0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Nem Böceği İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Nem Böceği İlaçlama değişik yapıdaki minik türde çeşitli böcekler için sıkça yaptırılmaktadır. Böcek ilaçlama yöntemleri içinde toz akarı, mite ve nem böcekleri ile mücadele daha geniş ve kapsamlı uygulama gerektirir. Gözle görülmesi çok zor olan minik boyutlu böcekler arasında toz akarları ve nem böceği ilaçlama uygulaması en kapsamlı ilaçlama türü olup sıradan basit yöntemler ve normal haşere ilaçları ile yapılamaz. Nem böceği ilaçlama şekli kokusuz yada sırt pompası ile spreyleme şeklinde başarılı olmamaktadır.

Kokulu ve yakıcı özelliğe sahip özel nem böceği ilaçları kullanılarak sisleme yöntemi olarak bilinen ulv makinesi ile tüm mekan ilaçlanarak yok edilebilmektedir. Evde nem böceği ilaçlama servisi veren ekipler bu minik haşerelerin yaşam alanlarını ve neden kaynaklandığını bilen kişiler ile hizmet vermelidir. Acemi ve bilinçsiz elemanlar ile bu küçük boyutlu ama zor kontrol altına alınan haşerelerin ortamdan yok edilmesi pek mümkün değildir. Nem böceği ilaçlama firması olarak toz akarları ile benzer yapı ve özelliklere sahip ev tozu böcekleri için birinci sınıf ilaç ve yöntemler kullanıyoruz.

Bu canlılara karşı çok kaliteli ve özel bileşenler içeren yüksek performanslı haşere kontrol ilaçlarını kullanarak tek seferde çözüm sunuyoruz. Çoğu ilaçlama ekiplerinin baş edemediği böcek türlerini yok etmede gösterdiğimiz başarı uzun seneler bu işi bilinçli olarak yapmamız neticesinde başarılı olmaktadır. Araştırıp gözlemleyerek nem böceği ilaçlama yada diğer böceklere karşı kullanılan ilaçların genel anlamda etkili aktif maddeler içermesi şarttır. Doğru oranda ve yüksek kalitede böcek ilacı kullanmamızdan kaynaklanmaktadır.

Nem Böceği Neden Olur?

Toz böceği ile nem böceği ilaçlama aynı içerikte çok etkili ilaçlar kullanılarak yapılır. Bu iki haşere üzerinde oldukça etkili olduğu gibi diğer böceklerinde yok edilmesini sağlamaktadır. Nem böceği mobilya üstlerinde, daire duvarları ve mutfak dolaplarında hatta elbise ve parkeler üzerinde bile görülebilen bir türdür. Genellikle banyo ve mutfakta oluşan buhar ile dairedeki nemli alanların yoğun olmasından kaynaklanır. Özel nem böceği ilaçlama uygulaması olarak kullanılan yöntemin çok etkili ilaçlar ile yapılması şart olup bilindik ilaçlar çoğu zaman yetersiz kalmaktadır.

Nem böceklerinin imhası için ortam tam olarak dumanlı yöntem ile ilaçlanmalıdır. Hava giren her alanda yaşayabilen bu böceklerin yok edilmesi için benzer özelliğe sahip havayla temas edince ortamı kaplayan dumanlı özellik en etkili olandır. Havaya karışan ilaç aktif maddesi nem böceği ilaçlama işlemini başarı ile tamamlayarak kolay ve kesin bir şekilde imha eder. En ince alanların bile ilaç ile etkileşim içinde kalarak oksijensiz alanda tüm böceklerin yok edilmesi sağlanmalıdır. Evlerde nem böceği ilaçlama yapan ekipler ilk olarak ne tür bir böcek ile mücadele ettiğinin bilincinde olarak hareket eden deneyimli bireylerden oluşmalıdır.

Nem böceği ilaçlama toz akarı, beyaz nem ve rutubet böceği, sıçrayan kuyruk, kitap biti, gümüş böceği ve tespih böceklerine karşı yapılmaktadır. Toza benzer bu böceklerin ne şekilde kontrol altına alınacağı çok iyi analiz edilerek ona göre nem böceği ilaçlama hizmeti verilmelidir. Nem böcekleri küçük boyutlu olup toplu iğne ucu kadar olup beyaz ve kül rengine yakın bir tonda olurlar. Nem böceği ilaçlaması toz gibi olan bu böceklerin yaşadığı tüm yüzeyleri etkileyici özellikte olmak zorundadır. Böceklerin boyutları küçüldükçe mücadelesi giderek zorlaşır.

Nem Böceği İlaçlamanın  Önemi

Minik nem böcekleri eşya araları ve dolap içlerine kadar yayılan bir özelliğe sahiptir. Bu böceklerin çok hızlı üredikleri düşünülerek ani ve kalıcı etkiye sahip özel nem böceği ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılmalıdır. Bazı ilaçlama hizmeti veren kişilerin sırt pompası kullanarak nem böcekleri ile mücadele etmeyi yeterli sanır. Nem böceği, toz böceği ve kertenkele gibi çok zor ölen haşerelere karşı mekanik olarak nem böceği ilaçlama işlemi yapmaya kalkışması tam bir fiyasko olacaktır. Bu ise ya bu işi bilmediklerini yada bilinçli olarak insanların mağdur olmalarına göz yumduklarını akla getirir.

Atlas Türk ilaçlama ekibi olarak her türlü haşerelere karşı ve nem böceği ilaçlama yöntemini bilinçli ve tek seferde sona erdirecek şekilde yapmaktayız. Profesyonel haşere ilaçlama uygulamalarımız ile hem ekonomik hem de defalarca ilaçlama eziyeti yaşamadan kolayca yok ediyoruz. Bilinen nem böcekleri, gümüş böceği, tespih böceği, küf böceği, akla gelir. Ancak çok fazla bilinmese de son dönemlerde ciddi şikayetlere yol açan beyaz nem böcekleri ve toz böceği insanları için giderek sorun kaynağı haline gelmiştir. Nem böcekleri ile mücadele bulundukları ortam ve böcek çeşidine bağlı olarak değişir.

Evde görülen gri böcekler olarak bildiğiniz gümüş böcekleri pek çok insan için nem böceği olarak bilinen yegane böcektir. Aslında bu diğer minik boyutlu böcekleri bilmedikleri içindir. Nem böceği ilaçlama gümüş böcekleri üzerinde, kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama yardımı ile yapılabilir. Ayrıca tespih böcekleri mekanlarda rutubet ve su baskınlarından sonra sorunlara sebep olur. Tespih böcekleri ile gümüş böcekleri ile mücadele için kokulu ve kokusuz ilaçların yanı sıra mekanik ve sisleme ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. İşin en zor bölümü küf ve nem böcekleri ile mücadele aşamasında karşımıza çıkar.

En Zor Nem Böceği İlaçlama Servisi

Minik küf ve rutubet böcekleri olarak bilinen beyaz minik böcekler ile açık kahverengi toz kadar minik böcekler insanların kabusu haline gelmiştir. Pek çok insanın toz böceği ve mite türü olarak bildiği böcekler aslında çok fazla göze çarpmaz. Mite ve mayt çeşitleri yaklaşık olarak binden fazla değişik türe sahiptir. Ancak küf böcekleri daha dip bölgelerde yayılmaya başladıkları için çok geç fark edilir. Özellikle beyaz nem böcekleri minik ve çok dirençli yapıları sayesinde pek çok böcek ilacına kolayca direnç gösterir. Bu ise nem böceklerinden kurtulmanın zorluğunu gösterir.

Küf böceği ilaçlama ile nem böceği ilaçlama servisi spreyli olarak yapıldığı gibi en etkili yöntem hiç şüphesiz dumanlama uygulamadır. Bu sinsi böceklerin tavan ve parke kenarlarında üremeleri mücadelesini hayli zorlaştırır. Çok dip bölgelerde gizlene bilmeleri nedeni ile sisleme küf böceği ilaçlaması şeklinde ilaçlama yaptırmak çok daha avantajlıdır. Beyaz Nem Böceği İlaçlama en zor ve hakkında en az bilgi olan bir böcekle mücadeledir. Bu zararlı ile mücadele diğer türlere oranla daha zordur.

Bu böceğin tanınmaması, neden ürediğinin bilinmemesi, ve kullanılacak ilacın içeriğini bilmemek çok sayıda ilaçlama yapılmasına sebep olmaktadır. Çoğu kişinin toz kadar minik böcekler diye arama yaptığı bu nem böcekleri genelde aramalarda beyaz nem böceği olarak bulunabilir. Hakkında fazla bilgi bulunmayan minik boyutlu haşere çeşidi olan beyaz nem böcekleri yeşil küf tabakası ve rutubetten çoğalır. genellikle parke altı, kapı pervazı, mutfak dolabı arkası, ve binaların beton sıva kısımlarında çok miktarda rastlanılan bir zararlı böcektir.

Beyaz Nem Böcekleri Nasıl Fark Edilir?

Karşılaşılan haşere şikayetleri içinde belki de çoğu ilaçlama firmasının çaresiz kaldığı zorlu bir böcektir. Evde ilaçlama talep edenlerin en sorunlu servis aldığı baş belası bir böcektir. Beyaz ve açık renkli minik böcekler olarak tabir edilen küf ve rutubet böcekleri ile çok etkin mücadele zorunludur. Değişik bölgelerde özellikle koyu zeminlerde görülen bu şeffaf böcekler karanlıkta çok kolay fark edilir. El feneri yada cep telefonu ışığı ile evin dip bölgelerini kontrol edince ışıkta parladığı için kolay anlaşılır. Bu zararlı türü daha çok gece ortada dolaşır ve karanlıkta fener ve cep telefonu ışığı ile kolayca görülebilir.

Nem böceği olarak tabir edilen bu haşere değişik isimler ile anılır. Kum böceği, küf böceği, toz böceği, beyaz nem böceği, nokta kadar minik böcek gibi isimler alır. Hem boyutları hem de insanları canından bezdiren şekilde evi istila etmeleri ile ev hanımlarının başına bela olurlar. İlaçlama firmaları bu böcekler hakkında çok kapsamlı bilgi sahibi olmadığı gibi nem böceği ilaçlama konusunda çoğunlukla çaresiz kalır. Bizim paylaştığımız yazıları kopyala yapıştır ile sitelerinde yayınlayanlar iş mücadeleye gelince sınıfta kalmaktadır.

Bu beyaz minik böcekleri ile baş eden firma sayısı yok denecek kadar az desek yanlış olmayacaktır. Nem böceği olarak arama yapan çoğu kişi gümüş böcekleri ile karşılaşmaktadır. Bu bile minik nem böceklerinin tanınmadığına işarettir. Yanlış bilgi edinmeye yol açtığı için gümüş böceği ile nem böceği arasındaki farkların detayları ile bilinmesi gerekir. Nem Böceği İlaçlama konusunda her türlü yöntem ve ilaçların çok iyi belirlenmesi gerekir. Gümüş böceği ile beyaz nem böcekleri farklı yapılarda olup gümüş böceğinden kurtulmak çok daha kolaydır.

Nem Böceği İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Rutubet biti ve toz böceği ilaçlaması özel önem ister. Beyaz nem böcekleri böcek ilaçlarına karşı oldukça dirençlidir. Buna karşın karşın elle ezilen bir yapıya sahip yakından bakıldığı zaman vücudunda dikensi tüğlerle kaplıdır. Minik nem böceklerinin çok zor önlenmesinin nedeni çok küçük boşluklara ve milimetrik çatlaklara çok kolay biçimde saklanmalarıdır. Mutfak dolaplarının ek yerlerinden suntaların yapıştırılan kısımlarına kadar pek çok bölgeye hiç zorlanmadan girebilirler. Bu nedenle Nem Böceği İlaçlama Şekli sisleme yöntemle olmalıdır.

Nem böceklerinden kurtulmak için defalarca ilaçlama yaptırmasına karşın bu böceklerden kurtulamayan çok sayıda insan bulunması işin boyutunu gözler önüne serer. Beyaz nem böcekleri ile mücadele profesyonel olarak yapılması zorunlu olan bir uygulamadır. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce iyi düşünmeli ve seçilecek ilaçlama firmasının bu konuda uzman olmasına dikkat edilmelidir. Beyaz toz böceği ilaçlama için garantili ilaçlama yaptığını söyleyenlerden uzak durmanız şarttır. Bu böcekler ile mücadele konusunda en kalıcı çözümleri almamıza karşın işin zorluğunu bildiğimiz için garanti vermemekteyiz.

Böceklerin boyutu küçüldükçe kontrol altına alınmaları çok daha zorlaşır. Gözle zor görülecek kadar minik yapılı böceklerin tavan, duvar, mobilya içleri, elbiseler, parke altları, kapı dipleri, gibi dip bölgelerde üremesi işin asıl zor olan kısmıdır. Ev içinde ulaşılması mümkün olmayan pek çok bölgede yayıldıkları düşünülünce boşa atıp tutmanın sadece cahillikten kaynaklandığı açıktır. Beyaz nem böcekleri ile mücadele için mutlaka dumanlı nem böceği ilaçlama yaptırılması gerekir. Hava giren noktalara kadar ulv yöntemin işlemesi daha etkin ilaçlama yapılmasını sağlamaktadır.

2 cevap

  1. Mustafa Aydın dedi ki:

    İyi günler benim evimi bu beyaz nem boceklerinden var bundan nasıl kurtulurum ve ya ne yapabilirim beni bilgilendirmeniz veya sizin yapabileceğiniz bı durum varmı şimdiden tesekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir