0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Mutfaktaki Güvelerden Nasıl Kurtulunur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Mutfaktaki Güvelerden Nasıl Kurtulunur? Güveler ile mücadele profesyonel ilaçlama firmalarının yapması gereken bir uygulamadır. Bilindiği gibi pek çok farklı ortamda güveler kendilerine kolaylıkla yaşam alanı bulabilir. Kumaş çeşitleri odun gibi değişik malzemelerle yaşam imkanı kolaylıkla bulabilirler. Ayrıca yün ve İpek gibi kumaşlar güvelerin en sevdiği özelliktedir. Güvelerden kurtulmak için güvelerin oluştuğu bölgeyi tespit etmek ve buraların temizlenerek ilaçlama yaptırılması büyük önem taşır.

Peki evde güve olduğu nasıl anlaşılır? hiç kuşkusuz mutfak güveleri kelebek benzeri küçük yapılı, sağa sola uçuşan bir özelliktedir. Daha çok mutfak dolaplarında, çekmecelerde ve bakliyat bulunan poşetlerde daha çok görülürler. Kumaş ve halı gibi hassas eşyalardaysa bu eşyalara zarar verip tahrip edilmesini sağlarlar. Zaman, zaman insanlar yünlü kazaklarda küçük delikler ile karşılaşır ve bunun sebebinin ne olduğunu pek anlayamaz. Bunun için böylesi durumlarda tüm kıyafetlerinizi kontrol etmenizde büyük yarar vardır.

Şayet kıyafetlerde bu ve benzeri küçük delikler görüyorsanız dolabınızın içerisinde güve istilası çoktan başlamış demektir. Ayrıca kıyafetlerin rengi solmuş tozlu bir şekilde görüyorsanız zaman kaybetmeden güveler ile mücadele yapmanız gerektiğini anlamanız gerekir. Çünkü güvelerin en sevdiği ortamlar bu tür yerlerdir. Yere düşmüş soluk bir renge dönüşmüş kıyafetler güve varlığının en belirgin işaretidir.

Güvelerin Ortamdan Arındırılması

Peki mutfaktaki güvelerden nasıl kurtulunur? güveleri nasıl ortamdan arındırılır? bu haşere hem maddi hasarlara sebep olur, hem de insanların sinirlerini aşırı derecede bozabilir. Ancak güveler ile mücadele sanıldığı kadar zor ve çetin bir iş değildir. Evinizdeki bazı malzemeler ile güveleri kovma işlemini gerçekleştirmeniz bile mümkündür. Örneğin sinek kağıdı güveleri kaçırmada ve yakalamada oldukça faydalı olacaktır.

Bu kağıdın üzerine hafif balık yağı sürdükten sonra dolabınızda asacağınız sinek kağıtları güvelerin kaçmaya fırsat bulamadan yakalanacağı önemli bir tuzaktır. Ayrıca dolabınızda bulunan tüm kıyafetleri çamaşır makinesinde güzelce yıkamak doğal mücadelede en önemli aşamadır. Elbise güveleri yumurtalarını genellikle kıyafetlerin arasına bırakırlar. Bu yumurtalardan tamamen kurtulmak daha sonraki aşamalarda güve istilasına maruz kalmamak için oldukça önemlidir.

Dolabınızı sirkeli su ile temizlemek daha sonrada sabunlu su ile yeniden silmek işe yarayacaktır. Bilmeniz gereken güve çeşitleri yarık ve çatlak bölgelere bayılır yumurtalarını bu tür bölgelere sıklıkla bırakırlar. Güvelerin görüldüğü odaları iyice temizlemek onlardan kurtulmak için son derece faydalı olabilir. Evde güve oluşumunu engellemek için en kestirme ve en etkili çözüm hiç kuşkusuz güve ilaçlama servisi almaktır. Çünkü doğal yöntemler hem geçici çözüm sağlar, hem de tam olarak güveleri ortadan kaldırmak da yeterli olmayabilir.

Güve Oluşumunu Ortadan Kaldırmak

Sağda solda kalan güve veya yumurtaları daha sonra güveler için şikayetin yeniden ortaya çıkmasına sebep olur. Bilinmesi gereken güveler çeşitli bölgelerde, çeşitli türler olarak karşımıza çıkarlar. Kıyafetler için zarar verici oldukları gibi mutfak ve ambarlarda bakliyat ve gıdalar için ciddi derecede kayıp yaşanmasına sebep olurlar. Bu nedenle güvelerden kurtulmak için güvelerin görüldüğü bölgelerde zaman geçirmeden güvelere karşı ilaçlama yaptırmanız en faydalı çözümdür.

Güve ilaçlama firmaları bu konuda size yaşadığınız şikayet doğrultusunda kokusuz ilaçlama ve ulv ilaçlama seçenekleriyle ilaçlama servisi vermektedir. Güvelerin oluşmasını önlemek için evde temizliğe azami derecede dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca gıdaların ağızlarını açık bırakmayın. Evdeki gıda paketlerini sıkıca kapatarak hava almasını engellemeniz son derece önemlidir.

Evdeki güvelerden nasıl kutulunur? diye merak edenlerin bu yazımızdaki anlatılanları dikkate alarak gerekli önlemleri alması ve yaşadıkları güve sorunlarının yok edilmesi için evlerinde güve ilaçlama yaptırması büyük önem taşır. Pek çok haşere çeşidi gibi güvelerde insanlar ve gıdalar için çeşitli zararları beraberinde getirir ve mutlaka evlerden arındırılması gerekir. Güvelerden kurtulmak için son aşamada böcek ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz bir çözüm şeklidir.