altına alınmalarıdır.

Erken Mücadele Ve Kullanılan İlaçlar

Rutubet böcekleri ile mücadele erken yapıldığı zaman başarı oranı çok daha fazla olacaktır. Kış dönemleri çok daha fazla görülen rutubet ve nem böcekleri ile mücadele mekanın durumu ve nem böceğinin çeşidine bağlı olarak değişik ilaçlama şekilleri ile yapılabilir. Beyaz rutubet böceği olarak bilinen nokta kadar minik böcekler için mutlaka ulv ilaçlama yaptırılmalıdır. Ancak nem böceği olarak bilinen gümüş böcekleri, kokusuz, kokulu ve jel ilaçlama yöntemleri kullanılarak evdeki böceğin yoğunluğuna göre yapılabilir.

Ancak minik beyaz Rutubet Ve Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diyorsanız mutlaka sisleme yöntemle ilaçlama yapılması gerekir. Kullanılan nem böceği ilaçları yakıcı özellikli böcek ilaçları olmalı ve mümkünse sisleme böcek ilaçlama şekli uygulatılmalıdır. Rutubet biti ve rutubet böceği diye bilinen minik toz haşereleri insan sağlığını olumsuz etkileyen hem hastalık hem de psikolojik sorunlara sebep olan dirençli böceklerdir. Rutubet böceği ısırması olmamasına karşın sadece mayt ve toz akarları olan minik böcek türleri tarafından insanlarda bu tür belirtiler görülmektedir.

Nem Böcekleri İnsana Zarar Verir Mi?

Gümüş böceği ısırması olmayan gri ve garip görünümlü bir nem böceğidir. Nem böceği ısırması olarak bilinen bu tür belirtiler aslında dışkı ve toz kadar böceğin havada uçuşması ile vücutta kaşınma ve batmalara neden olmaktadır. Ancak deri altı böcekleri olarak bilinen uyuz böceği deri altına yumurta yaptığı için ciddi cilt rahatsızlıklarına sebep olur. Gümüş böcekleri daha büyük yapılı olup, evlerde gıda ve kullanılan mutfak eşyaları arasında dolaşıp buralara, dışkı ve salyasını bulaştırıp hastalık riski taşır.

Eve giren böcekler dış ortamlarda çoğunlukla pis bölgelerde yaşam sürdükleri için doğal olarak hastalık mikrobu taşıma riski taşırlar. Bizi arayıp Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? evimde gümüş böceği istilası başladı gümüş böceği insana zarar verir mi? ben kendim ilaçlama yaptım ancak baş edemedim diye şikayet eder. Bireysel mücadele ile bu böceklerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Rutubet böcekleri ile mücadele bilinçli rutubet böceği ilaçlama servisleri tarafından özel rutubet böceği ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Aksi takdirde ciddi sorunlar yaşanır.

Evde Titiz İnsanların Huzurunu Kaçırırlar

Rutubet ve nem böceklerinin zararları özellikle hassas ciltli insanlarda kaşınma ve alerjik belirtiler yapmaktadır. Ancak asıl zararları erkek bebeklerde sinüs iltihaplarına sebep olması ve sonraki aşamalarda astım bronşit benzeri rahatsızlıkları tetiklemesi oldukça ciddidir. Beyaz toz ve nem böcekleri bu gibi zararları ile çok dikkat edilmesi gereken zararlı beyaz minik böceklerdir. Rutubetli evler ve yeni binalarda görülen minik nem böcekleri beyaz, kahverengi ve siyah renklere sahip olabilmektedir.

Ancak en zor ölenleri minik böcekler olduğu için insanları canından bezdiren bir yapıya sahiptirler. Nem böceği ilaçlama kokusuz ilaçlar ile beyaz nem böceklerine karşı hiç bir işe yaramaz. Ancak gümüş böceği ve tespih böcekleri için kullanılması mümkündür. Evdeki mayt ve toz akarı gibi böcekler için profesyonel şarttır. İstanbul böcek ilaçlama firması olarak nem böceği ilaçlaması için profesyonel ilaçlar kullanmayı tercih ediyoruz. Toz böceği ve nem böcekleri tek ilaçlama ile yok edilmeyecek kadar dirençli toza benzeyen böceklerdir.

Beyaz Toz Böcekleri Nasıl İlaçlanır?

Beyaz rutubet böceği ile mücadele oldukça kapsamlı yapılması gereken son derece zor bir böcek ilaçlama türüdür. Bunun için kullanılacak ilaçların kalitesi kadar uygulanacak rutubet böceği ilaçlama şekli doğru seçilmek zorundadır. Mite, mayt, toz akarı, beyaz nem böceği, gümüş böcekleri ve toz böcekleri çok kolay gizlenme özelliğine sahip oldukları için mücadelesi diğer böceklere göre çok daha zordur. Özellikle beyaz toz ve nem böcekleri çok küçük boşlukları girerek uygulanan böcek ilacından etkilenmez ve çok ciddi rahatsızlıklara yol açar.

Toz böceği ilaçlama için garantili toz böceği ilaçlaması yapmak mümkün değildir. Bu tür vaat verenlerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Beyaz toz ve nem böceklerine karşı hava ile sızma özelliğine sahip sisleme ulv ilaçlama şekli en etkili yöntem olarak kullanılmasına karşın tek ilaçlama pek çok şikayette yetersiz kalır. Evinizde toza benzeyen minik haşereler görüyor ve Toz Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diyorsanız mutlaka profesyonel yardım talebinde bulunmak için iyi araştırma yapın.

Rutubet Böceğine Kesin Çözüm Var Mı?

Rutubet böcekleri ile mücadele çok zordur ve sıradan böcek ilaçları yada bireysel olarak asla önlenemez. Rutubet böcekleri nasıl ilaçlanır? kesin çözümü var mı? diyorsanız garantili ilaçlama kesinlikle söz konusu olamaz. Ancak etkili bir ilaçlama ve kullanılan en etkili ilaçlar ile bu böcekler yüzeysel şikayetlerde tek ilaçlamada ölür. Asıl sorun böcek ilacının ulaşmadığı noktalarda üreyen böceklerdir. Bizi arayıp en etkili ve en kalıcı böcek ilaçlama şeklini yaptırmanız bu böcekleri büyük oranda azaltacaktır.

Rutubet böcekleri olan tespih böceği ve gümüş böcekleri pis bölgelerde dolaşıp yaşam sürdükleri için insan sağlığı açısından tehlikelidir. Lağım, pis su birikintisi, küflü bölgeler gibi ciddi bakteri barındıran bölgelerde yaşam süren beyaz nem böcekleri, gümüş böceği, tespih böceği gibi türler insanların tükettikleri gıda ve kullandıkları mutfak eşyalarının arasında dolaşarak buralara salya ile dışkılarını bırakarak son derece zararlıdırlar. Böceklerden bulaşan hastalıklar insan sağlığı açısından oldukça risklidir.

Doğru Söylem Işığında Ve Kaliteli Hizmet Alın

Böcek ilaçlama hem evdeki haşerelerin imhası hem de olası sağlık sorunlarının yaşanmaması açısından büyük önem taşımaktadır. Beyaz Rutubet Ve Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? evimdeki minik böcekleri bitiremedim diyen çok sayıda insandan biri iseniz mutlaka sisleme nem böceği ilaçlama yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ancak ilaçlama garantisi veren çoğu firma bırakın kesin çözüm sunmayı daha böceklerin ne olduğunu, nasıl oluştuğunu ve hangi ilaçlar kullanılacağını bile bilmemektedir.

İlaçlama firmaları arasından en iyi çözümleri sunanlar ve müşterileri doğru bilgilendirenler seçilmelidir. Sırf ilaçlama yaparak kazanç sağlamak maksadı ile her çeşit soruna garanti verenler kesinlikle sizi mağdur edecektir. Elbette garantili böcek ilaçlama yapılır ancak bu her böcek için asla söz konusu değildir. Atlas Türk Böcek ilaçlama daima en iyi ilaçlama yöntemlerini, en etkili ilaçlar ile uygular. Doğru bilgilendirme sayesinde insanları önceden bilgilendirdiği için asla kimseyi aldatmaz. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? yazımızı mutlaka okumalısınız.

4 cevap

 1. Çiğdem Semiz Öztürk dedi ki:

  Merhaba,yazınızı okuyunca anladım ki sanırım bizde de nem ile alakalı oluşan böcek. Ev yeni olmasına rağmen rutubet yapıyor ve bundan kaynaklı oluşuyor. Ne yapabiliriz

 2. Gülay dedi ki:

  Bu küçük küf böceği benin evimdede var bunlar-dan hangi ilaçlarla kurtula bilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir