0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Muhabbet Kuşu Piresi İnsana Geçer Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Muhabbet Kuşu Piresi İnsana Geçer Mi? evlerinde kuş besleyenlerin en merak ettiği konulardan biridir hiç kuşkusuz. Yaz aylarının gelmesi ile pencere etraflarında ve balkonlarda çeşitli kuşlar yuva yaparak buralarda yavrular. Peki kuş biti insana geçer mi, kuş biti insana zarar verir mi? insanlar hayvan sevgisi nedeniyle genellikle balkon ve havalandırma bölgelerine ya da pencere önlerine konan kuşlara müdahale etmez.

Buralara konan kuşlara ekmek ve yem vererek onları beslemektedir. Zaman zaman kendilerini ısıran küçük nokta kadar böceklerden şikayetçi olan insanlar kuş bitleri insana bulaşır mı? Ya da kuşumda bit var bana geçer mi? gibi sorular yöneltmektedir. Kuş biti eve bulaşır mı? diyorsanız balkonlarda veya pencere önlerinde yuva yapan kuşlar hastalandığı zaman üzerlerinde kuş biti istilası baş göstermektedir.

Kuş bitleri kan emerek beslenen asalak böcekler olduğu gibi güvercin bitleri tüy ve telek yiyerek hayvanların tüyleri arasında ürerler. Kuşlar her zaman bit problemi yaşanmaz ancak şunu unutmamalısınız her kuş kolaylıkla bitlenme özelliğine sahiptir. Kuşlar vücutlarındaki bitlerle bazı durumlarda Kendi başlarına mücadele edebilir. Ancak giderek artar ve vücudunu istila ederse o zaman kuşlar bitlerle baş edemez ve hastalanır.

Bir kuşun vücudunda birden fazla bit türü yaşam sürebilmektedir. Bu nedenle aşırı derecede kuş biti istilasına uğrayan kuşlarda yoğun bitlenmeden dolayı zayıflama, tüy dökülmesi ve hastalanarak ölme gibi durumlar görülür. Kuşlarda bitlenmenin ana sebebi kuşlarının üzerinde yaşayan bitlerinin kanla beslenmesinden dolayı bitlerin kuşlara musallat olmasından kaynaklanır.

Kuş Bitleri Ne Yer Nasıl Yaşar?

Kuş bitleri kanla beslendiği gibi kuşların ölü derilerini tüketerek hayatta kalabilir. Kanatların arasında kolaylıkla gizlenirler. Bitler çoğunlukla gece saatlerinde aktif olur. Gündüzleri ise kuşların yuvalarının etrafında görülürler. Kafes kuşlarında kuş bitleri kafesin iç bölümlerine gizlenir. Kuşlardaki bitler insana geçmez ancak kuş bitinin olduğu yuvaya müdahale ederseniz bir anda kuş piresi istilasına şahit olabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda kumru biti insandan nasıl temizlenir? muhabbet kuşu bit ilacı yapımı mümkün mü? gibi sorular yönelten insanlara söyleyeceğimiz üzerine bulaşan bitler şayet evlerin içine girdiyse baş etmek son derece zordur. Çünkü bitler duvarlar, mobilyalar, yatak, halı benzeri bölgelere kolaylıkla bulaşabilmektedir. Evinde kuş besleyenler muhabbet kuşu bitlenirse nasıl anlaşılır? diye merak edebilir.

Şayet kuşunuz kendini sık sık kaşıyor ve kanatlarını çırpıyorsa bitlenme belirtilerinin baş gösterdiğini anlamalısınız. Kumru biti ısırığı kuşlarda rahatsızlık verici bir özellik sergiler. Muhabbet kuşu doğal bit ilacı var mıdır? diye merak ediyorsanız kuşlar için özel kuş biti ilaçları mevcuttur. Kuşların vücuduna uygulayarak üzerindeki bitlerden kurtulmanız mümkündür ancak mekanda yapılan ilaçlama ile kuşlara uygulanan ilaçlar birbirinden tamamen farklıdır.

Kuş biti ilaçlarına akarisit ilaçlar ismi verilmektedir. Akarisit muhabbet kuşu ilacı petşhop’larda ya da eczanelerde bulunabilir. Muhabbet kuşu bit ilacı tavsiye isteyen insanların bilmesi gereken kuşların vücudunda kullanılan ilaçlarla mekanda yapılan ilaçlar birbirinden tamamen farklıdır. Bu nedenle mekanında bitlenme varsa ilaçlama firmalarından destek almanız şarttır.

Bitlerin Beslenme Alışkanlığı

Muhabbet kuşu, bit sirke olarak isimlendirilebilir. Kuşların vücut ısıları ile insanların vücutları farklıdır. Kuşlar üzerinde uzun süre yaşarken insan üzerinde kuş biti yaşaması mümkün değildir. İnsandan hemen ayrılırlar kuş bitleri insanlarda kuşlardaki gibi deri yapısı ile karşılaşmadığı için insan vücudunda kalmayı tercih etmezler. Ayrıca insanlarda kuştaki kanat benzeri yapı olmadığı için insan vücudunda barınamaz uzun süre kalırsa ölürler.

Bu nedenle insan vücuduna bulaşan bitler çok kısa sürede ayrılır ya da ölür. Kuşlardaki bitlerin eve bulaşarak tehlike haline gelme ihtimali insanlarda çok ciddi rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Kuşun vücudundaki bitlenmeden kaynaklanan sorunların yok edilmesi için veterinere başvurarak gerekli mücadeleyi yaptırmanız önemlidir. Ancak mekana bulaşan bitlerin yok edilmesi için kuş biti ilaçlama servisi almanız gerekir.

Kuş biti ve kuş piresi kan emici asalak bir parazittir. İnsanlar güvercin ve kumru biti nasıl yok edilir? diye arayışlara sıkça yönelir. Havalandırma ve cama yuva yapan kuş ve güvercinlerin bulaştırdığı bitler ile zaman zaman sorunlar yaşarsınız. Bu tür yerlerde kuş bitlerine karşı ilaçlama yaptırmak şarttır. İnsanlar evde muhabbet kuşu, papağan ve kuş türlerini beslemeyi sever. Çoğu zaman kuş biti olmasa bile zaman zaman kuşlarda bitlenme ortaya çıktığı için kuş bitleri ile mücadele gerekir.

Kuşların vücudundaki bitlerin yok edilmesi için veterinerden yardım alarak doğal kuş bitleri sayesinde çözüm sağlanır. Şayet evi kumru biti bastı ise, kumru biti nasıl yok edilir? diyorsanız çözüm mutlaka mekanınızda kuş biti ilaçlama yaptırmak olacaktır. Bilinmesi gereken kuş ve güvercin biti eline sırt pompası olarak sağa sola ile sıkarak mekanındaki bitleri yok edeceğini düşünenlerin baş edeceği bir durum değildir.

Kuş Ve Kumru Piresi Nasıl Eve Taşınır?

Kuş pirelerine karşı yüzeysel ve bölgesel bit ilaçlaması çoğunlukla yetersiz kalmaktadır. İnsanlar genelde daha önce ilaçlama yaptırdım ama yaptırdığım ilaçlama hiçbir işe yaramadı diye şikayet etmektedir. Bunun en önemli nedeni evin kenar köşesine ilaç sıkılarak kuş bitlerinin yok edilemeyeceğidir. Kuş biti ve presi olarak bilinen minik nokta kadar böcekler çoğu zaman çatı yada balkonlarda yuva yapan güvercinler ile evlere bulaşır.

Ayrıca kumru ile diğer kuş türleri de bitlenmenin önemli sebeplerinden biridir. Bitlerin yaklaşık olarak 3500 kadar çeşidi mevcuttur. Kanla beslenen ve ısırıcı bitler takımına giren bitler güvercin ve kumrular üzerinde tüy ve telek yiyerek yaşar. Asalak yaşayan canlılar olduğu için güvercin, kumru, muhabbet kuşu, papağan ve diğer kuşların vücudunda yaşam sürerler. Bit çeşitleri bulaşacağı konakçısını vücudunun sıcaklık kriterine göre belirler.

Şayet evinizde güvercin ya da kuş besliyorsanız güvercin bitleri insandan çok kuşlara ya da kedi ve köpek gibi canlılara bulaşır. Kumru biti insana bulaşır mı? güvercin bitleri nasıl yok edilir? diyorsanız insan üzerine gelip huzursuzluk veren insanda yaşamasa bile çocuklar, bebekler için mekanlarda ciddi anlamda sıkıntılara sebep olurlar. Kuş bitleri insanlarda ısırma sonrası kaşınma ve kızarıklara yol açar.

Çoğu zaman insanlar vücudunda bir şeylerin dolaştığını ama kendisini ısıran minik haşerenin ne olduğunu bilmekte zorlanır. Bu tür canlılar pire yada kuş biti olarak dikkat çeker. Ayrıca insanlarda huzursuzluk sebebi olur güvercin ve kumru üzerinde yaşayan bitler insan üzerinde uzun süre yaşayamaz ve ayrılmadıkları takdirde ölür. Eve gelen kuş biti ve piresi nasıl yok edilir? diyorsanız minik nokta kadar şeffaf olan bu böceklerle mücadele için mutlaka evde sisleme kuş biti ilaçlama servisi almanız gerekir.

Kuş Ve Kumru Bitleri İle Mücadele

Kuş bitleri ile mücadele için kokusuz ilaçlama düşük yoğunluklu şikayetlerde yeterli olur. Ancak aşırı derecede şikayetin olduğu mekanlarda kokulu ve dumanlı ilaçlama yaptırmak en mantıklı yoldur. Güvercin ve kuş bitleri ile mücadele bilinçli ve donanımı ilaçlama firmalarından hizmet talep ederek yaptırılmalıdır. Güvercin bitlerinin kuşlar üzerinde yaşamasının en önemli sebebi diş yapılarının tüy yiyebilecek bir özellikte olmasından kaynaklanır.

Güvercin ve kuş bitlerinin yumurtası görünüm olarak beyaz tomurcuklar şeklindedir. Kuş bitlerinden kurtulmak için sprey ilaçlama yetersiz kalmaktadır. Dumanlı yöntem kesin olarak kuş bitlerin yok edilmesi için en önemli uygulamadır. Muhabbet kuşu piresi insana geçer mi? Kuş bitlerinin yok edilmesi için evlerde üreyip yayıldıkları bölgelerin mutlaka ilaçlamadan geçirilmesi şarttır.

Kuş bitleri ile mücadele basit yöntemler ile başarılı olmaz. İnsanlar zaman zaman kendilerini bir şeyler ısırdığını ya da vücutlarında bir şeylerin dolaştığını hissetmesine karşın kendisini ısıran şeyin ne olduğunu bilemez. Bunun nedeni güvercin ve kumru bitleri minik nokta kadar boyutlara sahip oldukları için ilk bakışta hemen fark edilemezler. Görünüm olarak beyazımsı, şeffaf bir görünüme sahiplerdir.

Kahverengi tonunda olmalarına karşın yakından bakıldığı zaman beyaz renkleri ve şeffaf görünümleri ile dikkat çekerler. İnsanları huzursuz eder ve uykusuz kalmalarına sebep olurlar. Kuş piresi olarak anılan kuş bitleri evlerde hızla üreyerek kıyafetler ve mobilyaların arasına kadar ulaşırlar. Evi kuş biti sardı, kuş biti insana geçer mi? diyorsanız insan üzerinde uzun süre yaşayamasada insana bulaşır ve huzursuz eder.

Kuş Biti Neden Zor Kontrol Edilir?

Kuş biti nasıl bulaşır? bu önemli bir konudur. Evinizin balkonunda ya da pencere önüne kuşlar konuyorsa buralara kuş bitti bulaştırma ihtimali yüksektir. Şayet beslemek için kuşa bir şeyler verirken temas ederseniz ya da kuş bitlerin olduğu yere dokunursanız size bulaşarak evinizin içine geçebilirler. Ayrıca bazı insanlar kuş biti yuvasını farkına varmadan bozduğu için üzerlerine kuş bitleri dolmaktadır. Farkına varana kadar evin içinde değişik bölgelerde bulaştıkları için evlere kuş bitti yayılmasına sebep olurlar.

Evinizde yaşadığınız kuş ve kumru pireleri ile ilgili şikayetler de sırt pompası kullanılarak ilaçlama yapmak isteyenlere kesinlikle itibar etmeyin. Çünkü kuş bitleri sadece belirli bölgelerde olmaz evin duvarları, tavanları, mobilyalar, yatak odaları, kıyafetler gibi çok geniş ortamlara yayılırlar. Bu nedenle evin kapsamlı bir ilaçlamadan geçirilmesi kaçınılmazdır.

Kuş biti nedir kuş biti nereden gelir? diyorsanız yukarıda anlattığımız gibi bina ve apartmanda güvercin, kumru ve kuşların konduğu yada yuva yaptığı bölgelerden kaynaklanır. Hastalanan bir kuş ciddi anlamda kuş biti istilasına yol açabilir. Kuş biti, kumru piresi insana dış bölgelerden musallat olarak evin içini istilaya başlar. Bilindiği gibi apartman çatıları, bina havalandırması, pencere önleri ile balkonlar kuşların zaman zaman buralara konduğu bölgeler olarak dikkat çeker.

Buralara yuva yapan kuşlar yumurta bırakıp yavru meydana getirirler. İşte bu durumda bitlenip zayıf düşen kuşların vücutlarındaki bitler kuşların ölmesine ve yuvanın kuş bitleri ile dolmasına sebep olur. Özellikle yuvada ölen kuşta istilaya neden olan bitler pencere ve kapı bölgelerden içeri girerek sıkıntılara sebep olur. Kuş biti ilaçlama firmaları öncelikle şikayetin nereden kaynaklandığını tespit etmekle yükümlüdür.

Kuş Piresi Ve Biti Nasıl Temizlenir?

Şayet evin içinde ilaçlama yapıpta kuş bitinin olduğu bölgede ilaçlama yapılmıyorsa buradan bit gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Kuş bitinin eve girişi nasıl olur? diyorsanız öncelikle potansiyel risk taşıyan yerler pencereler, havalandırmalar ve balkon gibi yerlerdir. Bilindiği gibi kuş yumurtalarının çatlayıp kuşlara dönüşmesi ve büyük yavruların uçması yaklaşık olarak 45 günlük bir zaman alır.

Kuşları kovmak istemeyen insanlar merhametten dolayı bit olan yuvalarda güvercin ve kuş biti ile yaşamak durumunda kalabilir. İnsana kuş biti bulaşması durumunda vücudunda kaşıntılar ve kabarcıklar oluşmaya başlar. kendisini ısıran şeyin ne olduğunu anlayamayan insanlar kendilerini ısıran şeylerden son derece sıkıntı yaşamaya başlar. Şayet vücudunuzda devamlı bir şeyler dolaştığını hissediyorsanız büyük ihtimalle kuş bitine maruz kaldınız demektir. Kuş bitleri İnsan vücudunda uzun zaman yaşamaz.

Kuş bitini temizlemek için duşa girip vücudunuzu yıkayıp kıyafetleri değiştirdiğini zaman kurtulursunuz. Ancak mekana bulaşan kumru ya da kuş bitlerden kurtulmak için mutlaka kuş biti ilaçlama yaptırmanız şarttır. Dişi güvercin bitleri bir defada 20’ye yakın yumurta üretirler. Kuş biti ilaçlama dumanlı ilaçlama yapılarak tek seferde çözüm sağlar. İlaçlamadan sonra mekan belirli bir süre kapalı kalır ve daha sonra temizlik yaparak evdeki bitlerin kökü kazınmış olur. Kumru ve kuş bitleri ile mücadele için mutlaka etkili bir ilaçlama yöntemi kullanılmalıdır.

Kuş piresi insana geçer mi? muhabbet kuşu piresi insandan nasıl temizlenir? diyorsanız yazımızda detaylı olarak bahsettiğimiz konulara dikkat etmeniz gerekir. Muhabbet kuşu piresi ya da kumru biti gibi zararlılarla başınız dertte ise evinizde mutlaka böcek ilaçlama yaptırmanız şarttır. Kuş bitleri ile mücadele önemlidir. Atlas Türk ilaçlama ile irtibata geçerek evde yaşadığınız kuş biti ve kumru bitlerinden kaynaklanan şikayetleri tek seferde çözüme kavuşturmak mümkündür.

4 cevap

 1. Ramazan dedi ki:

  Muhabbet kümesi ilaclamak

 2. NECİP ERMİŞ dedi ki:

  muhabbet kuşum vardı çift yumurtladı ve 2 tane yavru cıktı ondan sonra vucudumda biraz kaşınmalar başladı ve kafesle beraber aldım evden uzaklaştırdım evide köşe bucak temizledim üremeye devam ederlermi ne oldugunu da görmedim bitmi kırmızı bitmi hiç denk gelmedim günlükde bakımlarını yapıp sipreylerini sıkıyodum gayet de temiz bakıyodum kısacası evden kuşları kafesle beraber uzaklaştırdım evide kendim temizledim bu bitler üremeye devam edermi bilgi alabilirsem sevinirim

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   kan emdiği sürece ürerler. insanda yaşamaz lakin beslenmek için gelirler. mekanda varsa zamanla çoğalırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir