0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Mutfak Dolabı Böcekleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Mutfak Dolabı Böcekleri olarak bilinen kahverengi hamam böceği türleri evin mutfağında en fazla görülen pis ve zararlı böceklerdir. Evin mutfak bölümü böcek ilaçlama için asıl hedef alandır. Zira gıda maddelerinin yoğun olarak bulunduğu bir bölge olduğu için böcekler hiç kuşkusuz evin mutfağını ziyaret etmeyi oldukça fazla tercih ederler. Elbette sadece mutfakta görülen böcekler hamam böcekleri değildir.

Daha başka küçük yapılı böceklerde mevcuttur. Böceklerin küçük olduğuna aldanmayın, çünkü onlar doğru yaşam koşullarına karşı oldukça dirençli yapıları ile uzun süre açlığa dayanabilecek bir kapasiteye sahiptir. Ancak böcekler için mutfak çok iyi bir beslenme alanı olduğu için oldukça cezbedici bir ortam sağlar. Peki böceklere mutfakta neden daha fazla rastlanır? böceklerin en fazla karşılaşıldığı noktalar arasında mutfaklar ön sırada yer alır. Bunun sebebi oldukça basittir hayatlarını devam ettirebilmek için yiyeceğe ihtiyaçları vardır.

Tüm böceklerinde bu nedenle böcek yaşamı ve gıda aramak yerine doğal olarak gıda deposu olan mutfaklar ve gıda depolarını tercih etmeleri oldukça doğaldır. Böceklerin tamamının farklı yaşam tarzları mevcuttur. Ancak böcekler genellikle geceleri dolaşan insanlar uyurken karanlıktan faydalanarak yiyecek arayan yapıları ile ön plana çıkar. Bu nedenle insanlar geceleri su içmek için ya da çeşitli sebeplerle kalktıkları zaman mutfağa gidince ışığı yakıp yakıp etraftaki sağa, sola kaçan böcekleri görünce şok içinde kalırlar.

Bunun nedeni geceleri besin bulmak için ortaya böceklerin çıkmasından kaynaklanır. Ayrıca böcekler için bir diğer önemli imkan böceklerin nem ve sıcak rahat olan bölgelerde yerleşmesi çok daha hızlı olur. Mutfak lavabosundan çıkan böcekler olarak bilinen kahverengi hamam böcekleri ve gümüş böcekleri insanların mutfak bölgesinde en fazla karşılaştığı böceklerden biridir.

Böcekler Neden Mutfak Dolaplarını Seçer

Mutfak dolabı böcekleri ile mücadele için sıvı ilaçlama yada jel böcek yemi kullanılarak ilaçlama yapılabilir. Burada önemli olan böceklerin hangi bölgelerde ne kadar yoğunlukta çıktığının bilinmesidir. Hamam böceklerinin mutfağa yuvarlanarak her tarafta cirit artmasının sebebinin en basit yolu belirttiğimiz gibi gıda ve su ihtiyaçlarını karşılamalarının buralarda çok daha kolay ve rahat olduğu gerçeğidir.

Ayrıca karıncalar bilindiği gibi şekerli ve tatlı besinlere bayılırlar. Nerede bir şekerli kalıntı ve tatlı bulaşığı varsa karıncaya ben buradayım bir an önce gel diye sinyal gönderir adeta. Bu nedenle reçel ya da şekerli tatlılarını kavanoz kapağını kesinlikle açık bırakmamalısınız. Ayrıca kavanozda sızıntı ve bulaşık olmamasına özen göstermelisiniz. Ekmek kırıntılarını devamlı süpürmeli, mutfakta nem ve çöp kesinlikle bırakmamalısınız.

Böcekleri bu şartlardan çok çabuk faydalanır. Mutfak böcekleri evinizde genellikle gider borularından, kapı altlarından mutfak lavabo deliğinden, duvardaki çatlak ve kırık noktalardan gelirler. Buraları güzelce kapatıp tedbir alırsanız böceklerin giriş yollarını büyük oranda kesebilirsiniz. Mutfakta küçük kahverengi böcekler görüyorum evdeki mutfak böceklerinden nasıl kurtulurum? diyorsanız bunun için çeşitli böcek kaçırıcı doğal ev yapımı malzemeler mevcuttur.

Ancak hemen belirtelim bu gibi çözümler sadece geçici bir çözüm yoludur. Köklü olarak bu böceklerden sonsuza kadar kurtulmak diye bir şey söz konusu olamaz. Evdeki böceklerden kurtulmanın doğal yolları arasında böcek kaçırıcı sprey hazırlamak belirli bir süre için böcekleri o bölgeden uzak tutmaya yardımcı olacaktır. Bu konuda doğal böcek ilaçları hakkında yazımız mevcuttur. Dilerseniz bu konuda geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mutfak Böceklerini Evden Uzak Tutmak

Mutfak dolabı böcekleri son derece pis ve insan sağlığını tehdit eden özellikleri ile öne çıkar. Bu böceklerin mutfak dolaplarından arındırılması için bazı durumlarda sıvı böcek ilacı kullanılarak, bazen de jel hamam böceği ilacı kullanılarak mutfak böceklerine karşı mücadele edilebilir. Ayrıca satın aldığınız meyve ve sebzeler arasında böcek yumurtaları mevcut olabilir. Böcekler dış ortamlardan çeşitli yollarla size fark edilmeden evlere girebilmektedir.

Böcekleri evden uzak tutmak için giriş yollarını kapatmalı, çeşitli doğal malzemelerden böcek kaçırıcı spreyleri yaparak uzaklaştırma yolunu seçebilirsiniz. En bilinen böcek kaçırıcılar arasında acı biber, kekik, lavanta, biberiye, tarçın, sabun ve tebeşir böcekler için oldukça itici bir özelliğe sahiptir. Bu malzemelerden çeşitli karışımlar hazırlayarak böceklerin eve geldiği noktalar, kuytu kenar bölgelere serperseniz böcekleri uzak tutar.

Ancak hemen belirtelim mutfak dolabı böcekleri ile mücadele bu gibi yollarla uzun süreli sizi böceklerden kurtarmaya yeterli olmayacaktır. Çünkü mutfakta çok çeşitli böcek türleri görülür. Bunların içinde bakliyat böcekleri, güveler, hamam böcekleri, gümüş böceği, karınca gibi çok çeşitli böcekler mutfakları istila eder. Bu nedenle mutfak dolabı böceklerinin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama servisi almanız gerekir.

Pek çok zahmete girip sonunda başarısız olmak yerine bu konuda uzman bir ilaçlama firmasından ilaçlama desteği alarak böcek sorunlarınıza kalıcı olarak veda etmek gerekir. Sizin için en doğru çözüm olarak zahmetli ve ekonomik olmayan yollar yerine iyi bir ilaçlama firmasından destek almalısınız. Atlas Türk ilaçlama olarak mutfak dolabı böcekleri ve diğer tüm böcek çeşitleri için en iyi böcek ilaçları ve en etkili çözümleri sunuyoruz. Yaşadığınız tüm şikayetlerde bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir